اخبار انگلیسی برای تقویت زبان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

اخبار انگلیسی برای تقویت زبان | یادگیری زبان با اخبار انگلیسی

2115 بازدید
اخبار انگلیسی برای تقویت زبان

همانطور که می دانید برای یادگیری زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد. استفاده از اخبار انگلیسی برای تقویت زبان، روشی است که شاید زبان آموزان کمتر از سایر روش ها از آن استفاده کنند. با استفاده از رادیو، تلویزیون، روزنامه، شبکه های اجتماعی و … می توانید از اخبار انگلیسی برای تقویت زبان خود استفاده کنید. گوش دادن به اخبار انگلیسی برای تقویت زبان بر روی مهارت شنیداری شما تاثیر ویژه ای خواهد داشت. فرقی ندارد سطح زبان شما چقدر است. می توانید در هر سطحی از اخبار انگلیسی برای تقویت زبان استفاده کنید. در ادامه می خواهیم به روش ها و تاثیرات یادگیری زبان انگلیسی با اخبار بپردازیم.

تاثیر اخبار انگلیسی بر تقویت زبان

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

اخبار انگلیسی برای تقویت زبان

انتخاب روزنامه مناسب

یکی از اولین چیزهایی که باید برای گوش دادن به اخبار انگلیسی انجام دهید، انتخاب یک روزنامه مناسب است. روزنامه‌های بین‌المللی مانند BBC، CNN، The Guardian و The New York Times، خیلی از مطالب مهم و جالب را پوشش می‌دهند. با انتخاب یک روزنامه، می‌توانید علاوه بر تقویت زبان اتگلیسی خود، به روز با آخرین اخبار و رویدادهای جهانی باشید.

تمرین گوش دادن فعالانه

وقتی به اخبار گوش می‌دهید، تلاش کنید فقط به صدای خبرنگار گوش دهید و تلاش کنید به صورت فعال فهمیدن مفاهیم و کلمات جدید را انجام دهید. برای این کار، می‌توانید پس از گوش دادن به یک خبر، توضیحات مربوط به آن خبر را بنویسید و سعی کنید از کلمات و عبارات جدید در آن توضیحات استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا لغات و اصطلاحات جدید را به یاد بسپارید.
همچنین با اینکار می توانید تلفظ خود را تقویت کنید. برای تمرین تلفظ، با صدای خبرنگار همخوانی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا به تلفظ صحیح کلمات و عبارات برسید و درک بهتری از انگلیسی بدست آورید.

تقویت دایره لغات

گوش دادن به اخبار انگلیسی به شما کمک می‌کند تا دایره لغات خود را توسعه دهید. هرگاه با کلمات و اصطلاحات جدیدی که در اخبار می‌شنوید روبرو شدید، سعی کنید معنی آن‌ها را در دیکشنری پیدا کنید و در جملات خود از آن استفاده کنید. همچنین، با مرور روزانه اخبار، کلمات و اصطلاحات جدید را برای خود تکرار کنید و آن‌ها را به یاد بسپارید.

تقویت مهارت شنیداری

اخبار انگلیسی به شما کمک می‌کند تا مهارت شنیداری خود را توسعه دهید. با کمک صدای خبرنگار، می‌توانید مفاهیم و اصطلاحات پیچیده‌تر را درک کنید و به مهارت شنیداری خود اعتماد بیشتری پیدا کنید.
اگر گوش دادن به اخبار را در برنامه خود قرار دهید و روزانه آن را انجام دهید، پس از مدت کوتاهی تاثیر آن را خواهید دید

بیشتر بخوانیدآشنایی با فرهنگ و رویدادهای جهانی

اخبار انگلیسی، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ و رویدادهای جهانی است. با گوش دادن به اخبار، می‌توانید با مشکلات، اتفاقات و رویدادهای مهم در سراسر جهان آشنا شوید و به فرهنگ کشورهای مختلف نیز آشنا شوید. یعنی در کنار تقویت زبان انگلیسی و مهارت های شنیداری، فواید دیگری هم دارد و این تاثیر برای کسانی که می خواهند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند بسیار مثبت است.

بهبود تفکر و درک

اخبار انگلیسی، می‌تواند به بهبود تفکر و درک شما کمک کند. با گوش دادن به اخبار، می‌توانید با نوع بیانی که در اخبار به کار می‌رود آشنا شوید. این کار به شما کمک می‌کند تا به نحو احسن درک کنید که خبرگزاران درباره موضوعی چه چیزی می‌گویند و به چه نحوی درباره آن گزارش می‌دهند.

بهبود خواندن

اخبار انگلیسی به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید بخوانید. با گوش دادن به اخبار، می‌توانید به نحو احسن با ساختار جملات و عبارات انگلیسی آشنا شوید. می توانید با راحتی بیشتری به متون انگلیسی دسترسی پیدا کنید. در کنار گوش دادن به اخبار، می توانید از روزنامه و مجلات نیز استفاده کنید و مهارت خواندن خود را چند برابر تقویت کنید.

استفاده از زیرنویس برای اخبار

استفاده از زیرنویس یکی از روش‌های موثر برای یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به اخبار است. با استفاده از زیرنویس، شما می‌توانید به راحتی لغات و عبارات جدید را شناسایی کرده و معنای آن‌ها را درک کنید. همچنین، با مشاهده زیرنویس، می‌توانید بهترین فرصت برای تمرین تلفظ و تفسیر مطالب را داشته باشید. در این روش، شما می‌توانید با تمرین در شنیدن، تلفظ و تفسیر، مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید.

برای استفاده از زیرنویس می‌توانید به دو روش زیر عمل کنید:

1- زیرنویس انگلیسی: در این روش، می‌توانید زیرنویس را به صورت انگلیسی برای تمرین خواندن و شنیدن با هماهنگی بیشتر استفاده کنید. استفاده از زیرنویس انگلیسیبسیار حرفه ای تر از زیرنویس فارسی است و برای کسانی که سطح بالاتری دارند مناسب است.

2- زیرنویس فارسی: در این روش، می‌توانید زیرنویس را به صورت فارسی برای ترجمه و فهمیدن بهتر محتوای خبر استفاده کنید. این نوع زیرنویس برای کسانی که می خواهند تقویت زبان انگلیسی با اخبار را شروع کنند بسیار مناسب است.

در کل، استفاده از زیرنویس برای یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به اخبار یکی از روش‌های موثر و مفید است. با استفاده از آن، می‌توانید بهبود چشمگیری در مهارت‌های زبانی خود داشته باشید. اما با رسیدن به سطوح پیشرفته لازم است که زیرنویس را حذف کنید.

اخبار انگلیسی برای تقویت زبان

عبارات پرکاربرد در اخبار انگلیسی

در اخبار زبان انگلیسی، عبارات زیادی وجود دارند که به دلیل پرکاربرد بودن، باید آن‌ها را بلد باشید تا بتوانید مطالب را به درستی درک کنید. برخی از عبارات پرکاربرد در اخبار به شرح زیر هستند:

Breaking newsاخبار عاجل
Headline newsعنوان اخبار
Exclusive interviewمصاحبه انحصاری
Live coverageپوشش زنده
Breaking storyداستان عاجل
Developing storyداستان در حال تکامل
Top storyاخبار برتر
Feature storyداستان ویژه
Investigative reportگزارش تحقیقاتی
Press conferenceکنفرانس مطبوعاتی
Public announcementاعلان عمومی
Opinion pieceنوشته نظری
Editorialسرمقاله
Breaking pointنقطه شکست
Emergencyوضعیت اضطراری
Global crisisبحران جهانی
Humanitarian crisisبحران بشردوستانه
Security threatتهدید امنیتی
Natural disasterفاجعه طبیعی
Economic downturnرکود اقتصادی
Photo essayگزارش تصویری
Investigative journalismروزنامه‌نگاری تحقیقی
Obituaryخبر مرگ
Correctionاصلاحیه
Current eventsرویدادهای کنونی
Exclusiveاختصاصی
Interviewمصاحبه
Liveزنده
Reportگزارش
Weather forecastپیش‌بینی آب و هوا

معرفی برترین منابع اخبار برای تقویت زبان

توجه داشته باشید که باید منبع مناسب با سطح خود را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر را داشته باشد. همچنین می‌توانید از چندین منبع مختلف استفاده کنید و به تدریج سطح زبانی خود را ارتقا دهید. در ادامه بهترین منابعی که می توانید استفاده کنید را آورده ایم :

  1. بی‌بی‌سی BBC : سایت خبری بی‌بی‌سی به داشتن پوشش کامل و گسترده‌ای از رویدادهای جهانی معروف است. این شبکه هم پخش زنده داشته و هم دارای شبکه های اجتماعی و سایت است که می توانید از آن ها اخبار را پیگیری کنید و مهارت های خود را تقویت کنید.
  2. گاردین The Guardian : روزنامه گاردین در بخش اخبار جهانی پوشش کاملی از رویدادهای جاری دارد. همچنین، سایت گاردین دارای بخشی است که به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد. در نتیجه می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای زبان آموزان باشد.
  3. سی ان ان CNN : شبکه خبری سی‌ان‌ان پوششی گسترده از رویدادهای جهانی دارد و برای تمرین مهارت‌های زبانی، دارای برنامه‌هایی مانند کمک به یادگیری زبان انگلیسی است که دقیقا در راستای هدف شما می تواند استفاده شود.
  4. نیویورک تایمز The New York Times : روزنامه نیویورک تایمز اخبار جهانی را پوشش می‌دهد و تحلیل‌های عمیقی از موضوعات مختلف ارائه می‌دهد.
  5. الجزیره Al Jazeera : الجزیره یک شبکه خبری بین‌المللی است که پوشش گسترده‌ای از رویدادهای جهانی دارد و اخباری را در بیش از ۱۰۰ کشور منتشر می‌کند.
  6. رویترز Reuters : رویترز یکی از بزرگترین خدمات خبری جهان است که تحلیل‌های گسترده‌ای از رویدادهای جهانی را ارائه می‌دهد.
  7. فوربز Forbes : مجله فوربز پوششی گسترده از اخبار اقتصادی و تجاری دارد و برای تقویت مهارت‌های زبانی تاجران و کارآفرینان می‌تواند بسیار موثر باشد.
  8. بلومبرگ Bloomberg : مجله بلومبرگ پوششی گسترده از اخبار اقتصادی و تجاری دارد و کمی مشابه منبع قبلی است. برای کسانی که به تجارت و مالیات علاقه‌مند هستند، بسیار مفید است.
  9. واشینگتن پست The Washington Post : روزنامه واشینگتن پست در بخش اخبار جهانی و سیاسی فعالیت می‌کند و پوشش کاملی از رویدادهای جاری دارد.
  10. نیوزویر (Newsy): شبکه خبری نیوزویر به گزارش‌های خلاصه و فشرده از اخبار جهانی می‌پردازد. این شبکه به کمک زیرنویس انگلیسی، می‌تواند برای تقویت مهارت‌های شنیداری و خوانداری بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانیدکلام آخر

برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از فیلم، موسیقی، پادکست، ویدیو، کتاب و … استفاده کنید. اما در بین این اسامی، اخبار نیز هست و می توانید از اخبار انگلیسی برای تقویت زبان استفاده کنید. بلد بودن روش های یادگیری زبان با اخبار می تواند باعث شود بتوانید به وسیله آن تمامی مهارت های زبانی خود را تقویت کنید. اما مهمترین تاثیر به وسیله شرکت در یک کلاس مناسب در سطح استاندارد شما گذاشته می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=10994
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد اخبار انگلیسی برای تقویت زبان | یادگیری زبان با اخبار انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: