ویزای توریستی آلمان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

ویزای توریستی آلمان | نحوه اخذ ویزای تورسیتی آلمان

1858 بازدید
ویزای توریستی آلمان

آلمان یک کشور اروپای غربی است که همواره مقصد توریستی بسیاری از مسافران است. آلمان کشوری امروزی و مدرن همراه با مقاصد گردشگری جذاب مانند قلعه های باشکوه آن بسیار پرطرفدار است. حتما می دانید که برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزای توریستی آلمان دارید. این ویزا با نام ویزای توریستی آلمان و یا ویزای بازدید کننده معروف است که برای دریافت آن باید مراحل مورد نظر را طی کنید. همانطور که می دانید کشور آلمان از کشورهای عضو شینگن است و به همین سکنه 62 کشور بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی آلمان می توانند به این کشور سفر کنند. اما متاسفانه ایرانیان برای سفر به این کشور باید تمامی مراحل قانونی را طی کرده و برای دریافت ویزای توریستی آلمان اقدامات لازم را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اخذ ویزای توریستی آلمان در ادامه همراه ما باشید.

همه چیز درباره ویزای تورستی آلمان

مدت زمان تخمینی مطالعه: 11 دقیقه

ویزای توریستی آلمان

انواع ویزای آلمان

ویزاهای مختلف به دلایل متفاوتی ممکن است برای رفتن به آلمان وجود داشته باشد که مهمترین آن ها شامل موارد زیر است :

۱. ویزای تحصیلی آلمان:

تحصیل در آلمان همیشه طرفداران بسیار زیادی داشته است و از دلایل آن می توان به رایگان بودن این دانشگاه ها اشاره کرد. برای اخذ ان ویزا باید از دانشگاه، مدرسه یا آموزشگاه پذیرش بگیرید و پس از پایان این ویزا باید یا آن ر ابه ویزای دیگری تغییر دهید و یا به کشور خود بازگردید.

2. ویزای کاری آلمان:

از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما می باشد. پس از پایان تحصیلات می توانید با پیدا کردن یک شغل، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

3. . ویزای توریستی آلمان

دریافت ویزای توریستی آلمان فقط به منظور مقاصد گردشگری صادر می شود و با آن می توانید به کشور های عضو شینگن سفر کنید. به توضیح این نوع ویزا می پردازیم.

ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزایی است که توسط کشورهایی که عضو شینگن هستند داده می شود و با داشتن آن می توانید بدون نیاز به ویزای دیگری به تمام این کشورها سفر کنید. با داشتن ویزای توریستی فقط می توانید اهداف گردشگری همچون گشت و گذار و دیدار دوست و خانواده و … را دنبال کنید و مجاز به زندگی و کار و تحصیل در این کشور ها نخواهید بود. کشور آلمان و سایر کشورهای عضو شینگن بسیار دقیق هستند و جهت اخذ ویزای توریستی آلمان باید یک سری شرایط را داشته و همچنین برخی مراحل را طی کنید که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

بیشتر بخوانیدشرایط اخذ ویزای توریستی آلمان

پیش از اقدام برای دریافت ویزای توریستی خود باید یک شری شرایط را چک کنید و در صورت آماده داشتن همه مدارک مورد نیاز، اقدام به دریافت ویزا کنید. این شرایط عبارتند از موارد زیر :

پیش از اقدام برای دریافت ویزای توریستی خود باید یک شری شرایط را چک کنید و در صورت آماده داشتن همه مدارک مورد نیاز، اقدام به دریافت ویزا کنید. این شرایط عبارتند از موارد زیر :

 اعتبار پاسپورت :
 پاسپورت شما باید حداقل سه ماه پس از اقامت برنامه ریزی شده در آلمان اعتبار داشته باشد. پس در صورتی که تاریخ انقضای پاسپورت شما نزدیک است، سریعا اقدام به تمدید آن کنید.

 فرم درخواست ویزا تکمیل شده :
می توانید فرم درخواست ویزا را از وب سایت سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود دانلود کنید و آن را پر کنید تا هنگام مراجعه به سفارت جهت اخذ ویزا، جزو مدارکی که باید تحویل بدهید قرار دهید.

 عکس جدید :
دو قطعه عکس که باید جدید باشند. یعنی حداکثر در شش ماه گذشته گرفته شده باشند. و همچنین حتما برطبق قوانین عکس پاسپورتی باشند.


اثبات تمکن مالی:
شما باید اثبات کنید که می تواند از پس هزینه های خود و خرج اقامتتان در مدت زمان اقامت خود بر بیایید. این کار را می‌توانید با ارائه صورت‌حساب بانکی، صورت‌حساب کارت اعتباری یا نامه‌ای از کارفرما انجام دهید.

برنامه سفر و بلیط :
تمامی جزئیات سفر خود شامل مکان های مورد بازدید، محل اقامت، بلیط رفت و برگشت خود را باید ارائه دهید. توجه داشته باشید که بلیط سفر یکی از مدارکی است که باید قبل دریافت ویزا به سفارت تحویل دهید پس باید پیش از آن، اقدام به خرید کنید.
 

 بیمه درمانی مسافرتی:
داشتن بیمه درمانی مسافرتی برای شرایطی که در طول سفر دچار حادثه یا بیماری شوید لازم است. این بیمه هزینه درمان و بستری شدن در بیمارستان را برای مدت اقامت شما در آلمان پوشش می دهد. این بیمه تمامی خدمات پزشکی و بیماری های حاد را شامل می شود. اعتبار آن باید حداقل تا زمان اعتبار ویزا باشد.

ویزای توریستی آلمان

مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان

حال که از کامل بودن مدارک خود مطمئن شدید، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. این کار مربوط به سفارت و کنسولگری کشور آلمان است که باید تمامی مراحل مربوط به آن را به طور کامل و دقیق طی کنید. این مراحل به شرح زیر است :

تعیین وقت:
باید وقت مراجعه به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود را تعیین کنید.

ارسال درخواست :
باید درخواست ویزا و مدارک پشتیبان خود را به طور کامل، شخصاً در سفارت یا کنسولگری ارسال کنید. زمان پردازش مدارک ویزا می تواند تا دو هفته طول بکشد.

پرداخت هزینه:
سپس باید برای پرداخت هزینه های ویزا اقدام کنید و فیش آن را داشته باشید. این هزینه ها بسته به کشور مبدا متفاوت است.

شرکت در مصاحبه ویزا:
ممکن است لازم باشد در مصاحبه ویزا شرکت کنید. سوالاتی که در این مصاحله از شما می شود شامل دلیل سفر شما به این کشور و همچنین برخی جزئیات دیگر است.

دریافت ویزا از سفارت :
اگر درخواست ویزای شما تایید شد، می توانید ویزای خود را از سفارت یا کنسولگری دریافت کنید.

مدت اعتبار ویزا

مدت زمانی که ویزای شما اعتبار صادر می شود دارای فاکتورهای مختلفی همچون مدت سفر و اعتبار گذشته ویزاهای قبلی بستگی دارد. اما معمولا مدت اعتبار ویزای توریستی آلمان حداکثر ۹۰ روز در هر دوره 180 روزه می باشد.

هزینه ویزا توریستی آلمان

هزینه ویزای توریستی آلمان به کشور مبدا شما بستگی دارد. اما به طور کلی این هزینه بین 30 تا 80 یورو است و از سال 2008 هزینه این ویزا 60 یورو اعلام شده است. این هزینه برای برخی از کشورها مانند گرجستان، روسیه، اوکراین و کوزوو کمتر است و 35 یورو می باشد. هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان 6 الی 12 سال مبلغ 35 یورو می باشد. همچنین کودکان زیر 6 سال هزینه ای دریافت نمی کنند.

نکات مهم برای اخذ ویزای شینگن

 1. بررسی تاریخ :
  پیش از برنامه ریزی سفر اقدام به دریافت ویزا کنید و این را در نظر داشته باشید که این زمان ممکن است تا 2 هفته طول بکشد.  پس حداقل سه تا چهار هفته قبل از تاریخ عزیمت خود درخواست دهید تا از هرگونه تاخیر یا عوارض جلوگیری شود.
 2. ارائه مدارک :
  ارائه تمام مدارک و اطلاعات لازم در درخواست شما بسیار مهم است.  هرگونه مدارک مفقود یا ناقص می تواند منجر به تاخیر یا رد درخواست ویزا شود.
 3. نشان دادن دلایل بازگشت به وطن :
  نشان دادن پیوندهای قوی با کشور خود مانند شغل، مالکیت دارایی یا روابط خانوادگی مهم است.  این می تواند کمک کند تا نشان دهید که قصد دارید پس از سفر به آلمان به کشور خود بازگردید.
 4. تقویم سفارت :
  قبل از مراجعه به سفارت یا کنسولگری آلمان برای درخواست ویزای توریستی، لازم است تقویم سفارت را بررسی کنید. این بررسی باید قبل از تاریخ سفر شما انجام شود تا اطمینان حاصل شود که زمان کافی برای صدور ویزا وجود دارد.
 5. ملاحظات امنیتی :
  در طی مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان، به ملاحظات امنیتی دقت کنید. این شامل پاسخ دادن به سوالات درخواست ویزا، مصاحبه با مقامات سفارت یا کنسولگری و بررسی اسناد و مدارک شما است.
 6. رعایت قوانین و آداب و رسوم آلمان :
  این موضوع در طول اقامت شما بسیار مهم است. این موضوع شامل دریافت مجوزهای لازم برای هر فعالیت یا سفری است که قصد دارید انجام دهید، مانند پیاده روی یا اسکی است.

بیشتر بخوانیدجاذبه های گردشگری آلمان

برای دریافت ویزایتوریستی باید برنامه سفر خود را ارائه دهید اما پس از آن می توانید به طور دقیق سفر برنامه خود را تنظیم کنید. برای اینکار می توانید موارد زیر را بررسی کنید :

برلین:

پایتخت آلمان مقصدی است که هر مسافری باید از آن بازدید کند.  از دروازه نمادین براندنبورگ گرفته تا دیوار تاریخی برلین، در این شهر پر ، جاهای دیدنی و کارهایی که باید انجام دهید بسیار است.

بایرن:

منطقه جنوبی بایرن به خاطر مناظر طبیعی خیره کننده، شهرهای زیبا و سنت های فرهنگی غنی اش معروف است.  موارد برجسته آن شامل قلعه افسانه ای نویشوانشتاین، شهر تاریخی نورنبرگ، و جشنواره معروف آبجو است.

جنگل سیاه:

جنگل سیاه که در جنوب غربی آلمان واقع شده است، منطقه ای زیبا و منحصر به فرد است که به دلیل جنگل های انبوه، تپه های غلتان و دهکده های زیبا شناخته شده است.  این یک مقصد عالی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و تفریح  در فضای باز است.

جاده رمانتیک:

این مسیر خوش منظره در جنوب آلمان، بازدیدکنندگان را از میان شهرها و روستاهای جذاب، قلعه ها و قلعه های قرون وسطایی و حومه های زیبا عبور می دهد.  این بهترین راه برای تجربه زیبایی و جذابیت روستایی آلمان است.

 غذاهای آلمانی:

آلمان به خاطر غذاهای دلچسب و لذیذ خود از جمله غذاهایی مانند شنیسل، سوسیس و چوب شور معروف است که می توانید از آن ها لذت ببرید.

سخن پایانی

کشور آلمان که کشوری مهاجرپذیر و همچنین توریستی است، هرساله میزبان افراد خارجی بسیاری است. در این مقاله درباره نحوه اخد ویزای توریستی آلمان توضیح دادیم و تمامی اطلاعات لازم از جمله هزینه، زمانف مدارک لازم و … را گفتیم. برای ارتباط راحت تر در مسافرت و همچنین زندگی در کشورهای خارجی، بلد بودن زبان نکته کلیدی است. زبان با اینکه زبان آلمانی زبان رسمی کشور آلمان است اما با بلد بودن زبان انگلیسی نیز می توانید تا حد زیادی نیاز های خود را در سفر برطرف کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10947
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد ویزای توریستی آلمان | نحوه اخذ ویزای تورسیتی آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: