گرامر در کدام بخش آزمون آیلتس مهم است؟ - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

گرامر در کدام بخش آزمون آیلتس مهم است؟

3834 بازدید

اهمیت گرامر در آزمون آیلتس

“آیا Grammar برای بدست آوردن نمره عالی در IELTS مهم است؟” بسیاری از داوطلبین آیلتس این سؤال را در ذهن خود دارند. زیرا هیچ یک از سؤالات به طور مستقیم مهارت های دستور زبان را ارزیابی نمی کنند. اما ممکن است تعجب کنید که  “بله، گرامر نقش مهمی در کسب نمره عالی آیلتس بازی می کند”.

 میتوان گفت Grammar ستون فقرات همه زبانها است – خواه انگلیسی باشد، هندی ، پنجابی، ویتنامی یا سایر زبانهایی که می شناسید و برای آزمون IELTS نیز ضروری است. دانش کافی و مناسب از گرامر برای هر چهار مهارت تست شده در آزمون آیلتس – گوش دادن، خواندن، نوشتن و گفتار ضروری است. با این حال، سطح اهمیت آن ممکن است از یک ماژول به دیگری متفاوت باشد.

چرا Grammar در آزمون آیلتس بسیار مهم است؟

IELTS

آزمون آیلتس در ۴ بخش مهارت و توانیی شما را می سنجد. بیایید نگاهی به هر بخش بیندازیم:

رایتنینگ IELTS

در رایتینگ آیلتس – آزمونهای آکادمیک و جنرال، به شما دو نوع تسک  داده می شود. تسک ۱ از شما می خواهد که ۱۵۰ کلمه بنویسید در حالی که در تسک ۲ شما باید ۲۵۰ کلمه بنویسید. این سوالات نوشتن طبق چهار معیار زیر مورد بررسی قرار می گیرد:
۱. ساختار کلی متن
۲. انسجام معنایی و گرامری
۳. منابع لغات
۴. تنوع و صحت نکات گرامری.

در اینجا ، گرامر تقریباً ۲۵٪ از کل امتیازات نوشتن شما را تشکیل می دهد. بنابراین ، هر چقدر هم که واژگان شما خوب باشد، اگر دستور زبان شما خوب نباشد ، قادر به تولید محتوای معنی دار و جالب نخواهید بود. بنابراین ، گرامر موظف است مطالب شما را پر معنی تر و جالب تر کند.

اسپیکینگ IELTS

تقریبا مانند رایتینگ آیلتس، تست صحبت کردن نیز بر اساس پنج معیار
۱. روان و سلیس بودن
۲. انسجام معنایی و گرامری
۳. میزان لغات
۴. تنوع و صحت نکات گرامری.
۵. تلفظ و آوا

بنابراین ، گرامر حداکثر ۲۰٪ از نمره گفتاری آیلتس شما را تشکیل می دهد.

 دربخش مصاحبه ، باید به طور فعال از ساختارهای گرامر مختلف استفاده کنید تا ایده های خود را به روشنی بیان کنید. در عین حال، باید تا حد امکان مسلط باشید. بنابراین، هنگامی که در حال صحبت کردن هستید، باید اطمینان حاصل کنید که از نظر Grammar درست بوده و پاسخ های شما معنا می یابد. همه اینها در بدست آوردن یک امتیاز خوب موثر است. با این استراتژی های اثبات شده ، نمره اسپیکینگ آیلتس خود را بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید: روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس

گرامر

لیسنینگ و ریدینگ IELTS

گرچه گرامر نقش اساسی در ماژول های گوش دادن و خواندن ایفا نمی کند، اما برای انتخاب پاسخ های صحیح مخصوصا در سوالاتی که باید جای خالی را با چند کلمه از متن (۱ تا ۳ کلمه) پر نمایید، هنوز به دانش گرامری مناسب نیاز است. انتخاب پاسخ های شما به نوعی به گرامر بستگی دارد که به نوبه خود بر امتیاز گروه شما تأثیر می گذارد.

 حال که شما از اهمیت گرامر در آزمون آیلتس به خوبی آگاه هستید، سعی کنید نکات مختلف Grammar را یاد بگیرید. شما باید با استفاده از آزمونهای تمرین آیلتس و ارزیابی آنها از طرف متخصصان، نکات مختلف را به کار گرفته و متوجه پیشرفت خود شوید.هنگامی که مهارت Grammar خود را بهبود ببخشید ، برای تست آیلتس خود اطمینان بیشتری کسب خواهید کرد و برای رسیدن به امتیاز مورد نظر خود اطمینان خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: بهترین کلاس آیلتس در غرب تهران

گرامر آیلتس

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1797
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد گرامر در کدام بخش آزمون آیلتس مهم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.