تعیین سطح، تعیین سطح زبان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

تعیین سطح زبان چیست؟ | چرا باید تعیین سطح ‌شویم؟

2341 بازدید
تعیین سطح زبان چیست و چرا نیاز به تعیین سطح داریم

تعیین سطح زبان انگلیسی چیست؟ تا حالا شده برای ثبت‌نام به یکی از موسسات زبان انگلیسی مراجعه کرده باشید؟ حتما با این مساله روبرو شده اید که “شما باید در ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت کنید”؟
شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که چرا موسسات بر انجام تعیین سطح زبان انگلیسی اصرار می کنند؟
شاید شما به دلایل مختلفی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم از انجام تعیین سطح زبان شانه خالی کرده باشید.
خیلی از موسسات این آزمون را شرط ورود به سیستم آموزشی خودشان می‌دانند و شما را مجاب به انجام آن می‌کنند.
مطمئن باشید اگر به مطالعه این مطلب ادامه دهید متوجه می‌شوید که این اصرار بر انجام تعیین سطح دلایل زیادی دارد. برخلاف چیزی که تصور می‌شود اصلا منفعت مالی خاصی در این اصرار نیست.

دلایل لزوم تعیین سطح در موسسات زبان انگلیسی چیست؟

تعیین سطح زبان چیست؟

تعیین سطح کتبی

برخی از موسسات این آزمون را به صورت کتبی برگزار می کنند. به این صورت که در ابتدا شما در امتحانی شرکت میکنید. سوالات به ترتیب از سطوح ابتدایی آغاز شده و رفته رفته سطح و سختی آنها افزایش میابد.
این روش معایب و مزایای خاص خود را داشته که در اینجا می توان به این مطلب اشاره کرد. یکی از نقاط ضعف این نوع از تعیین سطح نیاز به رزرو وقت قبلی است. معمولا امکان برهم زدن برنامه شخصی شما در آنها بسیار بالاست. چون این قبیل موسسات در برگزاری این آزمون انعطاف کمی را از خود نشان می‌دهند.
از دیگر ضعف های سوالات کتبی تعیین سطح زبان انگلیسی، تمرکز بیش از حد بر روی مفاهیم گرامری است. معمولا برای متقاضی خسته کننده بوده و باعث ضعف او در ادامه آزمون می‌شود. البته این سبک برای آن دسته از متقاضیانی که گرامر نقطه قوت آنها در زبان انگلیسی است جاذبه‌ی بیشتری دارد. زیرا ترجیح می‌دهند که در این شیوه با سوالات زبان خود را مورد سنجش قرار دهند.

تعیین سطح شفاهی

این روش در حال حاضر در اکثر موسسات زبان سطح کشور برگزار می‌شود. با مراجعه به موسسه مورد نظر و برخورد رو در رو با مشاور و جواب به سری سوالاتی با سطح زبان خود آشنا میشوید. عمدتا این سوالات درباره شما و زندگی شماست. لازم به ذکر است این شیوه تقریبا روشی کامل برای محک زدن خود شماست. استرس مکالمه با شخصی غریبه به زبانی که تسلط کافی بر آن ندارید می‌تواند تا حدی بر روی پاسخ دادن شما اثر بگذارد. مسلما در نتیجه‌ای که در انتها حاصل می‌شود موثر خواهد بود.
از سوی دیگر این شیوه هم نیاز به هماهنگی و کسب وقت قبلی دارد. که با توجه به شرایط این روزهای شهر می‌تواند زمان زیادی را از زبان آموزان بگیرد. همین نکات می‌تواند باعث کاهش رضایت‌مندی مخاطبین از این شیوه شود.

تعیین سطح شفاهی و حضوری زبان انگلیسی

تعیین سطح آنلاین

یکی دیگر از روش‌هایی که البته می‌توان به جرات گفت جدیدترین شیوه‌ی انجام تعیین سطح است، آزمون آنلاین است.
در شیوه آنلاین، آزمون در بستر اینترنت و فضای آنلاین برگزار می‌شود. برخی از آموزشگاه‌های معتبر زبان انگلیسی به تازگی اقدام به برگزاری این نوع نموده اند.

آزمون تعیین سطح آنلاین موسسه زبان رادتایم

در موسسه زبان راد تایم علاوه بر برگزاری حضوری امتحان، مشاوره و تست آنلاین و تلفنی نیز انجام می شود. این امکان در هر دو شعبه مرزداران وفرمانیه برقرار است. متقاضیان پس از تماس با مجموعه راد تایم وهماهنگی زمان مناسب، می توانند از خدمات تعیین سطح انلاین، تلفنی یا حضوری رایگان بهره مند شوند.

ویژگی‌های آزمون آنلاین تعیین سطح زبان موسسه رادتایم

دلایل برتری تعیین سطح موسسه زبان های خارجی رادتایم، سرعت و کیفیت سوالات، دقت آن و جامع بودن سوالات است. همچنین User friendly بودن و اعتبار آن حائز اهمیت است. این نکته‌ی مهم هم از یاد نبریم که این تست نیاز به تعیین وقت قبلی ندارد. در هر صورت و هر ساعت قابل اجراست که این نکته در مدیریت زمان متقاضیان تاثیر گذار است.
نکته‌ی قابل اتکای دیگر برای دوستانی که با مشکل استرس مصاحبه حضوری روبرو هستند، در تعیین سطح آنلاین این استرس تقریبا به صفر رسیده است. شما می‌توانید با اعتماد به نفس و تسلط کامل به سوالات پاسخ دهید.

ویژگی های آزمون آنلاین تعیین سطح

برنامه ریزی برای یادگیری زبان در رادتایم

در انجام تعیین سطح هیچ‌وقت شک نکنید. اینکه شما بتوانید سطح فعلی خود را در نقطه آغاز شناسایی کنید یک امتیاز محسوب می‌شود. ما تلاش کردیم تا برای این امر راه‌های مختلفی را به شما معرفی کنیم. شما می توانید با توجه به شناخت از خود، بهترین راه را برای رسیدن به هدف انتخاب کنید.
این مرکز معتبر در حال حاضر دردو شعبه در تهران در حال فعالیت می باشد. با توجه به استقبال روز افزون علاقمندان به شرکت در دوره ها، در هریک از شعب فضایی مناسب در نظر گرفته شده است.
شما میتوانید نسبت به کسب اطلاعات درباره چگونگی برنامه ریزی برای یادگیری زبان با مشاورین ما در ارتباط باشید. همکاران ما در این بخش همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 شب در هردو شعبه در خدمت شما خواهند بود.

سخن آخر

در انتها لازم به ذکر است که برنده‌ی اصلی انجام تعیین سطح کسی نیست جز متقاضی یادگیری انگلیسی. فرض کنید شما برای ثبت نام به یک آموزشگاه مراجعه کرده‌اید. حال شما میخواهید زبان انگلیسی را برای رسیدن به هدفتان آموزش ببینید. در این موقعیت نه شما شناختی جز شناخت کلی از آموزشگاه دارید و نه آموزشگاه از شما اطلاعات دقیقی دارد.

اطلاعاتی که یک موسسه زبان معتبر برای مشاوره دقیق به شما نیاز دارد در واقع اطلاعاتی درباره‌ی دانش زبانی شما است. سرفصل‌های گرامر زبان انگلیسی (دستور زبان) ، Vocabulary (دایره لغت) ، Speaking (مکالمه زبان انگلیسی) ، LISTENING (مهارت شنیداری) ،  Function میباشد. این اطلاعات از طریق سری سوالات و مصاحبه‌ای که از شخص شما انجام می‌شود به دست می‌آید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5400
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تعیین سطح زبان چیست؟ | چرا باید تعیین سطح ‌شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: