تقویت زبان انگلیسی با موسیقی

0
280
تقویت زبان انگلیسی با موسیقی

موسیقی انگلیسی یکی دیگر از منابع عالی برای یادگیری لغات، اصطلاحات و همچنین تقویت مهارت شنیداری و تلفظ زبان انگلیسی هستند. هر سبک موسیقی، توسط هر هنرمندی، تا آنجا که با احساسات شما بازی کند، می تواند در یادگیری زبان مفید باشد. شما فقط باید از آن به خوبی بهره ببرید و مطمئن شوید که از موسیقی انتخابی لذت می برید. در این مقاله به روش تقویت زبان انگلیسی با موسیقی میپردازیم.

آهنگ های مناسب انتخاب کنید.

آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که نه خیلی تند و سخت خوانده می‌شوند نه خیلی ساده هستند. بهتر است از آهنگ ‌هایی کمک بگیرید که در آنها از زبان رایج روزمره استفاده می‌شود. آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که یک داستان را روایت می‌کنند. در این صورت بهتر می‌توانید ترانه را درک و تجسم کنید. اگر خیلی خیلی مبتدی هستید، حتی انتخاب از میان آهنگ‌های کودکان و انیمیشن‌های دیزنی هم فکر بدی نخواهد بود. 

تقویت زبان انگلیسی با موسیقی

متن آهنگ ها و لغات را مطالعه و تمرین کنید.

برای پیدا کردن متن آهنگ، در سایت گوگل عنوان آهنگ، نام خواننده و کلمه Lyrics را بزنید. برای هضم و درک بهتر متن ترانه‌ها بهتر است بطور منظم بر واژه‌ها و متن مروری داشته باشید. کل متن ترانه را به بخشهای کوچکتر تقسیم کنید. لغات موجود در هر بخش را از طریق فلش‌کارت یا سایر روش‌های به خاطر سپاری کلمات انگلیسی حفظ کنید.

تقویت زبان انگلیسی با موسیقی

با ترانه هم خوانی کنید.

 مهم نیست که صدای خوبی ندارید و نمی‌توانید خیلی قشنگ بخوانید. اما تلاش کنید تا با موسیقی هم‌خوانی داشته باشید. با اینکار با ریتم و نوای آهنگ هماهنگ می‌شوید. همچنین حالت دهانتان در ادا کردن واژه‌ها و عبارات با شکل واقعی تلفظ تطابق بهتری پیدا می‌کند.

ترانه را از حفظ بخوانید. 

بعد از مدتی که روی ترانه کار کردید، توانایی از حفظ خواندن هم در شما به‌وجود خواهد آمد. اگر بتوانید بدون نگاه کردن به متن ترانه از حفظ و بدون اشتباه، آن را بخوانید یعنی گام بلندی رو به جلو برداشته‌اید. پس شما می‌توانید از لغات و عبارات در حرف زدن عادی خود هم بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی

تقویت زبان انگلیسی با موسیقی و آهنگ

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تمــــاس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید