تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

تقویت مکالمه آلمانی | تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی

2274 بازدید
تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی

برای سفر، مهاجرت، تحصیل، شرکت در آزمون و به طور کل یادگیری زبان آلمانی، بیشتر از هر چیزی باید روی تقویت مکالمه آلمانی خود کار کنید. به همین منظور باید به تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی و لیسنینگ آلمانی بپردازید. در اکثر دوره ها بر هر 4 مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ کار می شود. شما نمیتوانید تنها با حضور در کلاس مهارت های خود را به قدر لازم تقویت کنید. تکرار و تمرین عضو جدانشدنی از یادگیری یک زبان جدید است. تقویت مکالمه آلمانی  ممکن است به تنهایی بسیار سخت به نظر برسد ولی با راه هایی که در ادامه گفته می شود می توانید به راحتی بر روی تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی خود کار کنید. در این مقاله با معرفی بهترین راه های تقویت مهارت مکالمه زبان آلمانی همراه ما باشید.

معرفی بهترین راه های تقویت مهارت مکالمه زبان آلمانی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

تقویت مهارت مکالمه زبان آلمانی

گروه های آنلاین

استفاده از شبکه های اجتماعی و گروه های مختلف، در تقویت مکالمه آلمانی بسیار کارساز بوده و هست. در اپلیکیشن ها و سایت های مختلف انجمن های متعددی وجود دارند که می توانید در آ نها عضو شوید، با برنامه های آن ها هماهنگ شده و با هم به یادگیری و تقویت مهارت اسپیکینگ زبان آلمانی بپردازید.
این گروه ها می توانید از دیگران کمک گرفته و همچنین به آن ها کمک کنید. در این گروه ها ممکن است بتوانید با افراد نیتیو نیز ارتباط برقرار کنید. از سایر مزایای این روش می توان به مستقیم بودن آن اشاره کرد. همچنین از غالب درس خواندن خارج شده و به یک کار روتین و سرگرمی تبدیل می شود.
توجه داشته باشید که نمیتوان به تمامی جملات و عبارات گفته شده در این انجمن ها اعتماد کرد. در صورتی که به چیزی شک داشتید، حتما آن را با یک منبع دیگر مقایسه کنید.

تکنیک شدوئینگ

در یک مقاله ی جدا به معرفی تکنیک سایه یا شدوئینگ پرداخته ایم. در یادگیری زبان، به تکنیکی که شما آنچه را که می شنوید مرتب تکرار می کنید، تکنیک سایه می گویند. این تکنیک برای مهارت اسپیکینگ مورد استفاده است و برای تقویت مکالمه آلمانی نیز بسیار موثر است. تکنیک شدوئنگ باعث بهتر شدن لهجه و همچنین تقویت عضلات فک و دهن، برای عادت کردن به نوع ادا کردن کلمات آلمانی می شود.
تکنیک سایه به تقویت حافظه کمک می کند. می توانید از جملات و عبارات معذوف و کاربردی در این تکنیک استفاده کنید تا در آینده از آن ها استفاده کنید.
این تکنیک را می توانید با استفاده از یک فیلم، موسیقی، رادیو، پادکست، کتاب صوتی و یا هر چیز دیگری اجرا کنید. بهتر است از چیزی استفاده کنید که به آن بیشتر علاقه دارید. زیرا باعث می شود با اشتیاق بر روی آن وقت بگذارید و خسته نشوید.

بیشتر بخوانیدتقویت مکالمه آلمانی بر اساس موضوع

برای تمرین زبان جدید راه های مختلفی وجود دارد. اما مشخص کردن یک موضوع قبل از شروع هر تمرین تکنیکی بسیار کاربردی است.
برای این کار می توانید پیش از شروع کلمات و عبارات مربوط به آن را یاد گرفته و از آن ها استفاده کنید. با این کار موقع صحبت کردن، فکرتان بر روی ایده ها و قوائد متمرکز می شود. با صحبت کردن و تکرار این عباراتف اصطلاحات، کلمات و… ملکه ذهن شما می شود و در آینده  نیز از آن ها استفاده می کنید.
می توانید از موضوعات مورد علاقه خود شروع کنید. معمولا بخش زیادی از صحبت های ما حول علایق و موضوعات مورد علاقه خودمات می چرخد. پس با یادگیری کلمات  مربوط به آن ها، مکالمه های روزمره برایمان راحت تر می شود.

تقویت مهارت مکالمه زبان آلمانی

صحبت کردن با خودتان

شاید عجیب به نظر برسد اما در طول روز هنگام انجام دادن کار هایتان سعی کنید به زبان آلمانی با خودتان صحبت کنید و موقعیت های مختلف را توصیف کنید. بهتر است این کار را با صدای بلند انجام دهید تا روی لهجه شما نیز اثر بگدارد. صحبت کردن جلوی آینه در مورد یک موضوع خاص، بسیار کاربردی تر است. می توانید یک تاپیک را انتخاب کرده و به مدت 3-4 دقیقه در جلوی آینه در مورد آن حرف بزنید.
این کار باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود اما به هر حال از طرفی کسی نیست که ایرادات شما را اصلاح کند.

معرفی اپلیکیشن

اپلیکیشن های آموزش زبان آلمانی بسیار زیاد هستند. ما اپلیکیشن هایی که صرفا برای تقویت مکالمه آلمانی باشند زیاد نیست. از اپلیکیشن های مختلف مانند دولینگو doulingo و… می توان استفاده کدر. در ادامه به معرفی تعدادی اپلیکیشن های کاربردی می پردازیم.

1- اپلیکیشن Tandem :

در هدف طراحی اپلیکیشن Tandem، اعتقاد بر این است که صحبت کردن، سریع ترین راه برای رسیدن به تسلط در زبان است. پس برای تقویت مکالمه آلمانی کاربرد بسیای دارد. این برنامه رایگان است و به شما این امکان را می دهد تا با مردم سراسر جهان گفتگو کنید و از طریق متن، پیام صوتی و تماس ویدیویی به زبان های مختلف صحبت کنید.

2- اپلیکیشن Busuu :

اپلیکیشن busuu یکی از بزگترین انجمن های یادگیری زبان آلمانی است که در وب سایت آن، ده ها میلیون نفر برای یادگیری زبان آلمانی عضو هستند.
این برنامه، پلتفرمی برای گفتگوی ویدیویی بین اعضا وجود دارد. استفاده از این برنامه بسیار راحت است و تمرین های آن کیفیت بالایی دارند.
در این اپلیکیشن علاوه بر یادگیری کلمات کلیدی توسط افراد بومی، تمرین رایتینگ، تمرین مکالمه با افراد دیگر، تمرین و دوره های مختلف دیگر نیز دارد.

3- اپلیکیشن Hello talk  :

HelloTalk یکی از اپلیکیشن های پیشرفته یادگیری زبان آلمانی است. در این برنامه علاوه بر امکانات دیگر آموزشی، می توانید به مکاله با دیگران نیز بپردازید. شما با یک زبان صحبت می کنید درحالی که می خواهید زبان دیگری را یاد بگیرید. شخص دیگری نیز با زبان دیگری صحبت می کند و می خواهد زبان شما را یاد بگیر. این برنامه شما دو نفر را به هم معرفی می کند و شما می توانید با چت کردن یا ارسال پیام های صوتی، به یکدیگر آموزش دهید.

بیشتر بخوانیدمعرفی پادکست

پادکست ها بیشتر برای تقویت مهارت لیسنینگ آلمانی مورد استفاده قرار می گیرند. اما نمیتوان از تاثیر آن ها برای تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی چشم پوشی کرد. پادکست ها بیشترین تاثیر را برای بهتر شدن لهجه دارند. همچنین به دلیل موضوعی بودن آن ها می توان کلمات جدید و کاربردیشان را یاد گرفت. با توجه به اینکه ایده پردازی مشکلی بزرگ در مکالمه است، با گوش دادن به حرف های آن ها می توانید ایده بگیرید.

1- پادکست German LingQ Podcast:

پادکستی مناسب برای سطوح متوسط با محوریت موضوعات روزمره است.

2- پادکست News In Slow German :

این پادکست در تقویت مکالمه آلمانی، گرامر، ایده پردازی و اصطلاحات بسیار مفید است.

3- پادکست slow German :

این پادکست بر روی یادگیری تلفظ صحیح کلمات متمرکز است. همچنین برای سطح های مختلف طراحی شده است.

کلام آخر

تکرار و تمرین در یادگیری زبان جدید، معجزه آسا است. علاوه بر کلاس های مختلف، لازم است در خانه نیز بر روی تقویت تمامی مهارت های خود کار کنید. تکنیک های گفته شده راه های موثری برای تقویت مکالمه آلمانی است. اما نباید تقویت مهارت های دیگر را فراموش کنید و باید آن ها را به طور همزمان پیش برید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10361
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت مکالمه آلمانی | تقویت مهارت اسپیکینگ آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: