12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

1385 بازدید
12 مستند عالی برای تقویت زبان انگلیسی

12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی، تماشای فیلم مستند به عنوان یکی از روش های جذاب و موثر برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند تاثیرات بسیاری بر روی دانش زبان آموز داشته باشد. در ادامه به برخی از این تاثیرات اشاره خواهم کرد:

1- افزایش دایره لغات: در فیلم های مستند، از کلمات و عبارات پیچیده و تخصصی استفاده می شود که می تواند به افزایش دایره لغات زبان آموز کمک کند.

2- پرورش مهارت شنیداری: تماشای فیلم های مستند به زبان انگلیسی، می تواند بهبود مهارت شنیداری زبان آموز را باعث شود. با گوش دادن به گفتار شخصیت های مختلف فیلم، زبان آموز با لهجه ها و آواهای مختلف آشنا می شود.

3- تقویت مهارت خواندن: زیرنویس فیلم های مستند به زبان انگلیسی می تواند بهبود مهارت خواندن زبان آموز را فراهم کند. با خواندن زیرنویس، زبان آموز با نوشتار و قواعد گرامری زبان آشنا می شود.

4- ارتقای مهارت گفتاری: تماشای فیلم های مستند به زبان انگلیسی، می تواند بهبود مهارت گفتاری زبان آموز را نیز به دنبال داشته باشد. با تمرین تلفظ و تقلید از گفتار شخصیت های فیلم، زبان آموز می تواند مهارت گفتاری خود را تقویت کند.

5- آشنایی با فرهنگ و تاریخ: فیلم های مستند معمولاً به موضوعات مختلفی از جمله فرهنگ، تاریخ و جغرافیا می پردازند. تماشای این فیلم ها برای زبان آموزان غیر انگلیسی زبان، می تواند به آشنایی با فرهنگ و تاریخ کشورهای انگلیسی زبان کمک کند.

بنابراین، می توان گفت که تماشای فیلم های مستند به زبان انگلیسی، می تواند بهبود چشمگیری در دانش زبان آموز داشته باشد و به طور کلی یک روش خوب برای یادگیری زبان انگلیسی است.

 مستند Catfish (گربه ماهی)

 • کارگردان: آریل شولمن، هنری جوست
 • سال انتشار: ۲۰۱۰
 • میانگین امتیازات Catfish در IMDB: ۷/۱
تقویت زبان انگلیسی- مستند Catfish (گربه ماهی)
تقویت زبان انگلیسی- مستند Catfish (گربه ماهی)

گربه ماهی مستندی آمریکایی است، که در آن نیو ازطریق فیسبوک با زنی جوان ارتباطی عاشقانه برقرار می‌کند و یکسری رازها پس از آن برملا می‌شود. گربه ماهی داستانی درباره‌ی عشق و فریب است که در جهان آنلاین به‌وقوع می‌پیوندد. این اثر مرزی باریک بین درام و مستند را در خودش طی کرده و همین خصوصیت باعث الهام‌گیری سریالی به‌همین نام در سال ۲۰۱۲ از این فیلم شد. گربه ماهی با لحنی تاریک و نسبتا ترس‌آور به تماشاگرش مسائل مهمی را در حوزه‌ی دنیای آنلاین و مجازی القا می‌کند، چیزهایی مثل این شخص کیست؟

چه کسی برای من در این دنیا قابل اعتماد خواهد بود؟ چه اتفاقی واقعی است و چه اتفاقی دروغ است؟ این تصاویر به ما نشان می‌دهد که آدم‌ها تا چه اندازه می‌توانند در گفتن حقیقت دروغ بگویند. این مستند با بودجه‌ ۳۰ هزار دلاری خود توانست به فروشی نزدیک به 4 میلیون دلار برسد و همین اتفاق موفقیت تجاری خوبی را برای اثر رقم زد. گربه ماهی اولین‌بار در جشنواره‌ی ساندنس به‌نمایش درآمد و بعضی از مستندسازان به آن لقب بهترین مستند جعلی را دادند.

مستند Return To Space(بازگشت به فضا)

 • کارگردان: الیزابت چای، جیمی چین
 • سال انتشار: ۲۰۲۲
 • میانگین امتیازات Return To Space در IMDB: ۷/۳

بازگشت به فضا مستندی آمریکایی از شبکه‌ی نتفلیکس است که به بررسی دقیق فعالیت‌ها و همکاری سازمان فضایی آمریکا، اسپیس اکس و تلاش‌های ایلان ماسک برای فرستادن دوباره‌ی فضانوردان آمریکایی بعد از سال‌ها به فضا می‌پردازد. Return To Space فیلمی فوق‌العاده تأثیرگذار و الهام‌بخش از تلاش فضانوردانی است که می‌خواهند اکتشافات تازه‌ای را به کارنامه‌ی تجسس‌های انسان در فضا اضافه کنند. ایده‌ی بازگشت به ماه و ایجاد مستعمرات در فضا می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد و از طرفی هم دیدن جاه‌طلبی‌های ماسک برای تماشاگر قطعا الهام‌بخش خواهد بود.

این مستند بینش مناسبی را در مورد شخصیت ایلان ماسک و اهداف او در این پروژه را نشان می‌دهد و ما را به تاریخ فضایی آمریکا می‌برد. تصاویر این مستند با لحنی نشاط‌آور داستانی صمیمی از یک مأموریت نادر که به نسل‌های آینده نیز کشیده می‌شود را روایت کرده است. تصاویر، نوع فیلم‌برداری، تدوین، ریتم و ضرباهنگ و هیجانات اکتشافات در قلمروهای دیگر سفری جذاب در این مستند برای مخاطب تدارک دیده شده است.

مستند The Social Dilemma(معضل اجتماعی)

 • کارگردان: جف اورلوفسکیو
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • میانگین امتیازات The Social Dilemma در IMDB: ۷/۶

The Social Dilemma، یک مستند جنجال‌برانگیر از نتفلیکس است که نشان می‌دهد، رسانه‌های اجتماعی چگونه می‌توانند از سطح خرد تا کلان در زندگی ما تاثیر بگذارند. این مستند شامل مصاحبه‌هایی با کارمندان و متخصصان شرکت‌ها و غول‌های فناوری است که توضیح می‌دهند چگونه رسانه‌های اجتماعی الگوریتم‌های سیاسی را تغییر داده و بر انتخابات آمریکا تأثیرگذار بوده‌اند. مستند معضل اجتماعی به سیاستی اشاره می‌کند که در آن شرکت‌ها برای وابسته کردن مخاطب به شبکه‌های اجتماعی روش‌های روانشناسانه‌ای را در پیش گرفته‌اند. این نمایش شامل جزئیاتی است که به تماشاگر می‌فهماند، غول‌های تکنولوژی برای اهداف تبلیغاتی و فروش بالای خود با بکارگیری یکسری معادلات پیچیده داده‌های مشترکان و دنبال‌کنندگان را استخراج می‌کنند.12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

 مستند Amy (امی)

 • کارگردان: آصف کاپادیا
 • سال انتشار: ۲۰۱۵
 • میانگین امتیازات Amy در IMDB : ۷/۸

مستند Amy فیلمی بریتانیایی است که به زندگی امی واینهاوس ترانه‌سرا و خواننده‌ی جاز و سول متمرکز است و مبارزه و درگیری‌ او را با سومصرف الکل که نهایتا منجر به مرگ‌ این خواننده شد را پوشش می‌دهد. این مستند به مضامین متعددی از جمله خانواده، شهرت، اعتیاد، عشق و غیره می‌پردازد و از امی به‌عنوان یک نابغه‌ی موسیقی یاد می‌کند. این مستند برای اولین‌بار در جشنواره‌ی کن به‌نمایش درآمد و توانست توجه و تحسین منتقدان را به خود جلب کند و از بین ۳۳ نامزدی، ۳۰ جایزه از جمله بهترین جایزه‌ی فیلم مستند اسکار را از آن خود کرد.

امی یک موفقیت در باکس آفیس بود که ۲۴ میلیون دلار را در مقابل ۳ میلیون دلار توانست به‌دست آورد. کاپادیا برای ساخت این مستند بیش از ۱۰۰ مصاحبه با دوستان و خانواده‌ی واینهاوس انجام داد که ترکیبی از آن‌ها با فیلم‌ها و ترانه‌های دیده نشده و شنیده نشده‌ی امی، روایتی از زندگی این ستاره را ارائه می‌کنند. Amy با نگاه صمیمانه‌ی خود به زندگی یک نابغه‌ی موسیقی لحن تراژیک و غم‌انگیز خود را به تماشاگرش منتقل می‌کند. این مستند دیدی صادقانه به هنر، شهرت و ماتریس هزارتوی اعتیاد دارد و ظهور و سقوط این خواننده را با تاثیرگذاری فراوانی به‌تصویر می‌کشد.

مستند Icarus(ایکاروس)

ایکاروس یک مستند آمریکایی از شبکه‌ی نتفلیکس است که برای اولین‌بار در جشنواره‌ی ساندنس به‌نمایش درآمد و جایزه‌ی ویژه‌ی هئیت داوران فیلم مستند را دریافت کرد. برایان فوگل در این مستند درحالی‌که به‌دنبال بررسی دنیای دوپینگ در ورزش بود با گریگوری رودچنکوف مدیر ملی ضد دوپینگ روسیه ارتباط برقرار می‌کند. ادامه‌ی این ارتباط به مرحله‌ای می‌رسد که رودچنکوف برای فوگل فاش می‌کند که روسیه یک برنامه‌ی دوپینگ المپیک را برای ورزشکاران دنبال می‌کرده است. ایکاروس مستندی درباره‌ی دوپینگ و مسائل پشت پرده‌ی آن است و برایان فوگل به‌خوبی می‌داند چه زمانی از روایت کناره‌گیری کند تا داستان جذاب و شوکه‌کننده‌ی دوپینگ تماشاگر را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

در پایان مخاطب از خودش می‌پرسد که ایکاروس این قصه چه کسانی هستند؟ فوگل، رودچنکوف؟ یا کسانیکه جز برنامه‌ی این دوپینگ سراسری بودند. درواقع این سوالات باعث می‌شود تا لایه‌های دیگری از این مستند نمایان شود. Icarus حس همدلی فوگل را انتقال می‌دهد و لحنی دلنواز برای ارائه‌ی داستانش دارد. مستند با نقدهای مثبتی روبه‌رو شد و در نودمین دوره جوایز اسکار، جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم مستند را برد. فوگل بعد از دریافت اسکار اعلام کرده که این جایزه متعلق به دکتر گریگوری رودچنکوف خواهد بود، افشاگر بی‌باکی که اکنون در خطر بزرگی زندگی می‌کند.

مستند Honeyland (سرزمین عسل)

 • کارگردان: تامارا کوتوسکا
 • سال انتشار: ۲۰۱۹
 • میانگین امتیازات Honeyland در IMDB : ۸

سرزمین عسل مستندی مقدونی است که زندگی هاتیدزه موراتووا، تنها زنبوردار زنبورهای وحشی را که در روستایی کوهستانی و دورافتاده زندگی می‌کند را به‌تصویر می‌کشد. مستند سبک زندگی او را قبل و بعد از نقل مکان همسایه‌ها در اطراف محل زندگی‌اش دنبال می‌کند. این فیلم در ابتدا به‌عنوان یک اثر کوتاه برنامه‌ریزی شده بود اما زمانیکه فیلمسازان با هاتیدزه ملاقات کردند، ذهنیتشان نسبت به موضع داستان تغییر کرد. تصویربرداری این مستند۳ سال به طول انجامید و ۴۰۰ ساعت راش ضبط شد. موضوعات محیط‌زیستی، تغییرات آب‌وهوا، از دست دادن تنوع زیستی، بهره‌برداری از منابع طبیعی، تعادل بشریت با اکوسیستم، مصرف‌گرایی در ابتدا حوزه‌ی مضامینی مستند بودند که نهایتا کارگردان برای افزایش فوکوس زیبایی‌شناسی روابط هاتیدزه با مادر در بستر بیماری و همسایگانش را نیز در سرزمین عسل وارد کرد.

مستند سرزمین عسل، اثری با جزئیات است که در لایه‌های عمیق آن می‌توان به جست‌وجوی سنت‌ها و مدرنیته بود. Honeyland فیلمی نادر و کمیاب از طبیعت است که دغدغه‌های انسانی را با خود به‌همراه دارد. این مستند تحسین جهانی را به‌دنبال داشت و در اولین نمایش خود در جشنواره ساندنس سه جایزه را از آن خود کرد. این مستند در نودودومین دوره جوایز اسکار، اولین مستندی بود که به دو نامزدی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین مستند رسید.

بیشتر بخوانید


دانلود کتاب های Key Words for Fluency

آموزش زبان به کودکان با بازی | بهترین بازی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین اپلیکیشن‌ های آموزش زبان انگلیسی


مستند Apollo ۱۱(آپولو ۱۱)

این مستند به مأموریت آپولو ۱۱ در سال ۱۹۶۹ می‌پردازد. اولین ماموریتی که در آن انسان با فرماندهی نیل آرمسترانگ به روی ماه قدم می‌گذارد. این مستند شامل فیلم‌های ۷۰ میلی‌متری از خدمه و شخصیت‌هایی مثل نیل آرمسترانگ و باز آلدرین است و مصاحبه‌های جدید یا روایاتی مدرن ندارد. نه بازیگری در آن وجو دارد، نه بازسازی و نه راوی! این فیلم تماما از صداها و تصاویر بایگانی شده که تا به‌حال کسی آن‌ها را ندیده است استفاده می‌کند. مستند آپولو ۱۱ بدون هیچگونه جهت‌گیری فقط به بازگویی آنچه که رخ داده می‌پردازد و همین رویکرد باعث جذابیت فوق‌العاده‌ی آن شده است.

Apollo ۱۱ در جشنواره ساندنس به‌نمایش درآمد و منتقدان آن را ستودند و ۱۵ میلیون دلار نیز در گیشه فروخت. آپولو ۱۱ در دوره جوایز مستند منتخب منتقدان برنده‌ی ۵ جایزه نیز شد. این فیلم در بعضی قسمت‌ها با واقعیت زاویه دارد اما آنچنان تاثیر قابل توجهی روی مضمون و اتفاقات پیش آمده نمی‌گذارد. آپولو یک فیلم الهام‌بخش و قابل تقدیر است که با ایجاد تعلیق و شگفتی، تماشاگر را به‌سمت دنیایی از ناشناخته‌های ریاضی و فضا می‌برد.

 مستند Free Solo(انفرادی آزاد)

 • کارگردان: جیمی چین، الیزابت چای
 • سال انتشار: ۲۰۱۸
 • میانگین امتیازات Free Solo در IMDB : ۸.۱

Free Solo یک مستند آمریکایی است که تلاش الکس هانولد برای صعود انفرادی از ال کاپیتال در پارک ملی یوسمیتی را نشان می‌دهد. تصاویری دیوانه‌کننده از صعود به صخره‌های عمودی آنهم بدون طناب ایمنی، قطعا می‌تواند مستند پر آدرنالینی برای همه باشد. الکس هانولد در اواسط سی سالگی خود به شهرتی جهانی در صعودهای انفرادی رسیده بود اما تنها نیاز داشت تا از ال کاپیتال بالا برود تا شهرت و قدرت خود را تثبیت کند. این فیلم برای اولین‌بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به‌نمایش درآمد و توانست جایزه‌ی برگزیده‌ی مردمی را در بخش مستند به‌دست آورد.

هنگام تولید Free Solo کارگردانان با پیامدهای اخلاقی و تصمیمات پشت سر ساخت این اثر دسته وپنجه نرم می‌کردند چراکه ممکن بود هانولد جلوی دوربین بمیرد. درنهایت ۷۰۰ ساعت راش از این صعود با ۱۲ دوربین توسط فیلمبرداران کوهنورد ضبط شد. این فیلم بیش از ۳۰ میلیون دلار در گیشه فروخت و با تحسین جهانی منتقدان روبه‌رو شد. Free Solo در نودویکمین دوره جوایز اسکار توانست جایزه بهترین فیلم مستند را به‌دست آورد.

 مستند ۱۳th (سیزدهمین)

 • کارگردان: آوا دوورنی
 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • میانگین امتیازات ۱۳th در IMDB : ۸/۲

سیزدهمین یک فیلم مستند آمریکایی است که عنوان آن از سیزدهمین متمم قانون اساسی ایالات متحده که برده‌داری را غیرقانونی می‌داند گرفته شده و به بررسی شکاف‌های نژادی، عدالت در ایالالت متحده می‌پردازد. دوورنی توضیح می‌دهد که برده‌داری از پایان جنگ داخلی آمریکا ازطریق جرم‌انگاری و توانمند ساختن پلیس برای دستگیری افراد فقیر و مجبور ساختن آن‌ها به کار تداوم یافته است. فیلم تاریخچه‌ی اقتصادی برده‌داری و قوانین نژادپرستانه پس از جنگ داخلی و شیوه‌هایی که جایگزین آن شدند را بررسی می‌کند و مدعی است که کار اجباری و اجاره‌ی محکومین روزبه‌روز در حال افزایش است.12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

این اثر مستند که به‌طور مخفیانه فیلم‌برداری و تولید شد، تحسین منتقدان را به‌همراه داشت و در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار نامزدی بهترین فیلم مستند را به‌دست آورد. این مستند روایتی متفاوت از تاریخ نژادی درهم آمیخته در آمریکاست و مشاهداتی را ارائه می‌دهد که شاید تاکنون بدان پرداخت نشده است، قدرت پول و تاثیر آن بر حبس سودآور و بردگی همیشگی. با اینحال عده‌ای بعضی از وقایع و آمارهای آن را غیرواقعی خواندند.

مستند David Attenborogh: A Life On Our Planet(دیوید اتنبرگ: زندگی در سیاره ما)

 • کارگردان: کیت شولی، جاناتن هیوز
 • سال انتشار: ۲۰۲۰
 • میانگین امتیازات David Attenborogh: A Life On Our Planet در IMDB : ۸/۹

مستند David Attenborogh: A Life On Our Planet به‌صورت بیانیه‌ای از یک شاهد است که ازطریق آن آتنبرو نگرانی خود را در مورد وضعیت فعلی سیاره زمین به‌دلیل تاثیر مخرب بشر روی طبیعت و امیدهایش برای آینده اعلام می‌کند. آتنبرو مکان‌های متعددی از کره‌ی زمین را در روایت خودش جای می‌دهد و طیف گسترده‌ای از اکوسیستم‌های طبیعی را به‌تصویر می‌کشد.

این مستند درباره‌ی سیاره‌ی ما نگرانی‌هایی دارد از نابودی صخره‌های مرجانی گرفته تا ذوب شدن یخ‌ها و کمبود مواد غذایی برای انسان در پی نابود شدن خاک. اتنبرو برای بازگشتن آرامش به این سیاره پیشنهاد می‌کند که به فکر احیای تنوع زیستی باشیم. این مستند با تحسین جهانی منتقدان روبه‌رو شد و آن‌ها محکومیت رفتار انسان در مقابل طبیعت را ستودند و مانیفست الهام‌بخش آتنبرو را مورد تقدیر قرار دادند. این فیلم روایتی برای نجات زندگی انسان است، موجودی که برای بقایش به‌شدت متکی به محیط اطرافش است. این مستند نامزد جایزه‌ی بفتا شد و همچنین توانست جوایزی را در دوره جوایز فیلم‌های مستند بریتانیا، جوایز زیست محیطی‌پینکو و … به‌دست آورد.

مستند The Beatles: Get Back(بیتلز: برگرد)

 • کارگردان: پیتر جکسون
 • سال انتشار: ۲۰۲۱
 • میانگین امتیازات The Beatles: Get Back در IMDB : ۹

The Beatles: Get Back، مستندی تأثیرگذار از گروه افسانه‌ای بیتلز است که پیتر جکسون به‌طرزی دراماتیک به آن پرداخته. این فیلم مستند که روند ساخت آلبوم Let It Be و آخرین اجراها و تمرینات بیتلز را تحت پوشش قرار می‌دهد شامل سه قسمت دو تا سه ساعته است. پیتر جکسون این مینی‌سریال را مستندی درباره یک مستند توصیف کرد و از تصاویر آرشیوی مستند آلبوم سال ۱۹۶۹ به کارگردانی مایکل لیندزی که از شرکت اپل به‌دست آورده بود، بهره گرفت. شصت ساعت فیلم‌برداری و ۱۵۰ ساعت فایل صوتی به جکسون داده شد و او نزدیک به ۴ سال را صرف ویرایش این فیلم‌ها و اطلاعات با دید شخصی و کارگردانی خودش کرد. این مستند، اثری از شبکه‌ی دیزنی پلاس است که با تحسین جهانی تماشاگران و منتقدان همراه بود.

این فیلم، مستندی صمیمی از مهم‌ترین فصل‌های تاریخ موسیقی را ارئه می‌دهد زمانی‌که چیزی جلودار جنون موسیقی این گروه راک نبود. پیتر جکسون با تدوین دوباره‌ی این تصاویر و استفاده از تکنولوژی‌های جدید مستندی سرشار از نوستالژی تحویلمان داده، چیزیکه برای طرفداران این گروه افسانه‌ای به‌شدت خوشایند خواهد بود.

مستند Planet Earth (سیاره زمین)

 • کارگردان:
 • سال انتشار: ۲۰۰۶
 • میانگین امتیازات Planet Earth در IMDB : ۹/۴

سیاره زمین یکی از گران‌ترین مستندهایی است که تاکنون درباره طبیعت توسط واحد تاریخ طبیعی بی‌بی‌سی ساخته شده است. این سریال یکی دیگر از آثار مستندی است که ساختش ۶ سال به طول انجامید. Planet Earth، جوایز بسیاری دریافت کرد و از دوره جوایز امی توانست ۴ جایزه را به‌دست آورد. سیاره زمین با تحسین منتقدان روبه‌رو شد و آن‌ها تکنیک‌های نوآورانه‌ی فیلم‌برداری، چشم‌اندازهای فوق‌العاده و لحن حماسی این مستند را ستودند و مجله‌ی تایم نیز آن را جز ۱۰۰ برنامه‌ی تلویزیونی برتر قرن ۲۱ قرار داد. قبل از هر چیز وضوح رنگ باورنکرنی این مستند چشم بیننده را به خود جلب می‌کند و سازندگان، زمین و هر آنچه که در آن وجود دارد را آنگونه که است ارائه می‌دهند.

به‌لطف اتنبرو و این مستند ما متوجه خواهیم شد که چه مناظر خیره‌کننده‌ای در این سیاره وجود داشته که ما از آن بی‌خبر بوده‌ایم. در این مجموعه ۱۱ قسمتی، هر بخش به یک زیستگاه متفاوتی از زمین می‌پردازد. مستند سیاره زمین به محبوبیتی جهانی در بین تماشاگران دست پیدا کرد و کالاهای متفاوتی مثل کتاب‌ها، کارت‌ها، لوازم‌التحریر مرتبط با سیاره زمین فروخته شد.

12 مستند عالی برای تقویت زبان انگلیسی
12 مستند عالی برای تقویت زبان انگلیسی

تقویت زبان انگلیسی،12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

تقویت یادگیری زبان انگلیسی به کمک تماشا و گوش دادن به مستند کمک شایانی به افزایش مهارت های شنیداری شما خواهد کرد . یادگیری زبان جدید مهارتی اکتسابی است که با تمرین و تکرار مداوم تقویت خواهد شد. ما در مقالات قبل تر به روش های مختلف تقویت زبان انگلیسی پرداختیم . مستند به زبان انگلیسی هم کمک شایانی در این مسیر به شما خواهد کرد. اگر برای یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی نیاز به مشاوره دارید با آموزشگاه زبان های خارجه راد تایم تماس بگیرید . مشاوران ما به درستی به شما مشاوره خواهند داد. 12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

سوالات متداول 12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

روش‌های مختلف تقویت زبان انگلیسی چیست؟

گوش دادن به موسیقی و پادکست‌های انگلیسی
خواندن کتاب‌های انگلیسی
تمرین مهارت نوشتاری
مشارکت در دوره‌های آموزشی
مکالمه با دیگران:
استفاده از برنامه‌های آموزشی آنلاین
استفاده از فرهنگ لغات
تمرین با نرم‌افزارهای یادگیری زبان
تمرین مرتب

فیلم مستند به زبان انگلیسی چه کمکی به تقویت یادگیری می کند؟

1- افزایش دایره لغات:
2- پرورش مهارت شنیداری:
3- تقویت مهارت خواندن:
4- ارتقای مهارت گفتاری:
5- آشنایی با فرهنگ و تاریخ

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11492
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.