نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری

3599 بازدید
Tips-on-improving-your-listening-skills

قبل از هر چیز، خود را کودکی فرض کنید که تازه متولد شده است. همانطور که کودکان قبل از اینکه قادر به صحبت کردن باشند فقط گوش می کنند شما نیز برای تقویت مهارت شنیداری باید وقت زیادی را صرف تمرین شنیدن کنید. به بیان دیگر انتظار نداشته باشید که در مدت کوتاهی بتوانید در این زمینه مهارت کامل را کسب کنید. یک کودک برای اینکه شروع به حرف زدن کند زمان زیادی را صرفاً به شنیدن گذرانده است، پس شما نیز باید در این راه صبور و سختکوش باشید. با این حال با نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری با راد تایم همراه باشید. با رعایت این نکات مهارت Listening شما سریع تر بهبود می یابد.

 

به مکالمات کوتاه انگلیسی و ساده گوش کنید

برای شروع، به مکالمات کوتاه انگلیسی با کلمات و عبارات ساده گوش کنید.  به مرور زمان که بر مهارت شما افزوده می گردد، طول مکالمات و میزان دشواری کلمات و عبارات بکار رفته در آن را افزایش دهید. تمرین شنیداری را بطور منظم انجام دهید تا به آن عادت کنید. این یکی از مهمترین نکات ضروری تقویت در مهارت شنیداری می باشد. فراموش نکنید که ما ۲ گوش و یک زبان داریم. این یعنی که باید دو برابر بیشتر از آنچه حرف می زنیم بشنویم.

 

 از مهمترین نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری این است: حدس بزنید

یکی از مهمترین نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری این هست که سعی کنید چیزی که گوینده به آن اشاره دارد را حدس بزنید. در اینصورت شما یک شنونده فعال خواهید بود. گاهی لازم است خود را به جای گوینده بگذارید. در نتیجه به راحتی می توانید پیام را درک کنید.

 

تقویت مهارت شنیداری از طریق مکالمه با دوستان

 زمانی که خود را آماده صحبت یافتید، با گروهی از دوستانتان شروع به مکالمه در مورد موضوعات دلخواه نمایید. سعی کنید نقش مورد بحث را بازی کنید و برای رساندن منظور خود به دوستان و یا درک آنچه آنها می گویند، از بکارگیری زبان مادری پرهیز کنید.

 

به مطالبی که از آن لذت می برید گوش کنید

در هر یک از مراحل یادگیری ، بیشتر به مطالبی گوش کنید که برایتان لذت بخش بوده و یا اطلاعاتی در مورد آن دارید ، به این ترتیب شما می توانید بدون هیچ احساس خستگی مطالب انگلیسی را به مدت طولانی گوش کنید. این مطالب میتواند شامل ، فیلم، آهنگ، مستندات، سخنرانی ها، مکالمات و … در شکلهای مختلف (رسمی و غیر رسمی) باشد. به این ترتیب، توانایی شما در ایجاد ارتباط در موقعیت های مختلف زندگی تان مطلوب تر خواهد شد.

 

به زبان بدن توجه کنید

یکی دیگر از نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری در گفتگوی حضوری این هست که به نحوه ی ارتباطی غیر کلامی مخاطب از جمله حرکت دست و حالت صورت، و یا ارتباط چشمی و غیره به خوبی توجه کنید. به خاطر داشته باشید که ” چشم نیز همانند زبان با انسان حرف می زند”.

 

از دیکشنری مناسب استفاده کنید

 از دیکشنریهای سخنگو و مناسب همراه با علائم آوایی مانند آکسفورد، لانگمن، کمبریج استفاده کنید. این دیکشنری ها مفهوم درست کلمات، عبارات جمله های احتمالی را به شما می دهد. یکی از کارهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی باید انجام دهیم دانستن لغات است.  در نهایت باید گفت که هر چه بیشتر بدانیم بهتر میتوانیم صحبت کنیم و درمکالمه جمله کم نیاوریم.

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1622
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نکات ضروری در تقویت مهارت شنیداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: