آزمون آیلتس جنرال | IELTS General Training - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

آزمون آیلتس جنرال

4003 بازدید
آزمون آیلتس جنرال

آزمون آیلتس جنرال و همچنین آزمون آیلتس آکادمیک در کمتر از 3 ساعت توانایی های شما را در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کند.در اینجا دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد: آزمون آیلتس جنرال و آزمون آیلتس آکادمیک. ساختار آزمون Listening آیلتس و آزمون Speaking آیلتس برای هردو نوع(جنرال و آکادمیک) یکسان بوده اما آزمون های Reading آیلتس و Writing آیلتس متفاوت است. بنابراین باید از نوع آزمون مورد نیازتان مطمئن باشید.

بخش‌های Listening، Reading و Writing تمامی آزمون‌های آیلتس در یک روز تکمیل می‌شوند و هیچ وقفه‌ای بین آن‌ها وجود ندارد. با این حال، بخش Speaking را می توان تا یک هفته قبل یا بعد از تست های دیگر تکمیل کرد. زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

چرا آزمون آیلتس جنرال؟

آزمون آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلب را در یک زمینه عملی و روزمره اندازه گیری می کند. افراد برای تحصیل یا آموزش در آموزش متوسطه / در کالج (پایین تر از سطح مدرک) یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان، دوره عمومی آیلتس را می گذرانند. با این حال، بسیاری از کشورهای دیگر نیز آیلتس را برای پذیرشدر یک مؤسسه آموزشی یا مهاجرت می‌خواهند.

بررسی اجمالی مهارت های زبان انگلیسی آزمون آیلتس جنرال

آزمون اسپیکینگ شما می تواند تا یک هفته قبل یا بعد از سایر آزمون ها بر اساس کشوری که در آزمون شرکت می کنید برنامه ریزی شود. با این وجود، سایر مؤلفه‌های آزمون (گوش دادن، خواندن و نوشتن) در همان تاریخ برگزار می‌شوند و هیچ وقفه‌ای در این بین وجود ندارد. مرکز آزمون شما را در مورد برنامه قبل از آزمون راهنمایی می کند. پس از شرکت در آزمون، نمره شما برای دو سال آینده معتبر خواهد بود.

رایتینگ

مدت زمان: 60 دقیقه. (توصیه می شود 20 دقیقه برای تسک 1 و 40 دقیقه برای تسک 2 وقت بگذارید)

کل سوالات: 2 تسک

تسک 1: نوشتن نامه (حداقل 150 کلمه مورد نیاز). نامه غیر رسمی، نیمه رسمی یا رسمی برای درخواست اطلاعات، دعوت از شخصی، توضیح یک موقعیت و غیره.

وظیفه 2: مقاله نویسی (حداقل کلمه مورد نیاز 250). مقاله ای در پاسخ به یک دیدگاه، استدلال یا مشکل.

نکته بسیار مهم: ارزیابی تسک 2 (مقاله) وزن بیشتری در نمره و بند اسکور شما نسبت به کار 1 (حرف) خواهد داشت.

اسپیکینگ

مدت زمان: 11-14 دقیقه.

مجموع سوالات: 11-12.

امولفه اسپیکینگ آیلتس میزان استفاده داوطلب از زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. کل مکالمه ضبط می شود تا یک نمره(بند اسکور) دقیق تعیین شود.

اسپیکنگ شماره 1 : در این بخش، ممتحن 4 تا 5 سوال کلی در مورد خودتان و طیف وسیعی از موضوعات آشنا مانند خانه، خانواده، زادگاه، کار، مطالعات و علایق می پرسد. این قسمت 2-5 دقیقه طول می کشد.

اسپیکینگ شماره 2: در این بخش، یک کارت (معروف به Cue Card یا Candidate Task Card) به شما داده می شود که از شما می خواهد در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید. قبل از شروع صحبت به شما یک دقیقه زمان آماده سازی داده می شود. شما باید تا دو دقیقه صحبت کنید. سپس ممتحن یک یا دو سوال در مورد همان موضوع می پرسد که به آنها سوالات round-off می گویند.

اسپیکینگ شماره 3 : در این بخش، ممتحن 5-7 سوال می پرسد که مربوط به موضوع در Speaking Part 2 است. شما باید در این بخش ایده ها و مسائل انتزاعی بیشتری را مطرح کنید. این بخش از آزمون بین چهار تا پنج دقیقه طول می کشد.

لیسنینگ

مدت زمان: 30 دقیقه. (در صورت شرکت در آزمون آیلتس کاغذی، 10 دقیقه اضافی برای انتقال پاسخ خود به برگه پاسخنامه.)

تعداد سوالات: 40.

در بخش Listening آزمون آیلتس، به ضبط‌های (تقسیم شده به چهار بخش) زبان انگلیسی مادری و پاسخ به یک سری سؤال (معمولاً 40 سؤال) گوش خواهید داد.

ضبط قسمت شماره 1 : مکالمه بین دو نفر که در یک زمینه اجتماعی روزمره اتفاق می افتد.

ضبط قسمت شماره 2: یک مونولوگ در یک زمینه اجتماعی روزمره، به عنوان مثال. سخنرانی در مورد امکانات محلی.

ضبط قسمت شماره 3: مکالمه بین حداکثر چهار نفر که در زمینه آموزشی یا تمرین درسی، به عنوان مثال. یک معلم دانشگاه و یک دانشجو در حال بحث در مورد یک تکلیف.

ضبط قسمت 4: یک مونولوگ در مورد یک موضوع دانشگاهی، به عنوان مثال. یک سخنرانی دانشگاهی.

انواع تسک ها (وظایف): انواع مختلفی از سوالات در بخش لیسنینگ آزمون آیلتس جنرال از جمله چند گزینه ای، تطبیقی، دیاگرام لیبلینگ، پلان/نقشه/نمودار، فرم/یادداشت/جدول/فلوچارت/تکمیل خلاصه و تکمیل جمله استفاده می شود.

ریدینگ

مدت زمان: 60 دقیقه.

تعداد سوالات: 40.

آزمون آزمون آیلتس جنرال دارای سه بخش است. هر بخش دارای 13-14 سوال است.

بخش 1 : شامل 2-3 متن کوتاه یا چندین متن کوتاه تر است.

بخش 2 : شامل دو متن و یا پَسیج است.

بخش 3 : دارای بخش خواندنی طولانی است.

منبع آزمون: متن‌های ریدینگ آیلتس جنرال از کتاب‌ها، اطلاعیه‌ها، آگهی‌ها، مجلات، روزنامه‌ها، کتاب‌های راهنمای شرکت و دستورالعمل‌ها گرفته شده است.

انواع تسک: انواع مختلفی از سوالات در آزمون آیلتس جنرال استفاده می‌شود، از جمله چند گزینه‌ای، سرفصل‌های منطبق، اطلاعات شناسایی، سؤالات با پاسخ کوتاه، شناسایی دیدگاه‌ها ویاادعاهای نویسنده، اطلاعات منطبق، ویژگی‌های تطبیق، تطبیق پایان جملات، تکمیل خلاصه، تکمیل جمله، تکمیل یادداشت، تکمیل جدول، تکمیل فلوچارت، و تکمیل برچسب نمودار(دیاگرام لیبلینگ).

منابع:

britishcouncil

idp

سوالات متداول

من می خواهم به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنم. آیا باید در آیلتس جنرال شرکت کنم؟

بله باید آیلتس جنرال بگیرید.

IELTS Life Skills (برای درخواست ویزای انگلستان) چیست؟

اگر برای مهاجرت به بریتانیا یا ماندن در بریتانیا درخواست ویزای می دهید و باید مهارت های گفتاری و شنیداری خود را در سطوح A1 یا B1 CEFR ثابت کنید، IELTS Life Skills را می گذرانید. آزمون IELTS Life Skills فقط مهارت های Speaking و Listening شما را آزمایش می کند.

آیا آیلتس جنرال برای من مناسب است؟

آیلتس جنرال برای داوطلبانی طراحی شده است که می خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنند، در دبیرستان ثبت نام کنند، تجربه کاری یا برنامه های آموزشی را انجام دهند. اگر هدف شما با معیارها مطابقت دارد، باید آیلتس جنرال را بگذرانید. اگر قصد پذیرش در کالج یا دانشگاه را دارید، آیلتس آکادمیک همان چیزی است که باید بگذرانید. با این وجود، قبل از نهایی کردن نسخه آیلتس باید با سازمان یا موسسه ای که برای آن درخواست می دهید تماس بگیرید یا با اداره مهاجرت صحبت کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
https://radtime.org/?p=8193
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون آیلتس جنرال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: