مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس | رسیدن به نمره بالا در ریدینگ آیلتس-IELTS Reading

2544 بازدید
مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس

مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس یا زمانبندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زبان آموزان بسیاری هستند که با افزایش حتی اندکی زمان در بخش ریدینگ به نمره ای بسیار بالاتر دست می یابند. از سوی دیگر تقریبا تمامی زبان آموزان در این بخش مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس با مشکل روبرو هستند و بدون تنظیم دقیق زمان نخواهند توانست متن های طولانی را خواندن و به سوالات نسبتا دشوار و گیج کننده پاسخ دهند. در این جا به بررسی مساله مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس می پردازیم.

زمان بندی و مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

زمان بندی و مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس

مدیریت زمان در ریدینگ

برای دستیابی به بهترین نتیجه، سعی کنید در تست ریدینگ زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. اکثر داوطلبین در مدیریت زمان ریدینگ آیلتس دچار مشکل هستند و این قضیه منجر به استرس و از دست رفتن تمرکز آنان می شود. خصوصا در متن سوم ریدینگ با کمبود وقت شدیدی مواجه می شوند. نکته مهم در مدیریت زمان ریدینگ آیلتس این است که هر متنی حداکثر باید20 دقیقه طول بکشد. که آزمون گیردنگان راس 20 دقیقه زمان را اعلام می کنند. پس نکته کلیدی این است که هرگز زمان زیادی را صرف یک سوال نکنید و اگر جواب آن را پیدا نکردید به سراغ سوال بعدی بروید و در آخر اگر زمان اضافه داشتید برگردید و دوباره مرور کنید.

اولویت پاسخگویی به سوالات برای مدیریت زمان بهتر

نکته مهم در زمانبندی ریدینگ آیلتس، اولویت بندی سوالات است. اگر احساس می کنید با کمبود وقت مواجه هستید لازم نیست سوالات را به ترتیب ارائه شده پاسخ دهید. بهترین روش این است که سوالات Gap filling یا جای خالی را قبل از سوالات YES NO NOTGIVEN پاسخ دهید. در واقع روش موثر تر این است که ابتدا همه سوالات را بخوانید و آن ها را در ذهنتان دسته بندی کنید و سعی کنید تا حدی موضوع بخش های مختلف را به خاطر بسپارید. بعد به سراغ متن رفته و دنبال جواب سوالات جای خالی بگردید و هر کجای متن جواب سوالات دیگر را نیز در حین خواندن متن پیدا کردید، بنویسید. فراموش نکنید که همزمان باید پاسخ ها را به پاسخنامه انتقال دهید و قت اضافه ای برای این کار ندارید.

بیشتر بخوانیدنمره بالای 7 در بخش ریدینگ آیلتس

پیشنهاد می کنیم زبان آموزانی که به دنبال نمره بالای 7 در بخش ریدینگ آیلتس هستند، ززمان بندی مخصوصی را برای این بخش در نظر بگیرند. برای این منظور ، متقاضیان حرفه ای به جای سپری کردن 20 دقیقه برای هر متن، 15 دقیقه روی متن اول، 20 دقیقه روی متن دوم و 25 دقیقه روی متن سوم به عنوان سخت ترین بخش زمان سپری می کنند. به این ترتیب شانس بسیار بالاتری برای پاسخ دهی به همه سوالات خواهند داشت.

  • متن نخست(ساده ترین) 15 دقیقه
  • متن دوم (متوسط) 20 دقیقه
  • متن سوم (دشوارترین)25 دقیقه
کلید رسیدن به نمره بالای 7 در بخش ریدینگ آیلتس

انواع متن ها در ریدینگ آیلتس

  • متون تحلیلی: این گونه متون بیشتر به چرایی یک اتفاق یا توضیح یک مفهوم می پردازند .
  • متون توصیفی: این متون معمولا به توصیف یک موقیعت، توضیح نحوه انجام یک کار یا طبقه بندی چیزی می پردازند. 
  • متون استدلالی: متن ها ی استدلالی معمولا نظرات مختلف در مورد یک موضوع را مطرح می کنند. 
  • متون روایی: مراحل و ترتیب زمانی یک حادثه را توضیح می دهد.

جمع بندی

ریدینگ آیلتس جز یکی از موارد سخت در این امتحان محسوب می شود. از آن جا که نیازمند مهارت های خاصی است. یکی از مهم ترین این مهارت ها زمان بندی ریدینگ آیلتس است. اگر شما به درستی بر این قضیه مسلط شویدف قادر خواهید بود جواب اکثر سوالات را پیدا کنید. فقط کافیست تکنیک هایی که در بالا گفتیم را تمرین کرده و سرعت خود را بالاتر ببرید.

هم اکنون می توانید برای مشاوره رایگان استفاده از کلاس های تخصصی آیلتس موسسه زبان های خارجی رادتایم، با ما تماس گرفته و به طور رایگان تعیین سطح شوید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5364
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مدیریت زمان در ریدینگ آیلتس | رسیدن به نمره بالا در ریدینگ آیلتس-IELTS Reading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: