راهنمای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

597 بازدید

یادگیری زبان با فیلم و سریال
.

راهنمای جامع یادگیری زبان از طریق فیلم و سریال

این نکته ها رو تمرین کنید تا زبان انگلیسی رو با تماشای فیلم یاد بگیرید

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم قطعا یکی از بهترین راه ها برای کسایی هست که علاقه زیادی به کتاب و منابع مرسوم آموزشی ندارن. فیلم ها به شما کمک می کنن تا با طرز تلفظ و کاربرد کلمه ها تو موقعیت های مختلف آشنا بشید و خیلی سریع اونهارو به خاطر بسپارید. تو این مقاله قصد داریم فیلم های محبوب در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ها و سریال ها رو با شما به اشتراک بگذاریم. به شما چند نکته کاربردی در هنگام تماشای فیلم آموزش خواهیم داد که کمک می‌کنه کلمات و عبارات جدید رو راحت یاد بگیرید. 

 

 یه فیلم جالب و دوست داشتنی انتخاب کنید

 انتخاب یه فیلم جذاب برای یادگرفتن زبان مهمه! اگر شما یه فیلم حوصله‌ سربر با موضوع نه چندان جذاب انتخاب کنید انتخاب کنید قطعاً خسته می شید. اگر خسته شوید برای تان توجه و تمرکز بیش از یک ساعت و نیم سخت خواهد شد. یادم می آید زمانی که کودک بودم مجبور بودم ساعت‌ها و ساعت‌ها فیلم های بسیار قدیمی به نام آواز خواندن باران و مری پاپینز برای یادگیری زبان را نگاه کنم .اگر شما این فیلم ها را ندیدید و نمی شناسید برای مرور  آن ها خوش آمدید. برای این منظور به وبسایت راتن تومیتوز که در آن بسیاری از منتقدین که بیش از صدها هزار فیلم را مورد بررسی و نقد قرار دادن مراجعه کنید.

 

 بهترین روش برای یادگیری زبان انتخاب فیلم هایی است که به تماشای آنها علاقه دارید و داستان فیلم برای شما جذاب هست.

 

فیلم های را انتخاب کنید که با سطح زبانی شما همخوانی داشته باشد. برای مثال کسانی که تازه وارد هستند معمولاً به آنها پیشنهاد می کنم که زبان را از طریق انیمیشن یاد بگیرند علت اصلی به این خاطر است که زبان انگلیسی در این دست نمایش ها معمولاً بسیار راحت و ساده میباشد. از طرف دیگر اگر شما بخواهید فیلم های نظیر رومئو و ژولیت را نگاه کنید قطعاً گیج خواهید شد.خواندن انگلیسی شکسپیر (که زبان انگلیسی آن برای قرن ها پیش می باشد) از روی صفحه هایش حتی برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی هم سخت خواهد بود.

 

دیکشنری خود را بیاورید

 شاید نکته 3.5 را هم اضافه کنم: فیلمی با زیرنویس انتخاب کنید! بنابراین وقتی کلمه ای را می شنوید که به آن علاقه دارید، آن را بررسی کنید! از آنجایی که برای درک آن با مشکل روبه‌رو شده‌اید. می‌توانید آن کلمه را نیز برای مدت طولانی به خاطر بسپارید! اما مهم است که در نحوه استفاده از فرهنگ لغت کارآمد باشید. این که مجبور شوید برای مدتی یک کتاب سنگین را برای جستجوی یک کلمه مرور کنید، احساس استرس می کنید. در عوض ممکن است یک برنامه فرهنگ لغت مناسب به کار آید. گزینه دیگر فرهنگ لغت چند رسانه ای فلوئنس است که تعاریف را  متناسب با مفاهیم آن ارائه میدهد.

 

عبارات کوتاه را تکرار کنید!

بعضی اوقات ممکن است چیز جالبی در فیلم بشنوید. به عنوان مثال، برخی از عبارات کوتاه، یا عامیانه مانند، “خیلی موافقم!” یا “مطمئنا” یا “معلومه، کاملا موافقم !” که معمولا در زبان انگلیسی استفاده می شود. اگر دوست دارید ببینید بیان این دست از کلمات چه طور هست ، تکرارشان کنید ! پس از مدتی بلند گفتن آن کلمه ، مدت طولانی تری می توانید آن را به خاطر بسپارید! این یک تمرین عالی و لذت بخش است.

 

با زیرنویس و بدون زیرنویس تماشا کنید

من می دانم که تماشای یک فیلم به زبان خارجی بدون زیرنویس می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد. بنابراین این توصیه من است. وقتی برای اولین بار فیلمی را تماشا می کنید، فقط زیرنویس را فعال کنید. اما اگر برای بار دوم فرصت تماشای آن را پیدا کردید، سعی کنید زیرنویس را  بردارید. به این ترتیب، ماجرای فیلم را به واسطه ی اولین باری که با زیرنویس تماشا کردید، میدانید . و این بار، می توانید سعی کنید به برخی از کلمات  که ممکن است دفعه قبل پيدا کرده باشید، به طور جداگانه و با دقت گوش دهید . یا ممکن است سعی کنید ببینید چقدرمی توانید فیلم را بدون زیرنویس درک کنید.

 

از پخش کننده وی سی ال (یک نرم افزار پخش کننده صدا و تصویر) استفاده کنید

این در واقع یک پخش کننده ویدیویی است که من برای تماشای فیلم در  کامپیوتر به شما توصیه می کنم. این یکی از ابزارهای مورد علاقه من است. اکثر مردم از آن فقط برای تماشای فیلم استفاده می کنند، اما من از آن کمی متفاوت استفاده می کنم. (و اگر آن را ندارید، می تونید از اینجا دانلودش کنید ،رایگانه!)

پخش کننده وی سی ال به شما امکان می دهد فیلم ها را با تنها با نصف سرعت یا یک چهارم سرعت پخش کنید. بنابراین اگر قسمت‌هایی وجود دارد که متوجه نمی‌شوید، می‌توانید آن‌ها را با سرعت کمتری پخش کنید و دوباره امتحان کنید! تمرین مهارت ِ شنیداری زبان انگلیسی بسیار کمک کننده است.

اشکالی ندارد که مفاهیم کلمات را متوجه نمی شوید. تماشای فیلم باید سرگرم کننده باشد. بنابراین اگر کلمه، عبارت یا حتی جملات زیادی را از متوجه نمی شوید ، ایرادی ندارد! فقط زیرنویس ها را دنبال کنید و از این طریق یاد بگیرید. به خودتان احساس بدی منتقل نکنید. تماشای فیلم قرار است سرگرم کننده باشد.

 

چرا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و آثار سینمایی کارآمد است

شاید هنوز برایتان سوال هست که آیا واقعاً می توانید انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید یا خیر. در نهایت، تماشای فیلم قرار است سرگرم کننده باشد، درست است ؟ بنابراین، چگونه می توانید در روند یاد گیری قرار بگیرید در حالی که از تماشای فیلم لذت هم  می برید؟ و مهمتر از آن، چرا باید انگلیسی را به جای کتاب های درسی با فیلم یاد بگیرید؟ در اینجا سه دلیل وجود دارد که فکر می کنم پاسخ این سوال را می دهد ، و  اینکه مشخص می‌کند چرا توصیه می کنم  زبان را از این طریق یاد بگیرید.

 

شما  زبان انگلیسی که در روزمره و دنیای واقعی اتفاق می افتد را یاد خواهید گرفت و نه انگلیسی ای که در کتاب درسی هست

انگلیسی که از طریق کتاب های درسی یا کلاس ها یاد می گیرید، آن چیزی نیست که مردم در خیابان می گویند و استفاده می‌کنند . برای مثال، در کلاس‌های مبتدی زبان انگلیسی، ممکن است یاد گرفته باشید که چگونه بگویید «آب و هوای خوبی داریم» یا «باران سیل آسا می بارد ». در حالی که این عبارات از نظر گرامری و کاربردی صحیح هستند، ما تقریباً هرگز این عبارات را در زندگی واقعی نمی گوییم. در مقابل،  کلمات  مطرح شده در فیلم ها بسیار طبیعی است. و به عبارتی به  کلمات فردی که زبان مادری خودش انگلیسی ، بسیار نزدیک است. این کار به بهبود گفتار انگلیسی شما کمک می کند.

شما کلمات انگلیسی را در قالب محتوا یاد می گیرید. حالا می توان به اهمیت و کیفیت بالای یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال پی برد. بیایید بگوییم که دوست دارید فیلم های جنایی تماشا کنید (اینها عالی هستند!). پس از تماشای 10 یا 20 فیلم، شروع به یادگیری واژگان مرتبط با  موضوع جرم خواهید کرد. معمولاً، زمانی که کلمات را به طور سنتی یاد می گیریم (مثلاً در مدرسه)،  در واقع چیزهایی مانند فهرست واژگان را مطالعه می کنیم . مشکل یادگیری لغات جدید با فهرست واژگان این است که می توانید معنی کلمات را یاد بگیرید، اما نه اینکه کجا و چگونه استفاده می شوند. برای مثال، فرض کنید کلمه جدید «کارآگاه» را یاد گرفتید. از فرهنگ لغت متوجه خواهید شد که معنی آن چیست “کسی که به وارسی کردن جرایم می پردازد “. اما اگر از آن استفاده نکنید، فراموش کردن آن آسان است. همچنین به شما این ایده را نمی‌دهد که این کلمه بیشتر در کجا  و چگونه از آن استفاده می‌شود.

 

شما می شنوید که کلمات چگونه مطرح می‌شوند

 در زبان انگلیسی مردم معمولاً ا اعتقاد دارند که تنها ۷ درصد از ارتباطات ما از طریق کلمات شکل می گیرند، بنابراین ۹۳ درصد باقیمانده چه میشود؟ در واقع، همه اینها به این برمیگردد کلمات چگونه گفته می شوند، عواملی همچون  زبان بدن، حالت صورت مانند لبخند و لحن صدا( مثل اینکه زمانی که  شما عصبانی یا ناراحت به نظر می‌رسید) و  همانطور که حدس میزنید برای مردمانِ انگلیسی زبان این که این کلمات چگونه مطرح می شوند بسیار مهمتر از از این هست که چه چیزی گفته می شود.

بگذارید مثالی برایتان بزنم. مطمئن هستم که یکی از اولین عباراتی که می‌خواستید به زبان انگلیسی یاد بگیرید «دوستت دارم» بود. اما آیا تصور کردید که بسته به نحوه بیان آن با صدای بلند، می تواند بسیار متفاوت باشد؟  “دوستت دارم” – ممکن است این را بعد از دعوای دو نفر (مخصوصاً عاشقان) بشنوید! یک نفر ممکن است سعی کند به شخص دیگر بگوید “من واقعاً دوستت دارم. چرا حرفم را باور نمی کنی!” نگران نباش!)””من…دوستت دارم…تو” – ممکن است شخصی با صدای بسیار بلند بگوید “دوستت دارم”… در حالی که سعی می کند واقعا به عشقش اعتراف کند!”دوستت دارم!!” – ممکن است آن شخص بگوید “دوستت دارم”… در حالی که واقعاً عصبانی است!

 اگر این عبارات را با صدای بلند بشنوید، برای شما احساس خوبی به وجود خواهد آورد ! از طریق مشاهده بازیگران در فیلم ها، نه تنها می توانید کلمات جدیدی یاد بگیرید، بلکه شما قادر خواهید بود بفهمید که کلمات چگونه گفته می شود. شخصیت ها ممکن است غمگین، شاد، متعجب یا عصبانی باشند. و شما بلافاصله این را خواهید فهمید.

 

اینم هم از هفت توصیه برتر ما برای فیلم ها برای یادگیری انگلیسی!

از این که با رادتایم همراه بودید از شما سپاسگذاریم. اینها برخی از مشهورترین فیلم های تاریخ  هستند، بنابراین امیدوارم از تماشای آنها لذت ببرید! همانطور که می بینید ، یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم ها و سایر منابع ویدیویی بسیار هیجان زده هستیم. با این تفاسیر ، امیدوارم شما را متقاعد کرده باشم که می توانید انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید – و در حین انجام آن  لذت هم ببرید.

کارگاه حرفه ای تکنیک های درک فیلم و سریال
کلاس های بحث آزاد با فیلم و سریال


جزییات بیشتر و ثبت نام

2/5 - (2 امتیاز)
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد راهنمای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.