کار دانشجویی در آلمان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

کار دانشجویی در آلمان | بهترین کارهای دانشجویی در آلمان

2095 بازدید
کار دانشجویی در آلمان

کشور آلمان به دلیل اعتبار بالای دانشگاه هایش و همچنین کیفیت بالای زندگی، همواره متقاضیان زیادی برای زندگی و تحصیل دارد. زندگی در کشورهای خارجی برای کسانی که شغلی ندارند هزینه های زیادی را شامل می شود. کار کردن در کنار تحصیل در کشورهای سراسر دنیا امکان پذیر است. به همین دلیل داشتن یک کار دانشجویی در آلمان می تواند کمک کننده باشد. اگر زبان آلمانی را بلد باشید، یافتن کار دانشجویی در آلمان برایتان راحت تر خواهد بود. شما می توانید با یافتن انواع کار دانشجویی در آلمان، 120 روز  کامل کار کنید و به عنوان کمک هزینه در زندگی خود استفاده کنید. داشتن کار پاره وقت دانشجویی، از راه های کسب درآمد در سال های اولیه زندگی در آلمان است. در ادامه شرایط و انواع کارهای دانشجویی در آلمان را بررسی کرده ایم؛ پس همراه ما باشید.

انواع کار دانشجویی در آلمان

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

کار دانشجویی در آلمان

اجازه کار دانشجویی در آلمان

صرف نظر از ملیت و تابعیت، همه افراد می توانند به صورت نیمه وقت در آلمان کار کنند و این قضیه ارتباطی با نوع اقامت آن ها ندارد. اما به طور کل تابعیت شما در اجازه کار کردن شما تاثیر دارد. قوانین مربوط به کار با توجه به اینکه اهل کجا هستید به شرح زیر است :

  • قوانین کار کردن برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس با قوانین آلمانی ها مشابه بوده و برای آن ها تفاوتی قائل نمی شوند. مدت زمان مجاز کار کردن برای این افراد معادل 20 ساعت در هفته است.
  • قوانین کار کردن برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، به مدت 120 روز کامل و یا 240 نیم روز در طول 1 سال است. مشاغلی همچون پژوهشگر و استادیار جز شغل به حساب نمی آید و اگر چنین مشاغلی دارید باید به اداره ثبت مههاجرین اطلاع دهید. علاوه بر آن جهت کسب این گونه مشاغل باید به آژانس اشتغال فدرال و دفتر امور خارجه درخواست داده و مجوز قانونی دریافت.
  • علاوه بر آن اگر فرد در دوره های زبان ثبت نام کند اجازه کار نخواهد داشت. تنها افرادی که در دوره های خاصی ثبت نام میکنند، اجازه کار پاره وقت دارند.

درآمد کار دانشجویی در آلمان

مهمترین دلیل کار کردن در زمان اشتغال به تحصیل، درآمد آن است. حال با اینکه کار دانشجویی نیمه وقت است و نسبت به سایر شغل ها درآمد کمتری دارد، اینکه چقدر میتوان از آن پول درآورد نکته ای مهمتر می شود.

یک دانشجوی مشغول به تحصیل در کشور آلمان می تواند در یک شغل دانشجویی، بین 9 الی 19 یورو در هر ساعت درآمد داشته باشد.
به طور دقیق تر حداقل حقوق یک دانشجوی شاغل 9.60 یورو در ساعت است. و دستمزد میانگین برای دانشجویان شاغل،  12 یورو در هر ساعت برآورد شده است. اما با توجه به مهارت و تخصص هر فرد، درآمد متفاوتی را دریافت خواهند کرد.

مالیات و بیمه

در یک شغل دانشجویی در صورتی که درآمد ماهانه شما تا حداکثر 450 یورو در ماه باشد، نیازی به پرداخت مالیات نیست. اما اگر درآمد ماهانه بالاتر از 450 یورو داشته باشید، هر ماه بخش مشخصی از حقوق شما کسر شده و به مالیات تعلق می گیرد. اما این مالیات بسیار کم و تعریف شده است و همچنین می توانید در پایان سال با ارائه اظهار نامه مالیاتی، آن را پس بگیرید.
فارغ از کار دانشجویی یا کار تماما وقت، اگر در آلمان به طور دائم شاغل باشید، به صورت معمول هزینه‌های تأمین اجتماعی شامل هزینه ها بیمه درمانی، حقوق بازنشستگی و بیکاری را باید پرداخت کنید. اما برای کسانی که در طول سال کمتر از 50 روز کار میکنند، پرداخت این هزینه ها لازم نیست.

بیشتر بخوانیدسطح زبان لازم برای کار دانشجویی

یافتن کار برای کسانی که زبان بومی این کشور را بلد نیستند مشکل است. لازم است که حداقل زبان آلمانی شما در سطح B1 باشد با بتوانید شانس پیدا کردن شغل دانشجویی در آلمان را داشته باشید. هر چقدر سطح زبان  شما بالاتر باشد، احتمال پیدا کردن شغل بهتر را دارید.
در نتیجه افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و به این زبان پذیرش گرفته اند، باید بدانند که برای ورود به بازار کار در این کشور نیازز به زبان آلمانی دارند.
اما نکته مثبت درمورد دانشگاه های این کشور این است که دوره های رایگان زبان آلمانی را برای این دانشجویان برگذار می کنند.

بهترین کار دانشجویی در آلمان

از آنجایی که ممکن است انجام دو فعالیت همزمان آن هم در کشوری دیگر، کمی مشکل به نظر برسد پس بهتر است افراد با انتخاب های عاقلانه، مدیریت شرایط را به نحو احسن به دست گیرند. برای رسیدن به چنین نتیجه ای، نیازمند فاکتوری به نام شغل مناسب است. بهترین شغل برای افراد در زمان تحصیل، شغلی است که با تحصیل شخص همخوانی و مرتبط باشد. پس کارهای دانشگاهی را باید بهترین انتخاب در این زمینه دانست. در رده های بعدی بهترین کارهای دانشجویی در آلمان با توجه به شرایط ویژه متقاضیان، مشاغلی همچون : فریلنسری، مشاغل آنلاین، دستیار آموزشی، خرده فروشی، کارهای پژوهشی، کار در فست فود و کافه می باشد که افراد می توانند 20 ساعت در هفته را به کار کردن اختصاص دهند. اگر متقاضیان تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشند، به سرعت پیشرفت کرده و به مشاغل و درآمد بهتری، دست خواهند یافت.

کار دانشجویی در آلمان

دستیار آموزشی

دانشجویانی که علاقه به تدریس دارند، بهترین کار ضمن تحصیل برای آنان دستیار آموزشی می باشد که در واقع دستیار معلم خواهند شد. این شغل برای افرادی که کارهای علمی و پژوهشی انجام می دهند بسیار انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود که نه تنها به تحصیلشان صدمه ای وارد نمی شود بلکه موجب پیشرفت آنان نیز خواهد شد.

کار در رستوران و کافه ها

یکی از کارهای نسبتا آسانی که همه دانشجویان از پس آن برخواهند آمد،کار در رستوران ها و کافه ها می باشد که لازمه موفقیت در این کار نیمه وقت، دانستن زبان آلمانی می باشد تا با کمترین میزان مهارت و تجربه، به درآمدی قابل قبول برای پرداخت هزینه های زندگی دست یابند. انجام این نوع کارها علاوه بر کسب درآمد، موجب ایجاد ارتباط با مردم آلمان می شود که در آینده کاری افراد مثمر ثمر واقع خواهد شد.

دستیار تولید

این شغل بهترین فرصت برای علاقه مندان به طراحی لباس، فیلمبرداری، کارگردانی، چاپ کتاب و مشاغلی از این قبل می باشد که افراد به عنوان دستیار در حوزه های ذکر شده، مشغول به کار و فعالیت می گردند. دستیار تولید فقط اختصاص به این رشته ها نمی شود و افراد در بخش های صنعتی نیز قادر به یافتن شغل پاره وقت به عنوان دستیار تولید می باشند.

خرده فروشی

خرده فروشی یکی از مشاغلی است که در لیست کارهای پاره وقت دانشجویی قرار گرفته و مهارت کمی را برای مشغول به کار شدن میطلبد و متقاضیان از ابتدای حضور و تحصیلشان در کشور آلمان می توانند در این شغل فعالیت کنند بدون اینکه به تحصیل آنان صدمه ای وارد شود.

کار آنلاین

کار آنلاین را باید کم دردسر و آسان ترین کار پاره وقت در آلمان مناسب دانشجویان دانست زیرا افراد در هر زمان و مکان می توانند به کار بپردازند و درآمد مناسبی را کسب نمایند. هر چند که کار آنلاین شامل همه کارها نمی شود و قدرت انتخاب افراد را محدود تر می کند اما قطعا با راحتی بیشتری برای دانشجویان همراه خواهد بود.

بیشتر بخوانیدسخن پایانی

کشور آلمان مقصدی جذاب برای زندگی و تحصیل بوده و هست. این تقاضا به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد برتر، دانشگاه های با اعتبار سیار بالا و غیره است. در سال های تحصیل در کشور آلمان، می توانید با پیدا کردن یک شغل دانشجویی، کسب درآمد کنید. طبق قواین کار در این کشور، می توانید به عنوان دانشجو 120 روز کامل و یا 240 نیم روز کار کنید. برای زندگی راحت تر در این کشور باید سعی کنید به زبان این کشور تسلط پیدا کنید. بدین شکل پیدا کردن کار نیز برایتان راحت تر پیدا می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10798
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد کار دانشجویی در آلمان | بهترین کارهای دانشجویی در آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: