یادگیری زبان با استاد نیتیو - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

یادگیری زبان با استاد نیتیو | استاد نیتیو native یعنی چه ؟

1971 بازدید

شاید در طول روز کلمه نیتیو یا استاد نیتیو را شنیده باشید. نیتیو به معنای بومی است و به کسانی گفته می شود که زبان مادری آن ها، زبان مدنظر شما است. استاد نیتیو چه فردی است و تاثیرات یادگیری زبان با استاد نیتیو چیست. چگونه می توان با استاد نیتیو Native زبان جدید را یاد گرفت و بهترین زمان برای یادگیری با استاد نیتیو چه زمانی است. برای اینکه بفهمید نیتیو native یعنی چه ؟ و همچنین نحوه و مدت زمان لازم برای رسیدن به سطح یک فرد چقدر است، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاثیر یادگیری زبان با معلم native

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

استاد نیتیو

استاد native یعنی چه

Native به معنای بومی است. فرد Native یا Native speaker یک عبارت مورد استفاده در زبان‌شناسی است که به افرادی گفته می‌شود که زبانی را به عنوان زبان اول خود دارند و زبان مادری آنها است. یعنی آن زبان را به صورت طبیعی و در محیط خانوادگی یا فرهنگی خود یاد گرفته‌اند. به طور کلی، استاد Native یک شخص است که از طریق بزرگ شدن و بزرگ شدن در محیطی که زبان اصلی آن است، زبان خود را به صورت طبیعی یاد گرفته است و به آموزش آن زبان مشغول شده است. به عنوان مثال، فرد نیتیو انگلیسی کسی است که در کشورهای انگلیسی زبان بزرگ شده است.
با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و جغرافیایی، استاد Native می‌تواند در تدریس زبان خارجی به عنوان یک منبع غنی و موثر محسوب شود. یادگیری زبان با یک استاد Native می‌تواند در یادگیری و تقویت مهارت‌های شنیداری، تلفظ، گرامر و بیان عامیانه کمک کند. همچنین یادگیری در کنار یک استاد Native  می‌تواند به زبان ‌آموزان کمک کند تا با فرهنگ و آداب و رسوم مربوط به زبان مورد نظر آشنا شوند و بهتر درک کنند.

تاثیر یادگیری زبان با استاد native

یادگیری زبان با فرد Native می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی بر روی یادگیری دانش‌آموزان داشته باشد. در ادامه به بررسی این تاثیرات خواهیم پرداخت :

 1. یک استاد Native می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا درک بهتری از گرامر و واژگان زبان مورد نظر پیدا کنند.
 2. یادگیری زبان با استاد زبان Native می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا با فرهنگ و تاریخچه زبان مورد نظر آشنا شوند و به آنها کمک کند تا درک بهتری از زبان و فرهنگ مربوطه پیدا کنند.
 3. استاد Native می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا با اصطلاحات و عبارات رایج و محاوره‌ای زبان مورد نظر آشنا شوند. این می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا زبان را به صورت طبیعی‌تر و با دقت بیشتری یاد بگیرند.
 4. یادگیری با معلم Native می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا با تلفظ درست و صحیح زبان آشنا شوند. در نتیجه، یادگیری زبان با استاد Native می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا با زبان مورد نظر به صورت طبیعی‌تر آشنا شوند.
 5. یادگیری زبان با یک معلم نیتیو باعث می شود زبان آموزان مجاب شوند تا از زبان مورد نظر استفاده کنند و نتوانند در حین یادگیری از زبان مادری خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانیدآموزش زبان به کودکان با معلم زبان نیتیو

آموزش زبان به کودکان با معلم زبان نیتیو یکی از روش‌های مؤثر در یادگیری زبان برای کودکان است. در این روش، معلم زبان نیتیو زبان مادری خود رابه صورت طبیعی به کودک آموزش می دهد. برخی از مزایای این روش را اشاره خواهیم کرد:

یادگیری زبان با لهجه واقعی :

با توجه به این که معلم زبان نیتیو به عنوان یک فرد بومی زبان، تسلط کامل بر لهجه واقعی زبان دارد، کودکان در این روش می‌توانند لهجه واقعی را به دست آورند و بهترین شکل ممکن زبان را یاد بگیرند.

ایجاد تعامل بیشتر :

در این روش، کودکان با معلم زبان نیتیو در ارتباط هستند و به طور مداوم با او صحبت می‌کنند. این باعث می‌شود که کودکان بیشتر به زبان علاقه‌مند شوند و از آن لذت ببرند.

کاهش اشتباهات :

با داشتن معلم زبان نیتیو برای یادگیری زبان با استاد نیتیو، کودکان در معرض اشتباهات کمتری در یادگیری زبان قرار می‌گیرند. معلم زبان نیتیو با توجه به تجربیات خود، می‌تواند راحت تر اشتباهات کودکان را شناسایی کرده و آن‌ها را اصلاح کند.

یادگیری با روش تلفیقی :

در این روش، کودکان با استفاده از روش‌های متنوعی مانند بازی‌ها، تمرینات شفاهی و نوشتاری، تلفظ و گرامر زبان را یاد می‌گیرند. به این ترتیب، یادگیری زبان به صورت شیرین‌تر و مفرح تر خواهد بود. اما این موضوع به تجربه معلم نیز وابسته است.

اما توجه داشته باشید که علاوه بر بومی بودن یا نبودن، بلد بودن تدریس به کودکان بحثی جداگانه است که یک معلم کودک باید آن را بلد باشد. در نتیجه پیش از آنکه تصمیم بگیرید یک معلم بومی برای کودک خوئ انتخاب کنید یا نه، به بررسی سابقه معلم زبان مورد نظر خود بپردازید.

تسلط بر زبان در سطح بالا با استاد نیتیو

تسلط بر زبان در حد فرد نیتیو، به معنای صحبت کردن، نوشتن و درک کامل زبان به همان شکلی است که یک فرد بومی می‌تواند آن زبان را صحبت کند و از آن استفاده کند. در واقع، فردی که تسلط کامل بر زبان دارد، قادر است بدون هیچ گونه مشکلی به طور طبیعی و روان در تمامی موارد زبانی، شامل مهارت گفتن، شنیدن، خواندن و نوشتن، عمل کند. به عبارت دیگر، فردی که تسلط کامل بر زبان دارد، به گونه‌ای صحبت می‌کند که برای فردی که بومی زبان آن زبان است، قابل درک و قابل قبول است و همچنین به آسانی می‌تواند به مکالمات طبیعی در جملات و عبارات پیچیده پاسخ دهد و از عبارات و اصطلاحات عامیانه استفاده می کند. تسلط کامل بر زبان برای فردی که زبانی جدید را یاد می‌گیرد، اغلب به‌عنوان هدف نهایی در یادگیری زبان تلقی می‌شود.
رسیدن به سح گفته شده نیاز به تمرین بسیار زیادی دارد. اغلب کسانی که به این سطح می رسند با افراد بومی در ارتباط هستند و یا در کشور مورد نظر زندگی می کنند.

گذراندن دوره زبان در سایر کشور ها

گذراندن دوره زبان در سایر کشورها می‌تواند تجربه مفیدی برای دانش‌آموزان باشد و به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشند و با فرهنگ و سبک زندگی کشورهای مختلف آشنا شوند. در زیر به برخی از مزایا و چالش‌های گذراندن دوره زبان در سایر کشورها اشاره خواهیم کرد:

مزایا:
 1. تقویت مهارت‌های زبانی از طریق تمرینات و فعالیت‌های زبانی متنوع
 2. فراگیری عبارات و اصطلاحات رایج در زبان مورد نظر و بهبود تلفظ
 3. افزایش اعتماد به نفس در مسائل ارتباطی و کاری با افراد زبان مورد نظر
 4. فرصت برای دوستی‌های جدید با افراد دیگر از سراسر جهان
 5. آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی کشورهای مختلف
 6. اجبار به استفاده از زبان مورد نظر و تاثیر بر یادگیری
چالش‌ها:
 1. هزینه‌های زیاد مربوط به تحصیل در خارج از کشور و زندگی در یک کشور خارجی
 2. تنظیم شدن با سبک زندگی و فرهنگ جدید و متفاوت با کشور مبدا
 3. مواجه شدن با مشکلات مربوط به اجرای قوانین مهاجرتی و تنظیم اقامت در کشور مبدا
 4. مواجه شدن با مشکلات ارتباطی مربوط به زبان مورد نظر و تفاوت‌های فرهنگی

بیشتر بخوانیدگرفتن ویزای دوره زبان از سایر کشور ها

گرفتن ویزای دوره زبان از سایر کشورها به معنای درخواست مجوز ورود به یک کشور برای گذراندن دوره زبان است. یکی از دلایل شرکت در این دوره، دستیابی به سطح مورد نظر برای دانشجویان خارجی کشور مورد نظر است. هر کشور قوانین و مقررات مشخصی برای اعطای ویزا دارد که بسته به کشور مقصد، نوع ویزا و هدف اقامت هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. در زیر به چند مورد از نکات مهم در خصوص گرفتن ویزای دوره زبان از سایر کشورها اشاره خواهیم کرد:

انتخاب نوع ویزا:

درخواست ویزای دوره زبان ممکن است شامل انتخاب نوع ویزا نیز باشد. نوع ویزا باید با هدف اقامت و طول مدت مد نظر هماهنگ باشد. برای مثال، در صورتی که برای یادگیری زبان به کشور

مدارک مورد نیاز:

برای درخواست ویزا، باید از مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد آگاهی داشته باشید. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است :

 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار و حاوی حداقل دو صفحه خالی
 • عکس پاسپورتی
 • کپی مدارک و ترجمه در صورت نیاز
 • مدرک دیپلم
 • تکمیل فرم‎‌های مربوط به درخواست ویزا
 • گواهی ثبت نام در دوره زبان تایید شده
 • اثبات تمکن مالی
 • بیمه درمانی
 • انگیزه نامه

تقویم زمانی:

برای اقدام به گرفتن ویزا باید با توجه به زمان لازم برای پردازش ویزا و آماده شدن مدارک، قبل از شروع دوره زبان کافی وقت برای درخواست ویزا در نظر گرفته شود. کلاس های دوره زبانی معمولا بین 6 ماه تا 1 سال طول می کشد.

پرداخت هزینه‌ها:

هزینه‌های مربوط به گرفتن ویزا برای هر کشور متفاوت است و باید در نظر گرفته شود. هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه پردازش ویزا، هزینه بیمه، هزینه‌های مرتبط با مسکن و ترانسفر در کشور مقصد باشد. برای براورد هرینه های دوره در هر کشور لازم است به سایت موسسات و دانشگاه های همان کشور مراجعه کنید.

استاد نیتیو زبان

جمع بندی

یادگیری زبان با استاد نیتیو بسیار موثر است و در این مقاله به تاثیرات آن پرداختیم. برخی افراد با مهاجرت به کشورهای دیگر به یادگیری زبان رسمی آن ها نیز می پردازند و برای این کار از افراد بومی کمک می گیرند. تقویت زبان پروسه ای زمانبر است و برای آن باید بسیار صبور باشید. انتخاب یک کلاس و همچنین استاد خوب می تواند پیشرفت شما را بیشتر کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11165
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان با استاد نیتیو | استاد نیتیو native یعنی چه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: