کتاب داستان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان | خواندن کتاب داستان انگلیسی برای تقویت زبان

2306 بازدید
یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان | خواندن کتاب داستان انگلیسی برای تقویت زبان

برای تقویت زبان انگلیسی در 4 مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ همواره راه های مختلفی وجود دارد. یادگیری زبان انگلیسی به وسیله ی کتاب داستان همیشه راهی بسیار موثر بوده و هست. علاوه بر این، خواندن کتاب داستان انگلیسی برای تقویت زبان بسیار لذت بخش بوده و یک به نوعی سرگرمی به حساب می آید. خواندن کتاب استان انگلیسی برای تقویت زبان یک سری تکنیک ها دارد که به وسیله ی آنها می توانید بیشترین استفاده را از رمان انگلیسی خود ببرید. در ادامه ی این مطلب توضیح داده شده که چگونه رمان انگلیسی بخوانیم ؟ پس همراه ما باشد.

چگونه رمان انگلیسی بخوانیم ؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

انتخاب سطح مناسب

نکته ی مهم در انتخاب کتاب داستان این است که کتاب انتخاب شده توسط شما مناسب سطح زبانتان باشد. زیرا کتاب داستانی که برایتان خیلی آسان باشد تاثیر چندانی نداشته و همچنین اگر خیلی سخت باشد مناسب شما نیست.

برای تشخیص کتاب مناسب می توانید به این روش عمل کنید. اگر در هر صفحه از کتابی که انتخاب کرده اید به طور متوسط در هر صفحه حدود 4 کلمه نا آشنا وجود داشت و به طور کل توانستید داستان مربوط به آن را متوجه شوید، یعنی تقریبا سطح مناسبی را انتخاب کرده اید. در ابتدای مطالعه ممکن است کمی متن برایتان ناآشنا باشد ولی با استفاده از تکنیک های مختلف و به مرور زمان در این  موضوع مهارت پیدا می کنید.

موضوع کتاب داستان انگلیسی

سعی کنید داستان هایی را پیدا کنید که به موضوع آن علاقه دارید و شما را به وجد می آورد. یک داستان خوب در صورتی که از موضوع آن خوشتان بیاید می‌ تواند زبان جدیدی را به شما معرفی کند که دوست دارید آن را بیشتر بخوانید.

علاوه بر این، وقتی درباره موضوعی که به آن علاقه دارید، کتاب می خوانید باعث می شود که لغت های بیشتری درباره آن یاد بگیرید و راحت تر بتوانید از موضوع مورد علاقه ی خود حرف بزنید. شما می توانید درباره انواع موضوعات در همه ی سطح ها کتاب پدا کنید. پس مجبور نیستید یک کتاب حوصله سر بر را فقط به خاطر سطح آن بخوانید.

بیشتر بخوانیداستفاده از کتاب صوتی

  • این روزها داستان‌ها یا short story‌ های زیادی وجود دارد که می توانید برای تقویت زبان خود از آن ها استفاده کنید اما استفاده از کتاب داستان هایی که به همراه فایل صوتی هستند تاثیر بسیار زیادی بر روی مهارت مکالمه و همچنین لهجه شما دارند و بهتر است از آن ها استفاده کنید تا هم تلفظ صحیح لغات را یاد می‌گیرید و هم با Intonation یا آهنگ جملات انگلیسی آشنا می‌شوید.
  • یکی از مهمترین نکات مثبت درباره کتاب های صوتی این است که می توانید آنها را در هر زمان و مکانی گوش کنید و همزمان به کار های دیگرتان برسید.
  • می توانید پس از پایان کتاب یک دور آن را به همراه فایل صوتی بخوانید. ولی به هیچ وجه از دیکشنری استفاده نکنید وسعی کنید از دانسته های خود و چیز هایی که یادتان می آید داستان را متوجه شوید.
  • برای دفعه بعدی فقط فایل صوتی را گوش دهید. تکرار تمامی این مراحل به مرور باعث تقویت سطح زبان شما می شود.

کلمات نا آشنا در کتاب داستان انگلیسی

  • در این قسمت ابتدا سعی کنید معنی کلمه را با توجه به جمله حدس بزنید.
  • سپس معنی کلمات جدیدی را که در کتاب مشخص کرده اید در دیکشنری پیدا کرده و آنها را در کتاب بنویسید. بدین شکل معنی جملاتی که متوجه نشده بودید تکمیل می شود. بهتر است از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی و یا دیکشنری های سطح ساده استفاده کنید.
  • حفظ و استفاده کردن از همه ی لغات جدید داخل کتاب ممکن نیست پس بهتر است کلمات مهم و کلماتی که چند بار تکرار شده اند را در یک دفترچه بنویسید.

تکنیک های خواندن کتاب داستان انگلیسی

1- ابتدا فصل اول کتاب داستان انگلیسی را بخوانید. حتما لغات جدید را در دیکشنری جست و جو کنید و تمامی کار های لازم را در برای این فصل انجام دهید. به مرور زمان سطح شما پیشرفت کرده و کارتان برای فصل های بعدی راحت تر می شود.

2- مرحله بعد خلاصه نویسی است. بعد از اتمام فصل لازم است آن را به طور خلاصه بنویسید. سعی کنید مکان ها، حوادث و افراد را به یاد بیاورید و همه چیز را خلاصه وار بنویسید.

3- در این مرحله به عقب برگردید و فصل را دوباره بخوانید. حال از نکات مهم یادداشت برداری کنید. این کار یکی از راه های تقویت مهارت ریدینگ است.

4- سپس لازم است کلیت داستان را درک کنید  حتی اگر لازم است فصل را بازخوانی کنید. ولی از دیکشنری هیچ استفاه ای نکنید. حال اگر این فصل را کامل متوجه شدید می توانید به سراغ فصل بعدی بروید و سعی کنید این روند را تا آخر کتاب طی کنید.

یادگیری گرامر با رمان انگلیسی

با توجه به متقاضیان کتاب داستان انگلیسی، نویسنده کلمات و عبارات روزمره را در کتاب های خود استفاده می کند. این موضوع علاوه بر کمک به تقویت دانش لغتی، به زبان آموز در یادگیری گرامر نیز کمک می‌کند. برخی از نکات گرامری حالت غیررسمی دارند و این روش یکی از بهترین راه‌های یادگیری گرامر است. همچنین زبان‌آموز در طول مدت مطالعه کتاب می‌تواند ساختارها را تشخیص دهد و آن‌ها را با آموخته‌های خودش مقایسه کند که به شدت باعث تقویت سطح زبان او می شود.

بیشتر بخوانیدکتاب دو زبانه

چاپ کتاب های دو زبانه معمولاً به این صورت است که در یک صفحه متن اصلی و در صفحه مقابل آن ترجمه فارسی کتاب موجود است. نکته ی مثبت در خواندن این کتاب داستان انگلیسی این است که میتوانید در صورت وجود اشکال در متن هیلی سریع به ترجمه ی کامل و دقیق آن مراجعه کنید. بهتر است از این دسته از کتاب ها زمان خواندن کتاب در سطح پایین تر از خودتان استفاده نکنید زیرا در آن صورت به ترجمه ی آن نیاز پیدا نخواهید کرد. همچنین می توانید کتاب زبان اصلی و کتاب ترجمه شده را همزمان تهیه کنید و با خواندن آنها داستان را پیش ببرید.

سخن پایانی

کتاب داستان انگلیسی همواره جزو جذاب ترین راه های یادگیری هستند. باید توجه کنیم که یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان را به شیوه درست انجام دهیم تا بیشترین بازدهی را برایمان داشته باشد. در این مقاله تمامی این راه ها موجود است. در مقاله ی دیگری در این سایت، بهترین داستان های انگلیسی برای تقویت زبان وجود دارند. برای تقویت زبان انگلیسی در هر 4 مهارت listening, speaking, reading, writing راه های مختلفی وجود دارد که خواندن کتاب داستان انگلیسی برا تقویت مهارت ریدینگ بسیار کاربردی است.

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10284
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان | خواندن کتاب داستان انگلیسی برای تقویت زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: