نکاتی برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

نکاتی برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

3555 بازدید

همانطور که می دانید، صحبت کردن بهترین راه برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی است. اگر با کسی که زبان مادری اش انگلیسی است نمی توانید هر روز صحبت کنید چه کار باید بکنید؟

تقویت تلفظ زبان انگلیسی

راه های زیادی برای درگیر کردن تارهای صوتی تان وجود دارد:

با دقت صحبت کردن خود را بشنوید

اگر نمی توانید به اشکالات تلفظی خود گوش کنید، برای اصلاحشان به مشکل می خورید. حتما صدای خود را ضبط کنید وبا صدای یک انگلیسی زبان مقایسه نمایید.

آرام و شمرده صحبت کنید

بسیاری از افرادی که انگلیسی یاد می گیرند بر این باورند که تند صحبت کردن اشتباهاتشان را افزایش می دهد. چند نکته پایه ای را در روز تمرین کنید. اول با تک آواها شروع کنید و بعد با تلفظ لغت ها ادامه دهید و در آخر، چند لغت را به هم وصل نموده و بخوانید.

قبل از اینکه کلمه ای را تلفظ کنید موقعیت دهان و صورتتان را به مجسم کنید

چشمانتان را ببندید و قبل از اینکه لغتی را تلفظ کنید فکر کنید چطور باید آن صدا را تولید کنید. موقعیت دهان و صورتتان را تجسم کنید.

کار فیزیکی انجام دهید

تلفظ یک کار فیزیکی عملی است. به دهانتان حرکت جدید و استفاده از ماهیچه های مختلف را یاد دهید. روزانه بر آواهای مختلف تمرکز نمایید. با تلفظ“th” مشکل دارید؟ زبانتان را پشت دندان هایتان بگذارید و هوا را به بیرون فوت کنید.

برای تلفظ بهتر خودتان را ببینید

راهکار های تقویت زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم
یادگیری زبان انگلیسی با فیلم قطعا یکی از بهترین راه ها برای کسایی هست که علاقه زیادی به کتاب و منابع مرسوم آموزشی ندارن. فیلم ها به شما کمک می کنن تا با طرز تلفظ و کاربرد کلمه ها تو موقعیت های مختلف آشنا بشید و خیلی سریع اونهارو به خاطر بسپارید

در مقابل آینه بایستید تا حالت زبان، لب ها و شکل دهانتان را وقتی که آواهای خاصی را تلفظ می کنید ببینید. یک فیلم به زبان انگلیسی ببینید و تلفظ خود را با آن مقایسه نمایید.

از شیوه تلفظ افراد ماهر تقلید کنید

برای آموختن تلفظ، بهترین کار تقلید از افراد خبره است ، یعنی انگلیسی زبان مادرزاد. پس گوش کنید! برنامه های رادیویی را خو بشنوید و تلویزیون و فیلم ویدئو ها و صداهای انگلیسی ببینید و بشنوید. (زیرنویس ها را نخوانید) آنچه را که می شنوید تقلید کنید. حتی اگر اطمینان ندارید که چه می گویند.

طبع شاعرانه داشته باشید

فونتیک های زبان انگلیسی | آشنایی با فونتیک های زبان انگلیسی و آواشناسی و چگونگی تلفظ آن ها
بدون شک تسلط بر آواشناسی یک زبان در برقراری ارتباط با آن زبان، نقشی بسیار مهمی را ایفا می‌کند. یکی از دشواری‌های یادگیری زبان انگلیسی، مسئله تلفظ‌ واژگان و حروف است. واژه فونتیک به معنای صدا، ریشه در زبان یونانی دارد . درواقع این فونتیک های زبان انگلیسی هستند که این زبان را می‎‌سازند.

برای داشتن تلفظ خوب، تسلط بر آوا ها به صورت جداگانه کافی نیست.

 باید به آهنگ و لحن صدا (بالا و پایین رفتن صدا) و تکیه (بعضی آواها در لغات و بعضی لغات در جملات بلندتر و مشخص تر از بقیه هستند) هم توجه کنید. شعرها، سخنرانی و ترانه ها را بلند بخوانید و بر تکیه روی لغات (stress) و آهنگ صدا (intonation) تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه انگلیسی را با تلفظ صحیح صحبت کنیم؟

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید:
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

5/5 - (2 امتیاز)
https://radtime.org/?p=1813
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نکاتی برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.