آزمون تافل TOEFL | آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

آزمون تافل TOEFL چیست؟ | کامل ترین اطلاعات آزمون تافل TOEFL

3686 بازدید
آزمون تافل چیست

اگر انگلیسی زبان نیستید و به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فکر می کنید، ممکن است نام آزمون تافل TOEFL را شنیده باشید. اما آزمون تافل دقیقا چیست? چه چیزهایی باید در مورد آزمون تافل TOEFL بدانید؟ و پس از آن باید برای شرکت در کلاس تافل TOEFL تصمیم بگیرید . آزمون تافل TOEFL آزمونی طولانی و پیچیده است، اما دانستن نحوه عملکرد آن اولین قدم برای موفقیت در آن است. بنابراین بیایید نگاهی به انواع مختلف آزمون تافل و ساختار آن بیاندازیم. در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید موسسه زبان رادتایم شما را به سطح مناسب برای شرکت در کلاس تافل TOEFL می رساند. حال به چیستی آزمون تافل TOEFL می پردازیم.

آزمون تافل TOEFL چیست و مناسب چه کسانی است؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 15 دقیقه

آزمون تافل چیست و مناسب چه کسانی است؟

آزمون تافل TOEFL چیست؟

یک آزمون استاندارد است که مهارت شرکت کنندگان در زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند. در آزمون تافل TOEFL ،نمرات در درجه اول توسط دانشگاه ها به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش استفاده می شود. به طور معمول، کسانی که در تافل شرکت می کنند می خواهند در دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی خارج از کشور شرکت کنند. با این حال، هرکسی که برای اهداف آکادمیک نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد، می تواند در تافل شرکت کند. این شامل هر کسی می شود که برای یک دبیرستان خارجی، برنامه تبادل، کالج محلی یا ویزای دانشجویی درخواست می دهد.
تافل بر نحوه استفاده از زبان انگلیسی در یک محیط دانشگاهی تمرکز دارد، به همین دلیل است که مدارس و دانشگاه ها از نمرات تافل برای مقاصد پذیرش استفاده می کنند. متون ریدینگ تافل از واژگان رسمی، آکادمیک و سطح بالا به جای انگلیسی معمولی یا انگلیسی محاوره ای استفاده می کنند

انواع آزمون تافل TOEFL

اکثریت قریب به اتفاق (97٪) از تمام تافل های گرفته شده، آزمون های مبتنی بر اینترنت (IBT) هستند. برای IBT TOEFL، دانش‌آموزان، آزمون را روی رایانه‌ای که در اتاق آزمون ارائه شده است انجام می دهند. و معمولاً با چند نفر دیگر به طور همزمان در آزمون شرکت می‌کنند.
اقلیت (3٪) از تمام تافل ها تست کاغذی (PBT) هستند. PBT مهارت های گفتاری دانش آموزان را آزمایش نمی کند، بنابراین آزمایش کنندگان، این نوع آزمون ها را به تدریج حذف می کنند. از سال 2016، PBT را فقط در مراکز آزمونی که امکان تست اینترنتی وجود ندارد، برگزار کرده اند.
بسیاری از دانشگاه ها فقط نمرات تافل IBT را قبول می کنند. بنابراین اگر در PBT شرکت می کنید، حتماً صفحات پذیرش بین المللی دانشگاه خود را مرور کنید.
مهم نیست که در چه نوع تافلی شرکت می کنید، می توانید هر چند بار که بخواهید در آزمون تافل شرکت کنید. تنها استثنای این قانون این است که بین هر بار آزمون باید حداقل 12 روز فاصله وجود داشته باشد.

ساختار آزمون تافل

این آزمون دارای چهار بخش است و معمولاً در مجموع 4.5 ساعت طول می کشد. این چهار بخش عبارتند از: خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن.

هر بخش دارای 30 امتیاز است. سپس این نمرات بخش با هم جمع می شوند و امتیاز نهایی از 120 امتیاز محاسبه می شود.

 • قسمت 1: خواندن (Reading)

بخش ریدینگ تافل کاملا چند گزینه ای است. هر بخش ریدینگ دارای سه یا چهار متن با 12 تا 14 سوال برای هر بخش خواهد بود. (معمولاً تست هایی که دارای سه بخش هستند، در هر بخش نسبت به تست هایی که دارای چهار متن هستند، سوالات بیشتری خواهند داشت.) خواندن متون می تواند در هر موضوع دانشگاهی از جمله علوم، تاریخ یا ادبیات باشد.

 • بخش 2: گوش دادن (Listening)

بخش لیسنینگ تافل نیز کاملاً چند گزینه ای است. هر بخش صوتی شامل چهار تا شش سخنرانی با شش سؤال و دو یا سه گفتگو با پنج سؤال است که داوطلب باید به ترتیب به سوالات ارائه شده با توجه به فایل صوتی پخش شده پاسخ دهد.

 • بخش 3: صحبت کردن (Speaking)

بخش اسپیکینگ تافل کمی پیچیده تر از بخش ریدینگ یا لیسنینگ است. بخش اسپیکینگ، شامل شش بخش مختلف است. دو مورد اول مستقل خواهند بود و از شما می خواهند در مورد افکار و تجربیات خود صحبت کنید. چهار مورد پایانی در مورد وظایف یکپارچه خواهند بود که در آنها باید به سؤالات بر اساس مکالمه یا قطعه ای که می شنوید پاسخ دهید.

بیشتر بخوانیدبخش های اول اسپیکینگ تافل

 1. در مورد علایق یا افکار شما در مورد یک موضوع خاص می پرسند.
 2. از شما می خواهد که نظر بدهید و بین دو گزینه داده شده یکی را انتخاب کنید.
 3. از شما می خواهد که یک متن کوتاه را بخوانید و سپس به گفتگوی بین دو سخنران که در مورد یک موضوع بحث می کنند گوش دهید (معمولاً آنها در مورد قسمت هایی از مقاله موافق یا مخالف هستند). سپس نظرات گوینده را خلاصه می‌کنید و آن را با متن مقایسه می‌کنید.

بخش های دوم اسپیکینگ تافل

 1. دو سخنرانی در مورد یک موضوع به شما می دهد، یکی گفتاری و دیگری نوشتاری. سپس اطلاعات مربوط به هر سخنرانی را خلاصه می‌کنید یا به سؤال خاص‌تری پاسخ می‌دهید.
 2. شما را به مکالمه بین دو نفر که در حال بحث کردن درباره یک مشکل با دو راه حل ممکن هستند گوش دهید.
 3. از شما می خواهد که به یک مونولوگ گوش دهید و سپس به یک سوال خاص تر در مورد اطلاعات (متن برای خواندن) خلاصه کنید یا به آن پاسخ دهید.

 • بخش 4: نوشتن (Writing)

این بخش شامل دو قسمت تسک 1 و تسک 2 می باشد. که هر کدام محتوا و زمان بندی مخصوص به خودش را دارد. تسک 1 برای این بخش، هم باید یک قطعه کوتاه بخوانید و هم به یک سخنرانی گوش دهید. سپس به سوال مطرح شده پاسخ می دهید و مطلب را خلاصه می کنید. مدت زمان اختصاص یافته به تسک اول 20 دقیقه می باشد.
تسک 2 از شما می خواهد که در مورد موضوعی خاص نظر بدهید و از بین 2 گزینه ارائه شده، یکی را انتخاب کرده و در مورد آن بنویسید و دلایل و مثال‌هایی را ارائه دهید که چرا آن گزینه را انتخاب کرده‌اید. به عنوان مثال، “آیا موافق یا مخالف این هستید که اکثر والدین بیش از حد فرزندان خود را کنترل می کنند؟” یا “آیا شما معتقدید که مردم ذاتا “خوب” یا “بد” هستند؟

ساختار آزمون تافل

چه کسانی در آزمون تافل شرکت می کنند؟

آزمون تافل در درجه اول برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که به دنبال شرکت در یک دانشگاه یا برنامه تحصیلات تکمیلی در یک کشور انگلیسی زبان هستند. اما افراد می توانند برای مقاصد دیگر نیز در آزمون تافل شرکت کنند. کسانی که ممکن است مدرک تافل به کارشان بیاید عبارتند از:

 • دانش آموزانی که در یک کشور انگلیسی زبان وارد دبیرستان می شوند.
 • دانشجویانی که در برنامه های کالج اجتماعی 2 ساله در یک کشور انگلیسی زبان شرکت می کنند.
 • افرادی که به دنبال مجوز یا گواهینامه در زمینه خاصی هستند.
 • افرادی که برای مقاصد مهاجرتی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.
 • کسانی که به سادگی می خواهند مهارت های زبان انگلیسی خود را در یک محیط رسمی آزمایش کنند.

توصیه برگزار کنندگان آزمون تافل

برگزار کنندگان این آزمون توصیه می کنند که زبان آموزان قبل از شرکت در تافل حداقل 17 سال سن داشته باشند. زیرا این آزمون شما را ملزم به خواندن کتب دشوار و آشنایی با برخی از واژگان سطح بالا می کند و بسیاری از دانش آموزان قبل از کلاس یازدهم با این نوع زبان آشنا نیستند.

چرا باید در آزمون تافل شرکت کرد؟

تافل یک آزمون استاندارد است که مهارت شرکت کنندگان در زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. به دلیل این که انگلیسی آکادمیک به حد کافی پیچیده و دشوار است، حتی افرادی که سال ها زبان انگلیسی خوانده اند ممکن است در دانشگاه با مشکل مواجه شوند. هنگام ثبت نام در دانشگاه های کشور انگلیسی زبان، آنها از نمره تافل شما به عنوان معیاری برای سنجش مهارت های انگلیسی شما استفاده می کنند.

دانش آموز بین المللی

اگر شما یک دانش آموز بین المللی هستید که برای مدارس در کشوری که زبان اصلی آن انگلیسی است درخواست می دهید، به احتمال زیاد باید تافل را به عنوان بخشی از مدارک خود ارائه بدهید. بسیاری از مدارس نمرات دیگر آزمون های انگلیسی را نیز می پذیرند، اما تافل در حال حاضر محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی است. 9000 دانشگاه در 130 کشور از جمله ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند نمره تافل را می پذیرند. تمامی مدارس 100 دانشگاه برتر جهان تافل را می پذیرند. اگر علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان هستید، مدرسه انتخابی شما به احتمال زیاد یا به نمره تافل نیاز دارد یا آن را می پذیرد.

چرا باید در آزمون تافل شرکت کرد؟

6 نکته برای عملکرد خوب در تافل

اکنون که می‌دانید آزمون تافل TOEFL برای چه مواردی استفاده می‌شود و چه مهارت هایی را مورد سنجش قرار می دهد، ما استراتژی‌هایی را برای تقویت مهارت های شما در آزمون تافل ارائه می دهیم. حتی اگر مهارت های انگلیسی شما بسیار بالاتر از حد متوسط باشد، بهتر است چند نکته و استراتژی را در مطالعه و تست زدن خود لحاظ کنید. به این ترتیب می توانید در روز آزمون بهترین کار را انجام دهید.

 1. تعیین کنید که آیا به آزمون تافل احتیاج دارید یا خیر
  نمره تافل دو سال اعتبار دارد. بنابراین اگر برنامه ای برای تحصیل در خارج از کشور ندارید، لازم نیس هزینه کرده و آزمون بدهید. آزمون دادن در زمان مناسب به شما انعطاف پذیری برای برنامه ریزی می دهد، بنابراین به این موضوع فکر کنید که آیا واقعا حال حاضر به نمره تافل نیاز دارید یا خیر.
 2. قبل از آزمون درباره موضوعات رایج در اسپیکینگ و رایتینگ تافل ایده پردازی کنید
  قبل از امتحان، فهرستی از سوال و جواب های رایج تهیه کنید. به این ترتیب، می توانید احساس آرامش بیشتری داشته باشید و برای شرکت در آزمون آماده باشید. در این بخش حتی نیازی به گفتن حقیقت ندارید. تصحیح کنندگان آزمون فقط می خواهند ببینند که آیا می توانید واضح صحبت کنید یا خیر. پس با پاسخ های خود راحت باشید. حتی می توانید برای آمادگی بیشتر، عبارات قالبی را ایجاد کنید که می توانند با موضوعات مختلف سازگار شوند. ولی مراقب باشید در الگوهای خود زیاده روی نکنید زیرا ممتحن به راحتی متوجه این قضیه خواهد شد.
 3. در طول آزمون، خصوصا در هنگام پخش فایل های صوتی، نوت برداری را فراموش نکنید
  حتی اگر یادداشت برداری چند ثانیه طول بکشد، بعداً در وقت شما صرفه جویی می کند. زیرا در شرایط امتحان و با وجود استرس احتمالی، ذهن شما توانایی به خاطر سپردن تمام مواردی که پخش می شود را ندارد. پس با نوت برداری می توانید شانس خود را در پاسخ دادن به تعداد بیشتری سوال افزایش دهید.
 4. زبان انگلیسی را در زندگی روزمره خود جاری کنید
  مهم نیست که چقدر در زندگی روزمره خود از زبان انگلیسی استفاده می کنید. آن را دو برابر کنید. اگر در زندگی روزمره خود زیاد از انگلیسی استفاده نمی کنید، آن را ذره ذره در برنامه روزانه خود بگنجانید. نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و ویدیوهای YouTube را به زبان انگلیسی تماشا کنید. مقالات خبری، مجلات، کتاب ها، کتاب های درسی یا وبلاگ ها را به زبان انگلیسی بخوانید. ببینید آیا می توانید فردی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید.
 5. شما باید صحبت کردن و نوشتن و گوش دادن به انگلیسی را در یک محیط شلوغ تمرین کنید.
  شما به احتمال زیاد در IBT TOEFL شرکت خواهید کرد. این به این معنی است که شما باید در همان اتاقی که سایر شرکت کنندگان تافل هستند، قرار بگیرید. در طول آزمون، چندین نفر از اطرافیان شما به طور همزمان صحبت می کنند. این می تواند برخی از افراد را عصبی کند یا احساس کنند که نمی توانند به یاد داشته باشند چه چیزی بگویند و تمرکزشان را از دست بدهند.
 6. صحبت کردن و نوشتن را در مدت زمان محدود و با تایمر تمرین کنید
  45 دقیقه برای صحبت کردن یا 20 دقیقه برای نوشتن یک مقاله ممکن است به نظر تعجب آور برسد. اگر به سؤالات پاسخ می دهید، ممکن است متوجه شوید که هر چیزی که بخواهید و برایش تمرین کنید امکان پذیر می شود. تایم گرفتن و ملزم کردن خودتان به صحبت کردن و نوشتن در تایم محدود، به شما کمک می کند تا برای آماده شدن و پاسخ دادن به سوالات در بازه زمانی مناسب توانایی لازم را کسب کنید.

آزمون تافل TOEFL در مقابل TOEIC

اگرچه تافل محبوب است، اما تنها آزمون زبان انگلیسی نیست. در واقع چندین آزمون مختلف برای زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی وجود دارد. آزمونی که انتخاب می کنید به اهداف تحصیلی و شغلی شما بستگی دارد. اگر دانشجو هستید احتمالا در آزمون تافل شرکت خواهید کرد. با این حال، اگر برای ویزای کار درخواست می دهید، تافل ممکن است آزمون مناسبی برای شما نباشد.
اگر به دنبال اثبات مهارت های انگلیسی خود برای ویزای کاری هستید، ممکن است به جای تافل نیاز به شرکت در آزمون ارتباطات بین المللی (TOEIC) داشته باشید. TOEIC به جای زبان آکادمیک، زبان روزمره و تجاری را مورد سنجش قرار می دهد و بنابراین برای محیط های کاری مناسب تر است.

نتیجه گیری

شما تاکنون متوجه شدید که آزمون تافل برایتان گزینه مناسبی هست یا خیر. پس اگر اینطور است، یک برنامه ریزی کوچک به شما کمک کند تا به نتیجه برسید.
صرف نظر از اینکه اخیراً تافل را شروع کرده اید، یا اگر قرار است برای بار دهم در آن شرکت کنید، هرچه در آزمون علمی، آمادگی بیشتری داشته باشد ،موفق تر می شوید.

سوالات متداول

چرا آزمون TOEFL iBT را انتخاب کنید؟

آزمون TOEFL iBT که توسط دانشگاه‌های سراسر جهان پذیرفته شده و با درجه ارجحیت بالا، آزمونی با کیفیت و با استاندارد بالا برای آفیسر های پذیرش است، آمادگی شما برای کلاس درس و فراتر از آن را تضمین می کند. بیش از 35 میلیون نفر در سراسر جهان آزمون تافل را برای نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی انتخاب کرده اند.

چرا آزمون تافل iBT کوتاه شده است؟

برای شرکت کنندگان در آزمون، یک آزمون تافل iBT کوتاه تر، تجربه بهتری را در آزمون ایجاد می کند. این می تواند خستگی را کاهش دهد و تمرکز و عملکرد را بهبود بخشد و به آنها کمک کند تا بهترین عملکرد خود را نشان دهند. مهمتر از همه، آزمون کوتاه تر کیفیت خود را حفظ می کند.

کدام دو سوال از بخش Speaking در آزمون تافل جدید حذف می شوند؟

سوال مستقل شماره 1 (بیان ترجیح شخصی) و سوال یکپارچه شماره 5 حذف می شوند. بقیه سوالات 1 تا 4 شماره گذاری می شوند

آیا هنوز در طول آزمون تافل کوتاه شده استراحت وجود دارد؟

آره. وقفه 10 دقیقه ای بین بخش های Listening و Speaking ثابت می ماند.

هم اکنون می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان و کسب اطلاعات درباره کلاس های تافل و آیلتس موسسه زبان های خارجی رادتایم، با ما تماس بگیرید.

4.9/5 - (15 امتیاز)
https://radtime.org/?p=8080
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون تافل TOEFL چیست؟ | کامل ترین اطلاعات آزمون تافل TOEFL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: