۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

1517 بازدید
۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان، آیا می خواهید کودک شما زبان انگلیسی را به خوبی متوجه شود و صحبت کند؟ تماشای کارتون های انگلیسی زبان روش بسیار خوبی برای یادگیری این زبان است. کارتون ها جالب، رنگارنگ و با نمک هستند و موسیقی های بسیار جذابی دارند. در کارتون ها از صداهایی بسیار روان، ساده و واضح استفاده می شود و کلمات طوری ادا می شوند که برای بچه ها قابل فهم باشند تا بتوانند لغات جدید را به راحتی یاد بگیرند.

کارتون ها حدودا ۲۰ دقیقه ایی هستند که همین زمان توجه کودکان را به اندازه کافی جلب می کند. کارتون ها شامل لغاتی هستند که برای زبان آموزان سطح مبتدی، متوسطه و حتی پیشرفته بسیار مناسب هستند. اغلب این لغات تکرار می شوند و همین تکرار به بچه ها کمک می کند تا به صورت طبیعتی و خیلی راحت زبان انگلیسی را یاد بگیرند. در ادامه ۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی به کودکان را به شما پیشنهاد می دهیم. با ما همراه باشید:

۱-آرتور

این انیمیشن آموزشی برای کودکان سنین چهار تا هشت سال مناسب است. داستان این کارتون در شهری خیالی در آمریکا به نام الوود سیتی اتفاق می افتد که حول محور زندگی پسر بچه هشت ساله ای به نام آرتور، دوستان و خانواده اش می چرخد.

این کارتون خنده دار است. سطح زبان انگلیسی این برنامه ابتدایی است و موزیک های بسیار جذاب و گیرایی دارد که قطعا روند یادگیری را سرعت می بخشند. آرتور برنامه ای بسیار مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان است.

۲-دورا و دوستان: در شهر!

شخصیت اصلی این داستان دختری به نام دورا و دوستانش هستند که در شهر ماجرا های بسیار متنوعی را تجربه می کنند. در این کارتون بچه ها با لغات و عبارات جدیدی آشنا می شوند که به یادگیری زبان انگلیسی آن ها قطعا کمک می کنند. این انیمیشن تعاملی است یعنی بچه ها می توانند با شخصیت های داستان صحبت کنند.

۳-مایا و میگوئل

درست مانند کارتون دورا و دوستان، این کارتون هم بسیار جذاب و دوست داشتنی است. کودک در این کارتون با موقعیت هایی رو به رو می شود که برایش آشنا خواهد بود. این کارتون بچه ها را تشویق می کند تا رفتار شخصیت های کارتون را به خوبی تقلید کنند.

۴-فینیس و فرب

این برنامه یکی از زیرکانه ترین کارتون های آموزشی محسوب می شود. این کارتون با سرعت شناخته شده و معروف شد؛ چرا که دیالوگ هایی بسیار طنز گونه، جذاب و زیرکانه دارد. این کارتون برای بچه ها در همه سنین مناسب است و به یادگیری زبان انگلیسی آن ها کمک شایانی خواهد کرد.

۵-ورد گرل

این برنامه با هدف آموزش زبان انگلیسی ساخته و تولید شده است. اما نگران نباشید، کودک شما این موضوع را نخواهد فهمید و قطعا از دیدن آن لذت خواهد برد. این کارتون هم جنبه سرگرمی دارد و هم جنبه آموزشی.

شخصیت اصلی داستان در موقعیت هایی قرار می گیرد که بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند. بدون شک کودکان شیفته این برنامه می شوند. این برنامه قابلیت های بسیار خوبی دارد که به یادگیری زبان انگلیسی در کودکان کمک می کنند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی
آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی می تواند بسیار راحت باشد. با انواع بازی برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید بسیار حرفه ای تر عمل کنید.

۶-بچه رئیس: بازگشت به شرکت

کارتون بچه مهندس برنامه ای بسیار خنده دار و جذاب است؛ قطعا کودکان و بزرگسالان از دیدن آن لذت خواهند برد. دیالوگ های طنز گونه و انیمیشن بسیار پویا و جذابش آن را به گزینه بسیار خوبی برای آموزش زبان انگلیسی به بچه ها تبدیل کرده است.

۷-تایتان های نوجوان

این برنامه برای بچه های بزرگتر مناسب است؛ دیالوگ های این کارتون جدی هستند و بیشتر مناسب بچه های بزرگتر یعنی هشت سال به بالا است. این داستان طوری طراحی شده که بیننده می تواند سریعا با شخصیت های آن ارتباط برقرار کند. تمام کاراکترهای این کارتون منحصر به فرد هستند و شخصیت هایی فوق العاده متفاوت دارند و هم چنین نحوه صحبت کردنشان هم بسیار متفاوت است.

۸-آواتار: آخرین هواپیما

این کارتون شاهکاری بی نظیر است . والدین هم مانند بچه ها غرق داستان این کارتون می شوند. برای خلق داستان ها و انیمیشن های این کارتون از هنرهای رزمی و افسانه های شرقی استفاده شده است.

علاوه بر این ، شخصیت های این برنامه دوست داشتنی و قابل شناسایی هستند. انیمیشن بسیار عالی و قصه پردازی مهیج این کارتون آن را بسیار جذاب و فوق العاده کرده است؛ طوریکه می تواند ساعت ها بچه ها را به خود مشغول کند. قطعا تماشای این برنامه تاثیر بسیار زیادی در یادگیری زبان انگلیسی کودکان خواهد داشت.

۹-مارتا صحبت می کند

این کارتون در مورد سگی است که بعد از خوردن سوپ الفبا می تواند صحبت کند. این کارتون در هر بخشی لغات جدیدی را به کودک یاد می دهد و با تکرار آن لغات در طول برنامه به یادگیری

راحت تر زبان انگلیسی کودک کمک می کنند. قطعا با تکرا و تمرین کودک می تواند این لغات را به خاطر بسپارد.

بیشتر بخوانید :


۱۰-آزمایشگاه دگستر

دگستر فردی نابغه است که آزمایشگاه مخفیانه ای دارد . او آزمایشات مختلفی انجام می دهد و چیزهای جدیدی ابداع می کند و امیدوار است که خواهرش، دی دی، آن ها را خراب نکند.

این کارتون بیشتر برای بچه هایی مناسب است که تا حدودی انگلیسی را می دانند و می خواهند لغات پیچیده تر و سخت تری را یاد بگیرند .

۱۱-جورج کنجکاو

جورج کنجکاو نام یک میمون آفریقایی است که همیشه به مشکل بر می خورد. و همین مشکلات ماجراهای جالبی برای جورج رقم می زنند.

جورج دوستی به نام “مرد کلاه زرد” دارد که همیشه در زمان مشکلات به جورج کمک می کند.

حتما بخوانید: آموزش کلمات (و جملات) ساده ابتدایی انگلیسی به کودکان

۱۲-قطار دایناسور

این کارتون برای بچه های پیش دبستانی کارتونی بسیار مناسب و جذاب است. در این کارتون بچه ها با علوم و دایناسورها آشنا می شوند و اطلاعات مفیدی به دست می اورند.

روند داستان های این کارتون درون یک قطار اتفاق می افتد. این کارتون داستان زندگی بادی و خانواده اش را نشان می دهد که قصد دارند با این قطار دنیای دایناسورها را کشف کنند.

۱۳-دنیای ورد

کارتون دنیای ورد داستان زندگی گروهی از موجودات را نشان می دهد که تلاش می کنند نحوه ساختن کلمات درست را به بچه ها یاد بدهند.

در این کارتون با ماجراهایی که در این رابطه برای آنها پیش می آید آشنا می شوید. قورباغه نابغه و سگ دوست داشتنی شخصیت های اصلی این داستان هستند که به بچه ها کمک می کنند تا زبان انگیسی و معنی لغات جدید را یاد بگیرند.

۱۴-شلوار مربعی باب اسفنجی

این کارتون یک انیمیشن آمریکایی است که شخصیت اصلی آن یک اسفنج مربعی شکل و زرد رنگ است. اسم این اسفنج ” باب ” است که همراه با دوست خود ” گری ” که یک حلزون است، در داخل یک آناناس زندگی می کنند. آنها در اقیانوس اطلس زندگی می کنند.

باب اسفنجی به عنوان آشپز در کراستی کراب کار می کند ولی همیشه با پاتریک که یک ستاره دریایی است به مشکل بر می خورد. پاتریک یکی از دوستان باب اسفنجی است. در این کارتون شاهد ماجراهای جالب و هیجان انگیزی خواهید بود.

۱۵-فیوچراما

فیوچراما کارتونی علمی تخیلی و ساخته آمریکا است . در این کارتون با داستان زندگی فیلیپ جی. فرای آشنا می شوید؛ فیلیپ پیک موتوری یک پیتزا فروشی در نیویورک است. این کارتون تصویرگر داستان زندگی در قرن سی و یکم است و کلا هفت مجموعه از این کارتون تولید شده است .

بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان
بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان همیشه دغدغه ای برای والدین بوده و است و همواره به دنبال آموزش به کودکان خود هستند

۱۶-پلنگ صورتی

این مجموعه کارتون داستان زندگی پلنگ صورتی را به تصویر می کشند. پلنگ صورتی زمانی که در موقعیت های مختلفی قرار می گیرد، عکس العمل های متفاوتی از خود نشان می دهد و ماجراهای جالی شکل می گیرد که همگی جذاب و دیدنی هستند. یکی دیگر از شخصیت های جذاب این کارتون کارآگاهی به نام کلوسیو است.

۱۷-شکارچیان واقعی روح

کارتون شکارچیان واقعی روح در مورد چهار شکارچی روح است که در نیویورک و دیگر جاهای این کره خاکی می گردند و ماجراهای بسیار جذاب و دیدنی را رقم می زنند. در این راه لوییس، جانی و اسلیمر به این شکارچیان روح کمک می کنند و مسیر داستان را پیش می برند.

حتما بخوانید: روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان با کمک شعر و ریتم موسیقی

۱۸-میکی موس

میکی موس یک گربه ملوس است که در مجموعه کارتون های انیمیشنی و فیلم های کوتاه شرکت والت دیزنی وجود دارد. در این کارتون ها شخصیت ها دیگری هم مانند مینی موس ، دونالد داک، پلوتو و گوفی وجود دارند که همگی جذاب و دیدنی هستند. تماشای این انیمیشن ها قطعا خنده روی لب هایتان می آورند. در یوتیوپ می توانید بسیار از این کارتون ها را تماشا کنید . بدون شک تماشای کارتون های میکی موس به یادگیری زبان انگلیسی کودکان کمک شایانی می کند.

۱۹-دنیای استیون

این کارتون داستان زندگی گروهی از موجودات جادویی به نام گروه جواهرات کریستالی را نشان می دهد که اینجا هستند تا از زمین محافظت کنند . استیون قهرمان این گروه است که تلاش می کند دنیا را حفظ کند و به همین واسطه در این انیمیشن شاهد اتفاقات بسیار مهیجی خواهید بود. بقیه اعضای این گروه گارنت، پرل و آمیتیست هستند.

۲۰-به وقت ماجراجویی

این داستان در سرزمینی خیالی به نام اوو اتفاق می افتد و روایتگر داستان پسر بچه دوازده ساله ایی به نام “فین” و بهترین دوستش ” جیک ” است؛ جیک سگ بانمکی است که قدرت جادویی دارد. در این کارتون شاهد ماجراجویی ها و اتفاقات بسیار جذابی خواهید بود. می توانید در سایت Netflix این کارتون را تماشا کنید.

سوالات متداول کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

آیا کارتون‌های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان به آنان کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند؟

بله، کارتون‌های زبان انگلیسی برای کودکان می‌تواند به آنان در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. کارتون‌هایی که به زبان انگلیسی ساخته شده‌اند، به کودکان کمک می‌کنند تا با لغات و عبارات جدید آشنا شوند و با تمرین شنیداری و تلفظ، مهارت زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند. همچنین، کارتون‌های زبان انگلیسی برای کودکان می‌تواند به آنان در فراگیری ساختار زبانی و گرامر نیز کمک کند.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11649
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد ۲۰ کارتون مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.