اکسپرس اینتری Express Entry کانادا - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

اکسپرس اینتری Express Entry کانادا | اقامت دائم با اکسپرس انتری کانادا

2152 بازدید
اکسپرس اینتری Express Entry کانادا

کشور کانادا، کشوری مهاجر پذیر است که ممکن است به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت، مطرح باشد. این کشور راهی با نام اکسپرس اینتری ExpressEntry کانادا را برای جذب مهاجر تحصیل کرده و متخصص معرفی کرده است. روش اکسپرس اینتری Express Entry کانادا بر اساس امتیاز بندی طراحی شده است. با استفاده از روش اکسپرس اینتری Express Entry کانادا می توانید زودتر به هدف خود برسید و در سریعترین زمان ممکن می‌توانید اقامت دائم کشور کانادا را بگیرید اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید در ادامه ی این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم درباره شرایط دریافت اکسپرس اینتری کانادا Express Entry را در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط دریافت اکسپرس اینتری Express Entry

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

اکسپرس اینتری Express Entry کانادا

اکسپرس اینتری Express Entry کانادا

روش اکسپرس اینتری Express Entry کانادا بر اساس امتیاز بندی طراحی شده است. با استفاده از روش اکسپرس اینتری Express Entry کانادا می توانید زودتر به هدف خود برسیدبه معنای ورود سریع است که یکی از روش های مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم است. این سیستم در سال 2015 طراحی و اجرا شد. با توجه به اینکه کشور کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا است و حدود 22 درصد جمعیت ای کشور را مهاجران تشکیل داده است، این کشور اقدام به طراحی این برنامه کرد. این روش به عنوان یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به کانادا به حساب می آید.
هنگامی که متقاضیان اطلاعات خود را به صورت مجازی برای اکسپرس اینتری کانادا می فرستند، ابتدا مورد بررسی قرار می گیرد. افراد، با توجه به رزومه کاری، میزان تسلط به زبان، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین‌المللی و دریافت پیشنهاد شغلی ارزیابی می‌شوند. افرادی که بیشترین امتیاز را بگیرند، میتوانند برای اخذ ویزای اکسپرس اینتری اقدام کنند.

مزایای اکسپرس اینتری

از مزایای این روش می توان به آنلاین بودن آن اشاره کرد. یعنی این روش تماما به صورت آنلاین انجام می شود و نیاز به ارسال کاغذی مدارک به هیچ جایی نیست.
همچنین اکسپرس اینتری سریع ترین روش مهاجرت به کانادا است که حدود 6 الی 9 ماه طول می کشد.
از دیگر مزیت های این روش نیز می توان به هزینه ی کمتر آن نسبت به سرمایه گذاری و  کارآفرینی اشاره کرد.

راه های مهاجرت با روش اکسپرس اینتری Express Entry کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، از طریق 4 برنامه صورت می گیرد که هر کدام را به صورت جداگانه معرفی می کنیم:

 1. فدرال اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Class)
 2. فدرال اسکیل ترید یا نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 3. تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)
 4. مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs (PNP

بیشتر بخوانیدفدرال اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال

کارگران و نیروهای متخصصی که حرفه آن‌ها در گروه‎‌های شغلی لیست ناک NOC کانادا است، می‌توانند با برنامه اسکیل ورکر و از طریق اکسپرس انتری اقدام به دریافت اقامت دائم کنند.

مهم‌ترین شرایط Express Entry کانادا برای برنامه اسکیل ورکر شامل موارد زیر است:

 • حداقل 1 سال تجربه کاری تمام وقت و یا معائل نیمه وقت آن در کانادا یا کشور های دیگر را داشته باشد.
 • سطح زبان فرانسوی یا انگلیسی با نمره CLB 7 و بالاتر در تمامی مهارت‌های این دو زبان. مدرک زبان مورد تایید کانادا آیلتس IELTS، سلپیپ CELPIP، تف TEFاست.
 • داشتن حداقل مدرک 2 ساله تحصیلات آکادمیک یا بالاتر.
 • تمکن مالی (در صورتی که اجازه کار یا پیشنهاد کار رسمی در کانادا نداشته باشید)

فدرال اسکیل ترید یا همان نیروی متخصص فنی فدرال

شخصی که هم مهارت دارد و هم اینکه معیار و ملاک‎های دولت کانادا را برای کسب و کار خود در این کشور دارا می‌باشد را گویند. یعنی باید علاوه بر داشتن مهارت، تاییدیه های لازم را از طرف دولت کانادا داشته باشید و مورد قبول آن ها باشید. این روش مهاجرتی به وسیله اکسپرس اینتری امکان پذیر است و میتوانند درخواست خود را ثبت کنند.

استفاده از این روش در تمامی شهر های کانادا به جز شهر کبک امکان پذیر است و می توانید با آن، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید.. به این دلیل که این شهر قوانین منحصر به فرد خود را دارد.

شما باید در طول زمان کار خود از کارفرمای کانادایی مطالبی یاد گرفته و از تجربیات او در این حرفه استفاده کنید. در این زمان نوبت به بررسی شما از طرف یک سازمان دولتی می‌رسد. اگر موارد را رعایت کرده باشید و بتوانید نظر آنها را جلب کرده باشید، در این صورت مورد تایید دولت کانادا قرار خواهید گرفت.

مهم‌ترین شرایط Express Entry کانادا برای برنامه اسکیل ترید شامل موارد زیر است:

 • داشتن 2 سال تجربه کاری مرتبط در کانادا یا کشور های دیگر را داشته باشد.
 • سطح زبان فرانسوی یا انگلیسی با نمره CLB 5 برای listening و  speaking و نمره CLB4 برای  writing و reading در تمامی مهارت‌های این دو زبان.
 • داشتن تمکن مالی و ارائه گردش مالی حساب
 • داشتن جاب آفر برای این روش الزامی است. فرد فرصت کاری معتبر از کارفرمای کانادایی به مدت 1 سال یا بیشتررا باید داشته باشد.
 • اخذ برگه تائید صلاحیت از طرف سازمان استانیکسب

بیشتر بخوانیدتجربه کار کانادایی

مهاجرت به روش تجربه کار کانادایی نیازی به دریافت جاب آفر ندارد. لازم به ذکر است این روش نیز مانند روش قبل، در شهر کبک در دسترس نمی باشد.
در این روش اهمیتی ندارد که شما چه نوع شغلی داشته‌اید و تنها مدت زمان کاری و شهر شما مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع تمامی شغل های موجود در لیست NOC می توانند از این روش اقدام به دریافت اقامت دائم کنند.
توجه داشته باشید در صورتی که پناهنده باشید، نمیتوانید از این روش برای دریافت اققامت دائم کانادا استفاده کنید.
برای مهاجرت استانی به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، باید مستقیماً از طریق استان مد نظر درخواست دهید. در صورتی که درخواست شما توسط استان تایید شود، این درخواست به دولت کانادا ارسال می شود تا توسط آن ها نیز بررسی و تایید شود.

مهم‌ترین شرایط Express Entry کانادا برای برنامه تجربه کار کانادایی شامل موارد زیر است:

 • داشتن حداقل 1 سال تجربه کاری تمام وقت و یا معائل نیمه وقت آن، در کانادا. این سابقه را باید حداکثر در 3 سال گذشته به دست آورده باشید.
 • دارا بودن سطح زبان فرانسوی یا انگلیسی با نمره CLB 5 برای مشاغل B و نمره CLB7 برای مشاغل 0 در تمامی مهارت‌های این دو زبان.
 • داشتن تحصیلات معادل دیپلم دبیرستان کانادا یا بالاتر.
اکسپرس اینتری Express Entry کانادا

مهاجرت استانی کانادا

مهاجرت به کشور کانادا با استفاده از ویزای استانی کانادا با نام مختصرPNP  ، منجر به گرفتن اقامت دائم کشور کانادا می شود. کبک، برای این روش نیز مانند روش های قبلی در دسترس نیست و نمیتوانید در آن اقامت دائم بگیرید.
استان به استان کانادا شرایط متفاوتی نسبت به هم دارند. شما باید تاییدیه های مورد نیاز به استان مورد نظر خود را برای ورود به آن، داشته باشید.

قوانین کلی برای روش PNP به این شرح است که افراد متقاضی باید بتوانند برای پیشرفت اقتصاد یک استان مفید باشند  و حتما در همان جا اقامت دائم داشته باشند. افرادی که سن کمتری دارند دارای شانس بیشتری هستند و همچنین داشتن تجربه کاری در شغل های مورد نظر آن استان بسیار مفید و حائز اهمیت است.

جمع بندی

کشور مهاجر پذیر کانادا، روش اکسپرس اینتری کانادا را به عنوان سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت به این کشور از چندین سال پیش معرفی کرده است. این روش به صورت امتیاز دهی انجام می پذیرد. در این روش برای افزایش احتمال دریافت دعوتنامه باید بر روی سابقه شغلی خود، سطح زبان، تحصیلات و… خود کار کنید.
برای افزایش سطح زبان انگلیسی یا فرانسه خود، تعیین سطح، مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10324
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد اکسپرس اینتری Express Entry کانادا | اقامت دائم با اکسپرس انتری کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: