مهارت Reading خود را چگونه تقویت کنیم؟

1761 بازدید
مهارت Reading

اهمیت مهارت Reading

اهمیت مهارت Reading در زبان انگلیسی به اندازه ی مهارت های دیگر از جمله Speaking, Listening و Writing  میباشد که تقویت آن تاثیر مستقیمی بر دیگر مهارت ها دارد. اصولاً هر شخصی روشی خاص برای خواندن مطالب مختلف دارد. ولی روشهایی هم هست که میتوانند مهارت خواندن شما را تقویت کنند.

مهارت Reading

سطح خود را بدانید

قبل از انتخاب هر گونه مطلب برای خواندن و شرکت در هر گونه آزمون سعی کنید سطح خود را در زبان بدانید. هیچگاه مطلب و یا آزمون های فراتر از سطح معلوماتتان را برای خواندن و انجام دادن انتخاب نکنید. 

مهارت Reading

واژگان جدید را از موضوع متن حدس بزنید

اگر لغات یا اصطلاحاتی در متن وجود دارند که معنی آن ها را نمی دانید، نگران نباشید. تمرین کنید که بدون مراجعه به دیکشنری و با استفاده از لغات قبل و بعد از کلمه مورد نظر معنی آن را حدس بزنید.

مهارت Reading

از تکنیک های مرور کردن سریع بهره بگیرید

برای بهتر فهمیدن یک نوشته، لازم نیست حتما آن را “بجوید” و با دقت به تک تک کلمات آن بپردازید. به خودتان کمی آزادی عمل بدهید! متن را به شکلی بخوانید که بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کنید. برای بار اول، متن را به صورت روزنامه‌وار بخوانید. سعی کنید متوجه شوید موضوع چیست و صحبت درباره چه مسائلی است. بار دوم، می‌توانید با توجه به سوالاتی که از شما پرسیده شده به دنبال جواب بگردید. گاهی بعضی قسمت‌ها را دو یا چند بار بخوانید. دوباره خوانی همیشه به شما کمک می‌کند چیزی را متوجه شوید که بار اول به چشمتان نخورده بود. 

مهارت Reading

خلاصه برداری کنید

هنگام خواندن هر مطلبی سعی کنید مطالب مهم را خلاصه کرده و از لغات مهم یک لیست تهیه کنید. از به خاطر سپردن اسامی و رویدادهای مهم دریغ نکنید زبرا که این امر باعث تسلط شما به موضوعات و آسودگی خاطر می شود. 

مهارت Reading

درباره محتوای متن با یک نفر دیگر صحبت کنید

بحث کردن درباره یک موضوع با یک شخص دیگر، همیشه به درک بهتر آن کمک می‌کند. در فضای کلاس قطعا این امکان را در اختیار دارید که بعد از خواندن متن با همکلاسی خود صحبت کنید. وقتی مجبور باشید چیزی که خوانده‌اید را برای کس دیگری توضیح دهید، حتما آن را بهتر خواهید خواند. حتی اگر تنها هستید، سعی کنید محتوای متن را برای یک نفر خیالی (مثلا یک عروسک که داخل اتاق است) توضیح دهید. نتایج این کار شگفت انگیز است، چون صحبت کردن درباره یک موضوع همیشه به شما کمک می‌کند خودتان هم آن را بهتر متوجه شوید. 

بیشتر بخوانید: رازهایی برای تقویت Reading

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radtime.org/?p=1737
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مهارت Reading خود را چگونه تقویت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.