پارافریزینگ آیلتس IELTS

1055 بازدید
پارافریزینگ در آیلتس

پارافرازینگ یک مهارت ضروری برای آیلتس است. در این مقاله به شما پارافریزینگ موثر آموزش داده خواهد شد.

بازنویسی صرفاً بازنویسی یک عبارت یا جمله است به طوری که معنی یکسان، اما با کلمات متفاوت داشته باشد. پارافرازینگ یکی از مهم ترین مهارت هایی است که قبل از شرکت کردن در آزمون آیلتس بایدبیاموزید. برای رایتینگ و اسپیکینگ بسیار مهم است، اما در تست های ریدینگ و لیسنینگ نیز به شما کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، اگر بلد باشید چگونه بازنویسی کنید، به احتمال زیاد نمره مورد نیاز خود را به دست خواهید آورد.

فرآیندهای ذهنی مورد نیاز برای بازنویسی نیز به شما در درک کامل سوال کمک می‌کند و این یکی از دلایلی است که به زبان آموزان توصیه میشود تمامی پاسخ های خود را با پارافرزینگ آغاز نمایند.

زبان آموزانی که در پارافریزینگ paraphrasing خیلی خوب هستند در همه بخشهای آزمون آیلتس بیشتر از دیگران به موفقیت می رسند.

برای پرفریزینگ ( paraphrasing ) در آزمون آیلتس ( IELTS ) باید به 4 نکته زیر توجه کنید :

  1. یکی از روشهای مرسوم برای انجام Paraphrasing در آزمون آیلتس استفاده از Synonym یعنی لغت هم معنی (مترادف) است استفاده از کلمات هم معنی مترادف در Writing و Speaking  به  ممتحن دامنه لغات شما را نشان می دهد و شما را حداقل به نمره 6 آیلتس نزدیک می کند.
  2. همه لغات در هنگام پارافریزینگ Paraphrasing لازم نیست تغییر کنند به عنوان مثال لغاتی مانند air و industry لازم به تغییر نیستند چون معادل خیلی خوب و پرکاربردی در زبان انگلیسی ندارند باید تجربتان در این مهارت بالا برود و پی ببرید که کدام لغات قابلیت عوض شدن دارند و کدام لغات نیاز به تغییر ندارند . به عنوان مثال دیگر : به جای کلمه addiction نیاز به استفاده از لغت دیگری نیست .اگر شما بخواهید همه لغات را تغییر دهید ممکن است اشتباه کنید و نمره تان کمتر شود . ممکن است از موضوع اصلی خارج شوید .
  3. از بروز خطا اجتناب کنید ، اگر شما در پارافریزینگ آیلتس Paraphrasing اشتباه کنید نمره تان در مهارت writing و speaking کم می شود .هر چه قدر بیشتر اشتباه کنید ، نمره تان بیشتر کم می شود باید به  synonym هایی که استفاده می کنید در پارافریزینگ paraphrasing خیلی دقت کنید . زیرا بعضی از کلمات مترادف هستند ولی دقیقاٌ نمی توانند همدیگر را کاور کنند.به عنوان مثال برخی مواقع لغات Attractive به معنای جذاب و Beautiful به معنای زیبا نمی توانند جایگزین مناسبی برای یکدیگر باشند.
  4. روش دیگر برای پارافریزینگ آیلتس تغییر شکل لغت است . به عنوان مثال بجای آنکه بگویید “Many people are unhealthy” می توانید بگویید “Many people have poor health” .

این روش می تواند به ممتحن این اطمینان را بدهد که دامنه واژگان به کار رفته قابل قبول هستند و شما با استفاده از پارافریزینگ paraphrasing نمره قابل قبولی در آزمون آیلتس کسب خواهید نمود. اگر جملاتی که شما به کار می برید از لحاظ دامنه لغات بسیار خوب باشد و جملاتتان هیچ خطایی نداشته باشد ، نمره شما به 7.5 یا حتی 8 می تواند نزدیک شود. خطاهای جزئی ( minor errors ) اگر زیاد باشند به نمره شما لطمه می زنند .

تکنیک پسیو – اکتیو پارافریزینگ آیلتس

Passive Voice اغلب در رایتینگ آکادمیک استفاده می شود و بنابراین می توان از آن در رایتینگ آزمون آکادمیک آیلتس استفاده کرد. فقط افعال دارای مفعول را می توان به پسیو Passive تبدیل کرد.

ما اغلب در رایتینگ آکادمیک از passive voice استفاده می کنیم، بطور اخص زمانی نخواهیم ابراز کنیم که این نوشته نظر ما است.

تکنیک های بسیار مهم مورد استفاده در آزمون آیلتس توسط مدرسین ارشد آموزشگاه زبان رادتایم در کلاس و دوره آیلتس به صورت کاملاً کاربردی به شما تدریس خواهد شد.

منابع:

Grammarly

سوالات متداول

پارافریزینگ چیست؟

تکنیکی برای بازنویسی متن با استفاده از واژه های مترادف یا تغییر شکل متن به نحوی که معنای متن حفظ شود.

passive voice چیست ؟

Active Voce به این معنی است که یک جمله فاعل دارد که بر اساس فعل آن عمل می کند.Passive Voice به این معنی است که یک فاعل دریافت کننده عمل یک فعل است.

در کدام بخش های آزمون آیلتس از پارافریزینگ استفاده می شود؟

برای رایتینگ و اسپیکینگ بسیار مهم است، اما در تست های ریدینگ و لیسنینگ نیز به شما کمک خواهد کرد.

5/5 - (4 امتیاز)
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد پارافریزینگ آیلتس IELTS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.