چهار نکته مهم در Reading آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

چهار نکته مهم در Reading آیلتس

3904 بازدید

چهار نکتــــه مهم در Reading آیلتس

چهار نکتــــه مهمی که می تواند در هنگام آزمون Reading آیلتس به شمــــا داوطلبین عزیز آیلتس کمک نماید.

نکتــــه اول:

در هنگام تست زدن دقت نمایید که ۶۰ دقیقـــه برای پاسخ به ۴۰ سوال دارید. بنابراین حدوداً ۹۰ ثانیـــه برای هر سوال دارید. اگـــر جواب سوالی را نمی توانید پیدا کنید، وقــــت خود را تلف نکنید. به سوال بعدی بروید تا در مجموع بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید.

نکتــــه دوم:

بجز سوالات Matching و Classification و Finding Information in Paragraphs تقریبـــــاً همیشه جواب سوالات Reading آیلتس به ترتیب اطلاعات متن بوده. به همین خـــــاطر جواب سوال ۲ بعد از سوال ۱ و جواب سوال ۳ بعد از سوال ۲ در متن می باشد. اگر جواب سوالی را پیدا نمی کنید با کمک سوال بعدی حدود مکانی جواب سوال قبلی را می توانید تشخیص بدهید.

در Academic Module متــــن ها تقریبا در میزان سختی با هم برابر بوده و لزومــــاً نمی توان گفت که متن ۳ از سایر متن ها سخت تر می باشد. اگر متنی برای شما سخت بوده احتمالا به این خاطر بوده که در آن زمینه متون کمتری خوانده اید. با خواندن متن بیشتر در آن موضوع می توانید عملکرد بهتری داشته باشید. در مقالات آینده، منتخبی از وب سایت هایی خواهیم داشت. به کمک این وب سایت ها می توانید Reading خود را در شاخه های مختلف تقویت کنید، معرفی خواهیم کرد.

نکتـــــه سوم:

از آنجا که سوالات، اطلاعات متن را به عبارت دیگــــری بیان کرده اند در هنگام خواندن Reading آیلتس بدنبال معنـــی کلمـــات در سوال بوده نه کلمات سوال دقیقا به همان شکل. پس از ســــال ها تدریس هنگام تدریس Reading به داوطلین توصیه ای که می کنم این هست که کلماتی که در سوال به عنوان کلمات کلیدی در نظر می گیرند در ذهن خود به فارسی برگردانند تا انتظـــــار آن را نداشته باشند که کلمات را به همـــــان شکل در متن ببنند بلکه به دنبال معنی آن در متن باشند بدین شکل Scanning for meaning بهتر انجام می شود.

نکتـــــه چهارم:

بعضی داوطلبین ابتدا ترجیح می دهند که یک سوال را بخوانند و بعـــــد به سراغ متن بروند و بعضی ترجیج می دهند که ابتدا متن را سریع خوانده و بعد به سراغ سوالات بروند. توصیـــــه ای که می شود این هست که هر دو روش را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام روش مناسب شما می باشـــــد.

در پابان امیدوارم که چهار نکته مهم در Reading آیلتس به شما داوطلبن عزبز کرده باشد تا نمره بهتری در آزمون آیلتس خود داشته باشید.

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5078
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد چهار نکته مهم در Reading آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.