چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟ - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟

1196 بازدید
چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟

چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟

چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟، تافل iBT (تافل مبتنی بر اینترنت) دارای بخش اسپیکینگ است. بخش اسپیکینگ ¼ از کل نمره تافل شما را تشکیل می دهد. تکمیل این بخش 20 دقیقه طول می کشد.

شش کار وجود دارد که پاسخ‌های گفتاری را برای آنها ضبط خواهید کرد. دو مورد اول وظایف مستقل هستند. برای این موارد از شما خواسته می شود در مورد یک موضوع آشنا صحبت کنید. شما 15 ثانیه برای آماده شدن و 45 ثانیه برای صحبت دارید. یک سوال مثال این است که “آیا ترجیح می دهید در اوقات فراغت خود فیلم تماشا کنید یا کتاب بخوانید؟ جزئیات را برای حمایت از نظر خود وارد کنید.

چهار مورد دیگر وظایف یکپارچه هستند. برای دو سوال به دو قطعه ضبط شده (یک سخنرانی و یک مکالمه) گوش خواهید داد. برای دو مورد دیگر شما یک قطعه را می خوانید و سپس به یک قطعه ضبط شده گوش می دهید. سپس، برای هر کدام، از شما خواسته می شود به یک سوال در مورد آنچه گوش داده و خوانده اید پاسخ دهید. شما 30 ثانیه برای آماده شدن و 60 ثانیه برای صحبت خواهید داشت.

بهترین آموزشگاه زبان در وردآورد

بنابراین چگونه برای بخش Speaking تافل آماده می شوید؟

اول، در اینجا نحوه تهیه نکردن آمده است. فقط تعداد زیادی از پاسخ های نمونه را بخوانید و گوش نکنید. برای گرفتن نمره خوب در این بخش باید اسپیکینگ را تمرین کنید!

بخش Speaking چالش برانگیزترین بخش آزمون تافل برای بسیاری از دانش آموزان است. وظایف صحبت کردن ممکن است بسیار غیرطبیعی به نظر برسد و حتی برای افراد بومی زبان نیز دشوار باشد. به هر حال، هر چند وقت یک بار باید بنشینید و یک دقیقه مستقیم در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید؟

با این حال، اجازه ندهید بخش Speaking شما را بترساند. مهم ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که در حالی که تلفظ و تسلط شما مهم است، سازماندهی پاسخ شما بیشترین اهمیت را دارد.

ساختار هر کار را یاد بگیرید و از آن در پاسخ خود استفاده کنید

سخنرانی خود را در یک ایده اصلی، مثال ها و یک نتیجه گیری سازماندهی کنید. از زمان آماده سازی خود برای نوشتن یک طرح کلی بسیار سریع و بسیار ابتدایی استفاده کنید. ایده اصلی و 2 مثال خود را بنویسید.

نکات آماده سازی برای تافل

از همان ابتدا دانش آموز می داند که شما نظر روشنی دارید. او همچنین می داند که شما دلایلی برای حمایت از نظر خود دارید.

می‌توانید Speaking خود را به صورت زیر ساختار دهید: ایده اصلی > دلیل > جزئیات > کلمه انتقال > دلیل > جزئیات > کلمه انتقال > نتیجه

وقتی به نمونه پاسخ های گفتاری گوش می دهید، به ساختار آنها توجه کنید. برای هر جمله کلمات انتقالی، ایده اصلی، دلایل و جزئیات را یادداشت کنید.

واژگان را یاد بگیرید

ایده های خود را با استفاده از کلمات انتقالی رایج مانند «اول»، «دوم»، «در نهایت»، «زیرا»، «بنابراین»، «اما»، «با وجود» به هم متصل کنید.

تسلط خود را بهبود بخشید

برای اینکه بتوانید در بخش مکالمه تافل خوب عمل کنید، لازم نیست مانند یک زبان مادری انگلیسی به نظر برسید. تسلط به نحوه صدای شما اشاره دارد. هرچه سخنرانی شما طبیعی تر و مطمئن تر به نظر برسد، امتیاز بهتری کسب خواهید کرد.

از صحبت کردن با صدای “رایانه ای” تمرین شده خودداری کنید. و از مکث های مکرر یا استفاده از کلمات پرکننده مانند ام و اوه اجتناب کنید. با پیروی از یک ساختار مجموعه ای مانند ساختار بالا، می توانید از این مکث ها جلوگیری کنید.

صحبت کردن در آینه را به مدت 1 دقیقه در مورد موضوعاتی که برای شما آشنا هستند (مانند بهترین دوست، فیلم مورد علاقه، کلاس مورد علاقه و غیره) تمرین کنید.

آمادگی دور های تافل و آیلتس در مجموعه راد تایم

بهترین آموزشگاه زبان در غرب تهران

کلاس آیلتس | دوره آموزش فشرده، آنلاین و حضوری IELTS

اعتماد به نفس داشته باشید

صحبت کردن به زبان خارجی نیاز به اعتماد به نفس دارد. در روز آزمون باید به دانش انگلیسی خود اعتماد کنید و مطمئن باشید که می توانید نمره خوبی کسب کنید.

۱- فرمت آزمون تافل را بدانید.

شگفت زده شدن در روز آزمون تافل به هیچ عنوان سرگرم کننده نیست. بنابراین قبل از اینکه در امتحان شرکت کنید، سعی کنید با تمام ویژگی های اصلی و سیستم نمره دهی تافل آشنا شوید. شما باید بدانید که آزمون تافل کدام بخش ها را شامل می شود، این بخش ها به چه ترتیبی قرار می گیرند ، چه مقدار زمان برای هر بخش لازم دارید و چه نوع سوالات و نمونه هایی دریافت می کنید.

با درک اینکه چگونه یک آزمون تافل ساختاردهی شده است، شما دقیقا می دانید که در روز آزمون چه چیزی انتظار تان را می کشد و بنابراین می توانید بر اساس آن و با اطمینان بیشتری آماده شوید.

در ادامه چشم اندازی از ساختار تافل را مشاهده می کنید:

بخششماره قرارگیریزمانتعداد سؤالاتنمرهجزئیات
ریدینگ۱۶۰ تا ۸۰ دقیقه۳۶-۵۶۰ تا ۳۰پاسخ دادن به سؤالات بر اساس ۳-۴ متن ریدینگ آکادمیک
لیستنینگ۲۶۰-۹۰ دقیقه۳۴-۵۱۰ تا ۳۰پاسخ به سؤالات بر اساس فایل های صوتی مکالمات، بحث های کلاسی و سخنرانی ها
استراحت۳۱۰ دقیقه
اسپیکینگ۴۲۰ دقیقه۶ قسمت۰- ۳۰بیان نظرات تان و صحبت در مورد موضوعات مربوط به متن های ریدینگ و نیز فایل های صوتی
رایتینگ۵۵۰ دقیقه۲ قسمت۰ تا ۳۰نوشتن در مورد ایده های تان و در پاسخ به متن ریدینگ و فایل های صوتی
کلحدود ۴ ساعت۰-۱۲۰

۲- یک نمره هدف برای خودتان مشخص کنید.

به منظور اطمینان از این که نمره ی لازم برای پذیرش در دانشگاه های مورد نظرتان را کسب خواهید کرد، باید یک نمره هدف برای آزمون تافل خودتان تعیین کنید. نمره هدف، یک نمره کلی است که مطابق با مینیمم نمره ی مورد نیاز (یا توصیه شده) تافل در دانشگاه مد نظر شما می باشد.

با کسب این نمره و یا بیش از این نمره، شانس خود را برای به دست آوردن پذیرش نه فقط در یکی از دانشگاه های مد نظرتان، بلکه در تمام دانشگاه های مورد نظر شما افزایش می دهید. نمره هدف همچنین به شما یک عدد مشخص می دهد که در طول آمادگی خود برای آزمون تافل می توانید آن را به عنوان هدف قرار بدهید و به شما اجازه می دهد که بر اساس آن به راحتی یک برنامه مطالعاتی ایجاد می کنید که برای شما مناسب باشد.

بهترین آموزشگاه زبان در شهر زیبا

بیشتر بخوانید:


آزمون تافل TOEFL چیست؟ | کامل ترین اطلاعات آزمون تافل TOEFL

تافل هوم ادیشن TOEFL home edition | آزمون تافل هوم ادیشن چیست ؟

آزمون ماک تافل | آزمون آزمایشی تافل

تفاوت تافل IBT، تافل PBT و تافل Home Edition| تفاوت های تافل آی بی تی و تافل هوم ادیشن و کاغذی

۳- به خودتان زمان کافی برای آماده سازی بدهید.

قبل از اینکه برای تافل ثبت نام کنید، زمان زیادی را برای آماده سازی خودتان در روز آزمون کنار بگذارید و مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. معمولا سه تا شش ماه زمان مطالعه باید کافی باشد. با این حال، پیش بینی زمان دقیق بستگی به توانایی زبان انگلیسی شما و میزان زمانی دارد که می توانید برای مطالعه اختصاص دهید.

اگر مهارت های کمتری در زبان انگلیسی دارید، به احتمال زیاد به زمان بیشتری نیاز دارید تا آمادگی کامل برای آزمون تافل را به دست آورید. با انجام کارهایی مانند تماشای اخبار انگلیسی و گفتگو با یک بومی انگلیسی زبان، زمان بیشتری را برای بهبود مهارت های کلی زبان انگلیسی خود کنار بگذارید. سپس تمرکز خود را روی ساختار آزمون تافل و آن نوع سؤالاتی که مطرح می شود؛ معطوف کنید.

چه در زبان انگلیسی مهارت داشته باشید چه نداشته باشید، هرگز تصور نکنید که فقط با یادگیری زبان انگلیسی می توانید به طور خودکار نمره عالی دریافت کنید. در نهایت، بدانید که برای دریافت نمره قابل قبول در آزمون تافل، فقط دانستن زبان انگلیسی کافی نیست – شما باید با دقت با استفاده از منابع با کیفیت بالا و یک برنامه مطالعه جامع به آماده سازی خودتان بپردازید.

بهترین آموزشگاه زبان در بلوار فردوس

۴- آزمونی را انتخاب کنید که تاریخ برگزاری آن نزدیک باشد.

اگر آزمونی را انتخاب کنید که تاریخ برگزاری آن نزدیک تر باشد، مطمئن خواهید شد که نمرات تان سر موقع به دانشگاه های مد نظرتان می رسد. نمرات تافل به صورت اتوماتیک ۱۳ روز بعد از آزمون بایک ایمیل به دانشگاه هایی که در طول ثبت نام انتخاب کرده اید، فرستاده می شود.

با این حال، محل قرارگیری دانشگاه تان تعیین می کند که چقدر طول می کشد تا نمره تان به دست آنها برسد. دانشگاه های داخل امریکا معمولاً ۲۰-۳۰ روز بعد از روز آزمون نمره شما را دریافت می کنند؛ در حالی که دانشگاه های خارج از امریکا معمولاً بین ۶ تا ۸ هفته بعد نمره آزمون تافل را دریافت می کنند.

بنابراین، اگر برای دانشگاه های امریکا درخواست پذیرش داده اید؛ سعی کنید آزمونی که انتخاب می کنید کمتر از ۶ هفته با حداکثر زمانی که دانشگاه مربوطه برای پذیرش نمرات اعلام کرده است، فاصله داشته باشد. اگر برای دانشگاه های خارج از امریکا درخواست پذیرش داده اید، آزمونی را انتخاب کنید که کمتر از ۱۰ هفته با حداکثر زمانی که دانشگاه اعلام کرده است، فاصله داشته باشد.

 سلام احوالپرسی انگلیسی

۵- در نظر بگیرید که آیا می خواهید آزمون را تکرار کنید یا خیر.

اگر فکر می کنید که ممکن است بخواهید آزمون تافل را دوباه تکرار کنید، باید زمان بیشتری بین تاریخ آزمون تان و زمانی که دانشگاه معین کرده است؛ قرار دهید. به این ترتیب، اگر از اولین آزمون راضی نباشید، زمان خواهید داشت که دوباره در آزمون بعدی تافل شرکت کنید.

پیشنهاد می کنم آزمونی را انتخاب کنید که حدقل ۶ ماه قبل از زمان تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظرتان باشد. به این ترتیب چندماه زمان دارید تا برای شرکت دوباره در آزمون؛ نقاط ضعف تان را تقویت کنید.

البته شما قاعدتاً می توانید ۱۲ روز بعد از اولین آزمون تان، آزمون تافل را تکرار کنید. اما این موضوع را اصلاً پیشنهاد نمی کنیم، زیرا شما طبیعتاً طی ۱۲ روز نمی توانید روی نقطه ضعف ها کار کنید و آماده سازی شما خیلی قابل توجه نخواهد بود و نمره تان نیز پیشرفت زیادی نخواهد داشت.

۶- برنامه ی مطالعاتی تان را شخصی سازی کنید.

همان طور که برای تافل مطالعه می کنید؛ همواره تمرکزتان را روی چیزهایی که نمی خواهید بدانید معطوف کنید؛ نه چیزهایی که می خواهید بدانید. زیرا به این صورت زمان بیشتری را صرف نقاط ضعف خود می کنید و شانس بیشتری برای گرفتن نمره های بالاتر خواهید داشت.

برخی از متداول ترین نقاط ضعف آزمون دهندگان در ادامه آورده شده است:

  • ضعف های محتوایی. این بدان معناست که شما برای درک مفاهیم و موضوعات خاص مشکلاتی دارید. برای مثال اگر در بخش واژگان یا گرامر مشکلاتی دارید، مطالعه ی بیشتر روی واژگان و گرامر به شما کمک می کند تا نمره خود را بهبود ببخشید.
  • ضعف های ساختاری: این ضعف ها مربوط به عناصر ساختاری تافل و عمدتاً نوع سؤال می باشد. به عنوان مثال، اگر شما دائماً در سؤالات مطالعه برای یادگیری (reading to learn) را اشتباه می کنید، باید برنامه مطالعه خود را به صورتی طراحی کنید که این نوع سؤال را بیشتر از سؤالات دیگر تمرین کنید.
  • ضعف های استراتژی: ضعف در استراتژی به این معنا است که شما با رویکرد یا نحوه آزمون گرفتن مشکلاتی دارید. برای مثال، ممکن است سرعت شما در بخش خواندن ریدینگ پایین باشد، یا ممکن است ندانید که چگونه مؤثراً در حین بخش لیسنینگ یادداشت برداری کنید.

هیچ کدام از بخش های موجود در تافل نباید نمره شما را پایین بیاورد، بنابراین سعی کنید بدانید که با کدام بخش بیشتر مشکل دارید؛ روی آن مطالعه کنید و تمرین های بیشتری انجام دهید تا نقطه ضعف عمده ای نداشته باشید.

۱۵ تا از نکات مهم گرامری آزمون آیلتس که بیشترین تکرار را دارند

۷- از منابع کیفیت بالا استفاده کنید.

بخش های مطالعاتی شما اگر از منابع با کیفیت تافل نباشد؛ نمی تواند خیلی تأثیر گذار باشد. 

۸- واژگان تان را بهبود ببخشید.

برای آن که بتوانید در تافل نتیجه خوبی بگیرید، باید به یک طیف وسیعی از واژگان انگلیسی اشراف داشته باشید. دانستن واژه های مختلف به شما امکان می دهد تا به آسانی متن هایی را که به زبان انگلیسی می خوانید و می شنوید را درک کنید و ابزاری برای بیان بهتر و واضح تر در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ می باشد.

در نهایت، بهترین روش برای مطالعه واژگان، استفاده از فلش کارت است. شما می توانید فلش کارت های کاغذی تان را خودتان بسازید یا فلش کارت های دیجیتال را انتخاب کنید. Anki یک برنامه کامپیوتری رایگان است که شما می توانید برای ایجاد، دانلود و تمرین فلش کارت ها استفاده کنید. این برنامه؛ از نرم افزار فاصله تکرار (SRS) استفاده می کند تا کارت های دشوارتر را بیشتر از کارت های دیگر به شما نشان بدهد. من از این برنامه چندین بار، قبل از مطالعه ی زبان ژاپنی استفاده کرده ام، بنابراین من شخصا توصیه می کنم آن را امتحان کنید! 

۹- یاد بگیرید که سؤالاتی با چند پاسخ صحیح را تشخیص بدهید و تجزیه و تحلیل کنید.

هم در بخش لیستنینگ و هم در بخش ریدینگ سؤالات چند گزینه ای آورده می شود که بیش از یک جواب صحیح وجود دارد. سؤالات با چند پاسخ صحیح معمولاً بسته به نوع سؤال ۱ تا ۳ نمره ای هستند، و معمولاً همیشه به شما گفته می شود که چند پاسخ صحیح باید انتخاب کنید.

در بخش لیستنینگ، این نوع سؤالات ۱ نمره ای هستند و مشابه سؤالات چندگزینه ای معمولی به نظر می رسند. شما باید تمام پاسخ های صحیح را انتخاب کنید تا نمره سؤال را دریافت نمایید.

۱۰- از فرآیند حذف استفاده کنید.

اگر سؤالی را در بخش های لیستنینگ یا ریدینگ متوجه نمی شوید، تا قبل از این که فرآیند حذف را انجام نداده اید، اقدام به حدس پاسخ نکنید.

در این بخش توضیح می دهیم که این فرآیند چطور کار می کند: به جای این که به دنبال پاسخ صحیح باشید؛ سعی کنید پاسخ های غلط را پیدا کنید. هر چقدر گزینه های غلط بیشتری را بتوانید حذف کنید؛ شانس شما برای انتخاب پاسخ صحیح بیشتر می شود. انتخاب پاسخ اشتباه می تواند دشوار باشد اما معمولاً:

  • نکته ای بر خلاف متن ریدینگ یا فایل صوتی را بیان می کند
  • به مطلبی اشاره دارد که در متن یا فایل صوتی مورد بحث قرار نگرفته است.
  • مطلبی ذکر می شود که ارتباطی با متن یا فایل صوتی ندارد.
موثرترین تکنیک های اسپیکینگ آیلتس
موثرترین تکنیک های اسپیکینگ آیلتس

۱۱- سعی کنید که اغلب به صورت کارآمد یادداشت برداری کنید.

در روز آزمون، کاغذ چرک نویس به شما داده می شود و می توانید از آنها در طول آزمون تافل برای یادداشت برداری استفاده کنید. ممکن است که هنگام مطالعه ی متون نیازی به یادداشت برداری نداشته باشید اما قطعاً هنگام لیستنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ به کاغذهای چرک نویس برای یادداشت برداری نیاز دارید. در اینجا نکات مهم در مورد یادداشت برداری را ذکر کرده ایم:

  • لیستنینگ: همیشه هنگام گوش دادن به فایل های صوتی ، ایده های اصلی را پیگیری کنید، مفاهیم و اصطلاحات کلیدی را بنویسید و این که چه کسی کدام جمله را گفته نیز یاد داشت کنید. به هرنوع راه حل یا تصمیم گیری اتخاذ شده نیز توجه داشته باشید.
  • اسپیکینگ: در مورد بخش اسپیکینگ ترکیبی، در حین مطالعه متن و گوش دادن به کلیپ های صوتی یادداشت برداری کنید. برای هر بخش اسپیکینگ، به طور خلاصه دو یا سه نکته اصلی را که می خواهید در پاسخ تان درمورد آنها صحبت کنید، در برگه یادداشت نمایید.
  • رایتینگ: برای بخش رایتینگ ترکیبی، هنگام گوش دادن به کلیپ صوتی یادداشت برداری کنید. برای هر دو بخش رایتینگ ، دقایق ابتدایی را به طور خلاصه روی افکار خود وقت بگذارید تا ایده ای درباره نحوه سازماندهی پاراگراف ها ، نکات کلیدی و مثال های خود داشته باشید.

سایت تمرین اسپیکینگ تافل

Magoosh یکی از منابع آنلاین برای تمرین تافل است. با استفاده از امکانات موجود در این سایت اعم از فیلم‌ها، سؤالات متنوع تمرینی تافل و پشتیبانی ایمیلی انگلیسی زبانان، می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی خود به روشی منطبق با آزمون تافل بپردازید.

  • TOEFL

مگوش تافل شامل 100 ویدئوی آموزشی، 330 ویدئوی توضیحی و سوال تمرینی کاملا آنلاین و بدون هیچ کتاب یا DVD است که ضمانت می‌کند شما پس از استفاده از خدمات مگوش تافل، تا 4 نمره نسبت به نمره آزمون قبلی خود پیشرفت داشته باشید. مگوش برای آزمون تافل، سه بسته پریمیوم با مدت زمان 1 هفته، 1 ماه و 6 ماه ارائه کرده است.

نمونه اسپیکینگ تافل

نمونه سوال 1

متن سوال:

“State whether you agree or disagree with the following statement. Then explain your reasons using specific details in your argument. Teachers should assign daily homework to students.”

جواب سوال:

I agree with the idea of giving children homework on a daily basis.  I feel this way for two reasons.

First of all, I think that it will help children to retain what they learn for a much longer period of time. The only real way for kids to absorb a lesson is to actually go home and repeat it as much as they possibly can. And in the long run this kind of thing will lead to a lot more academic success.

Secondly, I believe that homework can actually give children an opportunity to bond with their parents. For example, I got a lot of daily homework when I was in elementary school. And I’d go home and do it with my mom and dad, and I’d ask them questions whenever I was having trouble. In time we actually became really close.

نمونه سوال 2

متن سوال:

“Do you agree or disagree with the following statement? Children should help their parents with household chores as soon as they are old enough. Use details and examples in your response.”

جواب سوال:

I think it’s a great idea for kids to do household chores as soon as they’re old enough.

First of all, this can teach children some really valuable skills that will come in handy later in life. For instance, I was responsible for cooking breakfast for my little brother every day before we went to school when we were both kids. As a result, when I went away to college as a teenager I stayed really healthy because I could cook my own meals instead of always going out for fast food like my friends and classmates.

Secondly, parents and children can do household chores together and this gives them a chance to bond. You know, as they work on things like cleaning dishes or cooking food they can chat, and the kids might open up about what’s going on in their lives.

کلاس آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

نمونه سوال 3

متن سوال:

“Do you agree or disagree with the following statement? It is better for children to have teachers who are young, even if they are inexperienced.”

جواب سوال:

I think it’s better for students to have young teachers even if they’re a little bit inexperienced.

First of all, young teachers can relate more to their students. They simply have a lot more in common with them in terms of personal interests and pop culture awareness. As a result, it’s easier for them to connect the classroom material to the real lives of the students. This can encourage kids to stay motivated and keep on task for their whole school day.

Secondly, younger teachers have a lot more energy. Class sizes are huge now. In fact, they’re probably bigger than ever before. This can create trouble for older teachers who might run out of energy and not be able to finish their lessons if they have a huge group of students.

نمونه سوال 4

متن سوال:

“Do you agree or disagree with the following sentence?  We can learn a lot from making mistakes.”

جواب سوال:

I totally agree that we can learn a lot from making mistakes.

First of all, we always remember how our past mistakes made us feel and since they usually make us feel really terrible, we try to avoid repeating them, so we don’t feel that way again.  We also take deliberate action to avoid it.  For instance, last year before my big science midterm I made the mistake of playing video games all day long.  As a result, of course I failed the test and I felt miserable. But, I learned from that that it’s very important to study and prepare for tests.  So, the next year during exam season I buckled down, I studied, and I learned a lot.

چند نوع سوال اسپیکینگ در تافل هوم ادیشن

بخش Speaking تنها 20 دقیقه طول می‌کشد و آن را به کوتاه ترین بخش در تافل تبدیل می‌کند. برای این بخش، شما باید در مجموع شش کار را انجام دهید که به حوزه های محتوایی زیر می‌پردازد:
• فضا های آشنا (سوالات 1 و 2)
• دانشجویی (سوالات 3 و 5)
• دوره آکادمیک (سوالات 4 و 6)
در هر سوال، یک درخواست را می‌خوانید و 15 تا 30 ثانیه فرصت دارید تا پاسخ خود را آماده کنید. سپس 45 تا 60 ثانیه فرصت دارید تا پاسخ خود را از طریق میکروفون ضبط کنید. (در تافل هوم ادیشن، شما با یک شخص واقعی صحبت نمی‌کنید، بلکه مستقیماً با میکروفون متصل به رایانه خود صحبت می‌کنید.) پس از ضبط، پاسخ‌های اسپیکینگ شما برای بررسی به امتیازدهندگان حرفه‌ای ارسال می‌شوند.

نمونه سوالات اسپیکینگ تافل هوم ادیشن

Read a passage from a psychology textbook and the lecture that follows it. Then answer the question.
 
Flow (Reading)
In psychology, the feeling of complete and energized focus in an activity is called flow. People who enter a state of flow lose their sense of time and have a feeling of great satisfaction. They become completely involved in an activity for its own sake rather than for what may result from the activity, such as money or prestige. Contrary to expectation, flow usually happens not during relaxing moments of leisure and entertainment, but when we are actively involved in a difficult enterprise, in a task that stretches our mental or physical abilities.

موثرترین تکنیک های ریدینگ آیلتس
موثرترین تکنیک های ریدینگ آیلتس


 
Lecture (Listening)
(Male professor) I think this will help you get a picture of what your textbook is describing. I had a friend who taught in the physics department, Professor Jones, he retired last year. . . . Anyway, I remember . . . this was a few years ago . . . I remember passing by a classroom early one morning just as he was leaving, and he looked terrible: his clothes were all rumpled, and he looked like he hadn’t slept all night.

And I asked if he was OK. I was surprised when he said that he never felt better, that he was totally happy. He had spent the entire night in the classroom working on a mathematics puzzle. didn’t stop to eat dinner; he didn’t stop to sleep . . . or even rest. He was that involved in solving the puzzle.

سوالات متداول در مورد نمره عالی اسپیکینگ تافل

نمره اسپیکینگ تافل عالی چند است؟

نمره اسپیکینگ تافل عالی معمولاً بین 25 تا 30 است. این نمره نشان می دهد که شما به زبان انگلیسی مسلط هستید و می توانید به صورت روان و واضح در موضوعات مختلف صحبت کنید.

چگونه می توانم نمره اسپیکینگ تافل خود را بهبود بخشم؟

رای بهبود نمره اسپیکینگ تافل خود، باید بر روی موارد زیر تمرکز کنید:
مهارت های مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید
آشنایی با ساختار سوالات و موضوعات بخش اسپیکینگ
تمرین منظم
در اینجا چند نکته برای بهبود نمره اسپیکینگ تافل آورده شده است:
مهارت های مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنید
با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، صحبت کنید
به فیلم ها و سریال های انگلیسی زبان گوش دهید
کتابها و مقالات انگلیسی بخوانید
با ساختار سوالات و موضوعات بخش اسپیکینگ آشنا شوید
تمرین منظم
در اینجا چند منبع برای تمرین بخش اسپیکینگ تافل آورده شده است:
آزمون های آزمایشی تافل
کتاب های آماده سازی تافل
سایت های آموزشی تافل

نمره اسپیکینگ تافل مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ها چقدر است؟

نمره اسپیکینگ تافل مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ها متفاوت است. معمولاً دانشگاه های برتر نمره اسپیکینگ بالاتری را از متقاضیان انتظار دارند. با این حال، برخی از دانشگاه ها نمره اسپیکینگ پایین تری را نیز می پذیرند.

آیا می توانم نمره اسپیکینگ تافل خود را در یک جلسه افزایش دهم؟

ممکن است بتوانید نمره اسپیکینگ تافل خود را در یک جلسه افزایش دهید. با این حال، این کار دشوار است و به تلاش زیادی نیاز دارد. برای کسب نمره عالی در بخش اسپیکینگ تافل، باید مدتی را صرف تمرین و یادگیری کنید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=12635
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه نمره اسپیکینگ تافل عالی کسب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.