لیسنینگ ترکی استانبولی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

لیسنینگ ترکی استانبولی | تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی

2187 بازدید
تقویت لیسنینگ ترکی استانبولی

مهارت شنیداری ترکی استانبولی، لازمه برقراری ارتباط با این زبان است. به همین دلیل بسیار ضروری است که این بخش را قوی تر کنید تا سطح زبان خود را تغییر دهید. تا زمانی که نتوانید صحبت های طرف مقابل را متوجه شوید قادر به انجام هیچ کاری نیستید و این نکته باعث افزایش اهمیت لیسنینگ ترکی استانبولی شده است. فرقی نمی‌کند که برای یادگیری زبان کلاس آنلاین برداشتید یا حضوری، برای تقویت تمامی مهارت ها به ویژه مهارت شنیداری ترکی استانبولی نیاز به تمرین بسیار دارید و لازم است علاوه بر کلاس و معلم، خودتان نیز زمانی را به آن اختصاص دهید. در ادامه همراه ما باشید تا راه های تقویت لیسنینگ ترکی استانبولی یا dinleme را در اختیارتان قرار دهیم.

تقویت مهارت شنیداری زبان ترکی استانبولی  

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

تقویت لیسنینگ ترکی استانبولی

پادکست برای تقویت لیسنینگ ترکی استانبولی

پاکست ها یکی از بهترین روش های یادگیری و تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی هستند. میتوانید آنها را در هر مکان و زمانی گوش دهید. در ادامه لیست تعدادی پادکست برای سطوح مختلف آورده شده است :

Turkish class 101

این پادکست یکی از منابع آموزشی زبان ترکی است. علاوه بر درس‌های این پادکست، در ‌سایت آن ابزارهای دیگر آموزشی نیز وجود دارند. اپیزودها از سطح مبتدی تا پیشرفته قابل دسترس هستند.
در این پادکست مهارت لیسنینگ ترکی استانبولی با بیان مسائل روزمره و کار کردن آنها تقویت می‌شوند. این پادکست در وب سایتش به صورت رایگان قرار دارد.

Let’s Learn Turkish

مجری این پادکست برای تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ زبان ترکی استانبولی کسایی که می خواهند در حد افراد بومی این زبان را فرا بگیرند، تصمیم گرفت تا یک مجموعه پادکست تهیه کند و به واسطه آن به دیگرانی که قصد یادگیری این زبان را دارند کمک کند تا مرحله مبتدی را ساده‌تر طی کنند. این پادکست در اپیزود های 10 الی 15 دقیقه ای مطالب را هم ساده و قابل فهم و هم سرگرم کننده در اختیارتان قرار می دهد. موضوعات مطرح شده در این اپیزود شامل اسم فعل؛ دیالوگ، تمرین سؤال پرسیدن، زمان‌های مختلف افعال و … است.

Turkish Tea Time

این پادکست توسط زبان‌آموزان، مدرسین و ترک‌زبانان برای تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی اجرا می‌شود. اپیزودهای این پادکست به ترتیب مبتدی تا حرفه ای در  دسترس هستند اما تمرکز اصلی آنها بر زبان‌آموزان سطح متوسط است. هر درس در مورد یک مفهوم زبانی مشخصی به همراه یک مکالمه است. در حال حاضر در این پادکست 100 اپیزود 20 دقیقه ای آماده و در حال استفاده است.

Learn Turkish With Turkish Coffee

این پادکست کاملاً به زبان ترکی است. زیرا برای زبان ‌آموز سطح متوسط مناسب شده است و قرار است به شما کمک کند تا مهارت شنیداری زبان ترکی استانبولی خود را تقویت کنید. مطالب گفته شده در این پادکست شامل چیزهایی در مورد زبان ترکی و فرهنگ آنها است که با لحنی آرام و با استفاده از کلمات و ساختارهای دستوری ساده گفته می شود. متن و ترجمه تمامی اپیزود ها در دسترس است تا شما بتوانید همزمان با گوش کردن، روخوانی کنید.

بیشتر بخوانیدSBS Turkish

با این پادکست از سرویس پخش ویژه به اخبار و اطلاعات مربوط به رویدادهای بین‌المللی استفاده می کنید. این پادکست نیز کاملا به زبان ترکی است. گوش دادن به این پادکست به افراد در سطح پیشرفته توصیه می شود. این پادکست به صورت نسبتاً منظم به روز می‌شود و اپیزودهای آن کوتاه و کمتر از 10 دقیقه هستند.

bilimkazani

یک پادکست برای سطح پیشرفته در میان زبان آموزان است. موضوعات مطرح شده در این پادکست کمی تخصصی است که به صورت ساده و قابل فهم بیان می شوند ، مثل ژنتیک، فیزیک و پاسخ به سؤالات علمی جالب. اپیزود های این پادکست طولانی بوده و در حدود 1 ساعت هستند.

تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی

ویدیو یوتیوب برای تقویت لیسنینگ ترکی استانبولی

یوتیوب محیطی برای آموزش با ویدیو به صورت رایگان است که می توانید برای تقویت مهارت شنیداری زبان ترکی استانبولی خود و همچنین سایر مهارت ها از آن بیشترین استفاده را ببرید. در یوتیوب، ویدیو های متنوع برای هر موضوعی وجود دارد و شما قطعا می توانید ویدیویی متناسب با سطح خود و سلیقه خود پیدا کرده و در عین آموزش و یادگیری، از آن لذت ببرید. بسیاری از ویدیو ها همراه زیرنویس هستند که می تواند کمک کننده باشد.
شما میتوانید هر ویدیو را چندین بار ببینید که یکی از بهترین روش های استفاده از ویدیو برای تقویت مهارت گفتاری و شنیداری ترکی استانبولی است. با انتخاب بخشی از یک ویدیو که ترجیحا ویدیو یک فرد بومی باشد، ابتدا آن را چندین بار بشنوید، سپس سعی کنید بعد از آن تکرار کنید. این کار باعث تقویت لهجه شما و همچنین عادت کردن گوشتان به لهجه افراد بومی نیز می شود.

گفت و گو به زبان ترکی

این روش یک تیر و دو نشان است. چه برای مهاجرت، تحصیل و کار، چه برای مسافرت به ترکیه، نیاز به برقراری ارتباط با افراد این کشور دارید. برای این ارتباط مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ مورد نیاز است. وقتی حرف های طرف مقابل را متوجه نشوید دراین صورت حرفی هم برای گفتن نخواهید داشت. در مکالمه با یک فرد، ترجیحا یک فرد بومی و یا یک معلم، خودتان را در یک موقعیت مشابه قرار می دهید با این تفاوت که در این تمرین در صورتی که چیزی را متوجه نشدید، می توانید بپرسید و یا بخواهید آن را تکرار کنند.

بیشتر بخوانیدکلام آخر

یادگیری زبان جدید نیاز به تمرین بسیار زیادی دارد. زبان ترکی استانبولی در ایران طرفداران زیادی داشته و ابزار های متفاوتی برای تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی در دسترس است. یادگیری زبان ترکی استانبولی به دلیل همسایگی ایران و ترکیه، و همچنین اشتراکات موجود در زبان ترکی استانبولی و ترکی آذری، برای ایرانیان بسیار جذاب و همچنین کاربردی بوده و هست. راه های گفته شده از بهترین روش های تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح و مشاوره رایگان با موسسه آموزش زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=10234
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد لیسنینگ ترکی استانبولی | تقویت مهارت شنیداری ترکی استانبولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها: