لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران | کلمات انگلیسی مربوط به رستوران و کافه

1664 بازدید
لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک کشور خارجی هنگام حضور در رستوران برای سفارش و پرداخت و هرچیز دیگری به مشکل برخورده باشید. اینجا است که به اهمیت بلد بودن لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران پی می برید. لیست لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران زیاد است اما بلد بودن کلمات اصلی هم می تواند کمک کننده باشد. حتی اگر به یک کشور انگلیسی زبان هم مراجعه نکرده باشید، باز هم با بلد بودن لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران می توانید کار خود را راه بیندازید. در این مقاله قصد دارید لیست لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران را در اختیارتان قرار دهیم. پس همراه ما باشید.

کلمات انگلیسی پرکاربرد در کافه و رستوران

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران

لزوم بلد بودن کلمات انگلیسی مربوط به کافه و رستوران

یادگیری کلمات انگلیسی مربوط به کافه و رستوران به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با خیال راحت‌، در هر کافه و رستورانی که خودتان می خواهید در سراسر جهان غذا و نوشیدنی سفارش دهید و با محیط جدید و مردم جدید ارتباط برقرار کنید. در واقع، اگر شما به عنوان یک توریست در کشور خارجی سفر می‌کنید، بلد بودن کلمات انگلیسی مربوط به کافه و رستوران به شما کمک می‌کند تا در محیط جدید با خیال راحت‌تری سفارش دهید، از غذاهای مختلف تجربه کنید و با مردم جدید آشنا شوید.

علاوه بر آن، در برخی مواقع بلد نبودن کلمات انگلیسی مربوط به کافه و رستوران ممکن است باعث سردرگمی و ناراحتی شما در سفر شود. به عنوان مثال، اگر شما به یک رستوران محلی بروید و کلمات مناسب را نداشته باشید، ممکن است سردرگم شوید و نتوانید غذای دلخواه خود را سفارش دهید. به همین دلیل، یادگیری کلمات انگلیسی مربوط به کافه و رستوران برای شما بسیار مفید است. علاوه بر افرادی که برای سفر به سایر کشور ها سفر می کنند، افرادی هم هستند که زندگی در کشور های دیگر و مهاجرت را انتخاب کرده اند. دانستن کلمات موضوعی به خصوص کلمات مربوط به رستوران و کافه برای این افراد هم لازم و ضروری است.

کلمات اصلی مربوط به کافه و رستوران

در این بخش برخی کلمات اصلی مورد نیاز در کافه و رستوران را بیان می کنیم که با استفاده از آن ها به راحتی می توانید سفارش دهید و بخش عمده ای از مشکلات شما حل خواهد شد.

Menu منو:

یکی از کلمات پرکاربرد در کافه و رستوران، “منو” می‌باشد. منو، فهرستی از غذاها و نوشیدنی‌ها است که در رستوران سرو می‌شود. برای سفارش غذا و نوشیدنی، مشتریان به منو نگاه می‌کنند.

Order سفارش:

هنگامی که مشتری به انتخاب غذا و نوشیدنی از منو رستوران می‌پردازد، باید سفارش خود را ثبت کند. در اینجا، کلمه “سفارش” یعنی اعلام نیاز به غذا و نوشیدنی به پرسنل رستوران.

Appetizer پیش غذا:

پیش غذا، غذای کوچکی است که قبل از غذای اصلی سرو می‌شود. اغلب، این نوع غذا شامل سالاد، سوپ و تستی ها می‌شود. در بسیاری از رستوران‌ها، پیش غذا به عنوان قسمتی از منو موجود است.

Main course غذای اصلی:

غذای اصلی، غذای اصلی یک وعده نهار یا شام است که بعد از پیش غذا سرو می‌شود. این نوع غذای شامل پروتئین، نان، سبزیجات و سایر غذاهایی است که از روی منو انتخاب می‌شود.

Dessert دسر:

دسر، غذای شیرینی است که بعد از غذای اصلی سرو می‌شود. برخی از دسرهای معروف شامل کیک، پای، بیسکوییت و بستنی هستند.

Bill حساب:

هنگامی که مشتریان در پایان غذا خود، می‌خواهند پرداخت کنند، به حساب نیاز دارند. حساب، مجموع هزینه غذا و نوشیدنی است که باید پرداخت شود.

Tip رشوه:

در بسیاری از کشورها، مانند ایالات متحده، رشوه برای پرداخت به پرسنل رستوران برای خدمات بیشتر، بیشترین مقدار تقدیر از خدمات آنها است. در این کشورها، ترک کردن رشوه برای خدمات خوب مشتریان کاملاً قانونی است.

Reservation رزرو:

در بسیاری از رستوران‌ها، بهتر است قبل از رفتن به آنها رزرو کنید. رزرو، پیش بینی برای سفارش غذا و نوشیدنی به طور مستقیم در رستوران است. این کار به شما کمک می‌کند تا از مشکلات مربوط به خالی نبودن میز در رستوران جلوگیری کنید.

Waiter/Waitress سرویس کار/ سرویس دهنده:

سرویس کار یا سرویس دهنده، شخصی است که مشتریان را در رستوران پذیرایی می‌کند و سفارشات آنها را ثبت می‌کند. او می‌تواند نکات ویژه در مورد غذا و نوشیدنی به مشتریان بدهد و همچنین در صورت نیاز به ایشان کمک کند.

Takeout بیرون بر:

در بسیاری از رستوران‌ها، امکان بیرون بردن غذا و نوشیدنی وجود دارد. این کار به شما اجازه می‌دهد که غذایی که سفارش داده‌اید را با خود به خانه ببرید. در این صورت، شما به طور خودکار هزینه بسته بندی و بسته بندی اضافی خواهید داشت.

بیشتر بخوانیددر اینجا تعدادی از عبارات مربوط به بیرون بردن غذا و نوشیدنی را ذکر می‌کنیم:

To-go  :
برای بسته‌بندی غذا و نوشیدنی برای خارج از رستوران

Takeaway  :
برای بسته‌بندی غذا و نوشیدنی برای خارج از رستوران، بیشتر در بریتانیا و استرالیا استفاده می‌شود

Takeout  :
برای بسته‌بندی غذا و نوشیدنی برای خارج از رستوران، بیشتر در ایالات متحده استفاده می‌شود

لیست سایر لغات مورد نیاز در کافه و رستوران

نوشیدنی هاBeverages  
نیstraw
پارچjug/ pitcher
آب معمولیStill water    
آب گازدارSparkling water  
گوشت چرخ کرده         minced
   گوشت بره/گوسفندlamb   
     گوشت گوسالهbeef   
میگوshrimp  
خرچنگcrab
ماهی مرکبsquid
برش لیموlemon wedge
چاشنی / ادویهseason
کف froth
میزبانHost 
پیشخدمت Server
پیشخدمت آقاWaiter
پیشخدمت خانمWaitress
مدیرManager
آشپزCook
سرآشپزChef
متوسط  Medium
کاملا پختهWell-done
آب‌پز   boiled
کبابی    grilled
خام و آب‌دارrare

بیشتر بخوانیدنکات مربوط به کلمات لازم در کافه و رستوران

برای سفارش دادن غذا و نوشیدنی در کافه یا رستوران در کشور‌های مختلف، ممکن است بعضی از اصطلاحات و عبارات مختلف باشند. برای مثال، بعضی از عبارات مرتبط با سفارش دادن در بریتانیا و استرالیا متفاوت با آمریکا و کانادا هستند. بنابراین، قبل از سفارش دادن در یک کافه یا رستوران در کشور خارجی، بهتر است که اطلاعات کافی درباره اصطلاحات و عبارات محلی کسب کنید.
علاوه بر این، در برخی کافه‌ها و رستوران‌ها، ممکن است کلمات و اصطلاحات متفاوتی برای توصیف غذا و نوشیدنی‌ها به کار رود. به همین دلیل، بهتر است که در هنگام سفارش دادن، پرسش کنید که هر کلمه به چه معناست و چه محتوایی دارد. در نتیجه، شما می توانید سفارشات خود را با دقت بیشتری انجام دهید و از غذایی که دوست دارید لذت ببرید.

لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران

سخن پایانی

یادگیری زبان انگلیسی به فاکتور های زیادی بستگی دارد و برای آن باید بر روی تمامی مهات های listening و reading و writing و speaking خود کار کنید. اما در کنار آن گرامر و دایره لغات هم فراموش نکنید. می توانید لغات را به صورت موضوعی یاد بگیرید و برای همین کار در این مقاله به معرفی لغات پرکاربرد انگلیسی در کافه و رستوران پرداختیم. اما از شرکت در کلاس های اصولی و استاندارد هم غافل نشوید.
برای کسب اطلاعات بیشتر وبهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10935
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد لغات انگلیسی مورد نیاز در کافه و رستوران | کلمات انگلیسی مربوط به رستوران و کافه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: