لغات انگلیسی را اساسی یاد بگیریم

72 بازدید

معمولاً زبان‌آموزان با دو مشکل اساسی در حفظ لغات انگلیسی روبرو می‌شوند:

۱- لغات را حفظ می‌کنند، اما به سرعت از حافظه‌یشان پاک می‌شود!

۲- تعداد زیادی از لغات انگلیسی را می‌شناسند، اما نمی‌توانند آن‌ها را در مکالمه و جملات به کار ببرند! 

در این مقاله به دنبال پاسخگویی به این دو مشکل اساسی هستیم.

لغات را حفظ نکنیم

تکرار، علیرغم اینکه روشی رایج در یادگیری لغات انگلیسی است، در بلندمدت بازدهی مناسبی ندارد. بله، درست است که پس از انجام این تمرینات کسل کننده و ذهن بی‌حس می‌شویم؛ هر جایی که لغت مورد نظر را می‌بینیم، ذهن ما آن را به خاطر می‌آورد. در واقع، اگر از افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند سؤال کنیم، بسیاری از آن‌ها وقتی لغات انگلیسی را می‌شنوند یا در کتاب مشاهده می‌کنند، مشکل خاصی در به یاد آوردن معنی و مفهوم آن ندارند. با این حال، هنگامی که می‌خواهند آن را در جمله‌ای به کار ببرند، هر چقدر که تلاش می‌کنند، به خاطر نمی‌آورند و لغت مناسبی به ذهنشان خطور نمی‌کند؛ در حالی که برای آن‌ها یک لغت پایه است.

رسیدگی به حفظ لغات انگلیسی، یکی از مشکلات اساسی زبان آموزان است که برای حل آن، روش تکرار و دسته‌بندی لغات بسیار کسل‌کننده و ناکارآمد است. بنابراین، برای یادگیری بهتر و کاربردی‌تر لغات، نباید به صورت تکی و طوطی‌وار آن‌ها را حفظ کرد. به عبارت دیگر، نباید انتظار داشت که با حفظ تکی لغات، بتوانیم آن‌ها را به‌صورت جمعی و در جملات و مکالمه به کار ببریم. در موسسه زبان انگلیسی رادتایم، متخصصین با تجربه، راهکارهایی را به ارمغان آورده‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به راحتی و با بهره‌وری بیشتری، لغات انگلیسی را یاد گرفت.

۱- خواندن

بهتر است هر چه بیشتر بخوانید، به ویژه کتاب‌های داستان، رمان، و سایر متون آموزنده؛ زیرا باعث درگیری شما با لغات بیشتری می‌شود. خواندن به طور طبیعی شامل تمامی آنچه که برای یادگیری لغات جدید نیاز دارید می‌شود. فقط بایستی نکات ریزی را رعایت کنید.

اول اینکه مطالبی که برای خواندن انتخاب می‌کنید باید زیبا و جذاب باشند.

دوم اینکه طبق نظریه داده‌های ورودی، مطالب برایتان قابل فهم باشد.

وقتی کتاب‌های مختلفی می‌خوانید، احتمال اینکه یک لغت را چندین جای مختلف ببینید بالا می‌رود. این کار باعث می‌شود که مفاهیم و روش‌های مختلف استفاده از آن لغت را یاد بگیرید و یادآوری و استفاده درست از آن لغت در آینده برای شما بسیار راحت شود. تیم متخصص زبان انگلیسی رادتایم، به شما توصیه می‌کند که از این راهکار برای یادگیری لغات انگلیسی بهره ببرید.

۲- یادگیری را در موقعیت های مختلف

در صورتی که برای یادگیری لغات جدید از یک منبع و یک روش استفاده کنید، لغت‌ها به‌راحتی از حافظه‌ی شما حذف می‌شوند. اما با استفاده از منابع مختلف برای یادگیری لغات، به موقعیت مناسبی برای به یاد آوردن لغات انگلیسی خواهید رسید.

به‌عنوان مثال، علاوه بر خواندن کتاب که بسیار اساسی است، دیدن فیلم و سریال، گوش دادن به اخبار، گوش دادن به موسیقی و از همه مهم‌تر، مکالمه زبان انگلیسی، برای به‌یاد آوردن بهتر لغات بسیار توصیه می‌شود.

۳-  تکرار اما به شکل های متنوع

تکرار چیزی نادرست نیست و برای فهم زبان انگلیسی، به تکرار نیاز دارید. اما باید به خاطر داشت که تکرار در یک قالب ثابت، خیلی مفید نیست. شاید شنیده باشید که باید لغات انگلیسی را در جمله یاد بگیرید. اما بسیاری از زبان آموزان در اینجا اشتباه می‌کنند و در یک قالب ثابت گیر می‌کنند.

اگر شما کنکور داده‌اید، حتماً تجربه کرده‌اید که یک روز بعد از کنکور، همه چیز از یادتان رفته است. دلیل این اتفاق، این است که درس‌ها را در قالب کنکوری یاد گرفته‌اید و به محض خارج شدن از این قالب، همه چیز را فراموش کرده‌اید. بنابراین برای یادگیری بهتر لغات انگلیسی، نیاز است که آن لغات را در موقعیت‌های مختلف، در قالب‌های متفاوت، با رنگ و بویی معنی‌دار و جالب‌توجه آموزش داد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radtime.org/?p=11355
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد لغات انگلیسی را اساسی یاد بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.