نمره قبولی در آزمون EPT - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم: زمانی برای تغییر

نمره قبولی در آزمون EPT

3924 بازدید
EPT-Exam

نمره دهی و نمره قبولی در آزمون EPT 

آزمون زبان دانشگاه آزاد با نام آزمون زبان EPT شناخته می‌شود. البته نام کامل تر آن آزمون IAUEPT است. ارائه نمره قبولی در آزمون زبان EPT برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد الزامی است. با رادتایم باشید تا نگاه مختصری به تاریخچه این آزمون و سیستم نمره دهی در آزمون EPT داشته باشیم.

 

تاریخچه آزمون

آزمون زبان EPT از سال ۸۶ شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میگردد. از ابتدا، این آزمون به صورت فصلی برگزار میگردید. اما از اردیبهشت ۹۲ تا کنون هر ماه برگزار شده است. در ابتدا مدرک آزمون EPT تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ضروری بود. اما بعد از گذشت چندی، ارائه مدرک قبولی EPT برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد الزامی شد.

 

اساس شکل‌گیری آزمون زبان EPT بر این بوده است که داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی همانند داوطلبین دیگر دانشگاه‌ها، حین مصاحبه دکتری می‌بایست مدرکی ارائه دهند که سطح دانش زبان انگلیسی آنها را مشخص کند. متولی برگزاری این آزمون، دانشگاه آزاد اسلامی است. این آزمون دانش زبانی داوطلبان را در دو مهارت زبانی و سه بخش می سنجد.

 

نمره قبولی در آزمون EPT چقدر است؟

این آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر است. متاسفانه دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند. بر اساس بخشنامه جدید، نمره ۵۰ از ۱۰۰ در آزمون EPT مورد قبول دانشگاه آزاد اسلامی است. اما حداقل نمره آزمون زبان انگلیسی قابل قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر با توجه به جامعه هدف اعلام‌شده در آیین‌نامه تسهیلات آموزشی مورخ ۱۷ آبان ۱۳۹۴ و نظر به مصوبه ۲۰۸ هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۸۰ حداقل نمره قابل قبول برای سایر دانشجویان در نظر گرفته شود.آزمون ای پی تی هم مانند تمامی آزمون های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروطی و مردودی می باشد.

 

بارم بندی و نمره قبولی در آزمون EPT

حداکثر نمره در آزمون EPT صد نمره می باشد. این نمره در سه مهارت: واژگان (Vocabulary)، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است. این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است.

 

Vocabulary (واژگان): ۲۵ تست

این بخش در آزمون EPT  شامل 25 سوال می باشد. این بخش بصورت چهارگزینه ای شرکت کننده را مورد سنجش قرار می دهد. به نحوی که فرد میبایست از بین گزینه ها گزینه ی صحیح را یافته و پاسخ درست را مشخص نماید.

 

Grammar (گرامر): ۴۰ تست

در این قسمت توانایی و مهارت گرامری شرکت کنندگان در آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. در این بخش در هر سوال، زیر چهار بخش از کلمات خط کشیده شده است. شما در این نوع سوالات می بایست Phrase  و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این امتحان در دو بخش صورت می پذیرد. بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می شود. در این بخش جملاتی کامل برای گزینه ها به شما ارائه گردیده است. یکی از این جمله ها از نظر ساختاری نادرست می باشد. شرکت کننده باید این جمله را شناسایی نمایید.

 

درک مطلب: ۲۰ تست

در بخش سوم از سوالات آزمون EPT  بخش Reading Comprehension چهار متن برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است. موضوع این متون پیرامون مباحث علمی و متنوعی مطرح می شود.

بخش ریدینگ این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۵ را در بر میگیرد. هر متن پنج سوال دارد. داوطلبین باید با درک درست متن و استفاده از تکنیک های Reading به این سوالات جواب درست بدهند.

سوالات جای خالی: ۱۵ تست

این سوالات به نحوه ای طرح شده اند که شما با متنی روبرو هستید. در آن برخی از بخش ها بصورت جای خالی برای شما نشان داده شده است. شما باید جواب درست را از بین چهار گزینه در پاسخنامه خود علامت بزنید. این سوال ها در آزمون EPT شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ می باشند. در پایان اگر سوالی در رابطه با نمره دهی در آزمون EPT دارید،‌ با ما در ارتباط باشبد.

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید:
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶ -۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱ -۲۲۲۴۹۸۵۱

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=1662
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نمره قبولی در آزمون EPT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: