آموزش زبان آلمانی

242
Teaching German
Teaching German

دوره های آموزش زبان آلمانی بزرگسالان در موسسه زبان رادتایم بصورت کلاسهای ترمیک فشرده و ترمیک فوق فشرده از سطح مبتدی تا پیشرفته در ۲۲ ترم ۱۵ جلسه ای برگزار می گردد و مناسب افرادیست که قصد یادگیری اصولی و پایه ای زبان آلمانی با هدف اخذ مدرک، مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای آلمان یا اتریش را دارند.

در این دوره ها از کتابهای Menschen از انتشاراتHueber آلمان به همراه مواد کمک آموزشی متنوع از جمله فیلم های آموزشی، کتابهای داستان بهره گرفته شده است زیرا مطالب، اصطلاحات و لغات بکار رفته در این کتاب بسیار به روز می باشد و زبان آموزان را با فرهنگ و شیوه زندگی در آلمان آشنایی می سازد تا از این طریق، زبان آموزان به شیوه آموزشی جذابتری این زمان را فرا بگیرند. نکته ای که موسسه زبان رادتایم را از سایر موسسات زبان متمایز می کند، توجه به نیازهای آموزشی زبان آموزان با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی، شرایط کاری، شرایط زندگی و تحصیلی آنها و ارائه سیستم های متنوع آموزش زبان منطبق با آخرین استانداردهای انستیتوی گوته آلمان همراه با آزمونهای سنجش پیشرفت می باشد.

همچنین با توجه به اینکه تقویت مکالمه یکی از اصلی ترین اهداف در یادگیری این زبان می باشد، مدیران و اساتید دپارتمان آموزش زبان آلمانی موسسه زبان رادتایم تمامی تلاش خود را به کار بسته اند تا با ایجاد فضای آموزشی پویا و سرزنده فرصت یادگیری و تقویت مکالمه زبان آلمانی را در موقعیت های شبیه سازی شده فراهم نمایند تا زبان آموزان محترم را جهت آمادگی برای شرکت در آزمون های انستیتوی گوته و کسب نمره قبولی آماده سازند.

معرفی دوره های آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان رادتایم

A1 (سطح آغازین)

آموزش زبان آلمانی در سطحA1 در موسسه زبان رادتایم مطابق جدول زیر برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح می توانند مکالمات روزمره و جملات ابتدایی که در رابطه با نیاز های عمومی و شخصی می باشد (مانند معرفی خود، خواندن علائم راهنما، پرسیدن ساده و …) را درک کرده و صحبت نمایند. این سطح از آموزش زبان آلمانی در ایران طرفداران بسیاری دارد زیرا کسانی که برای پیوستن به خانواده، ازدواج و …قصد مهاجرت به آلمان را دارند، نیازمند اخذ این مدرک می باشند. آزمون این سطح از زبان آلمانی در هر ماه توسط موسسه گوته تهران و بخش فرهنگی سفارت اتریش به صورت رسمی برگزار می شود.

A2 (سطح مقدماتی)

آموزش زبان آلمانی در سطح A2 در موسسه زبان رادتایم مطابق جدول زیر برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح قادر به بیان و درک موضوعات مشخصی مانند گفتگوهای روزمره، اطلاعات شخصی، خانواده و محیط کار در موقعیت های ساده و معمول و همچنین درک مطالب پیچیده تری که در مقاله های کوتاه، روزنامه ها و تبلیغات نوشته شده است باشند.

B1 (سطح متوسط)

آموزش آلمانی در سطح B1 در موسسه زبان رادتایم مطابق جدول زیر برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش زبان به دایره وسیعی از لغات و واژگان دست پیدا خواهند کرد که به آنها کمک خواهد کرد با استفاده از این لغات در مورد رویاها، آرزوها، رخدادها، اهداف، تجارب و علایق شخصی خود بطور منسجم صحبت نمایند و در سفرهای خود به کشورهای آلمانی زبان اغلب نیازهای خود را برطرف نمایند.

B2 (سطح بالای متوسط)

آموزش زبان آلمانی در سطحB2 در موسسه زبان رادتایم مطابق جدول زیر برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش زبان قادر به درک و بیان مطالب انتزاعی یا پیشرفته تر به زبان آلمانی خواهند بود و می توانند در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی تری را پیگیری نمایند و بدون آمادگی قبلی بطور روان و پیوسته صحبت کنند.

داوطلبان شرکت در این سطح از آموزش زبان آلمانی عمدتاً افرادی هستند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای آلمان یا اتریش را دارند، زیرا در حال حاضر بیشتر دانشگاههای آلمان جهت پذیرش دانشجو درخواست مدرکB2 را از متقاضیان دارند، از همین رو شرکت در آزمون این سطح جهت اخذ مدرک طرفداران فراوانی در کشورمان دارد. این آزمون تقریبا در هر ماه توسط موسسه گوته تهران و بخش فرهنگی سفارت اتریش به صورت رسمی برگزار می شود.

C1 (سطح پیشرفته)

این سطح از آموزش زبان آلمانی که جزو سطوح پیشرفته محسوب می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش قادر به درک متون طولانی شامل بخش بزرگی از واژه های سطح بالا و پیچیده خواهند بود و در نتیجه می توانند بدون تامل برای جستجوی لغات به راحتی و بطور روان به آلمانی مکالمه نمایند.

C2 (سطح فوق پیشرفته)

این سطح از آموزش زبان نیز جزء سطوح پیشرفته در زبان آلمانی محسوب می گردد و زبان آموزانی که به این سطح از دانش زبانی می رسند قادر خواهند بود همانند یک شهروند اصیل به زبان آلمانی صحبت کنند.

آموزش زبان آلمانی

دوره آمادگی آزمونZD 

ZD مخفف عبارتZertifikat Deutsch است که یک آزمون بین المللی زبان آلمانی می باشد و بیشتر جهت مهاجرت یا اخذ ویزای دانشجویی مورد نیاز می باشد. موفقیت در امتحانZD (B1) و اخذ مدرک آن نشان دهنده دانش و توانایی بالای افراد در انجام مکالمات روزمره به این زبان می باشد و اخذ سطحB1 از این مدرک برای متقاضیان پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آلمان الزامی است. این دوره ها در رادتایم بصورت خصوصی در حال برگزاریست.

دوره آمادگی آزمونTestDaF 

TestDaf مخفف عبارتTest Deutsch ats Fremd Sprache است که برای سنجش مهارت زبان آلمانی افراد غیرآلمانی طراحی شده است و مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاههای آلمان را دارند. آزمونTestDaF شامل چهار بخش شفاهی، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب است. این دوره ها نیز در رادتایم بصورت خصوصی در حال برگزاریست.

اهداف آموزش زبان آلمانی بزرگسالان در موسسه زبان رادتایم

 • آموزش همرمان مهارتهای گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن زبان آلمانی از سطح مبتدی تا پیشرفته.
 • آموزش سریع زبان به صورت کاملاً کاربردی ویژه متقاضیان ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای آلمان و اتریش.
 • آموزش زبان آلمانی با هدف آماده سازی زبان آموزان جهت قبولی در آزمون های انستیتوی گوته.
 • تقویت مهارت صحبت کردن زبان آموزان جهت زندگی در کشورهای آلمانی زبان.
 • آشنایی زبان آموزان با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای آلمانی زبان به منظور زندگی در این کشورها.

تمایز خدمات آموزشی موسسه زبان رادتایم با سایر موسسه ها

 • تنوع زمانبندی کلاسها مطابق با محدودیت های زمانی هر زبان آموز.
 • کلاس های مجهز به امکانات جدید آموزشی جهت فراگیری آسانتر.
 • تمرکز ویژه بر مهارت صحبت کردن که بیشترین هدف در آموزش زبان آلمانی می باشد.
 • آموزش زبان با استفاده از جدیدترین و بروزترین کتابها و متدهای آموزشی روز دنیا.
 • شهریه مناسب با توجه به توان مالی زبان آموزان و ارائه تخفیف های ویژه.

سایر خدمات دپارتمان آموزش زبان آلمانی موسسه زبان رادتایم

 • دوره های فشرده آموزش زبان جهت قبولی در آزمونهایA1 تاB2 موسسه گوته.
 • دوره های بحث آزاد جهت تقویت مکالمه(Konversationskurs) در 10 جلسه.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید