نمره 7 در آزمون آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

کسب نمره 7 در آزمون آیلتس | چگونه آیلتس 7 بگیریم ؟

1979 بازدید
کسب نمره 7 آیلتس

آزمون آیلتس که که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود، دارای نمره بندی های متفاوت است و  کسب نمره 7 در آزمون آیلتس نشان دهنده مهارت های بالای و مناسب شما در زبان انگلیسی است. اما توجه داشته باشید که کسب نمره 7 در آزمون آیلتس و یا کسب نمرات بالاتر، زمانبر است. برای آن باید زمان زیادی را در طول روز به خواندن زبان اختصاص دهید. برای کسب نمره 7 در آزمون آیلتس باید هر 4 مهارت speaking، listening، reading و writing را تقویت کنید و در بازه قابل قبول برسانید. کسب نمره 7 در آزمون آیلتس معیار بسیاری از دانشگاه ها در سراسر دنیا برای پذیرش دانشجویان خارجی است. در این مقاله به بررسی روش ها و کاربردهای کسب نمره 7 در آزمون آیلتس و مدت زمان لازم برای رسیدن به آن پرداختیم.

برای گرفتن آیلتس ۷ چقدر زمان لازم است ؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

کسب نمره 7 در آزمون آیلتس

نمره بندی آیلتس

نمره بندی آیلتس به عنوان یکی از معیارهای قبولی برای تحصیل و کار در کشورهای مختلف بسیار مهم است. این نمره بندی برای ارزیابی توانایی هر 4 مهارت listening ،  writing، speaking و reading است.
نمرات آیلتس بین ۰ تا ۹ است، که در ۰ نشان دهنده عدم توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی و در ۹ نمره، شما به عنوان یک فرد بسیار ماهر و مسلط در زبان انگلیسی توصیف می‌شوید. نمرات به صورت نیم نمره ای تقسیم می شوند و به صورت 4، 4.5 ، 5 ، 5.5  و… ادامه دارد.
هر یک از چهار مهارت یک نمره مجزا بین 0 تا 9 دارد.بعد از ارزیابی هر یک از چهار مهارت، نمره کلی شما بر اساس میانگین این چهار مهارت محاسبه می‌شود. بنابراین، نمره کلی شما هم بین ۰ تا ۹ است. معمولاً، برای قبول شدن در دوره های تحصیلی و کاری، نمره بالای ۶ تا ۷ لازم است، در حالی که برای دوره های بسیار پیشرفته، ممکن است بخواهید نمره بالاتری بگیرید.

آیلتس ۷

آزمون آیلتس به منظور ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در چهار حیطه شنیداری، خواندن، گفتاری و نوشتاری است. همانطور که گفتیم نمره‌بندی در آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ است که نمره ۷ به عنوان یکی از نمرات بالای قابل دستیابی در این آزمون شناخته می‌شود.
نمره ۷ در آیلتس به معنی داشتن یک سطح خوب و قابل قبول در مهارت زبان انگلیسی است. به عبارت دیگر، در صورتی که شما برای یک ارزیابی زبان انگلیسی از نمره ۷ برخوردار باشید، می‌توانید برای ورود به دوره‌های تحصیلی و کاری در دانشگاه‌ها و محیط‌های حرفه‌ای جهانی، درخواست بدهید.
در حین آزمون آیلتس، نمرات به صورت جداگانه برای هر یک از مهارت‌های شنیداری، خواندن، گفتاری و نوشتاری است. نمره کلی به صورت میانگین این چهار مهارت محاسبه می‌شود. بنابراین، در صورتی که شما به صورت یکنواخت در هر چهار مهارت موفق باشید، می‌توانید نمره ۷ را در آیلتس بگیرید. اما لازم نیست در تمامی مهارت ها به نمره 7 برسید. بلکه باید میانگین نمرات شما 7 شود.
نمره ۷ در آیلتس به معنی داشتن توانایی فهمیدن و ترجمه کردن متون پیچیده، انجام گفتارهای طولانی و پیوسته، و استفاده صحیح و مناسب از واژگان و گرامر در نوشتار و گفتار است. برای رسیدن به این نمره لازم است صبور باشید و به طور مستمر تمرین کنید.

بیشتر بخوانیدنمره ۷ در اسپیکینگ

کسب نمره ۷ در اسپیکینگ آیلتس به معنی داشتن توانایی بسیار خوبی در ارائه و صحبت کردن در زبان انگلیسی است. در صورتی که شما نمره ۷ در اسپیکینگ آیلتس را دریافت کرده باشید، به این معنی است که می‌توانید با توانایی کافی و با استفاده از واژگان و گرامر مناسب، ایده‌های خود را به طور روان و با قابلیت فهم بالا در مورد موضوعات مختلف بیان کنید. این نمره برای داوطلبانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند یا به دنبال کار در کشور‌های خارجی می‌باشد بسیار مهم است. زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها و کارفرمایان برای پذیرش، به دنبال داوطلبانی هستند که توانایی صحبت کردن در زبان انگلیسی را دارند.
در قسمت گفتاری، باید به سوالاتی که مطرح می‌شود، به طور شفاهی پاسخ دهید. پارت 2 یک مونولوگ و پارت 3 یک دیالوگ است. نمره بندی اسپیکینگ بر اساس چهار معیار اصلی ارزیابی می‌شود. از جمله کیفیت و دقت پاسخ‌ها، امتیازات واژگان و گرامر، نحوه ارایه و پشتیبانی و چگونگی تلاش برای ارتباط با مخاطب.

نمره ۷ در رایتینگ

کسب نمره ۷ در رایتینگ آیلتس نشان دهنده توانایی خوبی در نوشتن متون انگلیسی است. تسک 1 در رایتینگ آیلتس جنرال، نوشتن یک نامه و در آیلتس آکادمیک تحلیل نمودار یا نقشه است. همپنین تسک 2 در ایلتس آکادمیک و جنرال شامل نوشتن یک مقاله است. هر کدام از این تسک‌ها، نمره‌های مختلفی از ۰ تا ۹ امکان‌پذیر است. در صورتی که شما نمره ۷ در رایتینگ آیلتس را دریافت کرده باشید، به این معنی است که می‌توانید با توانایی کافی و با استفاده از واژگان و گرامر مناسب، متونی روان و با قابلیت فهم بالا در مورد موضوعات مختلف نوشته و درک خوبی از ساختارهای نوشتاری داشته باشید.
در حقیقت نمره ۷ در رایتینگ آیلتس برای دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند یا به دنبال کار در کشور‌های خارجی می‌باشد، بسیار مهم است. زیرا دانشگاه‌ها و کارفرمایان برای پذیرش، به دنبال داوطلبانی هستند که توانایی نوشتن و تدوین متون در زبان انگلیسی را دارند.
نمره writing بر اساس دو معیار اصلی ارزیابی می‌شود، شامل کیفیت و دقت پاسخ‌ها و استفاده از واژگان و گرامر.

آبلتس 7

نمره ۷ در لیسنینگ

کسب ۷ در لیسنینگ آیلتس نشان دهنده توانایی خوبی در درک و فهمیدن صحبت‌های انگلیسی زبانان است. در واقع ۷ در لیسنینگ آیلتس برای افرادی که به دنبال پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور هستند یا به دنبال کار در کشور‌های خارجی می‌باشد، بسیار مهم است. زیرا دانشگاه‌ها و کارفرمایان برای پذیرش، به دنبال داوطلبانی هستند که توانایی فهمیدن و صحبت کردن به خوبی در زبان انگلیسی را دارند.
در آزمون لیسنینگ آیلتس، چهار فایل صوتی مختلف شامل مکالمه‌های روزمره، مکالمات تحصیلی، گفتار های عمومی و مکالمات تخصصی پخش می شود. شما باید برای هر بخش به سوالات مربوطه پاسخ دهید. نمره‌های مختلفی از ۰ تا ۹ موجود است. نمره ۷ به معنی داشتن توانایی کافی برای فهمیدن واضح و دقیق محتوای صحبت‌های انگلیسی زبانان است. علاوه بر این، شما باید توانایی‌های شنیداری خود را در مواجهه با واژگان و اصطلاحات پیچیده، مفاهیم سخت و لهجات متفاوت نیز نشان دهید.

نمره ۷ ریدینگ

نمره ۷ در ریدینگ آیلتس نشان دهنده توانایی خوبی در خواندن و فهمیدن متون انگلیسی است.

در آزمون ریدینگ آیلتس، سه بخش مختلف از متون شامل مقالات علمی، مقالات تحصیلی و متون عمومی به شما ارائه می‌شود. شما باید برای هر بخش به سوالات مربوطه پاسخ دهید. نمره‌های مختلفی از ۰ تا ۹ موجود است. نمره reading بر اساس تعداد پاسخ های درست شما به سوالات مربوط به متون مختلف در قسمت reading است. نمره ۷ به معنی داشتن توانایی کافی برای فهمیدن و تفسیر کردن متون پیچیده و نیز پاسخ‌گویی به سوالات مختلف مربوط به آن‌ها است.
برای دستیابی به نمره ۷ در ریدینگ آیلتس، باید توانایی‌های خود را در خواندن متون پیچیده و تحلیل آن‌ها تقویت کنید. با استراتژی‌های مطالعه موثری مانند مرور متن، تمرین بر روی سوالات با پاسخ کامل و نیز تمرین با سوالات آزمون آشنا شوید.

مدت زمان فاصله بین آیلتس ۶.۵ و ۷

در حقیقت، مدت زمان لازم برای نمره‌ی ۷ از آیلتس، به عواملی مانند سطح زبانی فعلی، زمان مطالعه و تمرین، تعداد ساعات مطالعه در هفته و غیره بستگی دارد. به طور کلی نمی‌توان به صورت دقیق مدت زمان لازم را بیان کرد. اما در عمل، برای کسب نمره 7 در آزمون آیلتس ، باید به طور دقیق و مستمر تمرین کنید.
اما در صورت داشتن سطح متوسطی در زبان انگلیسی، می توانید با مطالعه 5 ساعت در روز در مدت 6 ماه به نمره 7 نزدیک شوید.

بیشتر بخوانیدکاربرد آیلتس ۷

آزمون IELTS یکی از شناخته شده‌ترین آزمون‌های زبان در سراسر جهان است که در زیر تعدادی از کاربردهای آیلتس ۷ را می‌توان ذکر کرد:

مهاجرت:

برخی کشورها مانند کانادا، استرالیا، نیوزیلند و انگلیس از مهاجرانی که می‌خواهند در این کشورها ساکن شوند، برای ارزیابی مهارت‌های زبانی‌شان درخواست نمره‌ی آیلتس می‌کنند. در این موارد، بسته به شرایط کشور، نمره‌ی آیلتس ۷ به عنوان حداقل نمره‌ی لازم برای مهاجرت به برخی کشور ها مورد نیاز است.

تحصیل دانشگاه‌ها:

بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف برای ورود دانشجویان خارجی به برنامه‌های تحصیلی خود نیاز به ارائه نمره‌ی آیلتس دارند. برای ورود به برنامه‌های تحصیلی ارشد و دکتری، حداقل نمره ۷ نیاز است.

کار کردن :

برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها برای استخدام کارمندان جدید از نمره‌ی آیلتس استفاده می‌کنند. برای شغل‌هایی که نیاز به مکالمه‌ی روزمره دارند، نمره‌ی آیلتس ۷ حداقل نمره‌ی مورد نیاز است.

گواهی‌نامه:

 نمره‌ی آیلتس به عنوان گواهی‌نامه‌ی زبان در برخی صنایع و حوزه‌های مختلف، از جمله صنعت گردشگری و آموزش بین‌المللی به‌کار می‌رود. در این موارد، نمره ۷ به عنوان نمره آیلتس مورد نیاز، در نظر گرفته می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کسب نمره 7 در آزمون آیلتس پرداخیتم. این آزمون بسیار معتبر و استاندارد است و می توانید از اعتبار آن در سراسر جهان استفاده کنید. برای کسب این نمره باید بسیار تلاش کنید. از منابع مختلف استفاده کنید و در کلاس های مناسب و استاندارد استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11148
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد کسب نمره 7 در آزمون آیلتس | چگونه آیلتس 7 بگیریم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: