آزمون تافل TOEFL چیست؟

1100 بازدید
کلاس و دوره های تافل TOEFL

آزمون تافل چیست؟ چرا کلاس تافل TOEFL ؟


اگر انگلیسی زبان غیر بومی هستید و به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فکر می کنید، ممکن است نام آزمون تافل را شنیده باشید. اما آزمون تافل دقیقا چیست و چه چیزهایی باید در مورد آن بدانید؟و پس از آن باید برای شرکت در کلاس تافل TOEFL تصمیم بگیرید . در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید موسسه زبان رادتایم شما را به سطح مناسب برای شرکت در کلاس تافل TOEF می رساند.حال به چیستی آزمون تافل می پردازیم.

تافل چیست؟

تافل (“انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی”) یک آزمون استاندارد است که مهارت شرکت کنندگان در زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند. نمرات تافل در درجه اول توسط دانشگاه ها به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش استفاده می شود. به طور معمول، کسانی که در تافل شرکت می کنند می خواهند در دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی خارج از کشور شرکت کنند. با این حال، هرکسی که برای اهداف آکادمیک نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد، می تواند در تافل شرکت کند. این شامل هر کسی می شود که برای یک دبیرستان خارجی، برنامه تبادل، کالج محلی یا ویزای دانشجویی درخواست می دهد.
تافل بر نحوه استفاده از زبان انگلیسی در یک محیط دانشگاهی تمرکز دارد، به همین دلیل است که مدارس و دانشگاه ها از نمرات تافل برای مقاصد پذیرش استفاده می کنند. متون ریدینگ تافل از واژگان رسمی، آکادمیک و سطح بالا به جای انگلیسی معمولی یا انگلیسی محاوره ای استفاده می کنند

تافل در مقابل TOEIC

اگرچه تافل محبوب است، اما تنها آزمون زبان انگلیسی نیست. در واقع چندین آزمون مختلف برای زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی وجود دارد و آزمونی که انتخاب می کنید به اهداف تحصیلی و شغلی شما بستگی دارد. اگر دانشجو هستید احتمالا در آزمون تافل شرکت خواهید کرد. با این حال، اگر برای ویزای کار درخواست می دهید، تافل ممکن است آزمون مناسبی برای شما نباشد.
اگر به دنبال اثبات مهارت های انگلیسی خود برای ویزای کاری یا کاری هستید، ممکن است به جای تافل نیاز به شرکت در آزمون ارتباطات بین المللی (TOEIC) داشته باشید. TOEIC به جای زبان آکادمیک زبان روزمره و تجاری را تست می کند و بنابراین برای محیط های کاری مناسب تر است.

کلاس تافل در رادتایم!

کلاس تافل به دو صورت خصوصی و آنلاین در آموزشگاه زبان رادتایم ارائه می گردد علاقه مندان به شرکت در کلاس تافل TOEFL می توانند پس از تماس با یکی از شعب آموزشگاه زبان رادتایم ، وقت تعیین سطح بگیرند و پس از مشاوره با کارشناسان مرکز هدایت تحصیلی خواهند شد.

فرمت کلاس تافل و سطح بندی این دوره در موسسه زبان رادتایم :

  1. مبتدی (پیری تافل Pre TOEFL) 1 و 2
  2. متوسط (کلاس تافل – TOEFL Course) 1 و 2
  3. پیشرفته (TPO & Teacher’s Material)

کلاس تافل TOEFL خصوصی

متریال های و موارد تدریسی در کلاس تافل خصوصی با کلاس گروهی و آنلاین متفاوت خواهد بود، البته با توجه به زمان باقی مانده برای زبان آموز ، چرا که هرچه وقت کمتری موجود باشد کلاس تافل باید در بازه زمانی کمتری به پایان برسد تا زبان آموز را به سطح روبه رو شدن با آزمون نهایی برساند . مراحل ثبت نام کلاس تافل خصوصی مانند سایر کلاس ها با تعیین سطح و هدایت تحصیلی آغاز خواهد شد و با توجه به سطح دانش زبان آموزان در وقت آنها صرفه جویی خواهد شد.

کلاس آنلاین تافل TOEFL iBT

کلاس آنلاین تافل در رادتام برروی پلتفرم گوگل میت برگزار می شود . برای شرکت در کلاس آنلاین تافل ابتدا باید با موسسه تماس بگیرید و بعد از رزرو وقت تعیین سطح به صورت تلفنی و اینترنتی تعیین سطح خواهید شد . متخصصین آموزشگاه زبان رادتایم بهترین راهکار، برای رسیدن به نمره 100 به بالای آزمون تافل را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

چه کسانی باید در تافل شرکت کنند؟

آزمون تافل در درجه اول برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که به دنبال شرکت در یک دانشگاه یا برنامه تحصیلات تکمیلی در یک کشور انگلیسی زبان هستند. اما افراد می توانند برای مقاصد دیگر نیز به تافل بپیوندند. کسانی که ممکن است در تافل شرکت کنند عبارتند از:
دانش آموزانی که در یک کشور انگلیسی زبان وارد دبیرستان می شوند

دانشجویانی که در برنامه های کالج اجتماعی 2 ساله در یک کشور انگلیسی زبان شرکت می کنند

افرادی که به دنبال مجوز یا گواهینامه در زمینه خاصی هستند

افرادی که برای مقاصد مهاجرتی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند

کسانی که به سادگی می خواهند مهارت های زبان انگلیسی خود را در یک محیط رسمی آزمایش کنند

توسعه دهندگان این آزمون توصیه می کنند که دانش آموزان قبل از شرکت در تافل حداقل در کلاس یازدهم (یا 17 سال) باشند. این آزمون شما را ملزم به خواندن چند قطعه دشوار و آشنایی با برخی از واژگان سطح بالا می کند و بسیاری از دانش آموزان قبل از کلاس یازدهم با این نوع زبان آشنا نیستند.

تافل در همه جا کارایی ندارد .شاد افراد که در خط پایین درباره آنها توضیح داده می شود به تافل نیاز داشته باشند:

اگر انگلیسی زبان اصلی شما نیست.

اگر حداقل پنج سال زبان اصلی آموزشی شما انگلیسی نبوده است.

برخی از مدارس در صورت داشتن موارد زیر آزمون تافل را لغو می کنند:

  • تافل در دو سال گذشته گرفته شده است
  • شما یک دیپلم یا مدرک از یک کشور انگلیسی زبان گرفته اید

چرا باید به شرکت کنندگان آزمون تافل بپیوندیم؟

تافل (“انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی”) یک آزمون استاندارد است که مهارت شرکت کنندگان در زبان انگلیسی را ارزیابی می کند ولی انگلیسی آکادمیک تا اندازه ای پیچیده و دشوار است، بنابراین حتی افرادی که سال ها زبان انگلیسی خوانده اند ممکن است در دانشگاه انگلیسی زبان با مشکل مواجه شوند. قبل از اینکه دانشگاه شما را در یک برنامه آکادمیک بپذیرد، پانل پذیرش می‌خواهد بداند که می‌توانید بار دوره‌های برنامه مبتنی بر زبان انگلیسی را مدیریت کنید: آنها از نمره تافل شما به عنوان معیاری برای سنجش مهارت های انگلیسی شما استفاده می کنند. اگر شما یک دانش آموز بین المللی هستید که برای مدارس در کشوری که زبان اصلی آن انگلیسی است، درخواست می دهید، به احتمال زیاد باید تافل را به عنوان بخشی از درخواست خود بگذرانید. بسیاری از مدارس نمرات دیگر آزمون های انگلیسی را نیز می پذیرند، اما تافل در حال حاضر محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی است. 9000 دانشگاه در 130 کشور از جمله ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند نمره تافل را می پذیرند. تمامی مدارس 100 دانشگاه برتر جهان تافل را می پذیرند. اگر علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان هستید، مدرسه انتخابی شما به احتمال زیاد یا به نمره تافل نیاز دارد یا آن را می پذیرد.


الزامات مدرسه


بسیاری از مدارس حداقل نمره ای را که باید در تافل کسب کنید تا قبول شوید ارائه می دهند. همه مدارس دارای برش های متفاوتی هستند، اما برای پذیرش بدون قید و شرط در تقریباً هر مدرسه ای در ایالات متحده حداقل به 70 برش نیاز دارید. با این حال، مدارس انتخابی تر، به نمرات تافل بالاتری نیاز دارند، زیرا استانداردهای آموزشی بالاتری دارند و دانش آموزان را ملزم می کنند که به زبان انگلیسی مسلط یا مسلط باشند. به خاطر داشته باشید که درخواست کلی شما هنوز هم مهمترین عامل برای پذیرش دانشگاه است، بنابراین زیاد نگران نمره دقیق تافل خود نباشید. تا زمانی که نمره تافل برای مدرسه خود دارید یا دارید، نیازی به نگرانی در مورد داشتن نمره تافل بالا ندارید. به عنوان مثال، اگر حداقل نمره تافل مدرسه شما 90 است و نمره 91 را کسب کرده اید، فقط برای کسب نمره بالاتر در آزمون مجدد شرکت نکنید.
زمان آن فرا رسیده است که روی سایر بخش های برنامه خود، مانند مقاله ها یا نمرات تمرکز کنید. اگر نگران شرکت در تافل هستید، ممکن است به این آزمون به عنوان ابزاری فکر کنید که به شما کمک می کند بر مانعی که باید بر آن غلبه کنید غلبه کنید. این تست به شما کمک می کند زودتر بفهمید که آیا محیط کالج انگلیسی برای شما مناسب است یا خیر. در صورت امکان، قبل از درخواست تافل امتحان کنید. به این ترتیب، اگر اولین بار که در آزمون شرکت می کنید نمره خوبی کسب نکنید، تنها چیزی که به شما می گوید این است که قبل از حرکت بزرگ برای تحصیل در خارج از کشور به تمرین بیشتری نیاز دارید. شما مجاز به شرکت در آزمون تافل چندین بار هستید. بنابراین اگر از نمره خود ناامید هستید، از فرصت استفاده کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید و برای دفعه بعدی که در آزمون شرکت می کنید آماده شوید.

ساختار آزمون تافل چگونه است؟

تافل آزمونی طولانی و پیچیده است، اما دانستن نحوه عملکرد آن اولین قدم برای موفقیت در آن است. بنابراین بیایید نگاهی به انواع مختلف آزمون های تافل در دسترس و نحوه ساختار آنها بیاندازیم.

انواع تافل

اکثریت قریب به اتفاق (97٪) از تمام تافل های گرفته شده، آزمون های مبتنی بر اینترنت (IBT) هستند. برای IBT TOEFL، دانش‌آموزان آزمون را روی رایانه‌ای که در اتاق آزمون ارائه شده است، معمولاً با چند نفر دیگر در آزمون شرکت می‌کنند.
اقلیت (3٪) از تمام تافل ها تست کاغذی (PBT) هستند. PBT مهارت های گفتاری دانش آموزان را آزمایش نمی کند، بنابراین آزمایش کنندگان این نوع آزمون ها را به تدریج حذف می کنند. از سال 2016، PBT را فقط در مراکز آزمونی که امکان تست اینترنتی وجود ندارد، می توانید دریافت کنید.
بسیاری از دانشگاه ها فقط نمرات تافل IBT را قبول می کنند. بنابراین اگر در PBT شرکت می کنید، حتماً صفحات پذیرش بین المللی مدرسه خود را مرور کنید.
مهم نیست که در چه نوع تافل شرکت می کنید، می توانید هر چند بار که بخواهید در آزمون شرکت کنید. تنها استثنای این قانون این است که اگر در 12 روز گذشته تافل شرکت کرده باشید، دیگر نمی توانید در آزمون شرکت کنید.

ساختار آزمون تافل

این آزمون دارای چهار بخش است و معمولاً در مجموع 4.5 ساعت طول می کشد. این چهار بخش عبارتند از: خواندن، شنیدن، صحبت کردن، نوشتن
هر بخش 30 امتیاز می گیرد. سپس این نمرات بخش با هم جمع می شوند و امتیاز نهایی 120 امتیاز می شود.
قسمت 1: خواندن
بخش ریدینگ تافل کاملا چند گزینه ای است. هر بخش ریدینگ دارای سه یا چهار متن با 12 تا 14 سوال برای هر قطعه خواهد بود. (معمولاً تست هایی که دارای سه نوشتار هستند، در هر بخش نسبت به تست هایی که دارای چهار متن نوشتاری هستند، سوالات بیشتری خواهند داشت.) خواندن متون می تواند در هر موضوع دانشگاهی از جمله علوم، تاریخ یا ادبیات باشد.
بخش 2: گوش دادن
بخش صوتی تافل نیز کاملاً چند اختیاری است. هر بخش صوتی شامل چهار تا شش سخنرانی با شش سؤال و دو یا سه گفتگو با پنج سؤال است.
بخش 3: صحبت کردن
بخش اسپیکینگ تافل کمی پیچیده تر از بخش خواندن یا شنیدن است. اما، خوشبختانه، هر بخش اسپیکینگ همیشه از یک الگو پیروی می کند، بنابراین می توانید خود را برای آن آماده کنید.
نمره تافل مورد نیاز خود را دریافت کنید.
در بخش صحبت کردن، شش دستور یا “وظایف” را دریافت خواهید کرد. دو مورد اول مستقل خواهند بود و از شما می خواهند در مورد افکار و تجربیات خود صحبت کنید. چهار کار پایانی وظایف یکپارچه خواهند بود که در آنها باید به سؤالات بر اساس مکالمه یا قطعه پاسخ دهید.
تحلیل گفتاری
2 وظیفه صحبت کردن مستقل:

  1. تسک 1 در مورد علایق یا افکار شما در مورد یک موضوع خاص می پرسد.
  2. Task 2 از شما می خواهد که نظر بدهید و بین دو گزینه داده شده یکی را انتخاب کنید.

4 وظیفه اسپیکینگ یکپارچه:

وظیفه 3 از شما می خواهد که یک متن کوتاه را بخوانید و سپس به گفتگوی بین دو سخنران که در مورد یک موضوع بحث می کنند گوش دهید (معمولاً آنها در مورد قسمت هایی از مقاله موافق یا مخالف هستند). سپس نظرات گوینده را خلاصه می‌کنید و آن را با متن مقایسه می‌کنید.

وظیفه 4 دو سخنرانی در مورد یک موضوع به شما می دهد – یکی گفتاری و دیگری نوشتاری. سپس اطلاعات مربوط به هر سخنرانی را خلاصه می‌کنید یا به سؤال خاص‌تری پاسخ می‌دهید.

وظیفه 5 شما را به مکالمه بین دو نفر که در حال بحث کردن درباره یک مشکل با دو راه حل ممکن هستند گوش دهید.

وظیفه 6 از شما می خواهد که به یک مونولوگ گوش دهید و سپس به یک سوال خاص تر در مورد اطلاعات (متن برای خواندن) خلاصه کنید یا به آن پاسخ دهید.

بخش 4: نوشتن

بخش رایتینگ تافل دو بخش دارد: یکی وظیفه یکپارچه و دیگری وظیفه مستقل.

1 تسک نوشتن یکپارچه (20 دقیقه)

برای این بخش، هم باید یک قطعه کوتاه بخوانید و هم به یک سخنرانی گوش دهید. سپس به بحث پاسخ می دهید/خلاصه می کنید.

1 تسک نوشتن مستقل (30 دقیقه)

برای این بخش، معمولاً از شما خواسته می‌شود که بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید و دلایل و مثال‌هایی را ارائه دهید که چرا روشی را انتخاب کرده‌اید. به عنوان مثال، “آیا موافق یا مخالف این هستید که اکثر والدین بیش از حد فرزندان خود را کنترل می کنند؟” یا “آیا شما معتقدید که مردم ذاتا “خوب” یا “بد” هستند؟

6 نکته برای عملکرد خوب در تافل

اکنون که می‌دانید تافل برای چه مواردی استفاده می‌شود و چه چیزی را آزمایش می‌کند، ما استراتژی‌هایی را برای انجام خوب بیان می‌کنیم. حتی اگر مهارت های انگلیسی شما بسیار بالاتر از حد متوسط باشد، بهتر است چند نکته و استراتژی را در مطالعه و تست خود لحاظ کنید. به این ترتیب می توانید در روز آزمون بهترین کار را انجام دهید.
پس بیایید چند نکته تافل را مرور کنیم.

شماره 1: تعیین کنید که آیا حتی نیاز به پیوستن به تافل دارید یا خیر
برخی از مدارس نیازی به نمره تافل ندارند، بنابراین ممکن است حتی نیازی به شرکت در آزمون نداشته باشید!
نمرات تافل شما دو سال اعتبار دارد. بنابراین اگر برنامه ای برای تحصیلات آینده خود ندارید و مقداری زمان (و پول) دارید، ممکن است بخواهید به شرکت در آزمون فکر کنید. این به شما انعطاف پذیری برای تحصیلات آینده شما می دهد، چه فکر می کنید در حال حاضر به نمره تافل نیاز دارید یا خیر.
با این حال، اگر احساس می کنید که برای مطالعه وقت ندارید یا به هر دلیلی نمی خواهید در آزمون شرکت کنید، در مورد اینکه آیا باید تافل شرکت کنید یا خیر، تجدید نظر کنید. اگر بتوانید از شرکت در تافل اجتناب کنید، در زمان و تلاش بسیار صرفه جویی خواهید کرد.
ابتدا فهرستی از تمام کالج ها یا دانشگاه هایی که می خواهید برای آنها درخواست بدهید تهیه کنید. سپس مستقیماً به وب سایت آنها بروید.
تقریباً همیشه اولین پیوندی که ظاهر می شود صفحه ای است که به دنبال آن هستید. در اینجا، می توانید ببینید که آیا دانشجویان بین المللی باید در آزمون تافل یا هر آزمون درک زبان انگلیسی دیگر شرکت کنند.
اکثر دانشگاه های بزرگ تافل را قبول می کنند، اما برای اطمینان، همیشه می خواهید دوباره چک کنید. اگر مدرسه در صفحه پذیرش نگفت که آیا تافل را قبول می کند یا خیر، مستقیماً با دفتر پذیرش تماس بگیرید. از این گذشته، اگر مدرسه انتخابی شما آن را قبول نکرد، نمی خواهید درس بخوانید و هزینه امتحان را بپردازید!
برخی از مدارس به تافل نیاز دارند، برخی دیگر نیازی به تافل ندارند و برخی دیگر در صورت داشتن معیارهای دیگر این شرط را نادیده می گیرند. همیشه، همیشه، قبل از درخواست، بررسی کنید که مدرسه شما به چه چیزی نیاز دارد.
شماره 2: قبل از تافل، برخی از موضوعات صحبت کردن و نوشتن را طوفان فکری کنید
وقتی از شما خواسته می شود در مورد خودتان صحبت کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که چیزی برای گفتن ندارید. متأسفانه در طول آزمون چندین بار از شما خواسته می شود که درباره خودتان صحبت کنید و بنویسید.
قبل از روز امتحان، فهرستی از سرگرمی‌هایی که از آن لذت می‌برید تهیه کنید (یا فقط کلماتی برای صحبت کردن داشته باشید). به این ترتیب، می توانید احساس آرامش بیشتری داشته باشید و برای شرکت در آزمون آماده باشید. در این بخش حتی نیازی به گفتن حقیقت ندارید. شرکت کنندگان در آزمون فقط می خواهند ببینند که آیا می توانید واضح صحبت کنید – پس با پاسخ های خود راحت باشید.
برای آماده سازی بیشتر، حتی می توانید عبارات قالبی را ایجاد کنید که می توانند با موضوعات مختلف سازگار شوند. حتی آماده سازی های کوچک و عبارات از قبل آماده شده کوچک نیز می تواند به شما اطمینان بیشتری در آزمون بدهد.
توجه: مراقب باشید در الگوهای خود زیاده روی نکنید. ممتحن شما می خواهد ببیند سخنرانی شما چقدر روان است و سعی می کند چندین جمله از پیش آماده شده را با یک موضوع ناخوشایند مطابقت دهد.
شماره 3: در طول تافل یادداشت برداری کنید
هنگام قبولی در آزمون، از نوشتن روی کاغذ خراش نترسید. حتی اگر یادداشت برداری چند ثانیه طول بکشد، بعداً در وقت شما صرفه جویی می کند.
برخی از کلمات یا عبارات کلیدی را که در بخش صحبت می شنوید یادداشت کنید و زیر کلمات و عبارات مهم در یک قطعه متن در بخش خواندن خط بکشید. یادداشت برداری و علامت گذاری به این صورت به شما کمک می کند تا زمانی که زمان پاسخگویی به درخواست ها می رسد، وقتتان کم نشود.
قبل از دادن پاسخ‌های خود در بخش‌های گفتاری و نوشتاری، زمانی را به طوفان فکری برخی از موضوعات و عبارات اختصاص دهید. اگر وقت دارید، حتی می توانید طرح کلی خود را در بخش سخنرانی ایجاد کنید. و حتماً یک یا دو دقیقه قبل از شروع نوشتن برای ایجاد یک طرح مقاله وقت بگذارید.
شماره 4: انگلیسی بیشتری را در زندگی روزمره خود بگنجانید
مهم نیست که چقدر در زندگی روزمره خود از زبان انگلیسی استفاده می کنید و مطالعه می کنید، ببینید آیا می توانید به راحتی آن را دو برابر کنید. اگر در زندگی روزمره خود زیاد از انگلیسی استفاده نمی کنید، آن را ذره ذره در برنامه روزانه خود بگنجانید.
نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و ویدیوهای YouTube را به زبان انگلیسی تماشا کنید. مقالات خبری، مجلات، کتاب ها، کتاب های درسی یا وبلاگ ها را به زبان انگلیسی بخوانید. ببینید آیا می توانید فردی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید.
اگر دوستی انگلیسی زبان پیدا کردید، مطمئن شوید که آن شخص کسی است که به او اعتماد دارید تا انگلیسی را خوب بفهمد. همچنین مطمئن شوید که این شخصی است که می خواهد در صورت لزوم اشتباهات شما را اصلاح کند.
شماره 5: صحبت کردن و نوشتن انگلیسی را در یک محیط شلوغ تمرین کنید
شما به احتمال زیاد در IBT TOEFL شرکت خواهید کرد، به این معنی که شما باید در همان اتاقی که سایر شرکت کنندگان تافل شرکت کنید. در طول آزمون، چندین نفر از اطرافیان شما به طور همزمان صحبت می کنند. این می تواند برخی از افراد را عصبی کند یا احساس کنند که نمی توانند به یاد داشته باشند چه چیزی بگویند.
حتی اگر در حین گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن از هدست استفاده کنید، احتمالا باز هم صحبت دیگران را خواهید شنید. برای تقلید از این نوع حواس پرتی، صحبت کردن انگلیسی را با یک دوست در یک مکان شلوغ تمرین کنید. از رستوران گرفته تا مهمانی و هر رویداد دیگری که در آن افراد زیادی جمع می شوند و صحبت می کنند، باید به شما در بازسازی محیط آزمون کمک کند.
شماره 6: صحبت کردن و نوشتن را با تایمر تمرین کنید

45-60 دقیقه برای صحبت کردن یا 20 دقیقه برای نوشتن یک مقاله ممکن است به نظر تعجب آور برسد. اگر به سؤالات پاسخ می دهید، ممکن است متوجه شوید که هر چیزی که بخواهید و برایش تمرین کنید امکان پذیر می شود.
برای تمرین در بخش اسپیکینگ، چند سوال قدیمی صحبت کردن و نوشتن تافل را جستجو کنید. در حالی که دقیقاً دستورالعمل‌های زمان‌بندی زمان‌سازی و زمان صحبت کردن/نوشتن را دنبال می‌کنید، به درخواست پاسخ دهید. این به شما کمک می کند تا برای آماده شدن و پاسخ دادن به سوالات در بازه زمانی مناسب برسید.
همیشه اسپیکینگ و مقاله نویسی را با زمان بندی مناسب تمرین کنید تا بتوانید پاسخ ها و استراتژی های زمان بندی خود را کامل کنید.

نتیجه گیری: آزمون تافل چیست؟ چه چیزی باید در مورد آن بدانید؟

شاید متوجه شوید که تافل آزمون مناسبی برای شما نیست. یا شاید متوجه شده اید که برای ورود به مدرسه رویایی خود باید آن را قبول کنید. اگر اینطور است، پس یک برنامه ریزی کوچک به شما کمک کند تا به نتیجه برسید.
صرفنظر از اینکه اخیراً تافل را شروع کرده اید، یا اگر قرار است برای بار دهم در آن شرکت کنید، هرچه در آزمون علمی، آمادگی بیشتری داشته باشد ،موفق تر می شوید.
به تازگی ای تی اس صاحب امتیاز و برگزارکننده آزمون تافل درمورد کوتاه شدن آزمو تافل آی بی تی خبر رسانی کرده است . اگر در این مورد پرسشی دارید می توانید از سوالات متداول نوشته شده در خط پایین پاسخ خود را دریافت نمایید.

منابع:

ای تی اس

سوالات متداول آزمون تافل

چرا آزمون TOEFL iBT را انتخاب کنید؟

آزمون TOEFL iBT که توسط دانشگاه‌های سراسر جهان پذیرفته شده و با درجه ارجحیت بالا، آزمونی با کیفیت و با استاندارد بالا است که برای آفیسر های پذیرش ، آمادگی شما برای کلاس درس و فراتر از آن را تضمین می کند. بیش از 35 میلیون نفر در سراسر جهان آزمون تافل را برای نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی انتخاب کرده اند.

آیا هیچ سؤالی از بخش Reading و Listening آزمون تافل کوتاه شده، حذف شده است؟

هیچ نوع سوالی از بخش Reading و Listening حذف نمی شود. برای آزمون کوتاه‌شده جدید، مانند آزمون‌های قبل از ۱ اوت ۲۰۱۹، هر یک از انواع سؤالات موجود می‌تواند با هر قطعه Reading یا Listening ظاهر شود.

کدام دو سوال از بخش Speaking در آزمون تافل جدید حذف می شوند؟

سوال مستقل شماره 1 (بیان ترجیح شخصی) و سوال یکپارچه شماره 5 حذف می شوند. بقیه سوالات 1 تا 4 شماره گذاری می شوند
(در نسخه کوتاه شده).

آیا هنوز در طول آزمون تافل کوتاه شده استراحت وجود دارد؟

آره. وقفه 10 دقیقه ای بین بخش های Listening و Speaking ثابت می ماند.

چرا آزمون تافل iBT کوتاه شده است؟

برای شرکت کنندگان در آزمون، یک آزمون تافل iBT کوتاه تر، تجربه بهتری را در آزمون ایجاد می کند. این می تواند خستگی را کاهش دهد و تمرکز و عملکرد را بهبود بخشد و به آنها کمک کند تا بهترین عملکرد خود را نشان دهند. مهمتر از همه، آزمون کوتاهتر کیفیت خود را حفظ می کند.

4.9/5 - (15 امتیاز)
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون تافل TOEFL چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.