موسیقی و فیلم + انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم: زمانی برای تغییر

موسیقی و فیلم + انگلیسی

3458 بازدید
Music-and-films

برای خیلی از ما این سوال پیش آمده که آیا موسیقی و فیلم به یادگیری زبان کمکی می کند. یا اینکه اصلا گوش دادن به آهنگ و تماشای فیلم اتلاف وقت هست؟ در همین آغاز باید گفت که فیلم و آهنگ یکی از عناصر کمک کننده و تشویق کننده در یادگیری زبان هست. در این مقاله می پردازیم به اینکه این دو چطور میتوانند به روند پیشرفت زبان کمک کنند. همچنین اینکه چرا استفاده صحیح از فیلم و موسیقی مهم است. من علی جنابی تقریبا نیمی از عمرم را با نواختن موسیقی و البته گوش کردن به آن و دیدن فیلم سپری کردم. خیلی از این مطالب این مقاله تجربه های شخصی من به عنوان نوازنده و معلم زبان انگلیسی است. با من و رادتایم همراه باشید.

 

فرهنگ

آشنایی با فرهنگ یک کشور به اندازه روند یادگیری زبان اون کشور مهم است. اگر هر فردی قصد یادگیری زبان جدیدی رو داشته باشد، آشنایی با فرهنگ اون کشور میتواند باعث سرعت دادن به روند یادگیری زبان بشود.

 

فیلم ها و آهنگ های هر کشور پر از نکات است. این نکات به آشنایی بیشتر با فرهنگ اون کشور و مردمانش کمک میکنند. مثلا در آهنگ Autumn Almanac از گروه موسیقی The Kinks میتونیم به فرهنگ مهمانی های انگلیسی پی ببریم. همچنین با یکسری از اصطلاحات در آن آشنا بشیم.

یادگیری لهجه انگلیسی با موسیقی و فیلم

مردم در نقاط مختلف بریتانیا و آمریکا از لهجه های متفاوتی استفاده میکنند. گوش دادن به موسیقی های مختلف آمریکایی و بریتانیایی یا تماشای فیلم باعث آشنایی مخاطب با لهجه های مختلف میشود. این آشنایی به واسطه ی موسیقی و فیلم مزایای زیادی دارد. برای مثال به درک راحت تر جملات از سخنرانی ها یا مکالمات روزمره با لهجه های متفاوت کمک زیادی میکند.

زبان خودمانی (slang)

آهنگ ها و فیلم ها پراز اصطلاحات و جملات خودمانی یا به عبارتی رایج تر و غیر رسمی تر هستند. گوش کردن یا دیدن آنها باعث میشود همه افراد با انگلیسی واقعی (زبان روزمره) آشنا بشوند. 

تقویت تلفظ با موسیقی و فیلم

تلفظ لغات تا وقتی شنیده نشوند کار سختی است. ولی موسیقی و فیلم به یادگیری تلفظ های درست هر لغت در انگلیسی آمریکایی یا بریتانیایی کمک میکنند. شما میتوانید با تکرار یا کپی کردن آنچه که خواننده یا بازیگر میخواند یا میگوید تلفظ لغات رو تمرین کنید.

در دسترس بودن

امروزه به لطف گجت ها و وسایل الکترونیکی فیلم و آهنگ در هر زمان و مکانی در دسترس هستند. وقتی روش های یادگیری دیگری وجود ندارند فیلم و آهنگ به کمکتون میاند. پس ناراحت نباشید در هر لحظه ای این امکان است که زبان رو یاد بگیرید بدون هیچ بهانه ای.

تقویت حافظه به کمک موسیقی و فیلم

یکی از ویژگی های منحصر به فرد آهنگ و فیلم به یاد ماندن آنهاست. براحتی میشود با تکرار آهنگ ها یا یادآوری یک صحنه از فیلم یک اصطلاح یا عبارتی رو به خاطر آورد.

جالب بودن

کسی نمی تواند به آهنگ و موسیقی خوب گوش کند و حال روحی اش عوض نشود. یا یک فیلم عالی ببینید و حیرت زده نشوید. پس وقت را تلف نکنید و آهنگ ها و فیلم های مورد علاقه تان را پخش کنید. هدف ساده است: لذت ببرید و زبان یاد بگیرید. 

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید:
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶ -۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱ -۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1668
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد موسیقی و فیلم + انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: