انگلیسی تجاری BEC - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

انگلیسی تجاری BEC | مدرک زبان انگلیسی تجاری BEC

2020 بازدید
دوره های زبان انگلیسی تجاری BEC،

دوره های زبان انگلیسی تجاری BEC، برای کسانی است که در تجارت دست دارند و شغل آن ها وابسته به مسائل بین المللی است. در این دوره ها مهارت های مختلف فرد در جهت شرکت در جلسات مختلف، تقویت می شود.  آزمون انگلیسی تجاری BEC برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی افراد در محل کار طراحی شده است. مدرک زبان انگلیسی تجاری BEC در سازمان های دولتی و موسسات سراسر جهان معتبر است. دوره های مختلف آمادگی برای آزمون انگلیسی تجاری BEC در برخی آموزشگاه ها برگزار می گردد. در ادامه، با موسسه زبان های خارجی رادتایم همراه باشید تا پاسخ سوال آزمون BEC چیست را در اختیارتان قرار دهیم.

آزمون bec چیست ؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

آزمون bec چیست؟

در حقیقت آزمون انگلیسی تجاری BEC یک ارزیابی معتبر بین المللی است که توسط گروه ESOL توسط دانشگاه کمبریج ارائه شده است. این آزمون برای نشان دادن توانایی متقاضیان در مهارت استفاده از زبان انگلیسی در محل کار طراحی شده است. این آزمون توسط کارفرمایان، دانشگاه ها و سازمان های دولتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و معتبر است. آزمون BEC برای کسانی که برای داشتن شغل تجاری یا شروع تجارت آماده می شوند، طراحی شده است.

این آزمون هم به صورت کاغذی و هم به صورت اینترنتی برگزار می شود. علاوه بر آن لازم است بدانید دارای بخش نوشتاری در سه مهارت LISTENING  و READING و  WRITING و بخش گفتاری در مهارت SPEAKING است.

برگزای آزمون BEC

این آزمون به دو شکل کامپیوتری و کاغذی برگزار می شود. هر دو نوع این آزمون در یک مرکز برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در باه مراکز برگزاری آزمون و همچنین هزینه آن در هر مرکز می توانید به مراکز آزمون ESOL مراجعه کنید.

این آزمون در 3 سطح برگزار می شود که شامل سطح مقدماتی کسب و کار، تجارت برتر و تجارت بالاتر است.

توجه داشته باشید که این آزمون برای افراد بالای 16 سال است که در حال آماده شدن برای یک کسب و کار و یا مشغول به کار هستند.

نتیجه آزمون BEC

دریافت نمره حد نصاب قبولی سطح مقدماتی، بسیار راحت تر از سطوح متوسط و پیشرفته است.  نمره شما بر اساس نتایج آزمون و امتیازات کسب‌ شده در بخش‌های قبلی مشخص می شود.
در هر یک از بخش‌های آزمون، قبولی یا ردی وجود ندارد اما در صورت پایین تر بودن نمره شما از نمره حد نصاب، موفق به دریافت مدرک نخواهید شد.

این آزمون در مراکز مشخص و تاریخ‌های معینی در طول سال برگزار می‌شود و اعتبار مدارک آن تاریخ انقضا ندارد و مادام العمر است.

بیشتر بخوانیدثبت نام در آزمون BEC

برای ثبت نام در آزمون BEC لازم است طبق مراحل زیر عمل کنید :

  • 1- از طریق سایت دانشگاه کمبریج انگلستان اقدام کنید.
  • 2- از منوی بالای سایت روی گزینه‌ Exams and tests  بزنید.
  • 3- به  گزینه‌Book an Exam  بروید.
  • 4- در قسمت Find an exam centre  با استفاده از گزینه Choose a location کشور محل آزمون خود را انتخاب می کنید. دقت داشته باشید که این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود.
  • 5- سپس در قسمت Choose an exam، آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید
  • 6- حال با زدن گزینه search می توانید از بین مراکز در دسترس یکی را انتخاب کنید.

سطح های آزمون BEC

آزمون BEC در 3 سطح برگزار می شود که این سطح حا شامل موارد زیر هستند :

  1. BEC Preliminary (B1)
  2. BEC Vantage (B2)
  3. BEC Higher (C1)

سطح مقدماتی :

این سطح ابتدایی ترین سطح در آزمون های bec است. دریافت این مدرک به منزله صلاحیت حضور در موقعیت های روزمره تجاری و برقراری ارتباط است. تمرکز این دوره بر روی موقعیت های تجاری معمولی است.

برای تقویت سطح زبانتان در حرفه خود لازم از در دوره های bec شرکت کنید. حضور در این دوره ها باعث افزایش تاوانایی شما برای حضور در تجارت های بین المللی می شود.

آمادگی های مورد نیاز برای شرکت در دوره مقدماتی شامل مواردی مثل توانایی برقراری مکالمه تلفنی و یا شرکت در بحث های کلی تجاری، نوشتن نامه های کوتاه و یا ایمیل مربوط به کار و همچنین پاسخگویی به سوالات عمومی تجاری است.

آزمون bec مقدماتی به سنجش 4 مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ شما در زبان انگلیسی می پردازد. بخش لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ معمولا در یک روز انجام می شوند اما بخش اسپیکینگ ممکن است در روز دیگری انجام شود. این بخش با حضور 2 آزمون گیرنده انجام می شود.

سطح برتر :

مدارک  انگلیسی کمبریج  Business Vantage به عنوان Business Business Certificate Vantage (BEC Vantage) نیز شناخته می شود. سطح برتر، دومین سطح از آزمون های bec است. در دست داشتن این مدرک به منظور تاونایی برقراری ارتباط خوب در یک محیط تجاری انگلیسی زبان است. تمرکز این دوره تامام بر روی مسائل تجاری است.

با این مدرک اعتماد به نفس و مهارت های شما برای حضور در تجارت بین الملل افزایش میابد. همچنین می توانید بسیار راحت اعتماد کارفرمایان را جاب کنید.

توانایی های مورد نیاز برای این دوره درک معنای گزارش های تجاری و نامه ها ، بیان نظر به طور واضح درباره یک موضوع خاص، نوشتن درست یک پیشنهاد و شرکت در یک بحث کوتاه است.

بخش های این آزمون نیز مانند سطح مقدماتی، ممکن است در روزهای مختلف برگزار شوند. بخش اسپیکنگ با دو نفر آزمون گیرنده و یک یا دو کاندیدای دیگر انجام می دهید.

سطح بالاتر :

این سطح، بالاترین سطح در بین آزمون های bec است. این مدرک نشان دهنده تونایی حضور موثر شما در یک محیط تجاری با استفاده از زبان انگلیسی است. با این مدرک که بر روی انگلیسی تجاری تمرکز دارد، حضور شما در زمینه های بین المللی تجارت، بسیار موثر تر خواهد بود.

اگر می خواهید مهارت های حرفه ای تجارت انگلیسی را ارتقا دهید، باید در این آزمون شرکت کنید. صلاحیت بالاتر آزمون BEC به کارفرمایان ثابت می کند که می توانید در یک فضای تجاری خواستار انگلیسی زبان موثر حضور در این دوره سطح لازم به داشتن توانایی نوشتن نامه های مشروح تجاری، درک بیشتر گزارش ها و مکاتبات تجاری، ثبت پیشنهادات، حضور فعال در جلسه های تجاری و بیان نظر ودیدگاه خود است.

آزمون BEC

چرا آزمون BEC

داشتن آگاهی كامل در خصوص دانش زبانی در هر شغلی و در هر رتبه ای در سرتاسر جهان، بیش از بیش در موفقیت افراد به خصوص دانشجویانی که در حوزه‌های کسب و کار و تجارت فعالیت دارند، تاثیر گذار است. آزمون BEC توسط دانشگاه كمبريج ارائه می شود. در نتیجه مدرکی معتبر در سراسر جهان به حساب می آید. این مدرک در سازمان های پژوهشی انگلستان، دانشگاه ها، سازمان هایی همچون مایکروسافت و آدیداس و همچنین بانک جهانی و… معتبر است که به عنوان يكي از شرایط لازم برای ورود به این شرکت ها و سازمان ها مطرح می شود. با توجه به اینکه تمرکز کامل این دوره بر روی زبان انگلیسی در حوزه تجارت است، در نتیجه بسیار مفید تر از زبان انگلیسی عمومی، برای افراد شاغل و یا کسانی که می خواهند یک حرفه را شروع کنند، است.

جمع بندی

آزمون انگلیسی تجاری BEC برای سنجش چهار مهارت speaking و listening و  readingو writing در محل کار طراحی شده است. مدرک این آزمون در سراسر جهان معتبر است.

شرکت در هر آزمون زبانی نیاز به تمرین بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که شرکت در دوره ها و کلاس های مختلف، به تنهایی کافی نیستند. با این حال انتخاب یک دوره مناسب بسیار مهم است. یک دوره جامع مربوط به انگلیسی تجاری BEC ، می تواند در کمترین زمان، بیشترین تاثیر را بر زبان انگلیسی شما بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11289
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد انگلیسی تجاری BEC | مدرک زبان انگلیسی تجاری BEC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها: