تقویت گرامر زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

تقویت گرامر زبان انگلیسی | راه های تقویت گرامر زبان انگلیسی

2307 بازدید
تقویت گرامر زبان انگلیسی

گرامر نقش مهمی را در زبان انگلیسی ایفا می کند. در واقع ساختار زبان است. در همین جهت، تقویت گرامر زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است و دراقع اولین چیزی است که از زبان می آموزید. با بلد بودن راه های تقویت گرامر زبان انگلیسی، می توانید تمامی مهارت های خود را بالا ببرید. آموزش زبان انگلیسی در کلاس های مختلف صورت می گیرد. اما با این حال برای تمرین بیشتر و تقویت گرامر زبان انگلیسی، باید خودتان هم دست به کار شوید و از منابع مختلف استفاده کنید. برای تقویت گرامر زبان انگلیسی راه های مختلفی از جمله خواندن کتاب های مختلف وجود دارد؛ اما در ادامه همراه ما باشید تا بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی را در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

تقویت گرامر زبان انگلیسی

شناخت اجزای جمله

همه زبان ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. یعنی هنگام جمله ساختن از ترکیب کردن برخی چیز مشترک استفاده می کنیم و روش استفاده از آن ها در هر زبان متفاوت است. انواع کلمات در 9 دسته تقسیم بندی می شوند و اسم، فعل، قید، صفت، حروف اضافه، ضمیرها، پیشوندها و پسوندها این اجزا را تشکیل می دهند.

اسم noun :
کلمه ای است که کاری را انجام می دهد.
Picture, Phone, pen, sara, …

فعل verb :
کلمه ای است که نحوه انجام دادن کار یا چگونگی حالتی را بیان می کند.
Go, buy, try, give, eat, …

صفت adjective :
کلمه ای برای بیان ویژگی های اسم است.
Cold, hot, beautiful, rich, expensive, …

قید adverb :
کلمه ای برای توصیف بیشتر اسم است.
often, only, hopefully, softly, hard, easily, …

ضمیر  pronoun:
کلمه ای است برای اشاره کردن که به جای اسم در جمله قرار می گیرند.
I, you, he, she, it, ours, them, who, which, anybody, ourselves

حرف ربط :
کلمه ای است که کلمات و عبارات را در جمله بهم متصل می کند.
and, but, or, so, yet, …

حرف اضافه :
کلمه ای است که فضا، زمان و روابط نقش کلمه را به کلمات دیگر در جمله مشخص می کند.
over, against, by, for, into, close to, …

حرف تعریف :
کلمه ای که برای جمله ضروری است و اسم ها را مجزا می کند.
This, these, that, those, enough, much, few, …

حرف ندا:
کلمه ای است که به بیان احساسات می پردازد که به تنهایی می آیند و در جمله هم به کار می ‌روند.
Oh, whoops, ouch, …

ترتیب کلمات

همانطور که گفتیم ساختار هر زبانی با زبان دیگر متفاوت است. ترتیب و جایگذاری کلمات یکی از اصول گرامر  و دستور زبان است. تسلط بر ترتیب قرارگیری کلمات در جمله، می تواند به شما کمک کند واضح تر و حرفه ای تر صحبت کرده و بنویسید.
برخی از ترتیب کلمات در زبان انگلیسی به شکل زیر است :

فاعل – فعل – مفعول : I ate ice cream

صفت قبل از اسم می آید : beautiful girl

قید در اول، وسط و انتهای جمله می آید اما بیشتر در انتهای حمله قرار دارد : I can’t say it easily

علامت گذاری

علامت گذاری یا punctuation نکته ای بسیار کلیدی به خصوص در رایتینگ است. با یادگیری محل استفاده از نقطه، کاما، پرانتر و غیره می توانید مهارت های خود را بالا ببرید. این کار نیا به تمرین زیاد داشته و با نوشتن عبارت های مختلف می توانید به آن دست یابید. خواندن کتاب های داستان برای یادگیری علامت گذاری ها بسیار مفید است.

بیشتر بخوانیداجتناب از ترجمه فارسی به انگلیسی

سعی کنید هنگام صحبت کردن یا نوشتن به زبان انگلیسی، به زبان انگلیسی هم فکر کنید. طبیعی است که در ابتدا بخواهید هر چیزی را که در فارسی به ذهنتان می رسد، به انگلیسی تبدیل کنید و از آن استفاده کنید. اما با توجه به این که ساختار اجزای جملات در این دو زبان با هم متفاوت است، در نتیجه باید سعی کنید افکار خود را به طور درست در زبان انگلیسی بیان کنید. ترجمه تحت اللفظی به احتمال بسیار زیادی شما را به مشکل خواهد انداخت.

تست گرامر

خواندن گرامر از کتاب های کمک آموزشی به تنهای کارساز نخواهد بود. شما نیاز به تمرین بالا برای مهارت پیدا کردن در گرامر هستید. معمولا در همه کتاب های آموزشی، بعد از تدریس یک گرامر، تمرین های آموزشی آن را به همراه جواب دارد.
دقت کنید که حتما بعد از مطالعه تئوری، به سراغ این تمرین ها بروید و با استفاده از آن ها، قوائد را در ذهن خود تثببیت کنید. به علاوه اینکه کتاب هایی که تنها شامل تمرین دستور زبان باشند هم موجود است. اما نباید چک کردن جواب هایتان با پاسخنامه یا یک معلم زبان را فراموش کنید.

تقویت گرامر زبان انگلیسی

ویدئوهای آموزشی

آموزش پایه و اساس دستور زبان در کلاس درس انجام می شود. حال اگر مدتی گذشته و خواستید یک درس را مرور کنید می توانید از ویدیو های آموزشی مختلف استفاده کنید. هر چند که در بسیاری از ویدیوها، از صفر تا صد یک گرامر را آموزش می دهند، اما به دلیل در دسترس نبودن یک معلم برای رفع سوالات، یادگیری در کلاس های درس بهترین روش است.
می توانید از ویدیو های یوتیوب، آپارات، اپلیکیشن های آموزشی و غیره استفاده کنید. چنل های The Princess and the Frog و Tangled دو تا از بهترین منابع یادگیری زبان در یوتیوب هستند.

کتاب های آموزشی

باید کتاب گرامری تهیه کنید که مناسب برای سطح شما باشد. هرچند بسیاری از مجموعه کتاب ها وجود دارند که از سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می دهند. برخی از بهترین کتاب های آموزش گرامر زبان انگلیسی را معرفی می کنیم

کتاب English Grammar in Use :

این کتاب در دسته پر فروش‌ترین و معتبرترین کتاب های آموزش گرامر در جهان به حساب می آید. این کتاب درجه بندی دارد و در سه سطح basic و intermediate و advance به چاپ رسیده است. هر گرامر در این کتاب آموزش داده شده و سپس تمرین های مربوط به آن به همراه پاسخنامه آخر کتاب قرار دارد.

کتاب English Grammar Azar

این کتاب با تمریات ارتباطی و واکنشی زبان آموز طراحی شده است. این کتاب مرحله به مرحله، سطح شما را بالا می برد و با توضیحات و تمرینات موثری که دارد، شما را به رسیدن به نمره بالا نزدیک می کند. تمرین در این کتاب نقش پررنگی را ایفا می کند و بسیار کم بر روی مفاهیم تئوری تمرکز دارد. تاثیر این تاب به راحتی بر روی هر 4 مهارت زبان آموز قابل مشاهده خواهد بود.
سطح بندی این کتاب از مبتدی بوده و می تواند یکی از بهترین کتاب ها برای شروع نیز به حساب بیاید.

کتاب English Grammar and Usage

این کتاب به صورت بسیار کاربردی تالیف شده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. استفاده از این کتاب به تمامی زبان آموزان و معلمان زبان انگلیسی توصیه می شود. زیرا تمامی مفاهیم و تمرین های آن به صورت ساده و قابل درک هستند.
توجه کنید که تاکید بیشتر این کتاب بر روی کلمات است. روش صحیح نوشتن انواع مختلف نامه و توضیح معنی کلمات، جزو موضوعاتی است که ر این کتاب وجود دارد.

کتاب Natural Grammar

کتاب Natural Grammar کتابی محبوب در بین مدرسان است. قوائد زبان انگلیسی به صورت بسیار کاربردی در این کتاب آموزش داده می شود و با تمرین های مختلف، شما را مجبور به استفاده از این گرامرها می کند. با خواندن این کتاب، علاوه بر گرامر، استفاده از لغات، اصطلاحات و ساختار های مختلف را یاد می گیرید.

کتاب Oxford Grammar Course

یک کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی پایه و بسیار معتبر در سراسر جهان است. برای کسانی که می خواهند خواندن گرامر را شروع کنند، یکی از بهترین گزینه ها است. آموزش گرامر با نکات مهم و کاربردی و همچنین تمرین های متعدد در این کتاب وجود دارد. این کتاب به مثال های واقعی و کاربردی آن بسیار معروف است. این کتاب در سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته نوشته شده است و کتاب سطح BASIC آن دارای شهرت بیشتری است.

همچنین می توانید از سایر کتاب های آموزشی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی مانند Longman Advanced learners Grammar ، Cutting edge: Elementary ، Global beginner coursebook ، Longman student Grammar of spoken and written English و غیره استفاده کنید.

بیشتر بخوانیداپلیکیشن های آموزشی

همانطور که می دانید، اپلیکیشن های مختلفی برای تقویت و آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. حال در اینجا می خواهیم به معرفی برخی از این اپلیکیشن ها و معرفی بهترین آن ها برای تقویت گرامر زبان انگلیسی بپردازیم :

LearnEnglish Grammar (UK edition)

این برنامه از مبتدی تا پیشرفته سطح بندی می شود و دارای تست های مختلف و بیش از 600 سوال دستور زبان است. تاثیر این تمرین ها هم بر روی گرامر  وهم دایره لغات است. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است.

اپلیکیشن IPractice English Grammar Test

تاثیر این اپلیکیشن بر روی سرعت یادگیری و استفاده شما از ساختار ها و کلمات جدید انگلیسی بی نظیر است. این برنامه سطح بندی دارد و در 3 سطح مختلف ارائه می شود. با وجود بیش از 1000 تمرین موجود در این برنامه، تمامی موارد آموزش داده شده را به شکل کاربردی یاد میگیرید.
در ضمن این اپلیکیشن رایگان است.

اپلیکیشن Learn English Grammar

برای افرادی که می خواهند یادگیری گرامر را آغاز کنند، این اپلیکیشن بسیار مفید است. بیش از 2000 تمرین در این برنامه وجود دارد که باعث می شود همه چیز را به شکل کاربردی یاد بگیرید. تمرکز کامل این اپلیکیشن بر روی گرامز است و به شیوه های مختلف و در محیط های متفاوت گرامز را آموزش می دهد. محیط این برنامه بسیار خوب و متناسب با نیاز های کاربر است.

کلام آخر

همانطور که گفتیم گرامر، اهمیت بالایی در زبان انگلیسی دارد. راه های مختلفی برای تقویت گرامر زبان  انگلیسی وجود دارد و تا به حال کتاب های بسیاری با موضوع دستور زبان انگلیسی به چاپ رسیده است. تقویت گرامر نیز مانند مهارت های دیگر تعدادی تکنیک دارد که در این مقاله به شما توضیح دادیم. تدریس اصولی دستور زبان در کلاس هایی که می روید مهم است، زیرا پایه و اساس یادگیری شما در کلاس درس شکل می گیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و  تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10631
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت گرامر زبان انگلیسی | راه های تقویت گرامر زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: