تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا

2570 بازدید
مهاجرت تحصیلی در کانادا

بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا همواره در طول سال اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا می کنند. از دلایل علاقه به مهاجرت تحصیلی به کانادا می توان به وسعت کشور، سطح زندگی عالی، حقوق شهروندی و دانشگاه ها موجود در آن اشاره کرد. به روش های متنوعی می توان به این کشور مهاجرت کرد که یکی از پرطرفدار ترین آنها تحصیل در کانادا است. دانشگاه‌های کشور کانادا از اعتبار بالایی در سطح جهانی برخوردارند و مدرک این دانشگاه ها توسط وزرات علوم ایران پذیرفته شده است. تقاضای تحصیل در کانادا در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور بیشتر است. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا تمامی اطلاعات لازم درباره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را در اختیارتان قرار دهیم.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل با مدرک زبان

برای گرفتن پذیرش و تحصیل در کانادا لازم است در آزمون های مورد تایید این کشور شرکت کرده و حداقل نمره ی قابل قبول را بیاورید. اکثر دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی هستند ولی چند دانشگاه در این کشور وجود دارند که به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می کنند. آزمون های مورد قبول کاناداIELTS,TOEFL , GRE یا PTE هستند .

آزمون آیلتس:

برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان نیاز به شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک دارید. برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس حداقل نمره 6.5 و برای دکترا و همچنین فوق لیسانس مدیریت نمره 6.5 یا 7 لازم است.

آزمون تافل:

تافل IBT مورد قبول دانشگاه‌های کانادا است. تعداد کمی از دانشگاه‌ها هم آزمون تافل هوم ادیشن را می‌پذیرند. نمره مورد نیاز برای مقطع لیسانس 60 تا 78، برای مقطع فوق لیسانس 79 تا 93 و برای مقطع دکترا 94 تا 101 است.

آزمون پی تی ای:

همه ی دانشگاه های کانادا آزمون پی تی ای را قبول ندارند و چک کردن اعتبار آزمون PTTE از دانشگاه مورد نظر قبل از شرکت در آن لازم است. وابسته به رشته و دانشگاه مورد نظر معمولا نمره بین 60 تا 65 قابل قبول است.

آزمون دولینگو:

اعتبار آزمون دولینگو از آزمون پی تی ای کمتر است. نمره لازم برای مقطع لیسانس 105 تا 120، برای مقطع فوق لیسانس 110 تا 125 است و برای مقطع دکترا معمولا این آزمون مورد تایید نیست.

آزمون جی ار ای:

آزمون GRE از آزمون های مورد تایید برخی دانشگاههای کانادا است که معمولا نمره بالا تر از 310 یا 315 لازم است.

تحصیل بدون مدرک زبان

مدرک زبان برای مهاجرت به بسیاری از کشورهای جهان نکته ای سیار مهم است. امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد. در بسیاری از دانشگاه های کانادا در اکثر مقاطع تحصیلی این امکان برای متقاضیان مهاجرت تحصيلي به كانادا وجود دارد که بدون رسیدن به سطح زبان مورد نظر یا بدون داشتن مدرک زبان، به تحصیل مشغول شوند. برای این کار نیاز به پذیرش مشروط نیاز دارید. پذیرش مشروط به این صورت است که متقاضیان نیاز به شرکت در یک دوره زبان دارند که توسط خود موسسه یا دانشگاه مورد نظر برگذار می شود. پس از رسیدن به سطح زبان مورد نظر می تواند به ادامه ی تحصیل خود در دوره زبان آکادمیک بپردازد.

تحصیل در تعدادی از دانشگاه‌های کانادا در مقطع دیپلم و یا لیسانس بدون ارائه نمره زبان هم امکان پذیر است اما این امکان برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکترا وجود ندارد. پذیرش بدون مدرک زبان از نوع مشروط است. به این معنا که پیش از تحصیل در رشته اصلی مورد نظر یا همزمان با آن باید دروس زبان آن دانشگاه را بگذرانید تا سطح زبان شما به سطح زبان مورد قبول آن مرکز آموزشی برسد.

همچنین اگر نمره شما از حداقل نمره خواسته شده توسط دانشگاه کمتر باشد، باز هم امکان پذیرش مشروط وجود دارد. در این حالت هم باید دروس زبان بگذرانید تا سطح زبان انگلیسی یا فرانسه شما به سطح مطلوب و لازم برای دانشگاه برسد.

بیشتر بخوانیدمدرک زبان فرانسوی مورد نیاز برای مهاجرت

برخی دانشگاه های شهر کبک آموزش به زبان فرانسوی را مهیا کرده اند. پس برای اینکه بتوانید از دانشگاه‌های کبک پذیرش بگیرید ارائه مدرک زبان فرانسوی الزامی است. سایر مناطق کانادا با مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی پذیرش می‌دهند. ارائه هر دو مدرک زبان فرانسوی و انگلیسی امتیاز ویژه ای در کارنامه شما محسوب می شود. آزمون های فرانسوی مورد قبول برای پذیرش در دانشگاه های کانادا عبارتند از:

  • آزمون TEF
  • آزمون TEFAQ
  • آزمون TEF Canada
  • آزمون TCF
  • آزمون TCF Quebec
  • آزمون DALF
  • آزمون DELF
تحصبا در کانادا

هزینه‌های تحصیل

هزینه ها همیشه یکی از مهم ترین مسائل پیرامون مهاجرت بوده و هست. بخش عمده ای از هزینه های مربوط به کانادا در بخش اخذ ویزا است. شما باید ابتدا برای مرحله اول، هزینه‌هایی را برای پذیرش مراکز آموزشی همچون هزینه ثبت نام و شهریه پرداخت کنید. این هزینه‌ها جزء هزینه‌های تحصیل در کانادا هستند که باید در مرحله اول آن را بپردازید. کل هزینه‌های تحصیل در این کشور بر عهده خود شخص متقاضی است.
شهریه تحصیل در کانادا بستگی به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه دارد. همچنین دولتی یا خصوصی، روزانه یا شبانه بودن در مقدار شهریه تاثیرگذار است.

میانگین شهریه در مقطع لیسانس بین 5 هزار و 500 تا 29 هزار است.
شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع ارشد از 15 هزار دلار کانادا در سال شروع می شود.
این مبلغ در مقطع دکترا بین 10 هزار تا 20 هزار دلار می رسد.

شرایط سنی

در مرحله اپلای، سن شما هیچ محدودیتی برای اپلای ایجاد نخواهد کرد و معمولا دانشگاه ها و موسسات کانادا به دلیل سن کسی را ریجکت نمیکنند.
سن شما برای دریافت ویزا بسیاری حیاتی و مهم است. لازم است بین مقطع پذیرش تحصیلی و سن شما رابطه منطقی وجود داشته باشد. به همین دلیل شما نیاز به پر کردن گپ تحصیلی خود دارید. منظور از گپ تحصیلی، مدت زمانی است که از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی متقاضی می‌گذرد و هرچه این زمان کمتر باشد، شانس متقاضیان برای دریافت ویزا بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانیدکلام آخر

تحصیل به کانادا به دلیل انگلیسی زبان بودن این کشور مقصدی جذاب برای دانشجوبان است. سفارت کانادا فعالیتی در ایران ندارد. لذا مسافران و کسانی که قصد مهاجرت دارند، باید به کشورهای همسایه مراجعه نموده و نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز به تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود و گرفتن مدرک معتبر هستید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان همین حالا با موسسه زبان های خارجی راد تایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10276
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: