لیسنینگ آلمانی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

لیسنینگ آلمانی | تقویت مهارت شنیداری آلمانی

2507 بازدید
لیسنینگ آلمانی

زبان آلمانی در چند سال اخیر طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده است. رسیدن سطح بالا از زبان آلمانی ، نیاز به یه تمرین اساسی در هر 4 مهارت گفتاری، نوشتاری، خواندن و شنیداری آلمانی دارد. تقویت لیسنینگ آلمانی با تمرین مستمر به دست می آید. مهارت شنیداری تکنیک خاصی ندارد و بستگی به خودتان دارد. وقتی برای زندگی و یا برای تفریح به کشور آلمان سفر می کنید برای برقراری ارتباط نیاز به مهارت گفتاری و مهارت شنیداری آلمانی دارید. علاوه بر کلاس و معلم، روش های دیگری هم برای تقویت لیسنینگ آلمانی نیاز دارید. در ادامه به این روش ها و راه حل های مشکلات شما در Hören می پردازیم.

روش های تقویت مهارت شنیداری زبان آلمانی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

تقویت لیسنینگ آلمانی

سایت های تمرین لیسنینگ

Deutschlernerblog

در این وب‌سایت، مهارت شنیداری آلمانی در 5 سطح از مقدماتی تا پیشرفته در طبقات A1 به عنوان آسان ترین سطح تا C1  ب عنوان سخت ترین سطح تقسیم بندی شده است.
در این سایت در هر تمرین علاوه بر فایل لیسنینگ آلمانی، توضیحاتی در رابطه با لغت، گرامر وجود دارد.
بعد از هر فایل صوتی، سوالات درک مربوط به آن وجود دارد همراه با سوالات درست و غلط، سوالاتی مربوط به گرامر مطرح شده .
درس ها همراه با ترنسکریپت فایل صوتی و نسخه‌ی پی‌دی‌اف سوال‌ها و جواب ها هستند.

Radio D (Deutsche Welle)

در این سایت دوره صوتی و شنیداری آلمانی برای سطوح مقدماتیه beginners است. بهترین گزینه برای شروع تمرین و برای افرادی است که تازه آموزش زبان آلمانی را شروع کردند.
این وب سایت نیر در هر درس علاوه بر فایل صوتی توضیحات لازم درمورد گرامر و واژگان آورده شده است. لغات گفته شده در هر فایل جزو لغات مهمم و بسیار کاربردی است. موضوعات مطرح شده در این فایل ها مواردی ساده مانند خرید و مدرسه است. علاوه بر این، هر درس دارای پی دی اف درک مطلب نیر هست. تمامی درس ها به همراه ترنسکریپت آلمانی و انگلیسی است تا در صورت اشکال به صورت خودخوان از پس این تمرین ها بر بیایید.

Council of Europe German Listening Comprehension

این وب‌سایت،  بخش های شنیداری آلمانی موجود در آزمون‌های معتبر زبان آلمانی جمع آوری کرده.
هر آزمون لسنینگ آلمانی شامل یه فایل صوتی به همراه سوالات مربوط به درک شنیداری بعد از آن است. سوالات به صورت درست نادرست، جای خالی، پاسخ کوتاه و بلند هستن. مدت زمان فایل‌های صوتی تا نهایت تا 15 دقیقه متغیره.در فایل پی‌دی‌اف  ترنسکریپت آلمانی وجود دارد.

بیشتر بخوانیدنکات مهم هنگام تمرین

در ابتدا حتما فایل های صوتی را با هدفون گوش دهید تا صدا را به طور کامل داشته باشید.
بهتر است تمرین شنیداری آلمانی را در اتاقی جدا و آرام، به تنهایی انجام دهید تا عاملی باعث حواس پرتی تان نشود و تا حد امکان از عوامل خارجی دور باشید.
اگر به لیسنینگ های زبان آلمانی به صورت آنلاین گوش می دهید، بهتر است از سرعت اینترنت خود مطمئن شوید تا از توقف احتمالی در حین امتحان جلوگیری کنید.
گوشی خود را روی حالت بی صدا قرار دهید تا صدای پیام و زنگ موجب حواس پرتی نشود.

با توجه به تکرار دوباره ی فایل صوتی توجه داشته باشید که بار اول برای درک کلی است و بار دوم برای درک عمیق تر. هر دو مرتبه با دقت تمام به فایل گوش دهید. به هیچ وجه نوت برداری را فراموش نکنید چرا که در بخش درک مطلب حتما به آن نیاز پیدا می کنید.

تقویت لیسنینگ آلمانی

پادکست های پیشنهادی برای تقویت مهارت لیسنینگ

زنگ تفریح آلمانی (Coffee Break German)

زنگ تفریح آلمانی مناسب برای زبان آموزان با سطح پایه و متوسط است. این پادکست وقت کمی را لازم دارد. درس های آن ۲۰ دقیقه ای هستند. این پادکست به شکل گفت و گو میان یک معلم و شاگرد مطالب پایه ای را آموزش می دهد.
موضوعات ساده مانند غذا و مسافرت در این به همراه کلمات و عبارات جدید و مهم به شما آموزش داده می شود. بعد از آمورش هر عبارت برای شما فرصت تکرار وجود دارد. این پادکست برای تقویت مهارت لیسنینگ آلمانی است و رایگان هستند.

پادکست Learn German By Podcast

این پادکست مناسب برای زبان آموزان در سطح مقدماتی برای تقویت لیسنینگ آلمانی است. موضوعات موجود در این پادکست بسیار ساده تر است. از جمله این موضوعات می توان به خانواده، خرید، سفارش غذا، آدرس دادن و مکالمات ساده اشاره کرد. عبارات و کلمات جدید آورده شده در این پادکست به طور کامل توضیح داده می شود و با تکرار بسیار ملکه ذهن شما می شود.
فضا و محیط این پادکست به شما کمک می کند خود را به راحتی در محیط موجود تصور کنید. برای کسانی که می خواهند در مدت زمان کوتاهی زبان آلمانی را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند، استفاده از این پادکست پیشنهاد می شود.
این پادکست ها نیز رایگان هستند. بخش آموزش در این پادکست با پرداخت هزینه در دسترس قرار می گیرد. بخش آموزش عبارت است از درس های گرامر و راهنمای جداگانه هر یک از درس ها.

پادکست‌های آموزشی Slow German with Annik Rubens (A1-B2)

این پادکست ابتدا کلمات و عبارات را آموزش می دهد و سپس سطح شما را به آرامی بالا می برد تا در انتهای پادکست توانایی فهمیدن مکالمه افراد بومی با سرعت بالا برای شما راحت تر شود. این پادکست برای تمامی افراد از جمله مبتدی ها مناسب است.
مجموعه پادکست به شما کمک می‌کند تا نخستین واژه‌ها را یاد بگیرید و به‌آرامی سطح مهارت شنیداری آلمانی شما را بهبود می‌بخشد.

پادکست Survival Phrases German

این پادکست بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند یک سفر کوتاه‌ مدت تفریحی یا کاری به آلمان بروند و زبان آلمانی بلد نیستند. با استفاده از این پادکست اصطلاحات و کلمات ضروری را یاد می‌گیرید. می‌توانید قسمت‌های کوتاه پادکست را حین سفر و استراحت گوش کنید.

بیشتر بخوانیداستفاده از پادکست برای تقویت لیسنینگ آلمانی 

گوش دادن به پادکست زبان آلمانی راهی بسیار موثر برای تقویت لیسنینگ است. می توانید در طول روز و در حین انجام دادن کارهای روزمره به پادکست گوش دهید. البته برای تاثیر گذاری و استفاده بیشتر می توانید زمانی را به آن اختصاص دهید و مثل یک آزمون از آن نکته برداری کنید. همچنین می توانید به یک پادکست را 2 بار پخش کنید تا بار دوم مطلب را دقیق تر بررسی کرده و به درک عمیق تر برسید.
انتخاب پادکست با توجه به سطح شما در مهارت لیسنینگ آلمانی نکته ای مهم است.

جمع بندی

آموزش زبان همیشه نیاز به تمرین دارد و این تمرین باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد. تقویت مهارت شنیداری آلمانی به وسیله راه های موجود در این مقاله میسر می شود.

هم اکنون می توانید برای تقویت زبان آلمانی می توانید با موسسه زبان های خارحی رادتایم تماس گرفته و از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان بهره مند شوید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10204
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد لیسنینگ آلمانی | تقویت مهارت شنیداری آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: