بهترین کتاب های آیلتس IELTS آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

بهترین منابع آیلتس IELTS | معرفی 4 مورد از بهترین کتاب های آیلتس IELTS

2484 بازدید
بهترین منابع آیلتس

همیشه داوطلبین آزمون IELTS  درگیر این بوده اند که بهترین کتاب های آیلتس IELTS کدام هستند و چه منابعی را باید مطالعه کنند. امروزه تعداد بسیار زیادی کتاب های آیلتس IELTS در بازار وجود دارد. اکثر موارد زبان آموزان نمی توانند تشخیص بدهند کدام یک از آن ها بهترین کتاب های آیلتس IELTS هستند. در این مقاله نگاهی اجمالي به 4 تا از بهترین کتاب های آیلتس IELTS می اندازیم. این کتاب ها همگی در بازار کشورمان موجود بوده و داوطلبین عزیز به راحتی می توانند این کتاب ها را تهیه نمایند.

معرفی بهترین منابع و کتاب های آیلتس IELTS

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

معرفی بهترین منابع و کتاب های آیلتس IELTS

کتاب MINDSET FOR IELTS

این مجموعه یکی از بهترین کتاب های آیلتس IELTS است که زبان‌آموز می تواند از آن به صورت خودخوان استفاده کند. این کتاب فرد را در مهارت‌های مختلف  آزمون ایلتس، چیره دست می‌کند. مجموعه Mindset For IELTS محصول مشترک دانشگاه کمبریج و Cambridge Assessment English است که ۴ سطح زبانی را مطابق استاندارد CEFR از (A2 )مبتدی تا (C1) پیشرفته در بر می‌گیرد. بخشی از محتوای این کتاب از جمله ماژول‌های مهارتی آیلتس را باید به صورت آنلاین استفاده کنید. همچنین فایل‌های صوتی این مجموعه کتاب برای دانلود در دسترس هستند و در ادامه می‌آیند.

این سری کتاب‌ها یکی از منابع آزمون آیلتس آکادمیک هستند.

هر سطح شامل استراتژی های یادگیری، تمرین مهارت‌ها و تمرین های مشابه آزمون اصلی برای کمک به زبان آموزان در رسیدن به هدف خود می باشد. ماژول های اطلاعاتی Corpus به زبان آموزان کمک می کند تا از اشتباهات متداول دوری کنند.

MINDSET FOR IELTS

ویژگی‌های کلیدی کتاب MINDSET FOR IELTS

 • تحت پوشش قرار دادن تمام نیازهای انگلیسی زبان‌آموز
 • فصل‌های موضوع محور که همه ۴ مهارت آیلتس را در بر می‌گیرد.
 • ماژول انتخابی مهارت های آنلاین دانشگاهی، به زبان آموزان اعتماد به نفس حضور در کورس دانشگاه می‌دهد.
 • هر فصل، تمرینات آنلاین Speaking, Writing, Listening, Reading، گرامر و Vocabulary بیشتری برای تقویت نقاط ضعف زبان‌آموزان دارد.

کتاب‌ Complete Ielts

مجموعه کتاب‌های Complete Ielts که دارای سه زیر عنوان می‌باشد، برای افرادی است که قصد دارند نمره‌های مشخصی را در آزمون آیلتس کسب نمایند.

 • کتاب Complete Ielts Bands 4-5 برای افرادی است که قصد دارند نمره ای بین 4 تا 5 در آزمون آیلتس کسب نمایند.
 • کتاب Complete Ielts Bands 5-6.5 برای افرادی است که قصد دارند نمره ای بین 5 تا 6.5 در آزمون آیلتس کسب نمایند.
 • کتاب Complete Ielts Bands 6.5-7.5 برای افرادی است که قصد دارند نمره ای بین 6.5 تا 7.5 در آزمون آیلتس کسب نمایند.

در واقع نویسندگان دانشگاه کمبریج این کتاب را تدوین و تألیف کرده اند. یکی از به‌روزترین منابع آموزش کلاسی آزمون آیلتس است. تمامی 4 مهارت مورد نیاز این آزمون را مورد بررسی، تمرین و آموزش قرار می‌دهد. همچنین سرتاسر کتاب پر است از تمریناتی که به زبان‌آموزان اجازه می‌دهد میزان تسلط و آمادگی خود را برای آزمون بسنجند.

Complete IELTS

ویژگی‌های کلیدی کتاب Complete Ielts

 • مجموعه Writing کامل که تمامی مهارت‌های نوشتاری مورد نیاز برای این بخش آزمون را به زبان‌آموز آموزش می‌دهد.
 • بخش منابع زبان که نکات گرامری و لغات بسیاری را به همراه مثال توضیح می‌دهد.
 • بخش‌های جمع‌بندی و مرور در پایان هر دو فصل آورده اند. این قسمت به مرور لغات و نکات گرامری دروس گذشته و همچنین سنجش میزان پیشرفت زبان‌آموزان می‌پردازد.
 • مجموعه Speaking کامل که تمامی مهارت‌ها و نکات لازم برای این بخش از آزمون را مورد تمرین و آموزش قرار می‌دهد. همچنین نمونه های آزمون جامع آیلتس را در انتهای کتاب قرار داده اند. به همراه هر کدام از کتاب‌های Complete Ielts یک عدد CD هم وجود دارد که مطالب آموزشی اضافه‌تری نسبت به کتاب در آن وجود دارد

بیشتر بخوانیدکتاب New Insight into IELTS

کتاب New Insight into IELTS یکی از کتاب های ارزشمند در زمینه آموزش آیلتس است. این کتاب در 4 بخش جداگانه به آموزش چهارچوب کلی و ارائه نکته ها و توصیه های کلیدی در زمینه مهارت های اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ میپردازد. New Insight into IELTS را به گونه ای طراحی کرده اند که هم برای تدریس در کلاس های درسی گروهی و خصوصی و هم برای خواندن به صوت خود خوان یا خود آموز مناسب می باشد. این کتاب به همراه کتاب کار یا workbook ارائه می شود که خود منبعی ارزشمند برای تمرین 4 مهارت اصلی آیلتس به ویژه برای زبان آموزانی که در سطح پایین تری قرار دارند است .

هدف کتاب New Insight into IELTS زبان آموزانی است که در سطح نمره 5 آیلتس قرار دارند و بدنبال نمره ای بالاتر هستند. این کتاب میتواند تا نمره 6 آیلتس جنرال و آکادمیک سودمند باشد ولی اگر هدف شما نمره7 یا بالاتر است احتمالا به مجموعه ایی بزرگتر از کتاب های ایلتس نیاز خواهید داشت.

New Insight into IELTS

برتری های کتاب New Insight into IELTS

آموزش دقیق و مشخص نکته ها و کلیات مربوط به امتحان آیلتس به ویژه در بخش های لیسنینگ و ریدینگ. زبان آموزانی که در سطح خیلی بالایی قرار ندارند نیز میتوانند در انجام تمرین های این کتاب تا اندازه ای موفق باشند. دیگر برتری این کتاب در سنجش با دیگر منابع و کتاب های آموزش آیلتس نزدیک بودن مواد آموزشی آن به امتحان آیلتس است. به این معنی که ریدینگ ها و لیسنینگ ها را دقیقا بر پایه آزمون آیلتس و آنچه در روز آزمون با آن روبرو خواهید شد طراحی کرده اند. موفقیت در پیشرفت در این کتاب به احتمال زیاد به معنی موفقیت در آزمون اصلی خواهد بود.

همچنین نکته های مربوط به لیسنینگ و ریدینگ به صورت کاملا شفاف و به زبانی بسیار ساده توضیح داده شده است. زبان آموز می تواند به سادگی از آن ها سر در بیاورد و در آزمون موفق عمل کند.

کتاب improve your IELTS skills

کتاب های improve your IELTS skills ازمنابع مهم و معتبر آزمون ایلتس به شمار می روندکه مهارت های مورد نیاز برای شرکت در آزمون ایلتس را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی تدریس کرده اند. این سری از کتاب ها شامل 6جلد می باشد و برای داوطلبان ایلتس بسیار مفید خواهند بود. در این سری از کتاب ها نمره 4.5 تا 7.5 هدف قرار داده شده است. هر مهارت را در دو قسمت ارائه داده اند.

Improve your skills for IELTS

ویژگی های کتاب های improve your skills for IELTS

لازم به ذکر است که فقط مهارت Speaking , Listening در این سری از کتاب ها به صورت واحد وجود دارد. برای مهارت Writing و Reading کتاب های جداگانه وتخصصی وجود دارد. برای هر مهارت یک کتاب برای نمره 4.5 تا 6 و یک کتاب براd نمره 6 تا 7.5 توسط انتشارات ارائه شده است.

جمع بندی

تعداد بسیار زیادی کتاب برای تقویت مهارت های مختلف جهت آمادگی آزمون آیلتس به چا\ ریده و هر ساله نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود. پیشنهاد ما این است که نیازی نیست شما همه آن ها را تهیه کنید. فقط کافیت 2 تا 3 مورد از بهترین کتاب ها را تهیه کرده و کاملا بر آن ها تسلط پیدا کنید.

هم اکنون می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان موسسه زبان های خارجی رادتایم و کسب اطلاعات درباره کلاس ها با ما تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5349
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین منابع آیلتس IELTS | معرفی 4 مورد از بهترین کتاب های آیلتس IELTS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: