آزمون ماک آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

آزمون ماک آیلتس | IELTS MOCK TEST

1561 بازدید
آزمون ماک آیلتس

MOCK در لغت به معنای تقلیدی است و آزمون های ماک آزمون های شبیه سازی شده و مشابه به آزمون اصلی هستند. ماک آیلتس، تافل، PTE و…  . آزمون ماک می تواند توسط طراحان آزمون های اصلی و یا طراحان دیگری برگزار شود. شرکت در آزمون ماک آیلتس به آمادگی و تعین سطح شما بسیار کمک میکند. امتحان ماک آیلتس، بیشترین تقاضا را در بین ماک های زبان دارد. در ادامه ی مطلب تمامی اطلاعات لازم درباره آزمون ماک آیلتس را در اختیارتان قرار می دهیم.

امتحان ماک آیلتس چیست و چگونه است ؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

آزمون ماک آیلتس چیست ؟

آزمون ماک آیلتس IELTS Mock Test دقیقاً ساختاری شبیه آزمون آیلتس دارد و به لحاظ سطح دشواری با آن مطابقت می‌کند. وقتی قبل از شرکت در آزمون آیلتس، خود را در شرایطی مشابه با روز برگزاری آزمون قرار دهید، هم می توانید میزان مهارت های خود را بهتر بسنجید و هم می توانید با آن شرایط آشنا شوید.

شرکت در آزمون ماک آیلتس یکی از مراحل مهم در پروسه آیلتس است. آزمون ماک را افراد متخصص طراحی می کنند و اساتید مجرب آن‌ها را تصحیح می‌کنند. در بسیاری از مراکز از جمله مراکز برگزاری آزمون اصلی ، ماک آیلتس برگزار می‌شود .داوطلب می تواند به تعداد دفعات نامحدود در آن شرکت کنند. مدت زمان برگزاری آن، مانند آزمون اصلی است. هر چهار مهارت اصلی شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن را  مورد سنجش قرار می دهد.

انواع ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس نیز مانند امتحان اصلی آیلتس، دو نوع دارد :

  • جنرال general
  • آکادمیک academic

اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، معمولاً نیاز به شرکت در آزمون آیلتس جنرال دارید. اما برای ادامه تحصیل یا اشتغال در حوزه‌های تخصصی را دارید، باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید. برای طی کردن پروسه آیلتس و آمادگی پیدا کردن در آن روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های کاربردی برای آن، آزمون ماک آیلتس است.

ساختار آزمون ماک

همان‌طور که گفته شد، آزمون ماک آیلتس از دو بخش جنرال و آکادمیک تشکیل شده است که کاملا مشابه با آزمون اصلی است. هر دو آزمون چهار بخش دارند که شامل Listening, Reading, Writing, Speaking است.

مدت زمان پاسخگویی برای هر دو آزمون ماک، دقیقاً مشابه آزمون اصلی است و حداکثر ۳ ساعت در نظر گرفته شده است. مدت زمان لیسنینگ حدود ۴۵ دقیقه، ریدینگ ۱ ساعت، رایتینگ 1 ساعت و اسپیکینگ نیز در مصاحبه ای جداگانه انجام می‌شود.

تفاوت آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال در دو بخش  Reading و تسک ۱ در Writing با هم تفاوت‌ دارند. هزینه آزمون ماک آیلتس از آزمون اصلی کمتر است و تعداد دفعات شرکت در آن محدود نیست. آزمون ماک آیلتس دقیقاً مشابه اصلی نمره دهی می شود.

بیشتر بخوانیدنتیجه آزمون

معمولا نتیجه آزمون ماک آیلتس را در طی 3 روز اعلام می کنند. آزمون های ماک توسط مدرسان و متخصصان زبان انگلیسی تصحیح می شود و تا حدی می تواند نزدیک نتیجه آزمون آیلتس اصلی شما باشد. کارنامه آزمون ماک آیلتس با کارنامه اصلی تفاوت هایی دارد. در کارنامه ماک نیز مانند کارنامه اصلی، نمره هر مهارت و همچنین نمره کل شما موجود است. اما آزمون ماک یک قابلیت اضافه هم دارد که در صورت نیاز می توانید آن را دریافت کنید. گزارش تحلیلی این ویژگی از آزمون ماک می باشد. این گزارش دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه می توانید خود را ارتقا دهید و به نقاط قوت و ضعف شما اشاره می کند. بنابراین بهتر است که در آزمون ماک به همراه گزارش تحلیلی شرکت کنید.

هزینه ماک

هزینه آزمون های ماک آیلتسی که در داخل ایران طراحی شده باشند، از آزمون اصلی بسیار پایین تر است. اما قیمت دقیق آن به موسسه برگزار کننده و نوع آزمون بستگی دارد. قیمت این آزمون در حال حاضر کمتر از یک میلیون تومان می باشد. هزینه آزمون IELTS اصلی، صرف‌نظر از کشوری که در آن زندگی می‌کنید، در حال حاضر حدود ۲۰۰ دلار است.

مزایای شرکت در ماک

با توجه به زیاد بودن هزینه ی آزمون های اصلی به خصوص برای ایرانیان، شرکت در چندین آزمون ماک با قیمت بسیار پایین تر راهی بسیار موثر برای آمادگی آزمون است. با شرکت در آزمون ماک، میزان استرس شما کم می شود، زیرا حداقل یک بار شرایط آزمون را تجربه کرده اید و با آشنایی کامل سر آزمون اصلی حاضر می شوید. نقاط ضعف و قوت شما با شرکت در آزمون ماک آیلتس شناسایی می شود و می توانید مشکلات خود را برای شرکت در آزمون اصلی برطرف کنید. روشن شدن راه پیش روی شما و جهت دادن به آموزش و یادگیری با شرکت در آزمون ماک اتفاق می افتد. با شرکت در آن می توانید مدت زمان  لازم  برای رسیدن به نمره ی مورد نظر خود را مشخص کنید و سطح فعلی زبان خود را بفهمید.

مزایای آزمون ماک آیلتس

ایجاد انگیزه برای محصلین در تمامی مقاطع و دادن اعتماد به نفس به زبان آموزان از دیگر مزایای شرکت در آزمون ماک است. راهی آسان و ارزان برای افرادی که تمایلی به شرکت در امتحانات اصلی ندارند و میخواهند سطح زبان خود بسنجند، این امتحانات بهترین است. شرکت در این امتحانات محدودیت ندارد و هر  چند باری که لازم باشد می توانید در این آزمون ها شرکت کنید.   آزمون ماک آیلتس در بسیاری از موسسات از جمله موسسات برگزار کننده آزمون اصلی آیلتس برگزار می شود. نتایج بصورت آنالیز رایانه ای و با همان فرم اصلی به داوطلبان منعکس میگردد و مشخص کننده نتیجه ی احتمالی آزمون اصلی متقاضیان در آن زمان است. شرکت در آزمون ماک قبل از دادن آزمون اصلی واجب است.

بیشتر بخوانیدجمع بندی

آزمون ماک آیلتس، بهترین راه سنجش میزان آمادگی افراد قبل از شرکت در امتحان اصلی می باشد. مقدار هزینه آزمون اصلی آیلتس مقدار کمی نیست، پس اگر بدون داشتن آمادگی لازم در جلسه حاضر شوید، ممکن است از نتیجه مطلوب شما بسیار فاصله داشته باشد. با شرکت در امتحان ماک آیلتس، هم تجربه حضور سر جلسه را به دست خواهید آورد و هر موقعی که احساس کنید، نمره شما به میزان مدنظرتان نزدیک شده و آمادگی لازم را به دست آورده‌اید، آن موقع می‌توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

قبل از آزمون آیلتس باید با تکنیک‌های آن آشنا شوید و با شرکت در امتحان ماک، میزان توانایی و تسلط خود را ارزیابی کنید. برای همین باید با استفاده از سایر روش های موجود از جمله کلاس های حضوری و آنلاین، استاد خصوصی، کتاب های آموزشی، پادکست و… هر 4 مهارت خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرید. شما بهتر است بعد از بالا بردن سطح خود و پیش از آزمون اصلی، در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید و از میزان مهارت های خود مطمئن شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10111
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون ماک آیلتس | IELTS MOCK TEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: