نقطه گذاری و Punctuation در آیلتس

1040 بازدید
punctuation-و-نقطه-گذاری-در-آیلتس

در نوشته به بررسی اجمالی نقطه گذاری و Punctuation در writing آیلتس می پردازیم. این نکات بسیار کاربردی و مهم هستند و می توانند دغدغه متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس را تا حد زیادی در مقاله نویسی مرتفع نمایند.

استفاده از علائم نگارشی در زبان انگلیسی بسیار لازم است. ممکن است برای برخی بی‌معنی یا پیچیده به نظر برسد، اما معنای درستی برای درک درست جمله می‌دهد. عدم استفاده از نقطه گذاری punctuation یا قرار دادن نامناسب punctuations می تواند کل معنای جمله را عوض کند.

وقتی می خوانید “.Cristiano Ronaldo finds happiness in playing football, his wife, and his children”  این معنای واقعی را به شما ارائه می‌دهد که نویسنده قصد داشته خوانده شود.

نوشتن با به اشتراک گذاشتن افکار، نظرات و خلاقیت شخصی شما، وجهی برای ارتباط با دیگران فراهم می کند. بنابراین، هنگامی که ساختار جمله نادرست، یا هر گونه اشتباهی در دستور زبان، املاء یا نقطه گذاری وجود داشته باشد، می تواند معنای پیامی را که قرار است منتقل شود را عوض کند. به عبارت دیگر، با ید نسبت به اهمیت نقطه گذاری punctuation صحه بگذاریم.

همچنین، در آیلتس، نقطه گذاری بسیار مهم است. عدم استفاده از punctuations می تواند ممتحن را از دادن امتیاز لازم به شما منصرف کند. بنابراین، برای آمادگی آزمون آیلتس ، موارد زیر به شما ایده کاملی برای جلوگیری از هرگونه اشتباه گرامری می دهد.

انواع مختلف و استفاده صحیح از نقطه گذاری punctuations

1. استفاده از حروف بزرگ (A، B، C) و نقطه (.):

ابتدای جمله همیشه باید با حرف بزرگ شروع شود و با نقطه تمام شود. استفاده از نقطه پایان باید بین جملات باشد تا به خواننده اطلاع داده شود که جمله از کجا شروع و کجا خاتمه می یابد. هر اسم خاص (نام شخص، مکان، ملیت، زبان) باید با حرف بزرگ شروع شود. “.Tehran is the capital of Iran

کاما Commas یا همان ویرگول (,):

استفاده اولیه از کاما قصد مکث بین جمله ها است. از آن برای جدا کردن قسمت های جملات استفاده می شود تا از هرگونه سردرگمی در معنی جلوگیری شود. “.He is a cleverhandsomeyoung man

نقطه ویرگول یا Semicolon (;):

استفاده از این علامت گذاری برای مردم کمی پیچیده تر است. نقطه ویرگول زمانی استفاده می شود که یک جمله کامل است، اما به اطلاعات اضافی در آن نیاز دارد.

“.Spanish is spoken throughout South America; in Brazil the. main language is Portuguese”

دو نقطه Colon (:):

به طور کلی، دو نقطه برای جلب توجه خواننده به آنچه که باید دنبال شود، توضیح یا فهرست استفاده می شود.

ما از دو نقطه برای معرفی لیست ها استفاده می کنیم:

.There are three main reasons for the success of the government: economic, social and political

ما همچنین از دونقطه برای نشان دادن یک زیرنویس یا برای نشان دادن بخش فرعی یک موضوع استفاده می کنیم:

.Life in Provence: A Personal View

ما اغلب از دو نقطه برای معرفی گفتار مستقیم استفاده می کنیم:

.Then he said: ‘I really cannot help you in any way

زمانی که جمله دوم، جمله اول را توضیح می دهد یا توجیه می کند، معمولاً از دو نقطه بین جملات استفاده می کنیم:

.Try to keep your flat clean and tidy: it will sell more easily

آپاستروف Apostrophe (‘):

آپستروف دو معنای متفاوت و نامرتبط دارد:

  1. برای نشان دادن مالکیت: یعنی چیزی متعلق به کسی یاچیزی است. بسته به اینکه اسم مفرد یا جمع باشد، می توانید از آپاستروف s یا s آپاستروف استفاده کنید.

.Sara’s acting is a spectacular one

 The writers’ desks (multiple writers)

علامت تعجب Exclamation Mark (!):

افراد معمولاً از علامت تعجب بیش از حد استفاده می کنند. عمدتاً در انتهای جمله برای تأکید بر احساسات نویسنده استفاده می شود. با این حال، علامت تعجب هرگز نباید در نوشتار رسمی استفاده شود.

“!There’s a spider on my arm”

علامت سوال Question Mark (?):

برای پرسیدن سوال از علامت سوال در انتهای جمله استفاده می شود. (در نوشتن رسمی از علامت سوال استفاده نکنید)

?Have you seen the film yet

خوب، اینها برخی از علائم نگارشی هستند که هنگام نوشتن در آزمون آیلتس باید به آنها توجه کنید. با این حال، برخی از اشتباهات نقطه گذاری رایج در طول آیلتس وجود دارد.

اشتباهات رایج نقطه گذاری آیلتس

  1. فقدان نقطه (توقف کامل)

وقتی جمله ای را تمام نمی کنید، ممتحن متوجه نمی شود که جمله از کجا شروع می شود و کجا تمام می شود. به همین دلیل معنای متن به دلیل عدم انسجام و پیوستگی متن تغییر می کند و بر نمره شما تأثیر می گذارد.

2. استفاده نادرست از کاما:

گاهی اوقات افراد جملات را به پایان نمی‌رسانند، بلکه با استفاده از کاما چندین بار در یک جمله به کار خود ادامه می‌دهند. اگر متن شما حاوی 3 تا 4 جمله بدون نقطه است، متوجه شوید که چیزی در متن اشتباه است.

3. علامت تعجب در نوشتار رسمی:

هنگام نوشتن یک متن رسمی، بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس مرتکب خطای تاکید بر احساسات می شوند. فقط باید در نوشتار غیر رسمی برای به تصویر کشیدن شوک، خشم، شادی، انزجار یا خطر از علامت تعجب استفاده کنید.

4. استفاده نادرست از it’s  برای نشان دادن مالکیت:

در اینجا آپاستروف it’s برای ایجاد اختصار استفاده می شود مانند : it is یا it has

در این نوشته برخی از مهمترین موارد نقطه گذاری Punctuation در آیلتس عنوان شد ، امید بر این است برای درک حداکثری موارد فوق و آمادگی آزمون آیلتس در کلاس و دوره آیلتس آموزشگاه زبان رادتایم با شما دیدار کنیم.

منابع:

کیمبریج

گرامرلی

Punctuation یا نقطه گذاری چیست؟

استفاده از علائم نگارشی در زبان انگلیسی بسیار لازم است. ممکن است برای برخی بی‌معنی یا پیچیده به نظر برسد، اما معنای درستی برای درک درست جمله می‌دهد. عدم استفاده از نقطه گذاری punctuation یا قرار دادن نامناسب punctuations می تواند کل معنای جمله را عوض کند.

آیا Punctuation بر روی نمره رایتینگ آیلتس تاثیر دارد؟

پاسخ مثبت است. در آیلتس، نقطه گذاری بسیار مهم است. عدم استفاده از punctuations می تواند ممتحن را از دادن امتیاز لازم به شما منصرف کند. بنابراین، برای آمادگی آزمون آیلتس ، باید استفاده صحیح از نقطه گذاری را بدانید.

4.9/5 - (8 امتیاز)
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نقطه گذاری و Punctuation در آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.