مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر

1324 بازدید
مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر

مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر

مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر، فراموشی یکی از مشکلات رایج در یادگیری زبان است، اما با این حال، می‌توانید با استفاده از چند روش موثر، به بهبود حافظه خود و مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی بپردازید.

فراموشی زبان انگلیسی!

 • تمرین روزانه: تمرین روزانه در یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. تمرین‌هایی مانند خواندن، نوشتن، گوش دادن به موسیقی، و تمرین کردن با استفاده از کلمات جدید می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند.
 • ایجاد ارتباط: ارتباط برقرار کردن با کلمات و عبارات با چیزهای دیگر در زندگی شما، می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید کلمه “book” را به خاطر بسپارید، می‌توانید به آن ارتباط دهید با “reading” و “learning”.
 • تکرار: تکرار می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با تکرار کردن کلمات و عبارات جدید، شما می‌توانید آن‌ها را در حافظه خود به خاطر بسپارید.
 • استفاده از کلمات در جملات: استفاده از کلمات جدید در جملات متفاوت می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. این کار به شما کمک می‌کند تا کلمات را در یک مفهوم متصل به دیگر کلمات قرار دهید و ارتباطات بین آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • استفاده از تصاویر: استفاده از تصاویر می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با ارتباط برقرار کردن کلمات با تصاویر، شما می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • استفاده از مکالمه: مکالمه با دیگران می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با استفاده از کلمات و عبارات جدید در مکالمات، شما می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • استفاده از نرم افزارهای آموزشی: استفاده از نرم افزارهای آموزشی می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با استفاده از این نرم افزارها، شما می‌توانید بازی‌ها و تمرین‌هایی را انجام دهید که به بهبود حافظه شما کمک می‌کنند.

مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی

 • استفاده از کارت‌های حافظه: استفاده از کارت‌های حافظه می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با نوشتن کلمات و عبارات جدید روی کارت‌ها و تمرین با آن‌ها، می‌توانید آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • خواندن کتاب: خواندن کتاب می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با خواندن کتاب‌هایی که در سطح زبانی شما قرار دارد، می‌توانید با کلمات و عبارات جدید آشنا شوید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • دیدن فیلم با زیرنویس: دیدن فیلم با زیرنویس می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با دیدن فیلم‌ها، شما می‌توانید با کلمات و عبارات جدید آشنا شوید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 • تمرین حفظ کردن شعر یا آهنگ: تمرین حفظ کردن شعر یا آهنگ می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با تلاش برای حفظ کردن شعر یا آهنگ، شما می‌توانید به بهبود حافظه خود بپردازید.
 • تمرین حفظ کردن شماره تلفن: تمرین حفظ کردن شماره تلفن می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با تلاش برای حفظ کردن شماره تلفن، شما می‌توانید به بهبود حافظه خود بپردازید.
 • تمرین حفظ کردن آدرس: تمرین حفظ کردن آدرس می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با تلاش برای حفظ کردن آدرس، شما می‌توانید به بهبود حافظه خود بپردازید.
 • تمرین حفظ کردن تاریخ: تمرین حفظ کردن تاریخ می‌تواند به بهبود حافظه شما کمک کند. با تلاش برای حفظ کردن تاریخ‌های مهم، شما می‌توانید به بهبود حافظه خود بپردازید.

چالش های یادگیری زبان جدید

بسیاری از افراد در مسیر یادگیری زبان انگلیسی پس از اتمام دوره آموزشی‌شان، فکر می‌کنند که در آن زبان کاملا مسلط شده‌اند و دیگر آن را تمرین نمی‌کنند و از آن به طور متداوم در زندگی روزمره‌شان استفاده نمی‌کنند.

به همین دلیل در مراحل یادگیری و به‌خواطر سپردن زبان انگلیسی این موضوع بسیار حائز اهمیت است که زبان انگلیسی را بخشی از زندگی روزانه‌تان در نظر بگیرید و به طور مداوم از آن استفاده کنید تا علاوه بر یادگیری لغات جدید و … از فراموشی آن نیز جلوگیری کنید.

چه ساعتی زبان بخونم بهتر یاد میگیرم!
چه ساعتی زبان بخونم بهتر یاد میگیرم!

استفاده از اپلیکیشن و سایت های زبان انگلیسی

وب سایت‌ها و برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی و آموزش مکالمه زبان انگلیسی سرگرم کننده هستند و می‌توانند به آسانی در برنامه روزانه شما بگنجند به این صورت شما می‌توانید در طول روز با استفاده از این برنامه‌ها و وبسایت‌ها در راه مسیرتان به دانشگاه، سرکار و … به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی

این روش یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید با استفاده از آن زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و از فراموش شدن آن نیز جلوگیری کنید. شما با تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی زبان با اصطلاحات و دایره لغات جدید آشنا می‌شوید و به‌طور خود به خود گرامرتان نیز تقویت می‌شود. پس چه چیزی بهتر از این هست که فیلم و سریال تماشا کنید و در عین حال زبان انگلیسی هم یاد بگیرید! از بهترین سریال‌هایی که می‌توانید با دیدن آنها یادگیری زبان انگلیسی را به عادتی روزانه تبدیل کنید می‌توان به The big bang theory، The walking dead، Hannibal و غیره اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :


ترتیب صفت‌ها در انگلیسی

50 اصطلاح رایج در مکالمات زبان انگلیسی (موقعیت های مختلف)

بهترین روش تدریس زبان انگلیسی-آنلاین یا حضوری


خواندن کتاب زبان انگلیسی

ممکن است در اول سخت به نظر برسد ولی با مرور زمان برایتان راحت‌تر می‌شود و پس از مدتی انجام این کار تغییرات مثبت این عمل در سطح زبانتان را مشاهده می‌کنید و علاوه بر آن از فراموشی زبان انگلیسی هم جلوگیری می‌کنید.

نوشتن ژورنال به زبان انگلیسی

این کار باعث می‌شود که بتوانید از روزتان بهره را ببرید زیرا می‌دانید که در طول روز چه کارهایی برای انجام دادن دارید. حالا برای جلوگیری از فراموشی زبان انگلیسی شما این امکان را دارید که برنامه روزانه تان یا همان ژورنال نویسی تان را به انگلیسی بنویسید.

گوش دادن به پادکست زبان انگلیسی

اگر شما جزو کسانی هستید که عاشق گوش کردن به پادکست‌ها با موضوع های متفاوت هستند حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم که گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی زبان را نیز به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

با انجام این کار شما بر روی مهارت لیسنینگ خود کار می‌کنید و علاوه بر آن همان‌طور که بارها هم در این مطلب به آن اشاره کردیم به دلیل اینکه استفاده از زبان انگلیسی به یک کار روزمره در زندگی تان تبدیل می‌شود از فراموشی آن نیز جلوگیری می‌شود.

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

شما می‌توانید با عضو شدن در برنامه‌هایی مانند iTalk، hellotalk و … دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید. با استفاده از این برنامه‌ها شما می‌توانید با دوستان انگلیسی زبان خود مکالمه زبان تان و رایتینگ تان را تمرین کنید. به بیانی دیگر این کار مانند یک آموزش مکالمه زبان انگلیسی در خانه و آموزش مکالمه زبان انگلیسی رایگان است.

با مکاتبه و مکالمه با دوستان انگلیسی زبانتان دایره لغات شما افزایش پیدا می‌کند و همچنین صحبت کردن با آنها به دلیل اینکه زبان اصلی‌شان انگلیسی است بسیار برای لهجه شما خوب است. و با مکالمه روزانه با دوستانتان شما هرروز انگلیسی را تمرین می‌کنید و این مورد از فراموشی آن جلوگیری می‌کند.

کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟
کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

بازی های زبان انگلیسی را امتحان کنید

انجام بازی‌های ویدئویی و آنلاین یکی دیگر از روش‌هایی است که شما می‌توانید با استفاده از آن استفاده از زبان انگلیسی را به یکی از کارهای روزمره خود تبدیل کنید.

شما با انجام بازی‌های ویدئویی مانند the last of us، Vikings و غیره داستان‌های این بازی‌ها را در طول بازی به زبان انگلیسی دنبال می‌کنید و بر روی مهارت‌های لیسنینگ و درک مطلب خود کار می‌کنید.

همچنین شما با انجام بازی‌های آنلاین مانند Mobile legends، Roblox و غیره می‌توانید با افرادی که در سرور هستند به انگلیسی صحبت کنید(هم صوتی و هم نوشتاری) و به این صورت یک آموزش مکالمه زبان انگلیسی رایگان صوتی را در هنگام بازی کردن داشته باشید.

از ویدیو های یوتیوب استفاده کنید

شما می‌توانید در پلتفرم یوتیوب به تماشای ویدئوهایی با ژانرهای مختلف بپردازید و علاوه بر یادگیری مهارت‌های مختلف(با توجه به سلیقه‌تان) بر روی مهارت شنیداری زبان انگلیسی خود نیز کار کنید.

برای مثال اگر شما می‌خواهید که یکی از درس‌های دانشگاهتان را که در سرکلاس به خوبی متوجه نشده‌اید را با استفاده از آموزش‌های یوتیوب یاد بگیرید می‌توانید به سراغ آموزش‌های انگلیسی بروید و علاوه بر یادگیری آن درس زبان انگلیسی را نیز تمرین کنید و از فراموشی آن جلوگیری کنید.

مشاهده محتوای انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی

شما با مشاهده ویدئوها و پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند تیک تاک، اینستاگرام، توییتر، ردیت و غیره می‌توانید زبان انگلیسی را وارد زندگی روزمره خود کنید و با این کار از فراموشی زبان انگلیسی جلوگیری کنید. مسلما همه امروزه در این شبکه‌های اجتماعی حضور دارند پس چرا از آنها برای یادگیری استفاده نکنیم!

به انگلیسی سرچ کنید

طبق مطالعاتی که انجام شده هر فرد عادی در طول روز حداقل یکبار موضوعی را در گوگل یا به‌طور کلی در اینترنت سرچ می‌کند. برای اینکه زبان انگلیسی را فراموش نکنید و از آن به‌طور روزانه استفاده کنید خوب است که سرچ‌هایی که می‌خواهید در اینترنت انجام دهید را به زبان انگلیسی انجام دهید.

با این کار هم دایره لغات شما گسترش پیدا می‌کند و هم گرامر شما قوی‌تر می‌شود زیرا با نحوه ساخت جملات در زبان انگلیسی بیشتر آشنا می‌شوید.

با خودتان انگلیسی صحبت کنید

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد در پروسه یادگیری زبان انگلیسی دارند این موضوع هست که کسی را برای تمرین مکالمه انگلیسی با آن ندارند. یکی از بهترین افرادی که می‌توانید با آن مکالمه انگلیسی را با او تمرین کنید خودتان هستید!

شاید این موضوع برایتان عجیب باشد ولی شما با انجام این کار و ضبط کردن صدای خودتان می‌توانید ایرادات کارتان را خودتان مشخص کنید و با این روش بهتر می‌توانید آنها را اصلاح کنید زیرا وقتی خودتان متوجه ایراد کارتان بشوید اصلاح آن آسان‌تر خواهد بود. و به این صورت هم مکالمه تان قوی‌تر می‌شود هم زبان انگلیسی را فراموش نمی‌کنید.

اگر شما فکر می‌کنید که هنوز در مهارت مکالمه زبان انگلیسی در حدی تسلط پیدا نکرده‌اید که با خودتان صحبت کنید و ایرادات کار خود را پیدا کنید

می‌توانید از آموزش‌هایی مانند: آموزش مکالمه زبان انگلیسی فشرده رایگان و آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع استفاده کنید و پس از آن که این مهارت خود را تقویت کردید می‌توانید از ترفندی که در بالا به شما آموزش دادیم استفاده کنید.

بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه
بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

استفاده از پکیج‌های آموزشی

شما می‌توانید با استفاده از بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی در خانه رایگان روزانه برای مدت کوتاهی زبان انگلیسی بخوانید و در مدت کوتاهی به این زبان تسلط کافی را پیدا کنید.

بعضی از افراد فکر می‌کنند که چون سن آنها کمی بالا رفته یادگیری زبان انگلیسی برای آنها ممکن نیست یا که بسیار سخت است ولی اینطور نیست.

سوالات متداول

چگونه می‌توان فراموشی در لغات انگلیسی را پیشگیری کرد؟

یک راه مفید برای پیشگیری از فراموشی لغات انگلیسی، تمرین مرتب و مداوم آنها است. بهتر است لغات جدید را به صورت منظم و تکراری مرور کنید تا در حافظه بلندمدت شما ثبت شود.
یک روش دیگر برای پیشگیری از فراموشی، استفاده از لغات در متن‌های نوشتاری و شفاهی است. با استفاده از لغات در جملات و مکالمات، در واقع آنها را در حافظه خود ثبت می‌کنید.
همچنین، می‌توانید از روش های خاصی مانند ساختن کارت‌های حافظه برای یادگیری لغات جدید استفاده کنید.

چگونه می‌توان فراموشی در گرامر انگلیسی را پیشگیری کرد؟

یکی از راه های پیشگیری از فراموشی در گرامر انگلیسی، تمرین مرتب و مداوم آن است. بهتر است ساختارهای گرامری مختلف را به صورت منظم مرور کنید تا در حافظه بلندمدت شما ثبت شود.
یک روش دیگر برای پیشگیری از فراموشی، استفاده از ساختارهای گرامری در متن‌های نوشتاری و شفاهی است. با استفاده از ساختارهای گرامری در جملات و مکالمات، در واقع آنها را در حافظه خود ثبت می‌کنید.
همچنین، می‌توانید از منابع آموزشی مانند کتاب ها، ویدئوها و پادکست ها استفاده کنید تا ساختارهای گرامری را به صورت مرتب و مداوم تقویت کنید.

چگونه می‌توان فراموشی در تلفظ انگلیسی را پیشگیری کرد؟

ک روش مفید برای پیشگیری از فراموشی در تلفظ انگلیسی، تمرین مداوم آن است. بهتر است لغات و عبارات جدید را به صورت منظم و تکراری تمرین کنید تا تلفظ آنها به خوبی در حافظه شما ثبت شود.
یک روش دیگر برای پیشگیری از فراموشی، گوش دادن به منابع صوتی متنوع است. با گوش دادن به فایل های صوتی مختلف، به تلفظ و لهجه لغات جدید آشنا می‌شوید و در واقع آنها را در حافظه خود ثبت می‌کنید.
همچنین، می‌توانید از روش های خاصی مانند تمرین با تلفظ‌های فونتیک یا از طریق استفاده از نرم افزارهای تلفظی مانند “Pronunciation Power” استفاده کنید تا تمرینات تلفظی خود را تقویت کنید.

مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی | آموزشگاه زبان های خارجه راد تایم

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11625
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مقابله با فراموشی در زبان انگلیسی با روش های موثر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.