مهارت Reading خود را چگونه تقویت کنیم؟ - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
کلاس های فشرده ترکی استانبولی در سفر ویژه عید 1403 با 30% تخفیف ویژه چهار راه استانوبل ترکی رو فول باش
کلاس های فشرده ترکی استانبولی در سفر ویژه عید 1403 با 30% تخفیف ویژه
چهار راه استانوبل ترکی رو فول باش

مهارت Reading خود را چگونه تقویت کنیم؟

3280 بازدید
مهارت Reading

اهمیت مهارت Reading

اهمیت مهارت Reading در زبان انگلیسی به اندازه ی مهارت های دیگر از جمله Speaking, Listening و Writing  میباشد که تقویت آن تاثیر مستقیمی بر دیگر مهارت ها دارد. اصولاً هر شخصی روشی خاص برای خواندن مطالب مختلف دارد. ولی روشهایی هم هست که میتوانند مهارت خواندن شما را تقویت کنند.

سطح خود را بدانید

قبل از انتخاب هر گونه مطلب برای خواندن و شرکت در هر گونه آزمون سعی کنید سطح خود را در زبان بدانید. هیچگاه مطلب و یا آزمون های فراتر از سطح معلوماتتان را برای خواندن و انجام دادن انتخاب نکنید. 

بیشتر بخوانید :

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

بهترین کلاس آیلتس در غرب تهران

بهترین کلاس آنلاین آیلتس

بهترین مجموعه آیلتس

بهترین آموزشگاه زبان در غرب تهران

بهترین کلاس آنلاین آیلتس

بهترین مجموعه آیلتس

واژگان جدید را از موضوع متن حدس بزنید

اگر لغات یا اصطلاحاتی در متن وجود دارند که معنی آن ها را نمی دانید، نگران نباشید. تمرین کنید که بدون مراجعه به دیکشنری و با استفاده از لغات قبل و بعد از کلمه مورد نظر معنی آن را حدس بزنید.

از تکنیک های مرور کردن سریع بهره بگیرید

برای بهتر فهمیدن یک نوشته، لازم نیست حتما آن را “بجوید” و با دقت به تک تک کلمات آن بپردازید. به خودتان کمی آزادی عمل بدهید! متن را به شکلی بخوانید که بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کنید. برای بار اول، متن را به صورت روزنامه‌وار بخوانید. سعی کنید متوجه شوید موضوع چیست و صحبت درباره چه مسائلی است. بار دوم، می‌توانید با توجه به سوالاتی که از شما پرسیده شده به دنبال جواب بگردید. گاهی بعضی قسمت‌ها را دو یا چند بار بخوانید. دوباره خوانی همیشه به شما کمک می‌کند چیزی را متوجه شوید که بار اول به چشمتان نخورده بود. 

خلاصه برداری کنید

هنگام خواندن هر مطلبی سعی کنید مطالب مهم را خلاصه کرده و از لغات مهم یک لیست تهیه کنید. از به خاطر سپردن اسامی و رویدادهای مهم دریغ نکنید زبرا که این امر باعث تسلط شما به موضوعات و آسودگی خاطر می شود. 

درباره محتوای متن با یک نفر دیگر صحبت کنید

بحث کردن درباره یک موضوع با یک شخص دیگر، همیشه به درک بهتر آن کمک می‌کند. در فضای کلاس قطعا این امکان را در اختیار دارید که بعد از خواندن متن با همکلاسی خود صحبت کنید. وقتی مجبور باشید چیزی که خوانده‌اید را برای کس دیگری توضیح دهید، حتما آن را بهتر خواهید خواند. حتی اگر تنها هستید، سعی کنید محتوای متن را برای یک نفر خیالی (مثلا یک عروسک که داخل اتاق است) توضیح دهید. نتایج این کار شگفت انگیز است، چون صحبت کردن درباره یک موضوع همیشه به شما کمک می‌کند خودتان هم آن را بهتر متوجه شوید. 

بیشتر بخوانید: رازهایی برای تقویت Reading

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1737
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مهارت Reading خود را چگونه تقویت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.