ویژگی های یک معلم زبان انگلیسی خوب - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

معلم زبان خوب | ویژگی های یک معلم زبان انگلیسی خوب

2564 بازدید
ویژگی های یک مدرس خوب

اگر می خواهید یک معلم زبان خوب داشته باشید، باید ویژگی های یک معلم زبان انگلیسی خوب را بشناسید و آن را در نظر بگیرید. معلمی شغل بسیار شیرین و دوست داشتنی است چرا که یک معلم می تواند به طور بسیار شگفت انگیزی بر شاگردان خود تاثیر بگذارد. اگر بخاطر داشته باشید در طی دوران تحصیل قطعا با معلم های زیادی سروکار داشته اید. برخی از آنها شما را به یادگیری علاقمند و برخی نیز شما را از یادگیری زده کرده اند. البته یادگیری زبان انگلیسی بیش از یادگیری یک درس معمولی است چرا که فرد می تواند زبان رسمی جهان را بیاموزد. از این رو ویژگی های یک معلم زبان انگلیسی خوب می تواند تاثیر مستقیمی بر یادگیری زبان آموز داشته باشد. در ادامه می خواهیم تاثیر یک معلم زبان خوب در یادگیری زبان انگلیسی را بیان کنیم.

ویژگی های یک مدرس زبان خوب

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

ویژگی های یک مدرس زبان خوب

دانش بالا و بروز بودن آموزش ها

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک معلم زبان خوب باید در خود ایجاد نماید، افزایش دانش و به روز کردن آموزش ها می باشد. دقت کردید زمانی که وارد کلاس استادی می شوید که همان متد های قدیمی و تکراری را برای آموزش بکار می رود، حس بدی در شما ایجاد می شود؟
روز به روز اطلاعات و شیوه های آموزشی جدیدی در جهان بکار می رود. اگر استادی بتواند خود را با این اطلاعات بروز نماید و از روش های جدیدی که بسیار موثرتر هستند برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خود بهره بگیرد، قطعا می تواند نتایج بهتری را کسب نماید. این نتایج شامل علاقه و اشتیاق بیشتر زبان آموزان، احساس اعتماد به نفس بیشتر در معلم زبان، بهتر شدن میزان یادگیری زبان آموزان باشد. استاد می تواند کتاب ها و منابع جدید آموزشی را بکار ببرد. روز به روز دانش خود را افزایش دهد و همین مساله منجر به رشد کلاس وی می شود.

برقراری ارتباط موثر با زبان آموزان

در کلاس های زبان در گذشته معمولا اساتید بسیار جدی و خشک بودند. همین مساله باعث می شد که زبان آموز همیشه با ترس و لرز ابراز وجود کرده و اشکالات خود را با استاد در میان بگذارند. از این رو یکی از ویژگی های بسیار مهم که معلم زبان خوب باید در خود ایجاد نمایند، توانایی برقراری ارتباط موثر با زبان آموزان است. ارتباطی که کمک می نماید که زبان آموز بتواند بدون هیچ نگرانی سوالات خود را با استاد در میان بگذارد. احساس راحتی نماید و در عین حال حدود ارتباط خود را حفظ نماید. در یک کلام نه بسیار خشک و جدی که هیچ ارتباطی برقرار نشود، نه بسیار صمیمی که باعث شود زبان آموزان از جو کلاس سو استفاده نمایند. در واقع ارتباط موثر منظور ارتباطی است که باعث پیشبرد بهتر اهداف آموزشی باشد.

بیشتر بخوانیداستفاده از شیوه های موثر در تدریس زبان

روش های آموزشی باید با توجه به سیک یادگیری زبان آموزان بکار رود. از این رو نمی توان برای زبان آموزی که شنیداری است همان شیوه آموزشی را بکار برد که برای یک زبان آموز بصری بکار می رو چرا که کانال های یادگیری این دو زبان آموز کاملا متفاوت است. از این جهت است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که کلاس های تدریس خصوصی زبان بهترین شیوه یادگیری هستند چرا که هر زبان آموز به شیوه موثر خود آموزش می بیند.
این توانایی معلم زبان خوب است که بتواند تشخیص دهد که چه شیوه ای برای کدام زبان آموز موثرتر واقع می شود. از این رو استاد و معلم زبان باید با شیوه های جدید آموزش آشنایی داشته باشد و بتواند آن را بکار ببرد. آموزش دادن یک هنر بسیار مهم است که هر چه استاد یا معلم زبان خوب آن را بهتر بیاموزد، قطعا آموزش موثرتری خواهد داشت.

استفاده از شیوه های موثر در تدریس زبان برای یک معلم زبان خوب

توانایی مدیریت کلاس

در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی  و حتی کلاس های عمومی، معلم باید بتواند مدیریت کلاس را به دست بگیرد. مدیریت کلاس شامل مدیریت زمانبندی کلاس، مدیریت آموزش ها و همینطور پاسخگویی به سوالات و دغدغه همه زبان آموزان می باشد. اگر استادی نتواند کلاس خود را مدیریت نماید، کلاس ممکن است از کنترل خارج شود، زمان زیادی از کلاس هدر رود و همین مساله قطعا باعث دور شدن کلاس از اهداف آموزشی خواهد شد. یک معلم زبان خوب همیشه زمانبندی می کند.

پر انرژی و خوش برخورد بودن

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که معلم زبان خوب را محبوب می کند، خوش برخورد بودن وی می باشد. اگر یک استاد زبان خوش برخورد باشد، لبخند به لب داشته باشد و با اشتیاق آموزش دهد، زبان آموز این انرژی مثبت وی را دریافت خواهد کرد و پر انرژی وارد کلاس خواهد شد. کلاس های زبان انگلیسی می توانند بسیار خشک باشند و می توانند سرشار از نشاط و انرژی باشند. این مساله به خوش برخورد و پر انرژی بودن استاد مربوطه باز می گردد.
هیچ زبان آموزی تمایل ندارد به استادی گوش دهد که با خستگی و کسالت وارد کلاس شود. استاد انرژی خود را به طور کامل به زبان آموزان منتقل می نماید. بنابراین اگر دیدید که در کلاس شاگردانی دارید که در حال خمیازه کشیدن و خواب هستند، مطمن باشید که شما به عنوان یک معلم زبان خوب نتوانسته اید شور و اشتیاق را در آنها برای یادگیری ایجاد نمایید. تا می توانید پر انرژی و خوش برخورد باشید تا زبان آموزان با عشق بیشتر در کلاس به یادگیری بپردازند.

ایجاد نظم در برنامه آموزشی توسط معلم زبان خوب

داشتن نظم در برنامه آموزشی یکی از مراحل مهم آموزش برای معلم زبان خوب می باشد. اگر برنامه کلاس مشخص نباشد، زبان آموز دچار سردرگمی می شود. منظور از این برنامه آموزشی مشخص بودن منابع آموزشی و اینکه در هر جلسه کلاس چه مطالبی آموزش داده می شود. استاد باید بتواند در زمان کلاس، آموزش مورد نظر را تمام کند و نظم در برنامه آموزشی را حفظ نماید. مسلما عقب افتادن از برنامه آموزشی، نه برای استاد و نه برای زبان آموز خوشایند نیست.
استاد باید بتواند بحث و گفتگوهای کلاس، آموزش ها و حتی آزمون های سنجشی را به گونه ای زمانبندی نماید که نظم برنامه آموزشی حفظ شود و زبان آموزان بتوانند با دقت آموزش ها را پیش بگیرند. بحث های خارج از کلاس و حتی سوالاتی که در زمان کلاس نمی توانید بطور کامل پاسخ دهید، باید به زمان دیگری خارج از محدوده کلاس موکول کنید تا زمان کلاس تلف نشود.

سنجش و آنالیز سطح یادگیری زبان آموزان

استاد باید بتواند سطح یادگیری هر زبان آموز را آنالیز نماید. اگر در یادگیری زبان آموز مشکلی وجود دارد یا مطالبی را بخوبی نیاموخته است باید تمرکز کلاس را روی آن مطلب بگذارد. با تمرین و تکرار بتواند سطح یادگیری زبان آموزان را رفع نماید. برگزاری آزمون های سنجشی باعث می شود معلم زبان خوب بتواند میزان یادگیری همه زبان آموزان را بسنجد و در طی کلاس به رفع آنها بپردازد. اینکار باعث می شود که زبان آموز با دقت بیشتری کلاس را دنبال نماید و سطح یادگیری وی افزایش بیابد.

جمع بندی

از آنجا که امروزه تعداد زیادی از افراد به دنبال ارتقا مهارت خود در زبان انگلیسی هستند، پیدا کردن یک معلم زبان خوب دغدغه ای مشترک می باشد. بسیاری از افراد تعداد زیادی معلم را امتحان می کنند و در انتها قادر به پیدا کردن معلم زبان خوب نخواهند بود، زیرا از ویژگی های یک معلم زبان خوب بی اطلاعند. امیدواریم در این مقاله مولفه های لازم جهت پیدا کردن یک معلم زبان خوب را به شما معرفی کرده باشیم.

هم اکنون می توانید برای شرکت در کلاس های زبان موسسه زبان های خارجی رادتایم، با ما تماس گرفته و بدون دغدغه، از آموزش های معلم های خوب و با تجربه ما بهره مند شوید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5357
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد معلم زبان خوب | ویژگی های یک معلم زبان انگلیسی خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: