بهترین منابع ریدینگ آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

بهترین منابع ریدینگ آیلتس | معرفی بهترین کتاب های ریدینگ آیلتس

2042 بازدید
تقویت ریدینگ آیلتس

در آزمون آیلتس، چهار مهارت speaking، reading، writing و listening سنجیده می شود. رسیدن به سطح قابل قبول در هر یک از این مهارت ها، نیازمند زمان زیادی است. برای مهارت پیدا کردن در هر یک از آن ها می توانید از را ه های مختلفی استفاده کنید. بهترین منابع ریدینگ آیلتس به راحتی در دسترس تمام زبان آموزان قرار دارند. معمولا بسیاری از متقاضی آزمون آیلتس، در بخش ریدینگ مشکل دارند که این مشکل با استفاده درست از بهترین منابع ریدینگ آیلتس، به راحتی قابل حل است. مهارت ریدینگ، به صورت فردی است و زبان آموز باید به صورت خودخوان به تقویت مهارت ریدینگ با بهترین کتاب ها بپردازد. در ادامه این مطلب، معرفی بهترین کتاب های ریدینگ آیلتس صورت گرفته است.

تقویت مهارت ریدینگ با بهترین کتاب ها

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

بهترین منابع ریدنگ آیلتس

انواع آزمون ریدینگ

آزمون آیلتس در دو نوع آکادمکی و جنرال برگزار می گردد. در نتیجه بخش ریدینگ در هر کدام به صورت متفاوت است. در هر دوی آن ها ابتدای متن آمده و در زیر متن، سوالات های مربوط به آن قرار دارد. با خواندن هر متن، باید به سوال های مربوط به آن پاسخ دهید.

ریدینگ جنرال:

این بخش شامل 3 متن است. متن های این بخش، از مطالبی است که ممکن است به طور روزمره با آن ها مواجه شوید. برای مثال متن ها را از کتاب ها، مجلات، دفترچه ها و غیره می آورند.
این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان آن 1 ساعت است.

ریدینگ آکادمیک:

ریدینگ آکادمیک شامل 3 متن است. با توجه به اینکه این آزمون برای افرادی است که قصد تحصیل یا کار تخصصی در یک کشور دیگر را دارند، این متن ها کمی تخصصی تر از متن های آیلتس جنرال هستند. موضوعات آنها شامل مباحث علمی، توصیفی و تحلیلی است. در واقع بدون داشتن دانش تخصصی می توانید آن ها را پاسخ دهید اما توجه داشته باشید که مطالب، مربوط به زندگی روزمره نیست.
این بخش شامل 40 سوال است و زمان در نظر گرفته شده برای آن 1 ساعت است.

مجمومه کتاب های Active skills for reading

مجموعه کتاب‌های active skills for reading یکی از بهترین منابع آموزش ریدینگ آیلتس به شمار می‌رود. این مجموعه شامل ۵ جلد کتاب است. سطح بندی این کتاب، از مبتدی تا سطح 4 است. برای زبان آموزانی که سطح مقدماتی را گذرانده اند، استفاده از این کتاب برای رسیدن به سطح های بالا برای آزمون های مختلف بهترین گزینه است. استفاده از این کتاب ها، سرعت خواندن متون انگلیسی را زیاد می کند. دایره لغات، تفکر درمورد معاني، بهره گيري از استراتژي هاي مختلف و شیوه ارزيابي ميزان پيشرفت شما را تقویت می کند.
هر جلد این کتاب ۱۲ درس دارد. هر درس شامل 2 فصل است که هر کدام از این ها، یک متن ریدینگ به حساب می آید.
در ابتدای هر بخش ابتدا سه پرسش برای Speaking وجود دارد تا ذهن زبان‌آموز با موضوع همان بخش آشنا و درگیر شود. سپس سوال هایی برای قبل از خواندن متن وجود دارد، که لازم است پیش از آن که متن را بخوانید و پاسخ دهید. سپس متن مورد نظر و سوال های مربوط به آن، به شکل ریدینگ آزمون، اورده شده است.

بیشتر بخوانیدکتاب  The official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب از انتشارات کمبریج است که از معتبرترین منابع آموزشی به شمار می رود. کتاب برای هر دو نوع آیلتس جنرال و آکادمیک مورد استفاده است. این کتاب شامل ۶ آزمون آکادمیک و ۲ آزمون جنرال است. تمرینات این کتاب به صورت مهارت محور هستند و به سبک های مختلف، انواع سوالات ریدینگ آیلتس را تحت پوشش قرار می دهد.
در انتهای این کتاب، سوالات آزمون های آیلتس سال های گذشته موجود است که می توانید با استفاده از متن های ریدینگ آن ها، با سوالات اصلی آیلتس بیشتر آشنا شوید. علاوه بر آن، مثال های کاربردی مختلفی در این کتاب موجود است که به همراه استراتژی و دستور العمل می تواند مهارت های شما را افزایش دهد.
علاوه بر آن، این کتاب شامل فایل دی وی دی و همچنین اپلکیشن است که در آن فایل های اسپیکینگ و لیسنینگ برای تقویت این دو مهارت وجود دارد.

کتاب Improve your IELTS reading skills

کتابImprove your IELTS reading skills  یکی از بهترین منابع ریدینگ آیلتس، است. این کتاب شامل 10 فصل است. در آن، استراتژی ها و تکنیک های ریدینگ وجود دارد. هر فصل آن، یک سبک از سوالات ریدینگ آیلتس بررسی می شود و راه های مختلفی را برای پاسخگویی بهتر به هر سوال در اختیارتان قرار می دهد. در آخر، برای هر کدام یک تست تمرینی مشابه با سوالات آزمون آیلتس موجود است تا شما را با سوالات اصلی آشنا کند. علاوه بر آموزش مهارت‌های کلی در ریدینگ آیلتس، این کتاب با ارائه موضوعات علمی در متون ریدینگ خود و بیان نکات کلیدی، شما را به طور کامل جهت خواندن متن‌های علمی آماده کرده. این کتاب هم برای استفاده در کنار سایر فعالیت های آموزشی خود، به صورت خودخوان و هم برای استفاده در کلاس و تدریس به شما کمک می کند.

کتاب Collins Reading for IELTS

کتاب Reading for IELTS از کتاب های انتشارات Collins است. طراحی این کتاب برای تقویت های ریدینگ و درک مطلب بوده است. با استفاده از این کتاب می توانید شیوه درک خود از مطالب مختلف را بالا ببرید، جدول ها را کامل کنید، متن را خلاصه کنید و بر روی انواع مختلف سوالات ریدینگ آیلتس تسلط پیدا کنید.
زبان آموزانی که سطح مقدماتی را گذرانده اند و می خواهند به نمره بالا در آزمون آیلتس دست پیدا کنند، می توانند پس از استفاده از برخی کتاب هایی که سطحشان پایین تر است، به سراغ این کتاب بیایند.
این کتاب 11 فصل دارد که موضوع بندی دارد. هر فصل آن به یکی از انواع سوالات ریدینگ آیلتس می پردازد و شیوه پاسخ به آنها را آموزش می دهد. در فصل آخر آن، یعنی فصل 12، یک آزمون مشابه با ریدینگ آیلتس وجود دارد.

بیشتر بخوانیدکتاب  IELTS Reading Recent Actual test

کتاب  IELTS Reading Recent Actual testبیشترین آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس را در اختیارتان قرار می دهد. این کتاب سوالات ریدینگ آزمون های آیلتس اخیر را جمع آوری کرده و در قالب یک کتاب ارائه  می دهد. در قسمت آخر این کتاب، پاسخنامه قرار دارد که  می توانید پاسخ خهای خود را چک کنید. دقت کنید که بعضی از سوالات در آزمون های آیلتس تکراری هستند، پس استفاده از سوالات آزمون های گذشته آیلتس بسیار کاربردی است. 7 نمونه تست واقعی ریدینگ آیلتس در این کتاب موجود است. این کتاب نیز برای سطح های بالاتر مورد استفاده است. هنگامی که کتاب های مبتدی ریدینگ آبلتس را استفاده کردید، یکی از بهترین گزینه ها، کتاب  IELTS Reading Recent Actual testاست.

بهترین منابع ریدینگ آیلتس

کتاب IELTS Reading Maximiser

کتاب IELTS Reading Formula با نام Maximiser نیز شناخته می‌شود. این کتاب را علیرضا معمارزاده تالیف کرده است. کتاب برای هر دو نوع آیلتس جنرال و آکادمیک مورد استفاده است.
در این کتاب مهارت‌ها، استراتژی‌ها و تکنیک‌های لازم برای پاسخگویی به بخش ریدینگ آیلتس وجود دارد. شما می توانید با استفاده از 100 نکته این کتاب، رویای رسیدن به بالاترین نمره ها را در ریدینگ آیلتس برآورده کنید. پس از کتاب های مقدماتی، برای آماده سازی کسب نمره 7، نوبت این کتاب است.

مجموعه کتاب  Select reading

مجموعه کتاب‌های select reading  از انتشارات آکسفورد است و از بهترین منابع آموزشی به شمار می رود. این مجموعه بهترین کتاب ریدینگ آیلتس برای آموزش معلمان است. مطالب موجود در این کتاب شامل موضوعات مختلف است که به افزایش دایره لغات و عبارت ها و اصطلاحات مختلف نیز کمک می کند. تدریس مجموعه کتاب‌های select reading  در بسیاری از آموزشگاه‌ها زبان انگلیسی صورت می گیرد.
هر جلد این کتاب شامل 14 فصل است که هر فصل آن به یک موضوع متفاوت می پردازد.

در چهار سطح  Elementary ،pre intermediate ،intermediate ، upper intermediate  با هدف آموزش و تقویت مهارت ریدینگ زبان آموزان موجود هستند. در نتیجه برای اینکه این کتاب ها را شروع کنید، نیازی به استفاده از کتاب های دیگر نخواهید داشت.

کلام آخر

تقویت مهارت ریدینگ برای آزمون آیلتس، ممکن است کمی مشکل باشد. معمولا متن هایی که در این آزمون وجود دارد، متن هایی از مجلات عمومی یا شبیه آن ها هستند. با استفاده درست از بهترین منابع ریدینگ آیلتس می توانید این آزمون را با بالاترین نمره پشت سر بگذارید. همچنین با شرکت در کلاس ها تخصصی آیلتس، با یادگیری تکنیک های پاسخگویی به هر کدام از سوالات آیلتس، کارتان راحت تر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10589
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین منابع ریدینگ آیلتس | معرفی بهترین کتاب های ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: