سوالات Yes No Not Given - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

سوالات Yes No Not Given | Yes No Not Given ریدینگ آیلتس

2230 بازدید
سوالات Yes No Not Given

سوالات Yes No Not Givenریدینگ آیلتس در هر دو نوع آکادمیک و جنرال ترینینگ وجود دارد. در این نوع سوالات، از متقاضیان و آزمون دهندگان می خواهند با توجه به چیزی که در متن آمده است و با اصطلاح According to the Passage، یک سری جملات را با پاسخ های Yes, No, Not Given تقسیم بندی کنند. نوع سوالات Yes, No, Not Given با سوالات True False Not given متفاوت است و هر کدام استراتژی متفاوتی دارند. با این حال، در اکثر مواقع، زبان آموزان این دو نوع را با هم اشتباه می گیرند. در ادامه به معرفی سوالات Yes No Not Given، تفاوت این دو نوع سوال باهم و همچنین استراتژی درست در پاسخگویی به آن را معرفی می کنیم.

استراتژی پاسخگویی به سوالات Yes, No, Not Given

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

سوالات Yes No Not Given

سوال Yes, No, Not Given چیست

در این نوع از سوالات، ابتدا یک متن با چند پاراگراف موجود است. سپس به شما عباراتی داده می شود که برای هر کدام از آن ها سه گزینه سوالات Yes No Not Given  وجود دارد. از شما پرسیده می شود: ( آیا عبارات زیر با نظرات نویسنده مطابقت دارد؟). دقت کنیدکه گزینه No و Not Given باهم تفاوت اساسی دارند. در ادامه معنی هر گزینه و همچنین جای دست انتخاب هر کدام را می گوییم. نکته اساسی انتخاب پاسخ این است که از هیچ یک از اطلاعات شخصی خود در مورد موضوع متن استفاده نکنید. برای پاسخگویی تنها به اطلاعات موجود در متن

گزینه yes

در بین گزینه های سوالات Yes No Not Given  ، جمله ای پاسخش Yes است که بتوانید دقیقا همان اطلاعات را از متن دریافت کنید. همانطور که می دانید این اطلات به صورت مستقیم مطرح نمی شوند. پس لازم است حتما به مفهوم هر جمله دقت کنید. به هر جمله دقت کنید و آن را با منطق و استدلال بررسی کنید. در این نوع سوالات معمولا از کلمات مترادف زیادی استفاده می شود و بدین شکل به دنبال کلمات کلیدی گشتن در این سوال نمی تواند کمک کننده باشد
گزینه yes و گزینه true در این دو نوع سوال مشابه هم هستند و تفاوتی ندارند. یعنی برای جفتشان باید همین استراتژی را بکار ببرید.

گزینه No

در سوالات Yes No Not Given، جمله ای پاسخش No می باشد که همان اطلاعات را درون متن پیدا کنیم، ولی با این تفاوت که آن اطلاعات در این جمله نقض شده باشند. در این وسالات نیز، متن به صورت دقیق تکرار نمیشود و در آن از کلمات مترادف و متضاد استفاده می شود.
از این نظر نیز، سوالات false و no با هم مشابه هستند.
در سوالاتی که جواب آن ها no است، ممکن است یک محدوده ی مشخص در متن وجود داشته باشد که statement نتواند در آن بگنجد. در متن صراحتا عنوان شده باشد که به جز محدوده ی داده شده، پاسخ نمی تواند خارج آن محدوده را شامل شود.

بیشتر بخوانیدگزینه Not given

در سوالات Yes No Not Given، جمله ای پاسخش Not Given است، که اطلاعاتی اضافی نسبت به متن موجود را در اختیار ما قرار می دهد. یا به عبارتی دیگر، متن نمی تواند اطلاعات درون گزینه را شامل شود. این شامل نشدن می تواند به صورت مستقیم باشد و یا اینکه در محدوده اطلاعات سوال نتوان آن را حساب آورد. یعنی با استفاده از کلمات مترادف و متضاد و همچنین بر اساس مفهوم، نتوانیم چنین اطلاعاتی را در متن پیدا کنیم و گزینه داده شده پیرامون متن نباشد.

نکات پاسخگویی به سوالات

1- اول سوالات را بخوانید:

حواستان باشد که اول متن را نخوانید و مستقیما به سراغ سوالات بروید. این کار باعث می شود سوالات در ذهنتان بماند و بدانید که باید در متن دنبال چه اطلاعاتی بگردید.

2- کلیدواژه:

کلیدواژه یا  keywords های صورت سوال و statement اول و دوم را پیدا کنید.

3- مترادف و متضاد:

به این فکر کنید این کلیدواژه ها چه مترادف ها و چه متضاد هایی داشته و به چه اشکالی می توانند در متن و یا سوال، ظاهر بشوند.

4- ترتیب سوالات:

توجه کنید که پاسخ ها به ترتیب سوالات در متن وجود دارد. یعنی پاسخ هر سوال، بعد ااز پاسخ سوال قبلی می آید و لازم نیست همه پاراگراف های قبلی را برای هر سوال بخوانید. احتمال خیلی زیاد سوال اول را در پاراگراف اول پیدا کرده و بقیه سوالات به دنبال آن هستند.

5- پاسخگویی به همه سوالات:

با توجه به اینکه آزمون آیلتس نمره منفی ندارد، پس باید به همه سوال ها پاسخ دهید. یعنی بهتر است شانس خود را امتحان کنید و هیچ سوالی را بی پاسخ رها نکنید.

6- Given یاNot Given :

نکته مهم آن است که باید در ابتدا،  Given یا Not Given بودن اطلاعات سوال را  مورد ارزیابی قرار بدهید. زیرا اگر Not Given باشد، دیگر نیازی به بررسی دو گزینه دیگر یعنی Yes و No نیست. و صورتی که آن اطلاعات را پیدا کردید می توانید در مورد درست یا غلط بودن آن تصمیم بگیرید.

7- Yes یاno :

اگر درباره هر سوالی مطمئن شدید که هیچ اطلاعات اضافی ای در موجود نیست، حال به سراغ بررسی تناقض یا No بودن آن می رویم. در صورتی که حتی یک کلمه هم تناقض ایجاد کند، لازم نیست بیشتر بررسی کنید و پاسخ No  می باشد. اما اگر بنا بر استدلال شما، نه اطلاعات اضافی می دهد و نه تناقضی ایجاد می کند، پاسخ آن Yes می شود.

بیشتر بخوانیدتفاوت Yes, No, Not Given با True, False, Not Given

همانطور که گفتیم، این دو نوع سوال شباهت بسیار زیادی با هم دارند و ممکن است با هم اشتباه گرفته شوند.  استراتژی ‌های پاسخگویی به هر دو سوال عموما یکسان است. تفاوت این دو نوع سوال در این است که True, False, Not Given درباره حقایق کلی است و Yes, No, Not Given درباره دیدگاه نویسنده است.

سوالات Yes No Not Given

کلام آخر

برای رسیدن به نمره بالا در هر مهارت آیلتس، باید با انواع سوالات آن آشنا بود. در این مقاله به توضیح کامل سوالات yes,no, not given ریدینگ آیلتس پرداختیم. برای تقویت سطح زبان انگلیسی خود، می توانید کلاس های حضوری و آنلاین، کلاس های خصوصی، پادکست، کتاب، دادن ماک آیلتس و تافل و غیره را امتحان کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه و تعیین سطح رایگان، همین حالا با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10530
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد سوالات Yes No Not Given | Yes No Not Given ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: