تحصیل در استرالیا - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

تحصیل در استرالیا | مهاجرت تحصیلی به استرالیا

2163 بازدید
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا با داشتن دانشگاه هایی ممتاز و سطح علمی بالا، متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا را افزایش داده است. دانشگاه‌های این کشور هم رده دانشگاه‎‌های انگلیس، آمریکا و کانادا به حساب می‌آید. از دلایل دیگر علاقه دانشجویان به تحصیل در استرالیا، ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع، اعتبار مدرک، تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه پایین زندگی است. مهاجران می توانند در حین تحصیل در استرالیا، در این کشور به کار کردن هم بپردازند. به منظور زندگی و کار در استرالیا برای اخذ اقامت دائم، علاقه‌مندان می‌توانند از مسیرهای مختلفی اقدام کنند. یکی از آن‌ها از طریق تحصیل در استرالیا است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

تحصیل در استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا  

زبان رسمی و تحصیل در استرالیا، انگلیسی است. پس برای تحصیل در این کشور می بایست مهارت زبان خود را به میزان قابل توجهی در سطح آکادمیک بالا ببرید. ادامه تحصیل در استرالیا برای ایرانیان بدون مدرک زبان در صورتی امکان پذیر است که ثابت کنند مقطع تحصیلی قبلی خود را به زبان انگلیسی گذرانده اند. حداقل نمره مورد نیاز برای آزمون زبان آیلتس نمره 6.5 و در بدترین حالت 6 است. در صورتی که مدرک زبان ارائه شده از این مقدار کمتر باشد احتمال پذیرش او در دانشگاه های معتبر استرالیا بسیار کم می شود.

تحصیل بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی به استرالیا و گرفتن پذیرش از دانشگاه ها بدون مدرک زبان معتبر برای دانشجویان بین‌المللی غیر انگلیسی زبان از جمله ایرانیان امکان پذیر نیست. تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان تنها در صورتی که زبان رسمی کشورتان انگلیسی باشید و یا مقطع تحصیلی قبل را به زبان انگلیسی گذرانده باشید میسر است. اما دانشجویان ایرانی می‌بایست مدرک زبان تهیه کنند یا در صورت عدم دریافت نمره قابل قبول در آزمون ها متقاضی می تواند یک پذیرش مشروط از اغلب دانشگاه های مطرح استرالیا دریافت نماید و پس از گذراندن یک دوره زبان با هزینه ی خودتان بعد از رسیدن به سطح مورد نیاز به تحصیل در استرالیا مشغول شود.

تحصیل با دوره زبان

مهاجرت تحصیلی به استرالیا با شرکت در دوره های زبان برای متقاضیان بین المللی امکان پذیر می باشد. دوره زبان در استرالیا توسط مدارس متوسطه، موسسات TAFE، دانشگاه ها، کالج های خصوصی و مراکز تخصصی زبان انگلیسی ارائه می شود. طول تحصیل در دوره زبان در استرالیا می‌تواند از چهار هفته تا ۴۸ هفته باشد.  
هزینه تحصیل در استرالیا با دوره زبان از حدود 200 تا 300 دلار استرالیا در هفته است که بسته به شهرمحل تحصیل ممکن است این مبلغ کمی تغییر کند. 
به طور کلی 6 نوع دوره آموزش زبان انگلیسی در استرالیا وجود دارد:

دوره زبان انگلیسی عمومی: 

تقویت زبان انگلیسی در مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن که مطالبی کاربردی برای اشتغال به کار، تحصیل در مدرسه، سفر و به طور کلی زندگی روزمره آموزش می‌دهند.

دوره‌های آکادمیک زبان انگلیسی: 

تحصیل در استرالیا به عنوان دانشجوی دوره‌های زبان انگلیسی برای دانشگاه‌ها و مراکز فنی حرفه‌ای استرالیا

دوره‌های زبان انگلیسی هدفمند

شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی در یک زمینه خاص

دوره‌های آمادگی آزمون: 

آمادگی برای آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل یا آزمون کمبریج

دوره‌های انگلیسی برای مربیان: 

مربیان زبان انگلیسی می‌توانند برای افزایش دانش خود در این دوره‌ها شرکت کنند.

تورهای آموزشی: 

دانش آموزان می‌توانند در دوره تعطیلات خود مشغول به تحصیل در استرالیا در یک دوره برای افزایش مهارت زبان انگلیسی خود شرکت کنند.

همچنین دوره هایی برای تقویت انگلیسی برای آماده سازی دبیرستان و انگلیسی برای مقاصد خاص مانند تجارت نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانیدآزمون ورودی دانشگاه های استرالیا

برای اغلب رشته های تحصیلی متقاضی فقط نیاز به دادن آزمون های زبان برای اخذ مدرک زبان است. اما برای اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا از برخی رشته هایی مانند پزشکی نیاز به قبولی در آزمون های UMAT و GAMSAT دارند. رشته هایی همچون مدیریت که در کشورهای دیگر نیاز به قبولی در آزمون GMAT دارند، در کشور استرالیا دارای آزمون نیستند و متقاضی بدون آزمون ورودی می تواند در این رشته تحصیل کند. 

آزمون های زبان مورد قبول برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای تحصیل در استرالیا به آن نیازمندید، مدرک زبان انگلیسی است. برای گرفتن مدرک زبان با بررسی دانشگاه مقصد و رشته مورد نظر می توانید در یکی از آزمون های آیلتس، تافل،CAE ،OET و PTE شرکت کنید. از آن میان آزمون‌های آیلتس، تافل و PTE شهرت بیشتری دارند. نمره مورد نیاز در این آزمون‌ها با توجه به مقطع و دانشگاه انتخابی مشخص می شود. به طور مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس، کسب نمره 6-6.5 آیلتس و یا 60-90 تافل یا 50-64 PTE اغلب مورد نیاز است.

هزینه تحصیل

شهریه دانشگاه های استرالیا بسته به رشته مورد نظر، مقطع تحصیلی ، دانشگاه مورد تقاضا و عمومی یا خصوصی بودن آن، شهر و ایالت با یکدیگر متفاوت است . به طور میانگین شهریه برای مقطع کارشناسی بین 30 تا40 هزار دلار استرالیا در سال است و شهریه مقطع کارشناسی ارشد بین 35 تا 40 هزار دلار استرالیا در سال.
هزینه دوره‌های هنر، آموزش و علوم انسانی از رشته‌هایی مانند مهندسی و پزشکی هستند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس شهریه بالاتری نسبت به لیسانس دارد اما هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا با توجه به بورسیه های اخذ شده توسط دانشجویان تقریبا رایگان است .
ممکن است برخی دانشگاه ها برای ارائه پذیرش به دانشجویان ، خواستار گذراندن دوره های پیش نیاز یا فاندیشن باشند که هزینه شهریه این دوره ها معمولا یکساله هست و با توجه به دانشگاه به طور میانگین بین 30 تا 35 هزار دلار می باشد .

به صورت میانگین می توان مبالغ زیر را برای هزینه های تحصیل در استرالیا بیان کرد :
مقطع تحصیلیهزینه به دلار استرالیا
دبستان  7،800 تا 30،000
دبیرستان4،000 تا 22،000
کالج 10،000 تا 20،000
کارشناسی10،000 تا 25،000
کارشناسی ارشد 15،000 تا 30،000
دکترا   14،000 تا 35،000

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف، محدوده سنی به عنوان ملاکی اساسی تعیین نشده است .
اما سن متقاضی در روند اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ، یک امر ملاکی تعیین کننده است و برای مقاطع مختلف محدوده های سنی خاصی در نظر گرفته شده است
 در نظر گرفتن محدوه سنی برای مقطع دکتری و PHD بسیار کمتر از سایر مقاطع است ، اما با این حال شرایط فردی نیز بر این روند بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانیدبورسیه های تحصیلی در استرالیا

به طور کلی می توان گفت که در استرالیا نظام تحصیلی به صورت خصوصی می باشد و برای تحصیل باید هزینه پرداخت شود. بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل رایگان و کمک به کاهش هزینه ها امکان پذیر است. این بورسیه ها تا حداکثر 15,000 دلار در سال می باشد. بورسیه های تحصیل در استرالیا تنها برای دانشجویان مقطع دکتری و در بعضی مواقع برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس تعلق می گیرد و به دانشجویان مقطع لیسانس بورسیه ای اهدا نمی شود.

اخذ بورسیه به داشتن عوامل زیر بستگی دارد :
 • رزومه علمی قوی
 • بالا بودن معدل و ریز نمرات در مقاطع قبلی
 • داشتن حداقل 2 مقاله معتبر ISI
 • ارائه 2 توصیه نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل
 • بیانیه sop هدف قوی که شرایط شخصی فرد در آن شرح داده می شود
 • مدرک زبان با نمره بالا یعنی آیلتس 7 و  بالا تر می باشد

افرادی که بورسیه های دانشجویی را دریافت می کنند، هزینه ای بابت تحصیل و بیمه نمی پردازند و برای هزینه های زندگی و سایر امور مانند کتب درسی نیز تخفیف می گیرند.

تعداد بورسیه ها در استرالیا فراوان است. در ادامه چند مورد از بورسیه های تحصیلی ارائه شده در استرالیا آورده شده است :
 • بورسیه دانشگاه ملبورن در کشور استرالیا که شامل دو گروه تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی می باشد.
 • بورسیه دانشگاه کوئینزلند استرالیا که شامل بورسیه تحقیقاتی، بورسیه دوره کارشناسی، بورسیه دوره کارشناسی ارشد و بورسیه اختصاصی برخی دانشکده ها می باشد.
 • بورسیه نیوساث ولز که شامل بورسیه رشته های خاص و بورسیه تحقیقاتی می باشد.
 • بورسیه دانشگاه نیوکاسل استرالیا شامل دو بورسیه Unprs و Iprs می باشد.
 • بورسیه دانشگاه های ملی تعدادی محدود می باشد.
 • بورسیه مرداک ویژه دوره تحقیقاتی است
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

دانشگاه های استرالیا

در ادامه لیستی از محبوب ترین دانشگاه های استرالیا که مورد توجه دانشجویان ایرانی می باشد آورده ایم:

ردیفنام دانشگاهشهررتبه دانشگاه
1Australian National University (ANU)کانبرا24th
2University of Melbourne (UM)ملبورن39th
3University of Sydney (USYD)سیدنی42th
4University of New South Wales (UNSW)سیدنی45th
5University of Queensland (UQ)کوئینزلند48th
6Monash University (MON)ملبورن59th
7University of Western Australia (UWA)پرث91th
8University of Adelaide (AU)ادلاید114th
9University of Technology Sydney (UTS)سیدنی160th
10University of Newcastle (UON)نیوکاسل214th

کلام آخر

مهاجرت تحصیلی به استرالیا به دلیل انگلیس زبان بودن این کشور، رتبه بالای دانشگاه ها و سطح علمی عالی، سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور و امکان اخذ بورسیه تحصیلی بسیار طرفدار دارد که ایرانیان از جمله این طرفداران هستند. شرایط مشخص شده برای سطح زبان در این کشور در حد معقول و قابل دستیابی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10249
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تحصیل در استرالیا | مهاجرت تحصیلی به استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: