زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

1692 بازدید
زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله،مدت طولانی است که شما به دنبال تقویت زبان انگلیسی خود هستید. به دلیل اشغال بودن با امور کاری، ترجیح می‌دهید در کلاس‌های چندروزه زبان انگلیسی شرکت کنید.

شرکت در این کلاس‌ها به شما بسیار کمک خواهد کرد، اما همچنان دوست دارید تا مهارت‌های زبان خود را تقویت کنید. پس راه‌حل چیست؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین راه‌حل را برای شما پیدا کنید و همچنین انگیزه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی حفظ کنید. در این مقاله، به تعدادی از راه‌حل‌های موجود اشاره خواهیم کرد و به شما در رسیدن به اهداف یادگیری زبان انگلیسی کمک خواهیم کرد.

ترفندها برای آموزش زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

  • هدف یادگیری زبان خود را بنویسید
  • زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید
  • بیشتر بنویسید
  • دفترچه خاطرات انگلیسی داشته باشید
  • بخش هایی که بیشتر نیاز دارید را بشناسید
  • به آهنگ های انگلیسی بیشتر گوش کنید
  • زبان پیش فرض روی دیوایس های خود را به انگلیسی تغییر دهید

مقاله را با انگیزه شروع می‌کنیم، زیرا مهمترین عامل در یادگیری زبان انگلیسی، انگیزه است. بدون آن، زبان‌آموز در مسیر یادگیری دلسرد خواهد شد و هدف اصلی خود را فراموش خواهد کرد.

سؤالی که بسیاری از افرادی که می‌خواهند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنند مطرح می‌کنند این است: “من می‌خواهم مهارت‌های زبان انگلیسی‌ام را تقویت کنم، اما به علت مشغله کاری، نمی‌توانم به صورت تمام وقت و به طور مداوم به یادگیری بپردازم، چه باید کرد؟”

هدف یادگیری زبان خود را بنویسید

ضروری است که در آغاز بفهمید که چرا یادگیری زبان انگلیسی برای شما اهمیت دارد. برای شروع، شما باید از خود سؤالاتی را بپرسید:

  • با تقویت مهارت های زبان انگلیسی، چگونه می توانید رضایت خود را از خودتان افزایش دهید؟
  • با تقویت زبان انگلیسی، به چه اهداف حرفه ای خواهید رسید؟
  • با یادگیری زبان، چه فرصت های جدیدی برای شما به وجود خواهند آمد؟

این سوالات را یادداشت کرده و در برابر خودتان قرار دهید تا همواره آنها را مشاهده کنید و اهدافتان را فراموش نکنید. روز خود را با نگاه کردن به این سؤالات شروع کنید و همیشه در ذهنتان داشته باشید، در این صورت می توانید آنها را تغییر دهید یا اصلاح کنید.

در ادامه، نکاتی ارائه می‌گردد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، برخی از این نکات را می‌توان به راحتی در چند دقیقه به برنامه هفتگی خود اضافه نمود.

به منظور مدیریت بهتر زمان، فعالیت‌های بی ارزش را از برنامه خود حذف کرده و زمان را برای این نکات اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید


یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اسامی کشورها به انگلیسی | اسامی کشورها و ملیت های مختلف به انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی فضای مجازی | کلمات انگلیسی پرکاربرد در فضای مجازی


زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید

با تهیه یک لیست از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های خود، ببینید کدام یک از این فعالیت‌ها، هنگام انجام آن می‌توانید مهارت زبان خود را تمرین کنید. با مراجعه به شبکه‌های اجتماعی و صفحات انگلیسی زبان، با دیگر افراد به زبان انگلیسی تبادل نظر کنید و عضویت در آن‌ها را انجام دهید.

می‌توانید از اینترنت، پادکست‌هایی را که با سلیقه شما هماهنگ هستند، دانلود نموده و آنها را به تلفن همراه خود منتقل کرده و هنگام رفت و آمد به محل کار، هنگام ورزش و یا در حین انجام کارهای منزل به آنها گوش کنید.

بیشتر بنویسید

درباره تقویت مهارت نوشتاری، یکی از پرسش‌های متداول زبان‌آموزان این است که چگونه باید این مهارت را بهبود بخشید؟ یکی از راه‌های انگیزشی، شرکت در گروه‌های چند نفره به همراه دوستان و آشنایان و برگزاری مسابقات است. فردی که در مقایسه با سایر اعضای گروه، زبانش قوی‌تر باشد، به عنوان رهبر گروه معرفی می‌شود و به دیگران در نوشتن کمک می‌کند.

همچنین، می‌توانید در مورد موضوعی که بیشتر دوست دارید بنویسید و از اپلیکیشن‌های موبایلی که برای این منظور طراحی شده‌اند، بهره ببرید. با نصب این اپلیکیشن‌ها روی تلفن همراه و انجام چند تمرین ساده در هر روز، می‌توانید مهارت نوشتاری خود را تا حدی تقویت نمایید. همانند گوش دادن به پادکست، این فعالیت را در حین رفت‌وآمد هم می‌توان انجام داد.

دفترچه خاطرات انگلیسی داشته باشید

یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت مهارت‌های زبان، تهیه دفترچه خاطرات و نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی می‌باشد. این امر در ابتدا ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، امّا با تلاش و اراده، می‌توان بهبود مهارت خود را در این زمینه مشاهده کرد.

با گذشت زمان و مقایسه خاطرات قبلی با جدیدترین آن‌ها، پیشرفت چشمگیر خود را به خوبی احساس خواهید کرد. به موازات این کار، تلاش کنید تا نواقص خود را که در نوشتن به زبان انگلیسی با آن‌ها مواجه هستید، شناسایی و در پی رفع آن‌ها باشید.

بخش هایی که بیشتر نیاز دارید را بشناسید

اگرچه بهبود مهارت‌های زبان برای شرکت در آزمون ممکن است ناخوشایند به نظر برسد، امّا شرکت در آزمون روش بسیار مؤثری برای بررسی میزان پیشرفت در یادگیری زبان می‌باشد. برای این منظور، می‌توانید در آزمون موسسه آموزش زبان رادتایم شرکت کنید. با شرکت در آزمون و سنجش هر یک از مهارت‌های زبان، میزان پیشرفت خود را به طور واضح و قابل فهم متوجه خواهید شد و برای تقویت آن‌ها تلاش خواهید کرد.

هر زبان‌آموز با روش‌ها و متدهای مختلفی در فرایند یادگیری زبان انگلیسی سروکار دارد. برای پیدا کردن این روش‌ها و متدها، می‌توانید از معلم خود بخواهید که بیشتر از آن‌ها استفاده کند. در عین حال، می‌توانید از برنامه‌های کامپیوتری نیز بهره‌مند شوید و زمان مخصوص به هر مهارت را در آن‌ها وارد کنید. سپس مهارت‌هایی که بیشتر به آن‌ها تمرکز کرده‌اید را پیدا کنید؛ زیرا این مهارت‌ها نیازمند تقویت بیشتر هستند.

به آهنگ های انگلیسی بیشتر گوش کنید

یکی از روش‌های جالب آموزش زبان انگلیسی، آموزش با استفاده از شعر است. بدون شک، تعدادی از آهنگ‌های مورد علاقه شما به زبان انگلیسی وجود دارند که با یادگیری شعر آن‌ها، می‌توان به بهبود مهارت شنیداری و تلفظ صحیح کلمات کمک کرد. همچنین، این روش باعث افزایش دایره واژگان شما خواهد شد.

برای پیدا کردن متن شعر آهنگ مورد علاقه‌تان، می‌توانید نام آهنگ را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید و با اضافه کردن کلمه lyrics به پایان نام آهنگ، به متن ترانه دسترسی پیدا کنید. سپس در هنگام گوش دادن به آهنگ، به متن آن نیز توجه کنید.

هرگاه معنی یا تعریف کلمه‌ای یا اصطلاحی در زبان انگلیسی  را درک نکردید، پیشنهاد می‌شود از سرویس جستجوی گوگل و یا دیکشنری‌های موبایلی بهره گیرید.

فهم معانی ترانه‌های مورد علاقه زبان‌آموز و بهبود زبان انگلیسی، انگیزه بسیار بالایی برای ادامه یادگیری فراهم می‌کند. در مرحله بعدی، پیشنهاد می‌شود که هنگام گوش دادن به ترانه، آن را با صدای بلند خوانده و کلمات را با تلفظ صحیح تمرین کنید.

زبان پیش فرض روی دیوایس های خود را به انگلیسی تغییر دهید

اگر تلفن همراه شما به زبان انگلیسی تنظیم شده است، بسیار قابل تحسین است، اما اگر شما به دسته افرادی که زبان گوشی خود را به فارسی تغییر داده‌اند تعلق دارید، توصیه می‌شود که سریعاً آن را به حالت انگلیسی بازگردانید.

ما روزانه ساعت‌ها با تلفن همراه خود کار می‌کنیم، لذا بهتر است به منظور بهبود زبان انگلیسی، زبان تلفن همراه خود را به حالت کارخانه بازگردانیم. در ابتدا ممکن است این کار کمی دشوار به نظر برسد، اما نتایج آن شگفت‌انگیز خواهند بود. همان لغات ساده در صورت ترجمه به زبان فارسی و استفاده مکرر از یاد آنها خواهند رفت.

بسیاری از نرم‌افزارها دارای زبان انگلیسی هستند و کاربران به‌منظور راحتی و بهبود درک، اولین کاری که پس از مواجهه با آن‌ها انجام می‌دهند، تغییر زبان سیستم به انگلیسی است. با این کار، هیچ گونه کمکی به تقویت مهارت‌های زبان خود نخواهید کرد. به‌خاطر داشته باشید که هدف درگیری با زبان در همه‌ی زمان‌ها است.

زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

سوالات متداول زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

چگونه می‌توان زبان انگلیسی را به صورت موثر یاد گرفت؟

برای آموزش زبان انگلیسی به صورت موثر بهتر است از روش‌هایی مانند گوش دادن به پادکست‌های آموزشی، استفاده از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی آنلاین، تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به زبان انگلیسی، استفاده از کتاب‌های صوتی، شرکت در کلاس‌های آنلاین و تلاش برای استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره استفاده کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا در محیطی غیرفشرده و در زمان‌هایی که برای شرکت در کلاس‌های حضوری وجود ندارد، بهبود مهارت‌های زبانی خود را ادامه دهید.

چگونه می‌توان زمان را برای آموزش زبان انگلیسی پیدا کرد؟

برای پیدا کردن زمان برای آموزش زبان انگلیسی، بهتر است زمان‌های خالی را برای آموزش زبان انگلیسی به کار گیرید. برای مثال، می‌توانید در حین رانندگی، ورزش، آماده‌سازی غذا یا هر فعالیت دیگری که همزمان با آن می‌توانید به پادکست‌ها، کتاب‌های صوتی، ویدئوهای آموزشی و برنامه‌های آموزشی زبان انگلیسی گوش دهید یا با آن‌ها کار کنید.

سخن پایانی زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی همانند یک سفر است؛ می‌توانید این سفر را برای خود لذت‌بخش کنید یا آن را به سفری عذاب‌آور تبدیل کنید. تا وقتی که می‌توانید، این سفر را برای خود خوشایند و دل‌پذیر کنید؛ برای این کار، می‌توانید از ویدیوهای جذاب و آموزنده اینترنتی یا فیلم‌های به زبان اصلی استفاده کنید. همچنین، ثبت‌نام در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی نیز می‌تواند برایتان مفید باشد.

ما درآموزشگاه زبان های خارجه راد تایم برای افراد شاغلی که زمان خیلی محدود رو دارن فضای آموزشی رو فراهم کردیم تا با استفاده از امکانات و در کنار بهترین اساتید زبان انگللیسی خودشون رو تقویت کنن . اگر شما هم برای بهبود زبان به مشاوره و تحیین سطح دارید با ما تماس بگیرید .

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11359
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: