گرامر parts of speech - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

parts of speech در آیلتس | گرامر parts of speech

3849 بازدید
گرامر parts of speech

همانطور که می دانید موفقیت در آزمون آیلتس به مهارت های مختلفی بستگی دارد یکی از آنها داشتن دانش گسترده گرامر است. یکی از گرامر های مهم زبان انگلیسی گرامر parts of speech است. این مساله بطور خاص در آزمون های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس بیش از سایر آزمون ها خودنمایی می کند. علاوه بر آن شما باید گستره گسترده ای از واژگان و لغات را بخوبی بدانید تا در آزمون های reading و listening نمره مورد نظرتان را بگیرید. قطعاً می دانید که یادگیری تک واژه ها در آزمون آیلتس خیلی کاربرد ندارد بلکه شما باید collocation ها را بخوبی بیاموزید. در نتیجه این بسیار حائز اهمیت است که شما برای کسب نمره قابل قبول در آزمون آیلتس به خوبی بر اجزای گفتار یا به اصطلاح گرامر parts of speech مسلط باشید.

گرامر parts of speech در آیلتس

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

part of speech چیست؟

part of speech چیست؟

در زبان انگلیسی یک واژه (لغت)، کوچکترین عنصر این زبان محسوب می شود که معنای منحصر به فردی دارد. بر اساس استفاده و کاربرد هر واژه، آن را به گروه های مختلف دسته بندی می کنند که آن را در ترجمه تحت الفظی اجزای گفتار یا همانطور که می دانید parts of speech می نامند.

8 جز گفتار کدامند؟

 1. اسم ها یا nouns

 ما از اسم ها برای اشاره به چیزهای عمومی مانند دوستان یا پیتزا و چیزهای خاص مانند Cristiano Ronaldo یا England استفاده می کنیم. ما از بسیاری از اسم‌های مختلف مانند اینها برای توصیف همه چیز در اطراف خود استفاده می‌کنیم، اما همه اسم‌هایی که استفاده می‌کنیم را می‌توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد.

اسامی به 2 دسته تقسیم می شوند:

1- اسامی عام یا common nouns
2- اسامی خاص یا proper nouns

تفاوت بین اسم خاص (proper noun) با اسم عام (common nouns)

تفاوت بین یک اسم عام و یک اسم خاص در این است که آنها به چه نوع چیزهایی اشاره می کنند. اسم های عام به چیزهای عمومی اشاره می کنند در حالی که اسم های خاص به چیزهای خاص اشاره می کنند. به عنوان مثال، اسم کشور یک اسم مشترک است زیرا به یک مکان عمومی و غیر خاص اشاره دارد. از سوی دیگر، اسم Italy یک اسم خاص است زیرا به یک کشور خاص واقع در اروپا (اروپا proper noun است) اشاره دارد. از نظر دستوری، یک تفاوت اصلی بین اسم‌های عام و خاص وجود دارد: اسم‌های خاص همیشه با حروف بزرگ نوشته می‌شوند در حالی که اسم‌های عام فقط در موقعیت‌های بسیار خاص با حروف بزرگ نوشته می‌شوند.

اسامی عام common nouns

همانطور که گفته شد، اسم های عام به افراد، مکان ها و چیزهای عمومی گفته می شود. برای روشن تر شدن قضیه از چند مثال استفاده می نماییم:

اسم های عام می توانند به افراد، مکان ها، چیزها و ایده ها اشاره کنند:

افراد  man, woman, child, cop, criminal, butcher, baker, neighbor, friend, enemy, person, stranger, judge, jury, executioner, knights, bishops, kings, queens
اماکن city, town, country, neighborhoods, islands, beaches, province, state, outside, upstairs, basement, hallway, lobby, rooms, alleys, campsites
چیزها guitar, drums, apples, oranges, snow, rain, ice, fire, dirt, cars, trucks, knee, elbows, food, water, sky, stars, day, weeks, month, years
ایده ها، احساسات، مفاهیم happiness, sadness, fear, courage, questions, answers, government, chaos, hunger, confusion, doubt, loneliness, friendship, science

بیشتر بخوانیداسامی خاص proper nouns

اسامی خاص نیز مانند اسامی عام به افراد، اماکن ، چیزها و ایده ها اشاره دارند با این تفاوت که اسامی خاص به افراد یا چیزهای خاص تر اشاره می کنند.

در جدول زیر برخی اسامی خاص از هر گروه آورده شده است. همانطور که می بینید اسمای خاص خیلی از اسامی عام متفاوت هستند:

افراد Harriet Tubman, King Richard the Lionheart, Miles Davis, Emily Dickinson, Helen of Troy, Superman, Lady Gaga, Captain Crunch
اماکن New York City, Moscow, Cairo, Portugal, Zimbabwe, Peru, Europe, Asia, Australia, Main Street, Rocky Mountains, Colorado River, Sahara Desert
چیزها Jupiter, Google, Twitter, Kawasaki Ninja, Playstation 5, Star Wars, Band-aids, Harry Potter and the Chamber of Secrets, Apollo 13, Great Wall of China
ایده ها و مفاهیم Christianity, Islam, Buddhism, Romanticism, Cubism, Industrial Revolution, Dark Ages, Monday, November

2- ضمایر یا pronouns

ضمایر کلماتی هستند که وقتی خواننده یا شنونده بداند به کدام اسم مشخص اشاره شده است، از آنها برای جایگزینی آن اسامی مشخص استفاده می شود.

Mary was supposed to be here at five,” then follow it with “she’s always late; next time I’ll tell her to be here a half-hour earlier.

به جای اینکه سه بار متوالی نام مری را بگوییم، she و her را جایگزین کردیم و ولی جملات همچنان از نظر دستوری صحیح باقی ماندند. ضمایر به طیف وسیعی از دسته ها تقسیم می شوند، که در خط پاین لیستی از انواع ضمایر را نام برده ایم:

 • Possessive pronouns
 • Personal pronouns
 • Relative pronouns
 • Reflexive pronouns
 • Indefinite pronouns
 • Demonstrative pronouns
 • Interrogative pronouns
 • Intensive pronouns
 • Reciprocal pronouns

3- صفت ها یا adjectives

یکی دیگر از انواع parts of speech صفت ها یا adjectives هستند. آنها ویژگی ها و کیفیت افراد، حیوانات و اشیا را یا توصیف کرده یا در مواردی بازتعریف(اصلاح) می کنند.

مثال معنا
I am fond of ice cream.Cairo is different from Alexandria.His car is similar to mine.Other examples:keen (on), near (to), aware (of) روابط بین افراد و اشیاء.
این صفت ها معمولاً برای تکمیل معنای خود به یک کلمه یا عبارت (مکمل) نیاز دارند.
He’s generous.She’s a kind woman.The waiter was very polite.Other examples:talkative, cruel, cooperative, helpful, useful توصیف افراد و اشیا از نظر عملی که انجام می دهند.
That’s an old house.The Olympic stadium is big.Other examples:tall, old, good, rough, true, ugly, red, heavy ویژگی هایی که برای مدت طولانی دوام خواهند داشت یا تغییر نمی کنند (یعنی دائمی هستند).
Anyone hungry? Lunch is nearly ready.It’s so cold in Nick’s house.Other examples:absent, ill, dry, full, lonely, wet, hot, thirsty, angry حالات و شرایطی که می توانند تغییر کنند.
I saw a great French film last night.I don’t like modern paintings.I live in a detached house.Other examples:organic (vegetables), impressionist (painter), wild (salmon) طبقه بندی افراد و اشیا به انواع مختلف.
part of speech چیست؟

4- افعال یا verbs

افعال کلماتی هستند که یک عمل را توصیف می کنند یا درباره چیزی که اتفاق می افتد صحبت می کنند. آنها بسته به موضوعات، زمان مراجعه و سایر ایده هایی که می خواهیم بیان کنیم، اشکال مختلفی دارند.

اقسام مختلف افعال عبارتند از:

 • Main/Base Verb
 • Regular/Weak Verb
 • Irregular/Strong Verb
 • Transitive Verb
 • Intransitive Verb
 • Weak Verb
 • Strong Verb
 • Finite Verbs
 • Non-finite Verbs
 • Action Verbs
 • Linking Verb
 • Auxiliary Verbs
 • Modal Verbs
 • Reflexive Verb
 • Ergative Verb
 • Phrasal Verb
 • Lexical Verb
 • Delexical Verb
 • Stative/Being Verb
 • Dynamic Verb
 • Non-continuous Verb
 • Participle
 • Gerund
 • Infinitive

5- قید یا Adverbs

قید کلمه ای است که یک صفت، یک فعل یا یک قید دیگر را توصیف می کند. بسیاری از قیدها به -ly ختم می‌شوند و معمولاً در کنار کلمه‌ای که توصیف می‌کنند ظاهر می‌شوند.

Bob carefully built a sandcastle.

در جمله بالا carefully قیدی است که فعل built را توصیف می کند.

بیشتر بخوانید6- حروف اضافه یا prepositions

حروف اضافه یا preposition رابطه بین کلمات دیگر در یک جمله را به شما می گویند. حروف اضافه کلمات کوچکی هستند مانند on, at, in که عموماً پیش از اسامی یا افعال جرِند (gerund) قرار می گیرند . برای مطالعه بیشتر به آموزش حروف اضافه (preposition) آموزشگاه زبان رادتایم مراجعه نمایید.

7- حروف ربط یا conjunctions

حروف ربط کلمات بسیار مفیدی هستند که اجزای کلام (parts of speech) را به یکدیگر متصل می کنند تا جملات پیچیده تری را تشکیل دهند.حرف ربط کلمه یا عبارتی است که کلمات، عبارات، clause ها و جملات را به یکدیگر متصل می کند. کلمه and یک مثال رایج از یک ربط است.

The flower is yellow and white.

در جمله بالا and دو صفت را به هم وصل کرده است.

The flower is yellow, and it has a particular smell.

در جمله بالا and دو جمله را به هم وصل کرده است.

8- حروف تعریف یا articles

A یا an و the حروف تعریف هستند. آنها یک نوع determiner (ضمیر یا صفت اشاره) هستند و قبل از یک اسم می آیند. A یا an قبل از یک اسم نشان دهنده این است که آنچه به آن اشاره می شود قبلاً برای گوینده، شنونده، نویسنده و یا خواننده شناخته نشده است (حرف تعریف نا معین indefinite article):

Do you live in a house?

the قبل از یک اسم نشان دهنده این است که چیزی که به آن اشاره می شود قبلاً برای گوینده، شنونده، نویسنده و یا خواننده شناخته شده است(حرف تعریف معین definite article):

Where did we park the car?

در جمله بالا خواننده یا شنونده می داند که گوینده در مورد کدام ماشین سخن می گوید.

سوالات متداول

part of speech چیست؟

در زبان انگلیسی یک واژه (لغت)، کوچکترین عنصر این زبان محسوب می شود که معنای منحصر به فردی دارد. بر اساس استفاده و کاربرد هر واژه، آن را به گروه های مختلف دسته بندی می کنند که آن را در ترجمه تحت الفظی اجزای گفتار یا همانطور که می دانید parts of speech می نامند.

اقسام parts of speech کدامند؟

مهمترین آنها عبارتند از nouns, pronouns, verbs, adjectives, adverbs, prepositions, conjunctions, articles/determiners در برخی مواقع  interjections بعنوان جز نهم نام برده شده است و برخی منابع اجزا را گسترده تر بیان کرده اند.

هم اکنون می توانید برای بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان، با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://radtime.org/?p=8591
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد parts of speech در آیلتس | گرامر parts of speech

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: