کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟ - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

1525 بازدید
کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟، بعد از زندگی در خارج از کشور به مدتی – درگیر یک فرهنگ، تاریخ و زبان دیگر – احساس خوبی دارید. دوستان بومی دارید و در زندگی، خرید کردن، کار کردن و سفارش غذا به زبان خارجی ادامه می‌دهید. دیگر هیچ شبیه شخصی تازه وارد نمی‌باشید که وقتی به کشور دیگری آمدید. در واقع، احساس عالی دارید – یعنی تا زمانی که یکی از دوستان پرسید “خب، آیا شما به زبان مسلط هستید؟”

آیا شما به زبان مسلط هستید؟ 

مفهوم مسلط بودن سخت است. بسیاری از افراد – به خصوص کسانی که زبان خارجی یاد نگرفته‌اند – آن را به عنوان بلعیدن یک دیکشنری و ارتباط بی‌نقص ۱۰۰ درصدی در طول زمان، بدون اشتباه کردن یا گیر کردن در کلمات، در نظر می‌گیرند. اما اگر اینطور بود، آیا می‌توانستید حتی در زبان مادری خودتان خودتان را “مسلط” بخوانید؟ بسیار غیرممکن است.
به جای آن، بیایید فکر کنیم مسلط بودن را به عنوان توانایی ارتباط سریع، آسان و “به طور جریانی” در انواع اشکال و با انواع افراد در نظر بگیریم.

پس، آیا شما مسلط هستید؟

چگونه می‌توانید این را حتی بفهمید؟ خوشبختانه، راه‌های زیادی برای درک این موضوع وجود دارد. در ادامه هفت راهی که در طول سال‌ها مشاهده کردم را بررسی می‌کنیم.

۱. افراد دیگر، زبان خود را برای شما تغییر نمی‌دهند

وقتی شروع به یادگیری می‌کنید، همه چیز به قدری مبهم است که یک گفتگوی ساده شبیه به یک سفر دور دنیا است. چشمان بزرگ و ترسیده شما و پاسخ‌های همراه با لکنت به عنوان یک مبتدی به راحتی قابل تشخیص بودند و همه به طور قابل مشاهده‌ای صحبت خود را کند می‌کردند تا شما بتوانید با آنها همراه شوید. اینکه این اتفاق دیگر رخ نمی‌دهد، نشانه بزرگی است که کاملا  در مسیر مسلط شدن قدم بر می دارید.

یادگیری زبان انگلیسی- راد تایم
یادگیری زبان انگلیسی- راد تایم

۲. شما می‌توانید یواشکی به گفتگو دیگران دزدیده گوش دهید

اکنون که مسلط هستید، وقتی در یک کافه یا میدان نشسته‌اید، گفتگوهای اطراف دیگر مثل مه در اطراف شما نیست. به جای اینکه به صورت غیرفعال بر روی جزئیات جالب زندگی دیگران تمرکز کنید، شما می‌توانید به صورت فعال به آن‌ها گوش دهید. این یک مرحله بزرگ است، زیرا به معنای آن است که شما می‌توانید افراد را بدون نگاه کردن به آنها درک کنید و دیگر به اشارات و بیانات چهره برای درک معنا نیاز ندارید.

۳. دنیایی از شوخ طبعی برای شما باز شده است

کلوپ‌های استندآپ کمدی؟ جشنواره‌های تلویزیونی کمدی؟ همگی آسان هستند! در حالی که قبلاً نیاز داشتید که هر شوخی به دقت به شما توضیح داده شود، اکنون جریان و حتی نتیجه نهایی را خودتان درک می‌کنید. وقتی این اتفاق افتاد، افتخار کنید. این یک لحظه بزرگ در زندگی شما به عنوان یک یادگیرنده زبان است، زیرا به این معنی است که جزئیات خاص و ریزه‌کاری‌های فرهنگ به شما نمایان شده‌اند.

بیشتر بخوانید


مکالمه تلفنی در انگلیسی | آموزش مکالمه تلفنی انگلیسی

۹ دلیل برای یادگیری انگلیسی

تفاوت miss، ms و mrs | معانی Miss، Mrs، Ms و Mr

آموزش زبان به کودکان با بازی | بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان


۴. گاهی به طور “غیرمستقیم” به زبان می‌خوانید یا گوش می‌دهید

مطمئناً وقتی شما یک یادگیرنده جدید بودید، این امر غیرممکن به نظر می‌رسید. اما اینجا هستید، خودتان را در حال خواندن چندین پاراگراف از یک متن، یا مطالبی از خبرهای شبانه، پیدا می‌کنید و توجه می‌کنید که به معنی را درک کرده ولی حواستان نبوده که محتوا به چه زبانی است! این یک مرحله هیجان‌انگیز است و نشان می‌دهد که می‌توانید بین زبان مادری و زبان های دیگر جابه‌جا شوید.

کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟
کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

۵. رفتن به بانک (یا دکتر، حسابدار و غیره) دیگر شما را با وحشت پر نمی‌کند

قبل از مسلط شدن، ایده رفتن به دکتر شما را از وحشت پر می‌کرد. اگر نتوانستید علائم بیماری خود را توضیح دهید چی میشه؟ دکتر نکنه به جای آنتی‌بیوتیک،‌ برای من داروی ملین تجویز کنه؟ حالا، آن روزها دیگر وجود ندارد. گفتگوهای شما با صندوقداران بانک، کارکنان پست و تکنسین‌ها به همان اندازه خوب پیش می‌رود.

۶. شما می‌دانید کی و چگونه از کلمات ناسزا استفاده کنید

بومی زبان‌ها عموماً دوست دارند به خارجی ها و یا غیر بومی زبان‌ها عبارات ناسزا را یاد بدهند. وقتی شما برای اولین بار این عبارات را شنیدید، احتمالاً به نظر شما عجیب و غریب آمدند. با این حال، در این روزها شما نه تنها می‌دانید که عبارات ناسزا به صورت فرهنگی استفاده می‌شوند، بلکه می‌دانید چگونه آنها را همانطور که مردم محلی می‌کنند تلفظ کنید. حتی اگر خودتان ناسزا نگویید، مهم این است که بتوانید در زبان خارجی خود این امکان را داشته باشید!

۷. شما از اشتباهاتی که انجام می‌دهید آگاهید

افرادی که به زبان دیگری “مسلط” هستند، هنوز هم اشتباه می‌کنند. اما تفاوت این است که آنها قادر به دریافت خطاهای خود هستند. حالا که شما مسلط هستید، متوجه می‌شوید و می توانید خودتان را در حین صحبت تصحیح کنید! باز هم می توانید به این دانش خود افتخار کنید. البته این مهارت برای دانشجوهای سطح متوسط که عموماً این دانش و آگاهی را توسعه نداده‌اند کمی سخت است.

چگونه می توان به یک زبان مسلط شد؟

برای رسیدن به سطح تسلط، نیازمند زمان، تمرین، فراگیری قواعد گرامری و واژگان زبان مورد نظر، گسترش دایره لغات و تمرین در مکالمه، شنیداری، خواندن و نوشتن هستید.
اگر از روش‌های متنوعی برای فراگیری زبان استفاده کنید، مانند کلاس‌های آنلاین، کتاب‌های آموزشی، فیلم‌ها و پادکست‌ها، می‌توانید بهترین نتیجه را برای خود بدست آورید.
همچنین، برای تقویت تمرینات خود، می‌توانید با افراد مسلط به زبان مورد نظر مکالمه کرده و واژگان و قواعد را در محیط کاربردی واقعی تمرین کنید. در نهایت، تلاش و پشتکار شما در فراگیری زبان، می‌تواند به تسلط شما به زبان مورد نظر کمک کند.

آیا نیاز به یادگیری زبان کار سختی است؟

خیراستمرار در یادگیری بهترین نتیجه را خواهد داشت. تمرین و تکرار برای یادگیری زبان شما را به هدفتان نزدیک می کند.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11523
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.