آموزش زبان به کودکان با بازی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

آموزش زبان به کودکان با بازی | بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

2244 بازدید
آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی

همانطور که می دانید تدریس به کودکان با چالش هایی همراه است. یکی از راه های برطرف کردن این چالش ها، آموزش زبان به کودکان با بازی است. با توجه به سنی که این زبان آموزان در آن قرار دارند، بازی یکی از نیاز ها و محبوب ترین فعالیت ها بین آن ها است. بنابراین آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی می تواند بسیار راحت تر از روش های دیگر باشد. با بلد بودن انواع بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان می توانید بسیار حرفه ای تر عمل کنید. در این مقاله می خواهیم به معرفی و آموزش بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و تاثیر آن در آموزش بپردازیم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان به کودکان با بازی

در حقیقت آموزش زبان به کودکان از مهم‌ترین موضوعاتی است که برای والدین و مربیان اهمیت دارد. کودکان در سنین پایین قادر به یادگیری زبان بسیار سریع هستند. با این حال، آموزش زبان به کودکان چالش‌هایی را برای والدین و مربیان ایجاد می‌کند. یکی از راه‌های مؤثر برای آموزش زبان به کودکان استفاده از بازی است. زیرا همانطور که واضح است، اشتیاق کودکان به بازی کردن غیر قابل انکار است. پس با استفاده درست از این اشتباق در راه مناسب می توان کودکان را به یادگیری زبان جدید تشویق کرد. بسیاری از اپلیکیشن ها و بازی های آنلاین وجود دارند که مخصوص آموزش زبان به کودکان طراحی شده اند. اما علاوه بر آن ها برخی بازی ها وجود دارد که می توانید با کودک خود انجام دهید. این بازی ها در مهدکودک ها و موسسات زبان کودکان نیز کاربرد دارند.

تاثیر بازی بر یادگیری زبان برای کودکان

بازی‌ها برای یادگیری زبان برای کودکان تاثیر بسیار مثبتی دارند که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. این روش‌های آموزشی به کودکان کمک می‌کنند تا به صورت سرگرم‌کننده و با احساس تفریح و لذت، با زبان آشنا شوند و یادگیری برایشان کسل کننده نباشد.
  2. استفاده از بازی‌های آموزشی به کودکان کمک می‌کند تا با واژگان، اصطلاحات و قواعد زبانی آشنا شوند و با تمرین بیشتر، این موارد را به خاطر بسپارند و در مکالمه و نوشتار خود به کار بگیرند.
  3. بازی‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا بدون اینکه حس کنند درسی در حال یادگیری هستند، تسلط بیشتری بر زبان داشته باشند.
  4. این روش‌ها باعث می‌شوند کودکان به صورت خودجوش و خودآموز با زبان آشنا شوند.
    استفاده از بازی ها در آموزش باعث بالا رفتن اعتماد بنفس در کودکان می شود.

سن مناسب برای آموزش زبان به وسیله بازی

سن مناسب برای آموزش زبان به وسیله بازی، بستگی به نوع بازی و همچنین سطح زبان کودک دارد. بازی‌های آموزشی برای کودکان از سنین پیش‌دبستانی تا نوجوانی می‌توانند موثر باشند.

سن پیش دبستانی :

در سنین پیش‌دبستانی، کودکان بیشتر از طریق بازی و سرگرمی به یادگیری زبان می‌پردازند. بازی‌های ساده و مهیج مانند بازی‌های تفریحی، کارت‌های تصویری، کتاب‌های تصویری و فیلم‌های کودکانه می‌توانند به کودکان در یادگیری زبان کمک کنند.

سنین نوجوانی :

در سنین بالاتر، بازی‌های آموزشی پیچیده‌تر مانند بازی‌های تفننی و فعالیت‌های گروهی مانند بازی‌های تیمی و رقابتی نیز می‌تواند برای افراد موثر باشد. از طرفی، در سطوح پیشرفته‌تر، بازی‌های کامپیوتری و برنامه‌های آموزشی زبان نیز برای کودکان موثر می‌باشد.

در کل، باید توجه داشت که بازی‌های آموزشی باید با توجه به سن و سطح زبانی کودکان انتخاب شوند تا بهترین نتیجه ممکن در یادگیری زبان به دست آید. همچنین، نیاز است تا برای یادگیری زبان به وسیله بازی، فضایی خلاق و خلاقیت‌های بیشتری به کار رود و کودکان با روش‌های مختلف و جذاب به زبان آشنا شوند.

بیشتر بخوانیدبازی‌های آموزشی برای یادگیری زبان به کودکان

بازی‌های آموزشی به کودکان کمک می‌کنند تا با سرگرمی و شادی، زبان را به صورت طبیعی یاد بگیرند. در ادامه، به چند بازی آموزشی برای کودکان پرداخته شده است:

بازی جایگذاری

در این بازی، کودک باید اجزای مختلف یک شکل یا تصویر را به هم بچسباند تا شکل کامل شود. هر جزء با یک کلمه‌ای که توصیف کننده آن است، همراه است. بازی جایگذاری به کودک کمک می‌کند تا کلمات جدید یاد بگیرد و با نحوهٔ استفاده از آنها آشنا شود.

بازی اشکال

در این بازی، شما می‌توانید از شکات مختلفی مانند دایره، مربع، مثلث و … برای کودکان استفاده کنید و آنها را بر روی یک تخته یا کاغذ قرار دهید. سپس با استفاده از کلمات ساده، کودک را به چیدن اشکال در حالت‌های مختلف ترغیب کنید. بازی اشکال به کودک کمک می‌کند تا با اسامی شکل‌ها و ویژگی‌های آنها آشنا شود.

 بازی کلمه‌پردازی

در این بازی، کلماتی که قبلاً به کودکان آموزش داده شده است را در یک ماتریس کوچک نوشته و کودک را به یافتن آنها در میان حروف درهم‌ریخته ترغیب کنید. بازی کلمه ‌پردازی به کودکان کمک می‌کند تا کلمات را به خاطر بسپارند و تمرین بیشتری در خواندن و نوشتن کلمات داشته باشند.

بازی اعداد

در این بازی، اعداد را به کودکان آموزش دهید و آنها را به یکدیگر بچسبانید تا به عنوان نشانگر برای اشیاءی که در اطرافشان هستند استفاده کنند. بازی اعداد به کودک کمک می‌کند تا با اعداد و تعداد آشنا شود و تمرین بیشتری در انجام عملیات حسابی داشته باشد.

بازی Memory

در این بازی کارت‌های تصویری را روی میز قرار می‌دهید و کودکان باید هر دو کارت با تصاویر مشابه را پیدا کنند. این بازی کودکان را به خود و به کلمات جدید آشنا می‌کند.

بازی Go Fish

این بازی به صورت دو نفره است. هر کودک باید به نوبت از دوستش بخواهد که یکی از کارت‌های خود را به او بدهد تا جفت کند. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا با کلمات جدید آشنا شوند و همچنین روابط اجتماعی و زبانی‌شان را تقویت کنند.

بازی Simon Says

در این بازی، شما به کودکان چیزی می‌گویید و آن‌ها باید دقیقاً همان کاری را که شما گفته‌اید، انجام دهند. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و همچنین برای تقویت شنیداری و پاسخگویی‌شان مفید است.

بیشتر بخوانیدبازی Charades

در این بازی، یک کودک یک عبارت یا کلمه را به زبان انگلیسی به دیگر کودکان نشان می‌دهد و آن‌ها باید حدس بزنند که چه چیزی را نشان داده است. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های گفتاری و شنیداری‌شان را تقویت کنند.

بازی Scrabble Junior

در این بازی، کودکان باید کلمات را با استفاده از حروف روی تخته ایجاد کنند. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا واژگان جدید را یاد بگیرند و همچنین

بازی Word Bingo

در این بازی، هر کودک یک کارت با جعبه‌هایی که در هر جعبه یک کلمه نوشته شده است می‌گیرد. شما یک کلمه را برای همه کودکان بلند می‌خوانید و آن‌ها باید آن کلمه را در جعبه خود پیدا کنند و آن را با یک نشانه مشخص مثل یک خط روی آن بخش کنند. کودکی که اولین بار خط را روی تمام جعبه‌های کارت خود بگذارد، برنده بازی است. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و همچنین مهارت خواندن و نوشتن‌شان را تقویت کنند.

بازی Hangman

در این بازی، یک کودک یک کلمه یا جمله به انگلیسی در ذهنش می‌سازد و به دیگر کودکان می‌گوید که چند حرف دارد. سپس یک جای خالی در محل هر حرف از کلمه روی تخته می‌کشد. دیگر کودکان باید به ترتیب حروفی را که فکر می‌کنند در کلمه وجود دارد، تخمین بزنند. اگر پاسخ آن‌ها صحیح باشد، کلمه به آن جایگاه مناسبشان در تخته قرار می‌گیرد، در غیر این صورت تکه‌تکه اجزای شخص گشته اش به داشته می‌شود. این بازی به کودکان کمک می‌کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و همچنین مهارت خواندن و نوشتن‌شان را تقویت کنند.

آموزش زبان به کودکان با بازی

کلام آخر

در این مقاله به آموزش زبان به کودکان با بازی و همچنین روش ها و تاثیرهای آن ها پرداختیم. یادگیری زبان انگلیسی پروسه ای زمانبر و طولانی است و این قضیه درمورد هر سنی صادق است. پس برای یادگیری زبان در سن کم باید از روش های نوآورانه بهره برد تا کودکان از خواندن زبان انگلیسی خسته نشوند. حضور کودکان در یک محیط مناسب که آموزش به صورت تخصصی برای کودکان نیز صورت می گیرد بسیار موثر است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=11050
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش زبان به کودکان با بازی | بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: