آموزش آنلاین زبان انگلیسی | آموزش آنلاین زبان مفید است؟

2397 بازدید
آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی یک راه حل بسیار مناسب و کارآمد برای بسیاری از افراد می باشد. این نوع آموزش مخصوصا برای آن هایی که نمی توانند در کلاس های حضوری زبان شرکت کنند خیلی مفید است. این افراد ممکن است به دلیل داشتن مشغله زیاد، دوری مسافت و یا شیفت کاری نتوانند از کلاس حضوری استفاده کنند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی خصوصا از دوره پاندمی کرونا با پیشرفت های چشمگیری روبرو بوده و امروزه در گروه های سنی مختلف از کودکان تا بزرگسالان از آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده می کنند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

چرا آموزش آنلاین زبان انگلیسی؟

موسسه زبان راد تایم  با اتخاذ شیوه های نوین آموزشی از جمله آمورش آنلاین و با برنامه ریزی درست و همچنین پیشرفته ترین امکانات سعی کرده تا از این منابع به بهترین وجه استفاده کرده و آنها را در اختیار فراگیران قرار داده و به ارتقای سطح علم ی آنها و جامعه کمک کنند. شیوه آموزش آنلاین در کشورهای توسعه یافته بیش از ده سال است که اجرا می شود.

با این حال هنوز عده زیادی وجود دارند که معتقدند شیوه آموزشی کلاس های حضوری موثرتر از اموزش آنلاین است. به این خاطر که در کلاس های حضوری تعاملات بهتری بین استاد و فراگیر برقرار می شود. همچنین این افراد عقیده دارند که امکان درک مطالب درسی بیشتر است. ما با بیان دلایل فراوانی نشان می دهیم که برخلاف باورهای موجود برگزاری کلاس های آنلاین از جهات مختلفی دارای مزیت های بسیاری است که کلاس های حضوری از آنها محرومند.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی ره آورد عصر جدید

اکنون ما در عصری زندگی می کنیم که به آن عصر اطلاعات و ارتباطات نام داده اند. به حق که شایسته این نامگذاری است. تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای امروزه در قالب ابزارهایی چون کامپیوترها و گوشیهای هوشمند طراحی و بکار گرفته شده است. این گجت ها این امکان را برای همگان به وجود آورده که در هر کجا و هر زمانی بتوانیم به اطلاعات لازم دسترسی داشته باشیم و به سرعت آنها را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. محتواهای تولید شده در قالب های مختلف در تمام زمینه های علمی و کاربردی و بارگذاری اطلاعات متنوع بی شمار در سایت ها و فضاهای سایبری موجب شده تا انبوهی از اطلاعات در دسترس همگان قرار داشته باشد تا جایی که انسان امروزی گویی در زیر آوار حجم عظیمی از اطلاعات در حا ل له شدن و دست و پا زدن است. 

در این میان آنچه مسلم است این است که برخلاف گذشته های نه چندان دور دیگر نمی توان فقط با شیوه های آموزش سنتی به امر یادگیری پرداخت و باید شیوه های جدید آموزشی را نیز تجربه کرد. در گذشته پیدا کردن منابع علمی و مراکز آموزشی و معلم خوب و خبره بسیار سخت و محدود بود. اما اکنون به دلیل دسترسی همه به این منابع این مشکلات تا حد زیادی برطرف شده است. آنچه مشکل است این است که ما باید بتوانیم از میان انبوه اطلاعات موجود تنها در حوزه مورد نیازمان اطلاعات مفیدی را جمع آوری کرده و استفاده کنیم تا وقتمان بیهوده هدر نرفته و به نتایج دلخواه نیز برسیم. 

بیشتر بخوانیدمزیت آموزش آنلاین زبان انگلیسی

در شیوه ی آموزش آنلاین بعنوان یکی از آسان ترین روش های یادگیری سطح آموزش و یادگیری زبان تا حد زیادی افزایش یافته و قابل ارتقا است. همچنین محدودیت های نظام آموزشی سنتی را ندارد.

در کلاسهای حضوری مشکلاتی وجود دارد که میتواند به امر یادگیری آسیب هایی را برساند و کیفیت یادگیری  را پایین بیاورد. به عنوان مثال در کلاس های حضوری لازم است که استاد و فراگیر در یک زمان خاص و در مکانی مشخص گرد هم آمده و با تمرکز بالایی در کلاس حاضر شوند تا بتوانند در آن زمان معین و محدود حداکثر بهره وری را از آموزش  و یادگیری زبان داشته باشند. یقینا همه ی ما این را تجربه کرده ایم که گاهی اوقات به دلیل خستگی و شرایط بد جسمی و روحی ممکن است نتوانیم حواس خود را کامل جمع کرده و روی موضوعات درسی تمرکز لازم را داشته باشیم. به این خاطر متوجه مطالب گفته شده در کلاس نشویم.

مزیت اول

اینترنت و فضای مجازی به نوعی تمامی محدودیت های موجود را در زمینه آموزش بر طرف ساخته به طوری که فاصله های مکانی و محدودیت های زمانی دیگر نمی توانند مانع یادگیری زبان بشوند. همانطور که قبلا اشاره کردیم اگر بخواهیم مقایسه ای بین برگزاری کلاس ها به صورت حضوری و یا آنلاین داشته باشیم دلایل زیادی برای نشان دادن اینکه چرا باید از آموزش آنلاین استفاده کنیم می توانیم بیاوریم.

مزیت دوم

این نوع آموزش ( آنلاین ) سبب می شود که دانش آموزان احساس خودباوری و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنند و بدون مشکل خاصی حرف ها و احساسات خودشان را با اساتید و سایر اعضای گروه در میان بگذارند. چیزی که در کلاس های حضوری معمولا زبان آموزانی که نسبت به دیگران ضعیف تر هستند به دلیل خجالت و اعتماد به نفس پایین از آن خودداری می کنند.

مزیت سوم

در شیوه آموزشی آنلاین اساتید وقت بیشتری دارند تا به سوالات زبان آموزان پاسخ بدهند. همچنین در این نوع از شیوه ی آموزشی تنوع محتواهای درسی بسیار بیشتر از شیوه های سنتی آموزشی است. مطالب درسی که در فرمت های مختلفی مثل  پی دی اف، پاورپوینت، فایل های صوتی و ویدئویی وحود دارند. این قابلیت را نیز دارند که خیلی راحت تر و سریعتر به روزرسانی شوند و در اختیار زبان آموزان قرار بگیرند. زبان آموزان نیز این فرصت را دارند که با توجه به توانایی های خود از میان محتواهای درسی متنوع محتوای مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

مزیت چهارم

یکی دیگر از مزیت های مهم کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی قابلیت ضبط کلاس درس است. زبان آموزان در هنگام حضور در کلاس میتوانند هر قسمت از مطالب تدریس شده توسط استاد را ضبط کنند. این ضبط می توانند به دو صورت صوتی و با تصویری باشد. بدین شکل زبان آموزان می توانند در زمانی دیگر به تمرین مطالب آموزش داده شده بپردازند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

ویژگی های مهم آموزش آنلاین زبان انگلیسی

قابلیت دسترسی آسان

یکی از مهمترین ویژگیهای آموزش آنلاین این است که شما در هر زمان و مکانی میتوانید در کلاسها شرکت کنید. برای دسترسی به این کلاسها  فقط کافی است رایانه خود را روشن و به اینترنت متصل کنید. به همین سادگی بدون نصب نرم افزار خاصی وارد فضای آموزشی آنلاین می شوید.

برطرف شدن محدودیت های مکانی

برای حضور در کلاس های حضوری باید حتما در یک زمان و مکان مشخص بنام آموزشگاه حضور داشته باشیم. دوری مسافت های طولانی یکی از مشکلات بزرگ در این رابطه است. بیشتر اوقات متاسفانه زبان آموزان باید آن را تحمل کنند. این امر مستلزم صرف وقت و همچنین هزینه ی رفت و آمد می باشد. با به کار گیری روش آموزش زبان انگلیسی بصورت آنلاین این مشکلات به خودی خود حل می شود.

به علاوه می دانیم در کشور ما همه ی امکانات در همه نقاط کشور بطور یکسانی وجود ندارد. شهر ها و مناطق مختلفی وجود دارند که از امکانات و کیفیت آموزشی لازم برخوردار نیستند. در این میان افراد با استعداد بسیاری هستند که بدلیل عدم دسترسی به کلاسهای آموزشی با کیفیت از پیشرفت های لازم علمی باز می مانند. آموزش آنلاین  راه حل مناسبی برای برخورداری همه افراد جامعه در سراسر کشور به امکانات آموزشی است. بدین ترتیب عدالت آموزشی نیز برقرار می شود.

صرفه جویی در موارد گوناگون با آموزش آنلاین زبان انگلیسی

استفاده از آموزش آنلاین موجب کاهش رفت و آمد به آموزشگاه ها است. این مسئله باعث صرفه جویی در مصرف بنزین و سایر سوختهای فسیلی مخصوصا در تهران میشود. بنابراین میتوان گفت که شیوه آموزش آنلاین دوستدار محیط زیست  نیزاست. همچنین از جهات مختلفی موجب صرفه جویی در استفاده از منابع است.

یکی دیگر از مواردی که استفاده از شیوه آموزش آنلاین باعث صرفه جویی در آن می شود صرفه جویی در هدر رفت زمان زبان آموزان است. زمانی که در هنگام رفت و آمد به آموزشگاه  در راه  به هدر می رود.

شیوه های آموزش الکترونیک زبان انگلیسی در موسسه رادتایم

آمورش مجازی وآنلاین زبان انگلیسی موسسه رادتایم شیوه جدید و بسیار کارآمدی است که مزایای فراوانی داشته. می توان از آن با هدف جایگزین کردن آن به جای بخشی از آموزش های حضوری بهره برد. در رویکرد جدید آموزش آنلاین زبان انگلیسی تعاملات بیشتری می تواند بین استاد و زبان آموز در کلاس صورت میگیرد. در شیوه ی آموزش آنلاین زبان بعنوان یکی روش آسان یادگیری زبان، سطح آموزش و یادگیری با سرعت زیادی افزایش می یابد. همچنین محدودیت های نظام آموزشی سنتی را ندارد.

بیشتر بخوانیدکلام آخر

یکی از ویژگی های مهم عصر تکنولوژی و ارتباطات، استفاده از خدمات اینترنت است. استفاده از این خدمات منجر به صرفه جویی در انرژی و زمان می شود. یکی از مثال های بارز این مهم، برگذاری کلاس ها و استفاده ار آموزش آنلاین زبان انگلیسی می باشد. دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی در موسسه زبان های خارجی راد تایم برای همه سنین به بهترین شکل ممکن برگذار میشود.

هم اکنون می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radtime.org/?p=1993
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش آنلاین زبان انگلیسی | آموزش آنلاین زبان مفید است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.