آزمون TESOL تسول - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

آزمون TESOL تسول | مدرک تیسول TESOL

2346 بازدید
آزمون TESOL تسول

آزمون تسول TESOL یکی دیگر از آزمون بسیار معتبر برای سنجش دانش زبان انگلیسی دبیران و اساتید است. این آزمون مانند آزمون سلتا SELTA در سارسر دنیا معتبر است. این آزمون به تایید کردن یا رد کردن معلمان زبان انگلیسی نمیپردازد؛ بلکه سطح زبان آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر قصد تدریس زبان انگلیسی در نهاد های دولتی کشورهای خارجی دارید نیاز به ارائه مدرک زبان از جمله مدرک آزمون تسول TESOL دارید. در ادامه ی این مقاله به معرفی آزمون تسول TESOL پرداختیم و سعی کردیم تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی دوره TESOL

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

آزمون تسول TESOL

آزمون تیسول چیست

تیسول TESOL مخفف Teachers of English to Speakers of Other Languages است. این آزمون در گذشته با نام‌های TEFL و TESL نیز معروف بوده است. مدرک TASOL یکی از معتبرترین مدرک هاییست که برای متقاضیان تدریس زبان انگلیسی در کشورهای دیگر در نظر گرفته می شود. این آزمون توسط گروهی از کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، انگلستان و کانادا برگزار می‌شود. در دوره تسول برای متقضی، ماژول‌ها و دروسی به عنوان معیار سنجش وجود دارد و سطح فرد، از میانگین فعالیت‌هایش در این بخش‌ها سنجیده می‌شود. دوره تیسول  TESOL در سارسر دنیا هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شود. تمرکز این دوره بر آموزش مهارت های کاربردی است و روش‌های مختلف آموزش زبان، مدیریت درست کلاس، آموزش حرفه‌ای زبان و تکنیک‌های مدرن تدریس را پوشش می‌دهد.

ثبت نام در آزمون TESOL

برای ثبت نام در این دوره حداقل سن 21 سال مورد نیاز است. متقاضی شرکت در دوره تسول TESOL باید مراحل زیر را طی کند :

  • در ابتدا مدارک و رزومه‌ی خود را به مرکز برگزار کننده ارسال می کنند
  • پس از تایید اولیه مدارک توسط مرکز انتخابی متقضی، این مدارک برای مرکز اصلی در کشور استرالیا و یا انگلستان ارسال می شود .
  • سپس به فرد اعلام می شود که آیا توانسه است پذیرش اولیه را بگیرد و یا خیر
  • در صورت کسب پذیرش وقت مصاحبه‌ای به صورت مجازی از طریق اسکایپ برای متقاضیان تعیین می‌شود که قبولی در این مصاحبه به منزله داستن مجوز برای شرکت در دوره TESOL است.
  • پس از تایید نهایی، متقاضیان می‌توانند برای پرداخت هزینه آزمون خود اقدام نمایند.
  • برگزاری این دوره پس از نهایی شدن ثبت نام متقاضی مشروط به حد نصاب کلاس است با رسیدن تعداد زبان آموزان به 12 تا 15 نفر، دوره برگزار می شود.

بیشتر بخوانیدهزینه ثبت نام

شرکت در دوره تسول در حال حاضر معادل با ۱۵۰۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه ی این دوره به صورت ارز بین المللی تعیین می شود.

نحوه برگزای آزمون

معتبرترین مراکز برگزار کننده‌ی دوره تیسول کشورهای کانادا، انگلستان و استرالیا هستند. دوره tesol کانادا به فقط در همین کشور برگزار می‌شود در حالی که این دوره برای کشورهای انگلستان و استرالیا امکان برگزاری در سایر کشورها را نیز دارد. متاسفانه در حال حاضر دوره TESOL به صورت مستقیم در کشور ایران برگزار نمی‌شود.

ساختار آزمون تسول TESOL

دوره ی تیسول به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌گردد. بخش حضوری این دوره شامل برگزاری ورک‌شاپ های آموزشی توسط مدرسین بین‌المللی است. در بخش حضوری، تکالیفی که به هر متقضی داده می شود به صورت شخصی است.
تکالیفی که در این بخش برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است شامل پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری کلاس، ارسال فیلم، مصاحبه، ضبط کردن صدا و… میباشد.
مدت دوره تیسول TESOL معمولا بین 3 تا 5 روز کلاس حضوری و بعد از آن 1 الی 6 ماه کلاس آنلاین است. مدت زمان کلاس های آنلاین با توجه به حل تکالیف مربوط به آن دوره تغییر می کند.
مدرک TESOL به ‌طور کلی دارای 2 نوع است که هر دوی آنه ادارای اعتبار جهانی هستند، اما در طول مدت دوره و کاربرد متفاوت هستند.

۱- دوره Diploma، تدریس با روش‌های علمی

این مرحله از دوره TESOL بیشتر جنبه علمی دارد و در آن بر نکات تئوری تأکید می‌کند. این دوره برای افرادی که قصد مدیریت یک مجموعه را دارند، مناسب است.

۲- دورهCertificate ، دوره کاربردی برای مدرسان

این نوع از دوره TESOL، آموزش با روش‌های کاربردی برای تدریس صورت می گیرد. در این کارگاه می‌توانید بهترین راهکارهای عملی آموزش زبان را یاد بگیرید. در این دوره، از لحن حرف زدن در کلاس گرفته تا آموزش به وسیله ابزارهایی مانند کتاب داستان انگلیسی را فرا می گیرید.

علاوه بر آموزش، این نوع دوره یک آزمون عملی به نام Demo نیز دارد. متقاضیان با قبول شدن در این آزمون می توانند برای دریافت مدرک خود اقدام کنند.

آزمون tesol

اعلام نتایج و نمره دهی

آزمون تسول  TESOL دارای نمره است. در پايان دوره تیسول با توجه به عملکرد شرکت کنندگان در کلاس های تئوری و عملی در کلاس های حقیقی، و همچنین بر اساس مقالات ارسال شده، نمره داده می شود. سطح بندی این نمرات به صورت زیر است:

  • Grade A: Pass with Distinction 
  • Grade B: Pass with Credit
  • Grade C: Pass

 با توجه به اینکه تمرکز دوره‌ی تیسول بیشتر از سایر دوره‌ها بر روی قدرت ایجاد ارتباط با دانشجوهای بومی است، شرکت‌کنندگان ملزم به طی دوره‌هایی مخصوص دانشجویان بومی از نظر فرهنگی و رفتاری هستند.

اعتبار مدرک TESOL

اعتبار مدرک TESOL مادام العمر است و نیاز به تمدید ندارد. پس از گذراندن دوره تسول TESOL ، متقاضیان، گواهینامه بین المللی دریافت خواهند کرد. همچنین، مدرک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان ” تربیت مدرس بین المللی زبان انگلیسی” را نیز می گیرند. مدرک TESOL در سراسر دنیا معتبر است و دارندگان این مدرک می توانند در رسما به عنوان مدرس زبان انگلیسی مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانیدمنابع آزمون تسول TESOL

برای تقویت زبان انگلیسی منابع معتبر مختلفی از جمله منابع آزمون آیلتس و تافل وجود دارد. برای تقویت سطح زبان خود در حد آزمون تسول TESOL می توانید از منابعی که گفته می شود استفاده کنید. از جمله این منابع کتاب جرمی هارمر و اسکری ونر است. همچنین آن دسته از کتاب‌های انگلیسی مانند how to teach English  و grammar in use که بیشتر به روش تدریس تمرکز دارند، از منابع این دوره هستند.

کلام آخر

برای سنجش سطح زبان خود در زبان انگلیسی راه های مختلفی وجود دارد. در عین حال معلمان زبان انگلیسی هم می توانند با شرکت در آزمون tesol، سطح زبان خود را بسنجند. علاوه بر آن با ارائه مدرک تیسول می توانند به دنبال یک موقعیت شغلی مناسب در کشور های خارجی بگردند. برای آمادگی آزمون TESOL راه های مختلفی از جمله کتاب های مختلف و دوره های آنلاین و حضوری وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10304
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون TESOL تسول | مدرک تیسول TESOL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: