یادگیری زبان از طریق بازی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

یادگیری زبان از طریق بازی | افزایش سرعت یادگیری با بازی

2740 بازدید
یادگیری زبان با بازی

یادگیری زبان از طریق بازی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین روش های در یادگیری زبان می باشد. به خصوص در سطوح پایین تر و برای کودکان، یکی از روش های رایج و تاثیر گذار در آموزش زبان انگلیسی است. یادگیری زبان از طریق بازی برای عده زیادی جذابیت دارد. خصوصا افرادی که حوصله و تمرکز لازم و کافی را برای خواندن کتاب و نوشتن مشق ندارند. در سال های اخیر، یادگیری زبان از طریق بازی خیلی متداول شده است. زیرا طبق تحقیقات انجام شده منجر به افزایش سرعت یادگیری می شود. در این مطلب یه سراغ چند بازی برتر برای افزایش سرعت یادگیری انگلیسی می رویم.

یادگیری زبان و افزایش یادگیری از طریق بازی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه

یادگیری زبان و افزایش یادگیری از طریق بازی

تاثیر بازی در یادگیری زبان

برای یادگیری زبان همیشه صحبت از کتاب‌ها و منابع آموزشی می شود. اما امروزه زمان آن رسیده که در کنار این روش ها از بهترین بازی‌ها برای یادگیری زبان از طریق بازی استفاده کنیم. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بازی کردن قدرت یادگیری را افزایش می‌دهد. قسمت‌های مختلف مغز در بازی درگیر می شود و مهارت‌های ذهنی و به خاطر سپاری افزایش می‌یابد. هماهنگی بین عصب و عضله زیاد می‌شود و چشم و دست با هم هماهنگ می‌شوند. این بازی ها به دو دسته ویدیویی و بازی های فکری تقسیم می شوند به می توان با توجه به شرایط و علایق خودتان هر کدان از آن ها را انتخاب کنید.

معرفی بازی های تاثیرگذار

در این مقاله، بازی هایی هستند که انگلیسی زبان ها در تمام کشورهای دنیا، از انجامشان لذت می برند. بعضی از این بازی ها را می توان به تنهایی و برخی دیگر را می توان به طور گروهی انجام داد. این بازی ها نه تنها سرگرم کننده هستند بلکه باعث یادگیری زبان از طریق بازی می شوند و مهارت های مختلفی از زبان، مانند لغت انگلیسی تا درک مطلب را نیز می توان به کمک آن ها تقویت کرد.

بازی Scrabble

  • یک یا چند شرکت کننده

این بازی یک بازی تست لغت و تلفظ به شمار می آید. Scrabble بازی ای است که بازیکنان با قرار دادن تکه هایی با حروف الفبا روی صفحه بازی برای ساخت کلمات، امتیاز کسب می کنند که منجر به یادگیری زبان از طریق بازی می شود. هر بازیکن هر بار هفت تکه از حروف را دارد که باید با آنها بازی کند. حروفی که در انگلیسی کمتر استفاده می شوند، مانند x z و k دارای امتیاز بیشتری نسبت به حروف معمول مانند e ،a و i هستند.

با افزودن حروف به کلمات موجود در صفحه می توانید کلمات جدیدی ایجاد کنید که این خود روش خوبی برای یاد گرفتن پیشوندها و پسوندهایی مانند –ing یا -un است. Scrabble یک بازی بسیار محبوب در سراسر جهان است. حتی مسابقات قهرمانی جهان Scrabble نیز از سال 1991 هر دو سال یکبار برگزار می شود.

علاوه بر نسخه بازی رومیزی سنتی scrabble، نسخه های دیجیتالی و آنلاین این بازی هم در دسترس است.  Scrabble امروزه بازی است که شما در همه جا می توانید به آن دسترسی داشته باشید و هر جا که باشید، این بازی روشی سرگرم کننده برای تقویت واژگان انگلیسی است.

تاثیر بازی در یادگیری زبان

بازی Learn and play English words

  • تکنفره

یکی از بهترین بازی های موجود برای یادگیری زبان از طریق بازی با تاکید بر یادگیری واژگان می باشد. با استفاده از این برنامه لغات ساده و کاربردی را در ابتدا یاد بگیرید و در بخش‌های دیگر از خود تست بگیرید. در بخش Learn لازم است به ترتیب مراحل مختلف حروف، اسم‌ها، صفت‌ها و فعل‌ها را یاد بگیرید. در قسمت‌های Choose The Right Word و Choose The Right Picture، برای تست لغات و کلمات کاربردی لازم است، کلمه‌ی مربوط به عکس را تشخیص دهید یا عکس مناسب به کلمه را از میان چند تصویر مختلف تشخیص دهید.

بازی Crosswords

  • چند نفره

این بازی سنتی انگلیسی روشی سرگرم کننده برای تقویت درک مطلب و مهارت های ارتباطی شماست و به شدت منجر به یادگیری زبان از طریق بازی می شود. هر بازیکن کارتی را برمی دارد که روی آن نام کتاب، فیلم، نمایش تلویزیونی، آهنگ، کلمه، یا عبارتی وجود دارد که او باید با نشان دادن عملی آن کلمه، به دیگر بازیکنان کمک کند تا نام آن را حدس بزنند؛ بازیکنان می توانند کلماتی به غیر از چیزهای نوشته شده روی کارت ها را نیز انتخاب کنند. پس از آن بازیکن باید بدون صحبت کردن، کلمه را اجرا کند. این بازی است که شما را مجبور می کند در مورد زبان و معنا فکر کنید. شما می توانید کلمات را به هجا تقسیم کنید و هر هجا را بازی کنید و می توانید کلماتی را بسازید که شبیه کلمات و عبارات موجود در سرنخی است که می خواهید آن را اجرا کنید.

بیشتر بخوانیدبازی Quizzes

  • تکنفره

Quizzes یکی از چند بازی برتر برای افزایش سرعت یادگیری زبان از طریق بازی است. همانطور که از اسم این بازی پیدا است، یک بازی هیجان انگیز سرعتی-دقتی است. با توجه به سطح شما روزانه کوئیز های مختلفی از شما می گیرد و نتیجه آن را نشان می دهد. شما با این روش می توانید از انگلیسی پایه ای گرفته تا انگلیسی کاربردی را تمرین و مهارت های یادگیری انگلیسی خود را تقویت و ارزیابی کنید. دوباره و دوباره یک Quizzes را انجام داده و میزان پیشرفت زبان انگلیسی خود را بررسی کنید.

جمع بندی

اگر شما هم در دسته کسانی قرار دارید که به دنبال روش های جدید مدرن و سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی هستید و از روش های سنتی خسته شده اید، می توانید به سراغ یادگیری زبان از طریق بازی بروید که روشی تاثیرگذار و جذاب است. شما می توانید یادگیری زبان انگلیسی را برای خودتان لذت بخش تر کنید.

هم اکنون می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان موسسه زبان های خارجی رادتایم با ما تمای بگبرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=5405
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان از طریق بازی | افزایش سرعت یادگیری با بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: