نکاتی برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

1788 بازدید

همانطور که می دانید، صحبت کردن بهترین راه برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی است. اگر با کسی که زبان مادری اش انگلیسی است نمی توانید هر روز صحبت کنید چه کار باید بکنید؟

تقویت تلفظ زبان انگلیسی

راه های زیادی برای درگیر کردن تارهای صوتی تان وجود دارد:

با دقت صحبت کردن خود را بشنوید

تلفظ زبان انگلیسی

اگر نمی توانید به اشکالات تلفظی خود گوش کنید، برای اصلاحشان به مشکل می خورید. حتما صدای خود را ضبط کنید وبا صدای یک انگلیسی زبان مقایسه نمایید.

آرام و شمرده صحبت کنید

تلفظ زبان انگلیسی

بسیاری از افرادی که انگلیسی یاد می گیرند بر این باورند که تند صحبت کردن اشتباهاتشان را افزایش می دهد. چند نکته پایه ای را در روز تمرین کنید. اول با تک آواها شروع کنید و بعد با تلفظ لغت ها ادامه دهید و در آخر، چند لغت را به هم وصل نموده و بخوانید.

قبل از اینکه کلمه ای را تلفظ کنید موقعیت دهان و صورتتان را به مجسم کنید

تلفظ زبان انگلیسی

چشمانتان را ببندید و قبل از اینکه لغتی را تلفظ کنید فکر کنید چطور باید آن صدا را تولید کنید. موقعیت دهان و صورتتان را تجسم کنید.

کار فیزیکی انجام دهید

تلفظ زبان انگلیسی

تلفظ یک کار فیزیکی عملی است. به دهانتان حرکت جدید و استفاده از ماهیچه های مختلف را یاد دهید. روزانه بر آواهای مختلف تمرکز نمایید. با تلفظ“th” مشکل دارید؟ زبانتان را پشت دندان هایتان بگذارید و هوا را به بیرون فوت کنید.

برای تلفظ بهتر خودتان را ببینید

تلفظ زبان انگلیسی

در مقابل آینه بایستید تا حالت زبان، لب ها و شکل دهانتان را وقتی که آواهای خاصی را تلفظ می کنید ببینید. یک فیلم به زبان انگلیسی ببینید و تلفظ خود را با آن مقایسه نمایید.

از شیوه تلفظ افراد ماهر تقلید کنید

برای آموختن تلفظ، بهترین کار تقلید از افراد خبره است ، یعنی انگلیسی زبان مادرزاد. پس گوش کنید! برنامه های رادیویی را خو بشنوید و تلویزیون و فیلم ویدئو ها و صداهای انگلیسی ببینید و بشنوید. (زیرنویس ها را نخوانید) آنچه را که می شنوید تقلید کنید. حتی اگر اطمینان ندارید که چه می گویند.

طبع شاعرانه داشته باشید

برای داشتن تلفظ خوب، تسلط بر آوا ها به صورت جداگانه کافی نیست.

 باید به آهنگ و لحن صدا (بالا و پایین رفتن صدا) و تکیه (بعضی آواها در لغات و بعضی لغات در جملات بلندتر و مشخص تر از بقیه هستند) هم توجه کنید. شعرها، سخنرانی و ترانه ها را بلند بخوانید و بر تکیه روی لغات (stress) و آهنگ صدا (intonation) تمرکز کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه انگلیسی را با تلفظ صحیح صحبت کنیم؟

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید:
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radtime.org/?p=1813
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نکاتی برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.