سوالات True False Not Given - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

سوالات True False Not Given | True False Not Given ریدینگ آیلتس

2389 بازدید
سوالات True False Not Given

مهارت reading یکی از 4 مهارت ارزیابی شده در آزمون آیلتس است که از سوالات مختلفی تشکیل شده است. سوالات True False Not Given، یکی از 5 نوع سوال آن است. سوالات True False Not Given ریدینگ آیلتس در هر دو نوع آکادمیک و جنرال آیلتس وجود دارد. از متقاضیان آیلتس می خواهند با توجه به آنچه که در متن آمده است ، یک سری جملات را با پاسخ سوالات True False Not Given علامت گذاری کنند. برای پاسخگوی به سوالات True False Not Given باید به طور دقیق به جملات داخل متن دقت کنید و بر اساس آن ها پاسخ دهید. برای پاسخگویی به این سوالات بهتر است از یک تکنیک یا استراتژی مناسب استفاده کنید. در ادامه تمامی اطلاعات لازم درباره سوالات True False Not Given و بهترین استراتژی های پاسخگویی به آن را در اختیارتان قرار می دهیم.

استراتژی پاسخگویی به سوالات True False Not Given

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

سوالات True False Not Given

سوالات True False Not Given چیست

True, False, Not Given به ترتیب به معنای درست، غلط و داده نشده است. برای اینگونه سوالات باید مستقیما جملات متن را مورد بررسی قرار دهید. True به معنای صحیح بوده و گزینه ای صحیح است که مفهوم آن را دقیقا در یکی از جملات متن پیدا کنید. False به معنای غلط است و گزینه ای غلط است که مفهوم آن با اطلاعات داده شده در متن مغایرت داشته باشد. Not given به معنای داده نشده است و یعنی در کل متن هیچ اطلاعاتی در مورد مفهوم مطرح شده در آن جمله وجود ندارد.
همه جمله های سوالات، مربوط به موضوع متن داده شده طراحی می شوند. اما احتمالا به صورت کاملا مستقیم و شفاف در متن اشاره نمی شوند. توجه داشته باشید که به هیچ ئجه نظر شخصی خود را در پاسخگویی اعمال نکنید.

سوالات True

قطعا این اطلاعات به صورت کپی و به همان شکل در متن وجود ندارد. پس شما باید جمله را درک کنید. به دنبال مفهوم آن بگردید، زیرا ممکن است این مفاهیم به صورت غیر مستقیم آمده باشند. در این جملات معمولا کلمات مترادف بسیاری زیادی استفاده می شوند.

سوالات False

زمانی پاسخ یک سوال false است که همان موضوع در جمله آمده باشد. یعنی در مورد آن صحبت شده ولی با این تفاوت که اطلاعات موجود، مخالف چیزی است که در سوال وجود دارد. یعنی اگر سوال، جمله ی داده شده در متن را نقض کند، در آن صورت غلط است.
به این نکته توجه کنید که نباید این سوالات را با منطق خودتان پاسخ دهید. اگر سوال به نظر اشتباه می آمد، دلیلی بر غلط بودن آن نیست و باید در متن به دنبال آن بگردید.

سوالات Not given

همانطور که از این گزینه مشخص است، مربوط که اطلاعات اضافه تر از اطلاعات موجود در متن است. یعنی در صورتی که متن، سوال مطرح شده را پوشش ندهد و درمورد مفهوم آن چیزی نگفته باشد، پاسخ گزینه not given است.
حواستان به جملات و اطلاعاتی که به طور غیر مستقیم مطرح می شوند هم باشد. اگر با توجه به متن، ایده ای ندارید که پاسخ چیست، جواب احتمالا گزینه not given است. 

بیشتر بخونیدنکات مهم در پاسخگویی

برای بیشترین استفاده از زمان و پاسخگویی به بهترین شکل به سوالات true, false, not given باید از یک سری نکته پیروی کنید. داشتن یک استراتژی مناسب، در همه سوالات آیلتس لازم است. هر تکنیک، شما را یک قدم به نمره بهتر نزدیک می کند. می توانید برای این کار از بهترین تکنیک هایی که در ادامه نام می بریم، استفاده کنید.

1- عجله نکنید :

ابتدا به مفهوم سوال دقت کنید تا خطا نکنید. ممکن است یک کلمه انحرافی شما را به اشتباه بیندازد. پس صورت هر سوال را با آرامش و تمرکز بخوانید. و فارغ از کلمات نوشته شده، مفهوم را بررسی کنید.

2- حذف نظر شخصی :

جواب را بر اساس با نظر شخصی خود حدس نزنید. در صورتی که بخواهید در پاسخگویی کلمات از دانش خود استفاده کنید، ممکن است تا حد بسیار زیادی دچار خطا شوید. پس لازم است در پاسخگویی سوالات تنها به اطلاعات موجود در متن بسنده کنید. چه بسا سوالی وجود دارد که درست است، اما اطلاعاتی در متن درباره آن وجود ندارد و not given  می باشد.

3-مترادف کلمات :

 به مترادف کلمات هم دقت کنید و فقط به دنبال کلمات کلیدی نگردید. قطعا جملات موجود در سوال را عینا در متن نمی بینید. این اتفاق بیشتر برای سوالاتی می افتد که true هستند.

4- اول سوال را بخوانید :

همیشه درپاسخگویی به سوالات true, false, not given ابتاد به سراغ سوالات بروید. آن ها را بخوانید و سعی کنید در ذهنتان نگه دارید. سپس به سراغ متن بروید. حالا می دانید باید در متن به نبال چه چیز هایی بگردید. با این کار به پاسخگویی خو سرعت می بخشید. همچنین با این کار می توانید هنگام پاسخگویی به سوالات، آن را سریعتر در متن پیدا کنید.

5- سوال بی جواب نگذارید :

همیشه به سوالات جواب دهید و هیچ سوالی را بدون پاسخ رها نکنید. با توجه به اینکه آزمون آیلتس نمره منفی ندارد، پس لازم است حتی اگر نتوانستید جواب سوال را پیدا کنید، باز هم یک گزینه را به صورت شانسی انتخاب کنید و در واقع شانس خود را امتحان کنید.

6- دقت به جواب های قبلی :

در آزمون آیلتس و سوالات true, false, not given همیشه حداقل از هر گزینه، یک مورد وجود دارد. یعنی همیشه هر سه نوع جواب را باید داشته باشید و اگر ندارید ینی حداقل ینی از پاسخ های شما اشتباه است.

سوالات True False Not Given

7- علامت گذاری متن :

هنگام خواندن متن و همچنین سوالات، زیر کلماتی را که حاوی پاسخ هستند خط بکشید. این به شما کمک می کند تمرکز کنید و بعدا می توانید دوباره بررسی کنید.

8- توالی پاسخ ها :

سوالات معمولا به ترتیب می آیند. یعنی پاسخ سوال 2 همواره در جایی بعد از پاسخ سوال 1 است و این روند تا سوال آخر ادامه دارد. پس وقت خود را با برگشتن به خط ها و پاراگراف های قبلی هدر ندهید.

9- تکنیک scanning :

استفاده از تکنیک scanning  و شناسایی کلمات کلیدی، مترادف ها و متضادها می توانند شما را به پاسخ نزدیک کنند. کل متن را بخوانید و اصل و معنای کلی مطلب را مشخص کنید.

10- yes/no

دقت کنید سوالات true, false, not given را با yes,no اشتباه نگیرید. تکنیک های پاسخ گویی به این دو نوع سوال که هر دو مربوط به ریدینگ آیلتس هستند، متفاوت است. این در حالی است که سبک دو سوال بسیار شبیه به هم هستند. ممکن است با هم اشتباه بگیرید.

بیشتر بخوانیدجمع بندی

سوالات True False Not Given و سوالات Yes, No, Not Given دو نوع از سوالات ریدینگ هستند که ممکن است با هم اشتباه بگیرید. برای پاسخگویی صحیح به هر دو نوع سوال، نیاز به تمرین بسیاری دارید. جهت تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود می توانید از راه هایی همچون کلاس های حضوری و آنلاین، از جمله کلاس های آیلتس استفاده کنید. علاوه برآن لازم است، ساعت خارج از کلاس را هم به مطالعه و تمرین بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان، همین حالا با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10298
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد سوالات True False Not Given | True False Not Given ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: